Polderlandschappen en stripverhalen in De Kapberg La luna tour en Hans Dulfer in Buk Buk Muzieklabel Kofvitok pakt groots uit in De Bakkerij H E i L O o 9 kVSjVJ DEUTEKOM Corso Bioscoop Tristan en Isolde BOEK VAN DE WEEK Het speurtochtenboek door E. Bakker en Ellen van den Broek Boek van de week Het speurtochten boek Expositie Janny Stuifbergen - van Dijk KORTOM Tweedehands boekenmarkt Dj Kaufmann in café Oud Inn Expositie Janet Storm in Zorgcentrum De Loet UITKIJKPOST 24 MEI 2006 Romantisch drama naar de Middeleeuwse legende over de onmogelijke liefde tussen de Engelse ridder Tristan en de Ierse prinses Isolde Plot. Samen met zijn leider Lord Marke, strijdt ridder Tristan tegen de Ierse onderdruk king van Engeland. Nadat hij levensgevaarlijk gewond raakt, wordt hij verzorgd en genezen door de mysterieuze en mooie Isolde, die hem verborgen houdt voor haar vader, de Ierse koning Donnchadh. Wanneer Tristan moet terugkeren naar Engeland weet hij niet of hij zijn geliefde ooit nog zal zien. Tijdens een toernooi weet Tristan de hand van Donnchads dochter te winnen voor Lord Marke, maar komt er dan tot zijn schrik achter dat het om Isolde gaat. Tristan en Isolde moeten hun gevoelens voor elkaar onderdrukken in het belang van de vrede en de toekomst van Engeland. Maar de liefde laat zich niet dwingen. Met de verfilming van deze Middeleeuwse legende komt een lang gekoesterde wens uit van uitvoerend producenten Tony Scott ('Top Gun') en Ridley Scott ('Gladiator'). In 'Tristan Isolde' worden de hoofdrollen vervuld door de jonge sterren James Franco ('Spider-Man') en Sophia Myles ('Underworld', 'Thunderbirds'). Indianen, circus, sprookjes, pira ten... Twee ervaren speurtochten makers hebben bij elk aansprekend thema een spannende speurtocht verzonnen. Heb je een kinderfeest je, een schoolreisje of een stille vakantiedag? De dertien speurtoch ten in dit boek staan kant en klaar tot je beschikking. Elke tocht wordt stap voor stap beschreven, compleet met voorbereiding, mate rialen en praktische tips. Wel zin in een speurtocht maar niet in de organisatie? Kastelen, musea en natuurcentra hebben vaak boeiende speurtochten uitge zet. De leukste zijn opgenomen in dit boek. Het speurtochtenboek is ideaal voor ouders, leerkrachten en ieder een die weieens activiteiten voor kinderen organiseert! door Bakker/ van den Broek voor l8,95 HEILOO - Weer een weekend vol variatie in Buk Buk. Vrijdag staan er maar liefst drie bands op het Bukpodium. Zaterdag staat niemand minder dan Hans Dulfer op het program ma, dat belooft weer een muzikaal weekend in Buk Buk. Afgelopen herfst werd besloten om het niet alleen bij het Flevofestival te laten en ging La Luna op tournee. De komende maanden krijgt deze tour nee een vervolg en is 'La Luna On The Road' door het hele land te zien. Elke La Luna avond zal uniek zijn en steeds treden er andere bands op, je kunt hierbij denken aan namen als Campsite, Benjamin Wmter, Satellite 7, Eleven en Boilersuit. Eleven, Benjamin Wmter en Boilersuit doen hun La Luna Tour pitstop 26 mei in Buk Buk. Vrijdag 26 mei gaan de deu ren open om 21.00 uur en de entree bedraagt 6,-. Hans Dulfer is één van Nederlands bekendste en meest veelzijdige musici. Hans Dulfer volgt nauwlettend de nieuw ste trends, maar zal altijd jazzmuzi kant in hart en nieren blijven. Jarenlang opereerde hij als podi- umdier pur sang en kwam het maken van platen op het tweede plan. Als hij daar in de jaren negen tig eindelijk serieus werk van maakt volgt grootschaliger succes in Nederland en zelfs een sterstatus in Japan. Buk Buk opent zijn deuren 27 mei om 21.00 uur. Kaarten voor Hans Dulfer kosten in de voorver koop by Centerdisc 10,- en aan de deur €12,50. Kijk ook op de website www.hansdulfer.nl en www.bukbuk.nl. Verwacht in Buk Buk: 2 juni Luilak (Techno) en op 17 juni Jan Akkerman (voorver koop is al gestart bij Centerdisc). EGMOND - Van 20 mei tot en met 25 juni exposeren drie kunste naars hun werk in Galerie de Kapberg in Egmond aan den Hoef. Simon Oud toont wandobjecten in zink, Jan van der Woud wandobjec ten in acryl op hout en Dien Jorien Geertsma keramiek. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 Egmond aan den Hoef. Open: zaterdag en zon dag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Telefoon tij dens openingsuren 072-50626 45. Meer informatie op www.galeriede- kapberg.nl Werk van Dien Jorien Geertsma. Eigen foto CASTRICUM - Vandaag exposeert Janny Stuifbergen - van Dijk by Wouda Audiciens, Torenstraat 2C Castricum, vanwege een open dag. De 37 olieverfschilderijen zijn sur realistisch en spiritueel neergezet, en de meesten zyn voorzien van een gedichtje. Eerst schilderde Janny gebeurtenissen en proble men die je in het leven tegen kwam. Volgens haar maken de schilderijen een hoop los bij de mensen. Vele herkennen hun eigen gevoel, ervaringen erin of iets wat ze raakt. Na de open dag büjven er nog z'n 25 hangen. CASTRICUM - Het almaar' bekender, en beruchter, wor dende Castricumse muzieklabel Kofvitok, pakt zeer groots uit aankomende vrijdag. De zalen van De Bakkerij zullen niet alleen roze en groen kleuren, tal van live-acts - de één nog vreemder dan de ander - passe ren de revue. Voor wie dit alle maal wat teveel is, staan er op zaterdagavond drie singer/song- writers op het Castricumse podium. Dan is de gelegenheid daar om in alle rust van de intieme muziek van niet de minste muzikanten te genieten. De derde editie van het ruigste mega-festijn van Castricum is al in aantocht. Wegens groots succes op de vorige Kofvitok avonden wordt het festival-terrein ditmaal opge deeld in meerdere podia. Zo is er de 'Pink room', waar de doorgaans meer obscure kofvitok artiesten een aantal batsende shows zullen neer zetten. Ook het toilettenblok zal dit maal in het teken staan van optre dens en muziek. De line-up is inmiddels helemaal rond, en het is ook zeker dat JFK niet zal komen. Wat onder andere wel komt: Frank Grasmaaier Feat. Rob Anijs, Laps Cock, De Emile Ratelband, Bitterlemonboys Unplugged, Gerard Gerard, Husqvarna, Dj Tune Vs. Tony Blitzkrieg, Jorien en Dj Snor. De dresscode voor de avond is, hoe kan het ook anders, roze en groen! Voor meer informa tie en het gehele programma kan men kijken op www.kofvitok.nl en www.vriendenvandebakkerij.nl. Kaarten zijn 2 euro (voor niet leden) en 1 euro (voor leden) en verkrijgbaar bij de entreekassa op de avond zelf. Het festijn begint al om 20.00 uur, dus wees er op tyd bij! Zaterdag is het totaal andere koek in De Bakkerij, maar daarom niet minder knapperig. Drie bevriende singer songwriters, Monsieur Cannibale, Leine en Amie Maranth, betreden op deze avond het podium. Monsieur Cannibale, alias Frank van den Ende, is, na zich enkele jaren uit de onstuimige muziekwereld te hebben terugge trokken, weer helemaal terug. Geïnspireerd door muzikanten als Tori Amos, Kate Bush en Peter Gabriel, beperkt Monsieur Cannibale zich niet tot één stijl. Monsieur Cannibale brengt, dankzij het combineren met verschillende muziekstijlen, mooie en ingetogen maar soms ook extraverte luister liedjes die vertellen over zijn per soonlijke belevenissen en emoties. In Leine's zwoele gitaarnummers klinken de grote invloed van jazz en bossa nova uit haar jeugd door. Haar warme jazzy stem zorgt voor een intieme sfeer, met teksten die haar verwondering over deze wereld uitdrukken. Leine wil met haar liedjes de luisteraar op haar eigen charmante wijze raken. Amie Maranth is een veelbelo vend singer songwriter uit Gouda, die menigeen al heeft weten te overtuigen van haar kunnen. De nummers die Amie Maranth schrijft zyn toegankelijk en touchy. Door haar charismatische performance en unieke stem weet ze haar publiek te raken en mee te voeren met haar muziek. De Bakkerij opent zaterdag op de gebruikelijke tijd haar deuren, 21.00 uur. Meer informatie is te vin den op www.vriendenvandebakke- rij.nl, De Bakkerij is te vinden op het Bakkersplein 1 te Castricum. Het almaar bekender, en beruchter, wordende Castricumse muzieklabel Kofvitok, pakt zeer groots uit in De Bakkerij. HEILOO - Op zaterdag 27 mei van 10.00 tot 13.00 uur houdt de Stichting Ouderenwerk Heiloo weer de bekende tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zyn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en maakt het ouderenwerk een afspraak met u om ze op te halen. HEILOO - Vrijdag 26 mei wordt een bijzondere avond in café Oud Inn. Dj Kaufmann verzorgt dan een vier uur durende solo set van progressive en techhouse. Deze populaire Dj uit Alkmaar kent het klappen van de zweep. Met veel succes heeft hij al in tal van clubs en op grote festivals gedraaid zoals Dance Valley en Impulz. Kaufmann is geen onbekende in de Oud Inn. Hij was al eens eer der in het café te horen tydens het inmiddels wereldberoemde eindfeest van het Thai Wiskey Open. Wie dat feestje gemist heeft krijgt nu de kans om een Dj van naam en faam te horen in café Oud Inn. Zorg dus datje er bij bent! De entree is gratis. HEILOO - Janet Storm is geboren in Amsterdam en werkt sinds twee jaar in De Loet. Haar creati viteit werd later uitgebreid door dat ze een aquarelcursus ging vol gen en momenteel volgt ze een teken- en schildercursus waar ze een aantal van haar werken ook heeft gemaakt. In 2001 heeft ze een reis gemaakt naar Nieuw Zeeland en de foto's die ze daar maakte waren een grote inspira tiebron voor de schilderijen die nu in de recreatiezaal hangen. Naast de schilderijen hangt de foto en een bijpassend gedicht. Door deze combinatie is het weer eens een hele andere expositie die door de bewoners en bezoe kers zeer gewaardeerd wordt. Tot eind juni te zien in de Loet, van juli tot september in Overkerck. J^H Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM mHH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 9