Plan Zuid - voortgang derde fase I Kruispunten Kennemerstraatweg aangepakt 055$ 17 M ededelingen Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. www.heiloo.nl Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. In de wijk 'Plan Zuid' wordt groot onderhoud uitgevoerd. De werk zaamheden zijn verdeeld over vier fases. Op dit moment is men bezig met de uitvoering van de derde fase. Wanneer alles volgens plan verloopt, zijn de werkzaamheden voor de zomervakantie afgerond. De rioleringswerkzaamheden De werkzaamheden verlopen voorspoedig. Het aanleggen van de nieuwe riolering is inmiddels voor driekwart gereed. De komende weken werkt men richting de aansluiting van de Haesackerlaan op de Zevenhuizerlaan. Dit kruispunt moet eind juni/begin juli een aantal dagen afgesloten wor den. Wanneer bekend is wat de precieze datum is, volgt een publicatie in deze krant samen met de omleidingroute. Daarnaast wordt ter plaatse de omleidingroute met borden aan gegeven. Bestrating Het aanbrengen van de nieuwe bestrating verloopt eveneens naar wens. Bij de aansluiting van de Butterlaan op de Heerenweg is echter een tijdelijke bestrating gelegd. Dit gedeelte wordt name lijk meegenomen met de herin richting van het Stationsgebied. Deze werkzaamheden starten in het najaar van 2006. Castricum. Het winningsplan gaat in op het planmatig beheer van de gas- voorkomens en het risico van schade ten gevolge van bodembeweging, die door de winning van het gas wordt veroorzaakt. Ter inzage Het winningsplan, het ontwerpbe sluit, het gezamenlijk advies van Staatstoezicht op de mijnen en TNO Bouw en Ondergrond (met uitzonde ring van bedrijfsvertrouwelijke gege vens) liggen zes weken ter inzage vanaf 8 juni tot en met 20 juli a.s., o.a. in het informatiecentrum van de gemeente Heiloo, Raadhuisplein 1, te Heiloo, en het informatiecentrum van het "Ministerie van Economische Zaken, Bezuidenhoutseweg 30 te Den Haag. Bedenkingen Tot en met 20 juli 2006 kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het ontwerpbesluit indienen bij het JVIinisterie van Economische Zaken, t.a.v. directeur Energiemarkt, ALP/L 1102, Postbus 20101,2500 EC Den Haag. •Degene die bedenkingen indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Desgevraagd wordt een ieder gedurende vier weken na de dag waarop het ont werpbesluit ter inzage is gelegd, in de gelegenheid gesteld tot een gedachtewisseling over het ontwerp besluit, waarbij de vergunningaan vrager, indien deze dit wenst, aanwe zig zal zijn. Daarbij kunnen gemotiveerde bedenkingen monde ling worden ingebracht. Meer informatie Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met mw. M.-Traas van het Ministerie van Economische Zaken, telefoonnummer (070) 379 72 98. Planning uitvoering vierde fase De werkzaamheden voor fase vier starten nog dit najaar. Ook de uitvoering van de vierde fase is in handen van aannemers combinatie V.O.F. De Kroften. De voorbereidingen voor de laatste fase zijn inmiddels gestart. De omwonenden en belanghebben den krijgen nog nadere informa tie over de werkzaamheden. Zij worden te zijner tijd uitgeno digd voor een inloopavond. In fase vier wordt net als in voor gaande fases een deel van de wijk onder handen genomen op het gebied van riolering, bestra ting en openbare verlichting. Meer informatie Een overzicht van de straten waar werkzaamheden worden uitgevoerd en de voorlopige planningen voor verschillende fases kunt u ook inzien in het informatiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandag avond 18.00-20.00 uur. Voor meer informatie over Plan-Zuid "De Kroften" kunt u contact opnemen met de heer H. Bekker, telefoonnummer (072) 535 67 62. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergun ning verleend voor het houden van een collecte door: - Maag Lever Darm Stichting in de periode van 11 tot en met 17 juni a.s. De collectanten horen een legitima tiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Toestemming Burgemeester en wethouders van Heiloo verlenen toestemming voor het plaatsen van een draaimolen, een ballengooitent en enkele kraampjes langs het fietspad Ter Coulsterlaan ter hoogte van dierenparkje Het Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft begin dit jaar besloten om een rotonde aan te laten leggen op de kruising Kennemerstraatweg - Raadhuisweg - Dokterslaan. Op 30 mei jl. is het bijbehorende verkeersbesluit genomen. Deze rotonde gaat zorgen voor een hogere verkeersveiligheid en een betere door stroming van het verkeer. Verder worden op de kruispunten Kennemerstraatweg - Stationsweg en Kennemerstraatweg - Kerkelaan nieuwe verkeerslichten en regelinstallaties geplaatst. Verkeersveiligheid De verkeersveiligheid op roton des is in het algemeen groter dan op kruispunten die met verkeers lichten worden geregeld. Op rotondes zijn de snelheden waar mee gereden wordt lager, ook in de stille en nachtelijke uren. Daarnaast worden de verschillen de verkeersbewegingen uitge splitst. Dit maakt een rotonde overzichtelijker dan een "gewoon" kruispunt. Doorstroming van het verkeer De doorstroming van het verkeer op een rotonde werkt afhankelijk van de hoeveelheid verkeer die van verschillende kanten komt. Deze doorstroom verloopt vlotter dan bij kruispunten met ver keerslichten. Bij verkeerslichten moet altijd rekening gehouden worden met de afwikkeling van een cyclus. Daarnaast moet het kruispunt na het geven van rood licht voor een bepaalde richting eerst geheel vrij zijn voordat een andere richting groen kan krijgen. Maximaal aantal voertui gen over rotonde Een rotonde heeft echter wel een maximale verwerkingscapaciteit. Dit laatste is een belangrijke reden waarom een rotonde op de kruising Kennemerstraatweg - Stationsweg niet gewenst is. De verwachting is dat op dit kruis punt de verkeersstroom in de toekomst te hoog wordt om met een rotonde zonder problemen te kunnen afwikkelen. Vernieuwing verkeers lichten Op de kruispunten Kennemers traatweg - Stationsweg en Kennemerstraatweg - Kerkelaan worden de verkeerslichten en bij behorende regelinstallaties ver vangen. De levensduur van de bestaande verkeerslichten is ver streken. Door toepassing van de nieuwste technieken wordt ook op deze kruispunten van de Kennemerstraatweg de verkeers situatie verbeterd. Voor de fiet sers en voetgangers komen bij deze kruispunten zogenaamde 'wachttijdvoorspellers'. De wachttijdvoorspeller geeft weer hoeveel seconden het nog duurt voordat het rode licht op groen springt. Door het installeren van wachttijdmelders bij verkeers lichten vermindert het aantal fietsers en voetgangers dat door rood licht gaat. Hierdoor wordt een bijdrage geleverd aan de ver hoging van de verkeersveilig heid. Uitvoering werkzaamheden De werkzaamheden aan de rotonde en de verkeersüchten worden tegeüjk met het meer jarig onderhoud aan de Kennemerstraatweg uitgevoerd. Deze werkzaamheden vinden rond de zomervakantie plaats, vanaf de week van 10 juli. Via een publicatie in deze krant wordt hierover nog nadere infor matie gegeven. Omwonenden worden persoonlijk per brief op de hoogte gesteld van deze werk zaamheden. Meer informatie Onder de rubriek Verkeer vindt u meer informatie over het geno men verkeersbesluit. Voor meer informatie over de aanleg van de rotonde en de vervanging van de verkeerslichten kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker op telefoonnummer (072) 53 56 763 of kunt u kijken op de website van de gemeente www.heiloo.nl. UITKIJKPOST 7 JUNI 2006 T v* J

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 17