Concert voor orgel en blokfluit Ter Coulster Nieuwe expositie in Hoeve Overslot H E I L O O tXifA deutekom En we gaan nog niet naar huis 11 Corso Bioscoop Beesten bij de buren (over the hedge) BOEK VAN DE WEEK Reina Ramakers exposeert in Gemaal 1879 En we gaan nog niet naar huis, 100 jaar Nederlanders op vakantie We zijn er klaar voor! UITKIJKPOST 7 JUNI 2006 HEILOO - In de Ter Coulsterkerk (Holleweg 111) te Heiloo zal op vrijdag 9 juni een concert voor orgel en blok fluit plaatsvinden. Het vrij recente en fraaie orgel zal wor den bespeeld door Jaap Zwart. Blokfluitist is Heiko ter Schegget. Beide musici hebben een uitstekende staat van dienst. Jaap Zwart komt uit een zeer muzikale (orgel)familie. Hij stu deerde aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam piano en orgel en is ondermeer als docent verbonden aan hetzelfde conservatorium. Hij heeft daarnaast een drukke concertpraktijk en is regelmatig te horen op radio en televisie. Als organist heeft hij bij zondere belangstelling voor het Franse en Duitse romantische repertoire. Er zijn diverse cd's van hem verschenen. Heiko ter Scheggert is afgestu deerd aan het Utrechts Conservatorium en is als solist regelmatig te horen in diverse lan den in Europa, in Amerika, Japan en Israël. Maar uiteraard treedt hij ook veel op in Nederland met orkesten als 'the Amsterdam Baroque Orchestre', de Neder landse Bachvereniging en het orkest van Ton Koopman. Met deze laatste ondermeer bij de cd-opnames van de complete Bach- cantates. Hij is een autoriteit op zijn vakgebied, wat mag blijken uit het feit dat er vanuit alle delen van de wereld studenten bij het Utrechts Conservatorium blokfuit studeren, waar Heiko ter Scheggert docent is. Het programma omvat werken van J.S. Bach, G.P Telemann, A. Corelli, Hendrik Andriesen, E Mendelssohn-Bartholdy, Albert de Klerk, Jhr. Jacob van Eyk en Hermann Schroeder. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 8,- en voor 65+, CJP en kinderen tot 13 jaar 7,-. Kaarten zijn telefo nisch te reserveren via 072- 5335852, 072-5334186 en 072- 5332703, of per e-mai:l h.wijsma@quicknet.nl, dan wel in Heiloo in voorverkoop verkrijgbaar bij Boekhandel Deutekom (winkel centrum 't Loo), De Schrijverij (Stationscentrum) en bij de kerk op maandag 5 juni en donderdag 8 juni van 10.00 tot 12.00 uur. Deze gevarieerde tentoonstelling is van 3 juni tot en met 30 juli ieder weekend van 14.00 tot 17.00 vrij te bezoeken in Hoeve Overslot, gele gen tegenover de Slctroïne, Slot- weg 42 in Egmond aan den Hoef. U kunt eeh bezoek aan Hoeve Overslot uitstekend combineren met een bezoek aan de eveneens aan de Slotweg gelegen Galerie De Kapberg en het Historisch informa tiecentrum waar HORO een bijzon dere expositie heeft ingericht. AKERSLOOT - Van wit tot zwart, dit zou het thema kunnen zijn van de tentoonstelling die in de maan den juni en juli te zien is in het Gemaal 1879 te Akersloot. Reina Ramakers uit Krommenie is beeld houwer en schepper van de soms rankste beelden die je je kunt voor stellen, zowel in wit als in zwart. Met respect voor wat de steen prijsgeeft, maakt zij haar beelden. Na een lange periode van soms nauwelijks herkenbare vormen van mensen en dieren, zijn het tegen woordig hoofdzakelijk vrouwelijke vormen die tevoorschijn komen uit het materiaal. Reina maakte tevens de schilderijen die te zien zijn op deze expositie. Alle elementen zijn aanwezig die een bezoek aan het gemaal meer dan interessant maken om kennis te maken met de talenten van deze kunstenaar. Gemaal 1879 is te vinden vlakbij Hotel Akersloot en is elke zondag middag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Zondag 25 juni is er de kunstfietsroute en is het gemaal geopend vanaf 10.00 uur. Tevens is het gebouw en de technische installatie te bezichtigen en op elke eerste zondag van de maand wor den er maaldemonstraties gegeven. Er wordt een entree gevraagd van 1,- per persoon. Kinderen tot 12 jaar zijn gratis. Voor bezoek buiten de openingstijden door groepen en/of scholen kan men contact opnemen met tel. 0251-313286 of 0251- 313253. Met vragen over de tentoon stelling kan men terecht op tel. 0251- 313594 of www.gemaall879.nl. Als oplichter R.J. de Wasbeer betrapt wordt bij het stelen van voedsel van Vincent de Beer, redt hij zich uit de situatie door het onmogelijke te beloven: hij zal binnen een week een nieuwe lading voedsel regelen. Intussen ontwaakt een groep dieren van hrrn winter slaap en komt erachter dat er een woonwijk is gebouwd in hun bos! Hun voorzichtige en neurotische leider, de gevoelige schildpad Verne, gaat op onderzoek uit en schrikt enorm van de tuinsproeiers, insectenvangers en enge auto's. De eerste reactie van Verne is om in zijn schulp te kruipen en nooit meer 'over de heg' te gaan. Dan komt R.J. deze groep onschuldige dieren tegen. Hij ziet meteen een oplossing voor zijn probleem en overtuigt hen ervan dat de woonwijk een fantasti sche plek is, met een eindeloze hoe veelheid voedsel en van alle gemak ken voorzien: er wordt eten voor de dieren buiten gezet in grote metalen bakken! Nadat de dieren onder lei ding van R.J. op koekjesjacht zijn geweest, zijn ze overtuigd. Verne büjft echter twijfelen, ook aan zijn leiderschap. Langzaam worden hij en R.J. toch vriendjes en leren ze met hun nieuwe vreemde omgeving om te gaan en deze uit te buiten. Vanaf 5 juli in Corso Bioscoop Op de nieuwe expositie van Hoeve Overslot zijn schilderijen te zien van Aad Boogaard en Wil Kastanje. Eigen foto 'Hoe sterk is de eenzame fietser', zingt Boudewijn de Groot. Als dit chanson honderd jaar geleden had bestaan, was dat het volkslied van de ANWB geworden. In de loop van de twintigste eeuw werden de wielrijders van het eerste uur, de herauten van het moderne toe risme. De rijke dames en heren die vroeger in het Engelse Bath te water gingen, kregen in Nederland badgasten als navolgers. En daarna kwamen de kampeerders, de kam peerwagens, de campers en niet te vergeten de dubbeldakstenten. Vroeger hadden de rijken altijd vakantie, en tegenwoordig heeft iedereen vrije tijd. In 'En we gaan nog niet naar huis!' een portret van de vakantiegeschiedenis van de Nederlanders. En die kan kort wor den samengevat met: fraaie tenten en caravans, maar leüjke korte broeken en melkwitte benen. voor l6," Nog vier nachtjes slapen en dan is het zo ver: het WK. Heiloo bereidt zich langzaam maar zeker voor op het oranjefeest; hier en daar hangen oranje vlaggetjes, maar het kan nog veel gekker. Zo is café La Strada er bijvoorbeeld wel al helemaal klaar voor: op de gevel hangen grote portretten (geschilderd door Theo Leering) van de AZ'ers die in het Nederlands elftal spelen, met aan het hoofd Marco van Basten, en ook de rest is behoorlijk oranje getint. Eigen foto EGMOND - Zaterdag 3 juni om 16.00 wordt de nieuwe exposi tie in Hoeve Overslot geopend door de heer Ter Veer, met muzikale omlijsting van percu- sionist Chanelsy Móniharapon. Er zijn op deze boeiende exposi tie schilderijen te zien van Aad Boogaard en Wil Kastanje. Van Kasper Kuckelkorn zijn bronzen beelden te zien en er zijn objecten van 'Something Els' Dekker. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM RHH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11