Minister Verdonk in Heiloo Gift Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo voor Hospice Alkmaar H E I L O O 3 Mooie meiwandelingen POLITIEBERICHTEN Mishandeling in woning Waarschuwing Verkeerscontrole Parkeercontrole UITKIJKPOST 17 MEI 2006 HEILOO - Zoals elke maand organiseert het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie ook nu op de-derde zondag, 21 mei, een natuurwandeling in het Heilooër Bos. De bomen staan in blad en waar het zonlicht tot de bodem doordringt en langs de bermen is er een weelderige ondergroei van struiken en kruiden. Meidoorn, dagkoekoeksbloem, fluitenkruid, daslook en lelietjes-der-dalen staan in bloei. Al dat jonge groen is voed sel voor insecten, en die vormen op him beurt het ideale babyvoer voor jonge vogeltjes. Hun (aanstaande) vaders zingen alvast uitbundig: in het bos. Er wordt om 10.00 uur verza meld bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Bovendien is er, zoals eerder aangekondigd, vier dagen later, op donderdagmorgen vroeg, om 06.00 uur nog een luisterwandeling gericht op vogel zang in Park Maalwater, vanaf de parkeerplaats van het zwembad Het Baafje, De Omloop 11aan de west rand van Heiloo. De wandelingen duren ongeveer twee uur. Als u een verrekijker heeft is het goed om die mee te nemen. Van volwassenen wordt een bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-5325110. Voor achter gronden: www.paultenhave.nl/ vogelzang.htm. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editiè of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Drie jongens na vernieling aangehouden ALKMAAR - Op vrijdagmorgen 12 mei omstreeks 02.20 uur had een getuige gezien dat jongens bezig waren met het vernielen van de verlichting van de fietsen stalling op het Canadaplein in Alkmaar. De gewaarschuwde poütie kon ter plaatse drie jongens aanhou den. Het ging om 18- en 20-jarige jongens uit Sint Pancras, Heiloo en Alkmaar. Zij werden voor ver hoor overgebracht naar het poli tiebureau. Tegen hen wordt proces-verbaal opgemaakt wegens openlijke geweldpleging en vernieling. Gevonden voorwerpen van 8 tot en met 14 mei: enkele sleutels, trainingsjack rood Rita Verdonk sprak in Heiloo met Heiloose WD-leden. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Zondag maakte minister Rita Verdonk een tour door Noord-Holland in het kader van haar campagne om lijsttrekker van de WD te wor den. Onze dorpsgenote en oud raadslid Esther Rommel maakt deel uit van haar campagnete am. De bij velen vanwege haar stand vastige uitstraling geüefde minister deed ook Heiloo aan. In restaurant Wildschut werd zij ontvangen wor den door partijgenoten uit Heiloo en de directe omgeving. Rita Verdonk heeft aangegeven niet bij alle kamercentrales, dat zijn de regionale afdelingen van de WD, met Mark Rutte in debat te gaan. Wel wil zij zo veel mogelijk haar oor te luisteren leggen bij mensen die midden in de maatschappij staan en actief zijn voor de WD. Na het bezoek aan Heiloo deed ze ook nog Limmen aan, waar ze de opening van de Bloemendagen meemaakte. HEILOO - Na een rondleiding in het nieuwe onderkomen van het Hospice Alkmaar in de voormalige Pius X kerk en de toespraak van zorgmanager Ellis Jonker overhandigde mevrouw M.J. Terol - Meijer namens Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo tijdens de Open Dag op 12 mei een gift ad E 2500,- aan mevrouw Jonker, die de symbolische cheque met dank aanvaardde. Dank zij de inkomsten die de Stichting Vrienden Ouderenwerk verkrijgt uit de "verkoop van twee dehands boeken kan zij giften doen zoals deze aan het Hospice, aldus mevrouw Terol in haar toespraak. Deze verkoop vindt elke maand op de vierde zaterdag plaats in het Trefpunt, in Heiloo. Van het geld wordt 75% bestemd voor het oude renwerk in Heiloo en 25% voor andere goede doelen. Het vrijwilligerswerk van de tweedehands boekenclub is veelom vattend. Zo zijn de vrijwilligers dagelijks aanwezig in het Trefpunt - om de boeken, die bij de receptie afgegeven zijn, na te kijken, in te delen en op te slaan. Het iedere maand organiseren van de tweede hands boekenmarkten is een acti viteit die door de vrijwilligers met veel plezier en enthousiasme wordt uitgevoerd. Wilt u het ouderenwerk en ande re goede doelen ondersteunen, en mocht u van plan zijn binnenkort te gaan opruimen, dan kunt u de boe ken tijdens kantooruren naar het Trefpunt brengen. Wilt u de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo op een andere manier helpen, dan kan dat door de tweedehands boekenmarkten te bezoeken en er boeken te kopen. Ook kunt u uw donatie, schenking of legaat overmaken op rekening nummer 4227898 ten name van Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - Op donderdagmorgen 11 mei omstreeks 00.00 uur werd er aangebeld bij een woning aan het Land van Maat in Heiloo. Toen de 58-jarige bewoner open deed, drongen zich twee mannen de woning binnen. De bewoner werd op de grond geduwd en kreeg klappen en schoppen. Het slachtoffer hep daarbij een aantal verwonding in zijn gezicht en lichaam op. Hierop vertrokken de verdachten weer. De politie stelt een onderzoek in naar de daders van de mishandeling. De oorzaak van de mishandeling ligt mogeüjk in de relationele sfeer. HEILOO - Op maandag 8 mei werd een verkeerscontrole gehouden. De controle werd tussen 15.00 en 17.00 uur gehouden op de Kennemerstraatweg en de Ypesteinerlaan. Totaal werden vier bekeuringen uitgeschreven waarvan twee voor het niet dra gen van de autogordel; een rijden door het rode ücht en een voor het niet handsfree bellen. - Op dinsdag 9 mei werd tussen 14.00 en 16.30 op de Westerweg gecontroleerd. De controle was met name gericht op bromfiet sen. Tijdens de controle werden in totaal 23 bromfietsen gecontro leerd. Dit had als resultaat dat er vijf bekeuringen werden uitge schreven voor verschillende over tredingen. HEILOO - Op woendag 10 mei werd in het parkeerzonegebied rond het winkelcentrum 't Loo gecontroleerd. Er werden 9 bekeuringen uitgeschreven. Tevens werd een automobilist bekeurd voor het niet dragen van de autogordel. De afgelopen week is een stijging te zien van het aantal fietsendief- stallen in Heiloo. Met name betrof het diefstallen van fietsen die stonden in tuinen en schuren. U wordt verzocht oplettend te zijn en uw fiets afgesloten in een afgesloten berging/schuur te plaatsen. Mevrouw Terol- Meijer overhandigt een cheque ter waarde van 2500,- aan Ellis Jonker van Hospice

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3