mrnen Finaleplaatsen Jac. P. Thijssecollege bij wiskundewedstrijd! 15 NIEUWS UIT DE REGIO Big Fun met water op geslaagde kindermiddag Meiden van Sint Maartenschool worden nipt tweede op superspannend toernooi Programma 25jnei t/m31 mei 2006 "Mission Impossible 111" "Tristan Isolde" "The Da Vinci Code" "March of the penguins" "leeage 2" (NL) "Nanny Mc Phee" (NL) www.corsobioscoop.nl KORTOM JC Conquista Agenda Struinen door de duinen 24 MEI 2006 Zilver met een gouden rand LIMMEN - Op woensdag 17 mei gingen de meiden van de Sint Maartenschool naar Hoorn, om deel te nemen aan het voetbalkampioenschap van district West 1, regio Noord van de KNVB! Om dit te bereiken wonnen zij eerst op 5 april het schoolvoetbal- toernooi in Limmen. Ver volgens wonnen zij op 26 april tijdens het regiotoernooi van de winnaars uit Heiloo en Egmond. partij was, was de stand nog steeds 0-0. Er moesten dus straf schoppen genomen worden. Na de eerste serie van vijf strafschop pen was de stand 3-3, weer gelijk. Er werden opnieuw strafschoppen genomen. Degene die de eerste strafschop miste, zou de wedstrijd verhezen. Helaas misten de meisjes van de Sint Maartenschool de eerste strafschop en hiermee werden zij tweede op dit superspannende toernooi. De beide finalisten gaan door naar het KNVB districtskam pioenschap Nederland, dat op zaterdag 10 juni in Uithoorn wordt gespeeld. Twaalf regiowinnaars uit heel Noord HoUand van Den Helder tot Zaandam deden aan het toernooi in Hoorn mee. Er werd gespeeld in twee poules. De Sint Maartenschool was ingedeeld in poule A en hierin moesten maar liefst vijf wedstrijden worden gespeeld. De meisjes speelden fantastisch. Er werden maar liefst drie wedstrijden gewonnen, 3-0, 1-0 en 1-0 en twee 'wedstrijden werden gelyk gespeeld, 0-0 en 1- 1. Met dit resultaat werd de Sint Maartenschool winnaar in poule A. Daarna moest nog een wed strijd worden gespeeld tegen de winnaars van poule B. Dat was het team van de Vuurvogel uit Zaandam, een sterk team waar veel goede speelsters van PCK uit meespeelden. Deze wedstrijd werd 'om 17.30 uur na vijf andere wedstrijden gespeeld, dus beide teams hadden het zwaar; de ver moeidheid en dé warmte gingen hun tol eisen. Na afloop van de officiële speeltijd, waarin de Sint Maartenschool duidelijk de betere Op de voorste rij (v.l.n.r): Tamara Donker, Denise Buys en Melissa Voos. Op de achterste rij (v.l.n.r): Joyce Mous, de heer Buys, Denise Kroon, Els Veldman, Sophie van de Berg, Stacey Schermer, Sascha van Kessel en Suzan Limmen. Ei§en foto - ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur dinsdag woensdag 20.00 uur zondag 16.00 uur maandag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag 16.00 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 REGIO - Eind maart deden twee teams van het Jac. P. Thijsse Colege uit Castricum mee aan de internationale finale van de jaarlijkse wiskundeAlympiade, die werd gehouden in het Gelderse Garderen. Vorige week werd eindelijk de uitslag bekend... een vierde en een zevende plaats in een interna tionaal veld van 15 teams uit Duitsland, Denemarken, Aruba en Sint Maarten viel de leerlin gen Rona Admiraal (Limmen), Simon Twaalfhoven (Castricum), Paul Beentjes (Bakkum), Caroline Koopman (Heiloo), Irene Rodenburg, Amber Schimmelpenninck en Marloes Jongejans (allen Uitgeest) ten deel! Elk jaar doen de leerlingen met wiskunde-A van 5HAVO, 5 en 6 VWO van het Jac. P Thijsse College te Castricum mee aan de landelijk ge organiseerde wiskundeAlympiade. Deze wedstrijd, waaraan honderden teams in heel Nederland (en daar buiten) meedoen, heeft tot doel om te laten zien dat wiskunde veel meer is dan alleen maar saaie sommetjes. Wiskunde kan weldegelijk ook in vrij alledaagse situaties worden toe gepast, en dat bleek afgelopen november maar weer eens. Op het Jac. P Thijsse bogen toen in totaal zo'n 50 groepjes van vier leerlingen zich een dag lang over manieren om het bekende televisiespel 'Eén tegen honderd' van een spannender variant te voorzien, waarby niet één maar twee kandidaten het tegen de honderd tribunespelers moesten opnemen. Wat is het slimste moment om de escapes en de ver- dubbelaar in te zetten, hoe hoog is het maximaal te, winnen bedrag, kun je nou beter veel spelers tege- lyk wegspelen of juist per vraag slechts eentje... Al dit soort aspec ten dienden te worden meegeno men, en uiteraard moesten de leer lingen dit alles wiskundig zien te onderbouwen. Maar enige creati viteit in de oplossing woog ook zeker mee! Uiteindelijk werden de drie beste Jac. P Thijsse werkstuk ken ingestuurd voor de landelijke pryzen. En toen begon het wach ten. en dat werd beloond! Van de negen Nederlandse finaleteams waren er twee van het Jac. P Thijsse! Tydens de twee dagen durende finale moesten de teams het dart- spel analyseren. De verdeling van de punten over het bord, check outs, negendarters, doelgerichtheid van de dartspelers, al dit soort zaken passeerden de revue. Bovendien moesten de teams een wiskundig onderbouwd kinderbord ontwerpen, waarbij allerlei zaken uit de 'grote' dartwereld aan de orde moesten komen, maar dan meer op een kindvriendelijk niveau. Naast wiskundige inzichten en bere keningen speelde hierbij ook enige creatieviteit een rol, en de twee teams wisten zich daar prima te weren. Dat blijkt ook wel uit de keurige klassering, net buiten het echte ere podium, maar prima in de subtop! Al met al een succesvol resultaat, waar het hele Jac. R Thijsse College (en vooral de wiskundesectie) dan ook erg trots op is! LIMMEN - Het programma voor woensdag 24, vrijdag 26 en zater dag 27 mei bij JC Conquista is: Conquista Kids: zaterdag 27 mei. Vogelmasker maken! De Kids gaan vandaag een heel leuk masker maken. Wie weet vliegt uw kind straks zó voor u uit naar huis. Alhoewel? Maar wel leuk om te maken en te dragen. Alle Kids van 4 tot en met 9 jaar zijn welkom. Conquista Kids is geopend van 10.30 tot 12.00 uur. De entree is één euro met een glaasje limonade erbij. Club op Woensdag: woensdag 24 mei Van 14.00 tot 17.00 uur is de Club geopend! Er staan zes spel computers klaar en je mag zelf je eigen muziek draaien in de dj- hoek. Maar je kunt ook weer dar ten, tafeltennissen, sjoelen, pool biljarten, lekker internetten of knutselen. En hoe vind je het spe len met de Game-Cube op groot scherm? Genoeg te doen dus. De Club is geopend voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's kuniten jullie eens op website www.conquista.nl kijken. Denken jullie ook even aan het opgeven voor de Roefeldag op 7 juni! Club X-tra: zaterdag 27 mei Film! Wélke film dit gaat worden blijft nog even een vraag. Maar heb jij een speciale film die je graag wilt zien, laat dat dan even tjes weten. Wie weet kiezen we die wel uit! De Club is voor tie ners van 12 tot 16 jaar en is (gra tis) geopend vanaf 19.00 tot 23.00 uur. Behalve film kunnen jullie lekker chatten en internet ten. Het computereiland staat klaar. Je kunt er met vier pe's met en tegen elkaar spelen. CONQ Café: vrijdag 26 mei en zaterdag 27 mei Het café is dit weekend gesloten in verband met het Stratenvoetbal. CASTRICUM - Vroege vogels, die van buiten de paden houden, kun nen hun hart ophalen met de struinwandeling van de boswach ter op zondag 28 mei. Gestart wordt om 08.00 uur vanaf bezoe kerscentrum De Hoep. Aan melden verplicht. De wandeling begint bij de Hoep en staat in het teken van zangvogels. De tocht voert door verschillende leefge bieden, deze variëren van droog duin tot moeras. De boswachter zal tijdens de wandeling uw vra gen beantwoorden en u kennis laten maken "met het duin zoals weinig mensen het kennen. Aanmelden kan via www.pwn.nl/ activiteiten of bel naar 0800- 7966288. Deelname aan deze wandeling kost 3,50. De wan deling duurt ongeveer twee urn en is geschikt voor kinderen vanaf 12 jaar met enige wandel ervaring.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15