Dierenbescherming start campagne Is Lot Freijer de nieuwe tegen impulsieve aanschaf dieren Etos Superbaby? De campagne sluit goed aan bij de malafide hondenhandel Podotherapeut Verdegaal Open Dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Expositie houtdraaien bij bibliotheek H E I L O 0 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Getuigen gezocht vernieling Rotary en Hart voor Polen in actie Laat u goed informeren voordat u een huisdier aanschaft Niek Morsch en Toon van den Reijen geven vaak samen demonstraties, U ITKIJ KPOST 17 MEI 2006 REGIO - De Dierenbescher ming start een uitgebreide cam pagne om de impulsieve aan schaf van huisdieren tegen te gaan. Nog veel mensen schaffen een huisdier aan zonder stil te staan bij de gevolgen van de aanschaf. Een huisdier koop je niet voor even, maar voor zijn hele leven. Mensen worden verleid tot de aan schaf tijdens een bezoek aan een tuincentrum of door het goedkope aanbod van bijvoorbeeld pups via dierenwinkels of internet. Eenmaal thuis blijken de dieren veel verzorging nodig te hebben: eten, een plek om te slapen en veel aandacht. Bovendien moet het hok of de bak worden schoongemaakt. Dieren kosten tijd en geld. Ze kun nen ziek worden en mee op vakan tie nemen is soms ook lastig, zodat er een opvangadres geregeld moet worden. Bovendien gaat het vaak om een jarenlange verantwoorde lijkheid! Redenen genoeg om bewust voor een dier te kiezen. Om mensen meer bewust te maken van de HEILOO - Vrijdagavond 18 mei werd een ruit vernield van de Paulusschool aan de De Hucht. Een getuige hoorde omstreeks 18.15 uur het geluid van bre kend glas en zag bij de school drie jongetjes wegrennen. Een van die jongetjes was in de leef tijd van 9-10 jaar en had een oranje T-shirt aan en een witte broek. De jongen had een ten nisracket in zijn hand waarmee hij mogelijk de vernieling had gepleegd. De jongen zou gewond zijn aan zijn rechter- pink. Eventuele meerdere getuigen worden verzocht met de politie van Heiloo contact op te nemen. De politie is bereik baar via 0900-8844. HEILOO - Er lopen veel mensen rond met vaak onnodige pijn in de voe ten. De podotherapeut kan een oplossing zijn. Helaas is de weg naar de podotherapeut nog niet bij iedereen bekend. De vele patiënten die zich jaar lijks bij de huisarts melden met likdoorns, ingegroeide nagels, pijn in de voet, dan wel met onverklaarbare pijn in de knieën of onderrug, komen lang niet allemaal bij de podotherapeut terecht. Terwijl juist de podotherapeut op al deze fronten hulp kan bieden. Veel problemen aan het bewegingsapparaat hangen samen met voeten. De podotherapeut behandelt (voet)klachten die voortvloeien uit het niet goed functioneren van de voeten, zoals knie-, heup- en rugklachten. Maar ook mensen met diabetes (suikerziekte) worden door de podotherapeut onderzocht om klachten te voorkomen. Tijdens het onderzoek wordt onder andere de functionaliteit van de gewrichten, het looppatroon en de druk onder de voeten bekeken. Hierna kan geconcludeerd worden of de klachten daadwerkelijk voortkomen uit een afwijkend functioneren van de voeten. Dit vormt de basis van de behan deling. Therapievormen die de podotherapeut toe kan passen zijn onder andere podotherapeutische zolen (gemaakt middels een driedimensionale scan), een siliconenorthese (teenstukje) en een nagelbeugel (correctie nagelvorm om ingroeien te voorkomen). Behandeling door een podothera peut gebeurt op doorverwijzing van de huisarts. De verwijsbrief is vaak ook nodig voor declaratie bij de verzekering. Een podotherapeut wordt vaak ver ward met de podoloog of pedicure. Podotherapie is een paramedisch beroep en onderscheidt zich door het niveau van de opleiding (HBO), de opname van het beroep in de BIG-wet en de beschermde opleidingstitel 'podothera peut'. In Heiloo heeft Susan Verdegaal zich als podotherapeut gevestigd met de praktijk Podotherapie Heiloo, tel. 072-5325555. Podotherapie Heiloo heeft op zaterdag 20 mei van 11.00 tot 16.00 uur een open dag voor alle geïnte resseerden. HEILOO - Rotary Heiloo en ■Stichting Hart voor Polen hebben het initiatief genomen voor de actie Toppers voor Polen. Deze actie heeft tot doel het renoveren van het kinderopvanghuis in de parochie van St. Augustinus in de wijk Lipiny van Swietochlowice, de Poolse zusterstad van Heiloo. Dagelijks worden circa 120 kinde ren opgevangen door de pastoor, samen met enkele vrijwilligers. Zij zorgen er voor dat de kinderen in een soort naschoolse opvang cre atieve activiteiten ontplooien. Ook worden zij begeleid bij het maken van huiswerk. Bovendien krijgen de kinderen elke dag een warme maaltijd, die in de keuken wordt bereid. Pastoor Bogdan Wieczorek heeft de Stichting Een Hart voor Polen om hulp gevraagd, vanwege het ontbreken van financiële middelen. Onlangs kon de eerste cheque worden overhandigd aan pastoor Wieczorek door Tom van der Schuyt. HEILOO - Op 11 mei maakte Etos bekend welke baby's mogen deelne men aan de landelijke finale van de Etos Superbaby van het Jaar Verkiezing. Vijftien finalisten zijn nog in de race voor de titel, waaronder de 8-maanden oude Lot Freijer uit Heiloo. Lot is samen met haar ouders uitgenodigd voor de finale in Ouwehands Dierenpark. Op zondag 11 juni mag ze laten zien een terechte finalist te zijn, die het helemaal in zich heeft om de superbaby van 2006 te worden. Dit jaar wordt de jury onder meer gevormd door jury voorzitter Mischa Simons, Elle van Rijn (actrice), Marieke 't Hart (hoofdre dactrice Kinderen) en Cécile Leinarts (Creatief Manager DEM Communications). De hoofdprijs is een reischeque ter waarde van 750,-. Daarnaast schittert de Superbaby van 2006 in een speciale fotoshoot van het maandblad Kinderen. Op www.etos.nl kunt u de foto's van de finalisten bewonderen en natuurlijk stemmen op Lot! Foto; Mario Sacksioni HEILOO - Zaterdag 20 mei zet Stichting Peuterspeelzalen Heiloo de deu ren wijd open bij haar drie locaties. Alle kinderen in de leeftijd van 0-3 jaar kunnen samen met hun ouders,'broertjes/zusjes, opa's en oma's een kijkje komen nemen in één van de peuterspeelzalen. Tussen 10.00 en 12.00 uur is er volop gelegenheid om gezellig te spelen met alle materiaal, te verven, te plakken of te knutselen. Ook zijn er per speelzaal twee peuterleidsters en een bestuurslid van de stichting aanwezig voor informatie over de speeloch- tenden of de hele organisatie. Peuterspeelzaal de Teddybeer; Holleweg 149a, Peuterspeelzalen Brammetje en OÜeke; Mariënstein 179 of peuter speelzaal Pippeloentje; de Hucht 2a te Heiloo. Zie ook de advertentie elders in deze krant. Niek Morsch geeft een demonstratie houtdraaien. gevolgen van de aanschaf van een dier zal de Dierenbescherming het pubhek de komende tijd informeren via de media en haar website (nhn. dierenbescherming.nl) In de supermarkten vindt men advertentiekaartjes waarop de Dierenbescherming een ieder oproept voor de aanschaf van een huisdier ook eens bij het asiel in de buurt langs te gaan. Daar wachten veel leuke dieren op een nieuw baasje! De campagne sluit goed aan bij de malafide hondenhandel die aan de kaak is gesteld via het televisie programma Tros Radar van enkele weken geleden. De boodschap in alle gevallen is: laat u goed informe ren voordat u een huisdier aan schaft. Eigen foto HEILOO - Gedurende de maan den mei en juni exposeren Niek Morsch en Toon van den Reijen een groot aantal voorwerpen, vervaardigd met behulp van de houtdraaikunst. In de Uitkijkpost van woensdag 10 mei stond onderstaand artikel over de expositie over houtdraaien in de Bibliotheek Heiloo. Onder de tekst stond een foto waarop, vol gens het onderschrift, Niek Morsch bezig is met houtdraaien. De heer op de foto is echter Toon van den Reijen. Bij deze nogmaals de tekst, maar deze keer met de foto waarop Niek Morsch te zien is tqdens een demonstratie houtdraai en. Niek Morsch wijdde zich na zijn pensionering als machinaal houtbe werker volledig aan het houtdraai en, waarbij zijn uitgebreide hout kennis hem bijzonder goed van pas kwam. Als lid van de landelijke hout- draaiervereniging Radius, waar Niek de rol van mentor vervult, weet hij met zijn dertig jaar erva ring, als geen ander over de gehei men van het houtdraaien te vertel- len.Toon van den Reijen maakte op 55-jarige leeftijd kennis met het welhaast uitgestorven ambacht van de houtdraaier. Ook hij is lid van de houtdraaiersvereniging Radius. Niek Morsch en Toon van den Reijen geven vaak samen demon straties, waarbij ze op ludieke en boeiende wijze elkaar weten aan te vullen. De bij de expositie getoonde werkstukken zijn niet te koop, maar kunnen in overleg met de exposan ten nagemaakt worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7