Scouting limmen viert 60-jarig bestaan met een groot kamp Vaccinatiespunt opent nieuwe vestiging Nieuwe speeltoestellen voor Klein Duimpje Estafetteloop AMAK Klussenbank begrijpt liefde voor tuinieren Mantelzorgcafe Castncum REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELINGEN KORTOM GroenLinks-tribune Soep uit de natuur 7 JUNI 2006 U ITKIJ KPOST AKERSLOOT - Voor de nodige vaccinaties en adviezen naar de (sub-) tropen kunt u vanaf 1 juni terecht by gezondheidscentrum Move, Churchillplein 1 in Akersloot. Vaccinatiepunt opent hier een nieuwe vesti ging. Dankzij de centrale ligging van Akersloot vlak langs de A9 is het ideaal voor mensen die van of naar hun werk gevaccineerd willen worden. Tevens kunt u uw reisbestemming, gezondheidsverklaring en overige informatie via de site van te voren invoeren. Dit bespaart u weer tijd tijdens het con sult. Vaccinatiepunt maakt het mogelijk om via internet uw afspraak te maken via www.vaccinatiepunt.nl op de dag dat het u het beste uitkomt. Beschikt u niet over internet kan ook telefonisch een afspraak gemaakt wor den op het nummer 0900-8222462 (20 cent/min). Het vaccinatiepunt begint op de vrijdagochtend en wil dit op korte termijn gaan uitbreiden met een avondspreekuur. Uit ervaring blijkt dat de mensen die op reis gaan geen lange wachttijden en een vrije ochtend of middag willen opnemen om hun vaccinaties te kunnen halen. Mensen die tijdens hun vakantie naar (sub-)tro- pische landen ziekten oplopen, blijken vaak onvoorbereid vertrokken te zijn. Met een goede voorbereiding is veel ellende te voorkomen. Wat veel mensen niet weten is dat er al vaccinaties nodig zijn voor vakantielanden als Egypte, Turkye, Marokko én Tunesië. In verband met de extra drukte in de vakantie raden wij aan zo snel mogelijk een afspraak te maken! www.vaccinatie- punt.nl of 0900-8222462 20 cent/min.) LIMMEN - Sinds het najaar 2005 heeft de peuterspeelzaal Klein Duimpje in Limmen een nieuw onderkomen bij de Sint Maarten School. In de afge lopen maanden hebben vrijwilligers er voor gezorgd dat de twee lokalen vol doen aan de huidige eisen van de diverse instanties. Gelukkig hadden de leidsters en de peuters ook inbreng by de inrichting van de speelzaal, zodat het resultaat een prachtig onderkomen is geworden. Precies op tijd, want op 9 juli bestaat de peuterspeelzaal 35 jaar, wat uiteraard gevierd zal worden en wel in de week van 10 tot en met 14 juli. Kom gerust eens een kijkje nemen! Voor meer informatie over de peuterspeelzaal kunt u kijken op http://www.klein-duimpjé.com. Dankzij de hulp van Silvo Helping Hand, een onderdeel van het Oranjefonds, heeft de peuterspeelzaal voor hun nieuwe locatie nieuwe speelgoedtoestellen kunnen aanschaffen. Zo zijn er een speelhuisje, een binnenglijbaan en een wipkip aangeschaft. Allemaal toestel len waaraan de peuters veel plezier zullen beleven. Het Oranjefonds is het grootste nationale fonds op sociaal gebied. Per jaar keert het ongeveer 15 miljoen uit aan organisaties en projecten in Nederland en op de Nederlandse Antillen en Aruba. Hierdoor bevordert het Oranje Fonds sociale cohesie, participatie, integratie en sociale veiligheid en vermindert het sociale uitslui ting. Ronald van de Giessen, directeur: ,,Het Oranje Fonds staat voor een samenleving waar het goed samen leven is en waarin mensen tot hun recht komen." De groepen van Scouting Limmen tijdens het kamp. Eigen foto CASTRICUM - De gemeente raadsfractie van GroenLinks in Castricum zet komende maandag de tribune weer klaar voor de inwoners van de dorpen in de gemeente. Iedereen die iets te melden, iets te vragen of iets te klagen heeft of die een idee onder de aandacht van de GroenLinkse politici wil brengen is dan welkom. Maandag 12 juni, van 20.30 tot 22.00 uur in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein te Castricum. Degenen die hier gebruik van wensen te maken worden ver zocht zich vooraf te melden bij de fractievoorzitter Janine Drayer, tel. 0251-657420. CASTRICUM - Eerst met de bos wachter op zoek naar eetbare planten om er daarna zelf soep van te koken. Dat kan op woens dagmiddag 14 juni voor kinderen van 8 tot 12 jaar rond en in bezoekerscentrum De Hoep in Castricum. De middag begint om 14.00 uur en eindigt om ongeveer 16.00 uur. Er kunnen maximaal tien kinderen meedoen. Aanmel den via www.pwn.nl/activiteiten. Voor kinderen is het een leerzame en ook leuke ervaring om eerst zelf planten en kruiden te verza melen en er later eenvoudige gerechtjes van te bereiden. Bovendien smaakt het veel lekker der als je het zelf hebt gemaakt! AKERSLOOT - De Akersloter Marathon Klub (AMAK) en Le Champion organiseren een estafetteloop op zaterdag 24 juni. De estafetteloop staat open voor iedereen: teams van atletiekverenigingen, bedrijfs- teams, gelegenheidsteams, familieteams, alsook gemengde teams mogen meedoen. De estafetteloop is namelijk een evenement met een ontspannen karakter. Voor de snelste teams per categorie zyn er prijzen beschik baar. Er kunnen teams van vier lopers meedoen. Zij leggen na elkaar een parcours af van 5,4 kilo meter. Na aankomst van de vierde loper, loopt het hele team nog een extra ronde van 3,5 kilometer. De LIMMEN - Tijdens het afge lopen Hemelvaartweekend heeft Scouting Limmen het 60- jarig bestaan van de vereniging groots gevierd. Met 120 leden zijn zij naar het Naaldenveld in Aerdenhout op kamp geweest. De leden varieerden in de leef tijd van 6 tot 60 jaar. Zij wer den verdeeld in tien groepen van klein naar groot met ieder een gekleurde das, zodat ze goed herkenbaar waren. In grote en kleine tenten werd er finishtijd van de derde loper geldt vervolgens als de totaaltyd van het team. Het parcours is vrijwel geheel verhard en voor het grootste gedeelte autovrij. De start vindt plaats by Handbalvereniging Meervogels, Boschweg 17 te Akersloot om 14.00 uur. Hier is ook kleed- en douchegelegenheid. Via www.lechampion.nl kan er voorin geschreven worden. De kosten zijn 12 euro per team. Dit kan worden overgemaakt op girorekening 4106770 ten name van AMAK te Akersloot. Ook wordt er een indivi duele loop gehouden. Lopers kun nen maximaal vijf keer een ronde van 3,5 kilometer lopen. Hiervoor kan er alleen op de dag zelf worden ingeschreven. De kosten zijn 3 euro. Starttijd is 14.05 uur. CASTRICUM - De maandelijkse bijeenkomst van het mantel zorgcafé Castricum vindt plaats op woensdag 7 juni in het Rode Kruisgebouw. Deze avond zal de film gespeeld wor den van Kees Brusse met de titel 'Vader is zo stil de laatste tijd'. Een inspirerend verhaal over ouder worden, waarna er ruim schoots gelegenheid is voor een geslapen. Overdag en 's avonds was er een gevarieerd programma. Op donderdag was er een quiz en wer den 'er spelletjes gedaan. Vrijdag stond een dagje Linnaeushof op het programma. Helaas het het weer hen in de steek, maar er was ner gens een wachttijd en de lekkere patat met kroket/frikadel maakten een hoop goed. In de avond was er een kampvuur met heerlijke gepofte appelen. Op zaterdag een speur tocht en spelletjes met onder ande re een grote toren van pisa, darten met grote pijlen, scouting puzzel, REGIO - De plantjes staan er mooi bij, het onkruid is verwij derd, men kijkt tevreden de tuin rond. Voor wie dit gevoel herkent en dit ook gunt aan ouderen die dit niet meer zelf kunnen of niet de financiële middelen hebben om een tuin man in dienst te nemen, vraagt de klussenbank om hulp. Men wil zo lang mogelijk zelf standig kunnen blijven wonen, maar de tuin is een struikelblok. Wie zet er wat ééiyarigen in bakken en haalt dat onkruid weg? Het is niet de bedoeling dat de vrijwilliger de tuin van een ander wekelijks gaat bijhouden, maar inspringt om discussie. Aanvang 19.30 uur. Iedere eerste woensdag van de maand organiseren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade'61 te Castricum. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat uw leven verande ren. Het is prettig met lotgenoten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consulent door een A4 klimmen en spijker broek hangen. Het hoogtepunt van het kamp was het bereiden van een maaltyd. Per groep moest er soep, macaroni en een toetje gemaakt worden en alles werd gekeurd door de smaakpolitie. Tussen dit alles door werd er een circusact voorbe reid voor de bonte avond. Iedere groep stal de show met een paarden-, leeuwen-, clowns- of een goochelact. Dankzij de enorme inzet van de organisatie, leiding, stam en kinderen is het een gewel dig kamp geweest. de tuin weer een verzorgde indruk te geven. Dus af en toe wat onkruid weghalen, bladeren harken, gras maaien, snoeiwerk, het bekende werk. Aangezien er ongetwijfeld ook veel dames graag tuinieren, worden zy met nadruk gevraagd te reageren. Men bepaalt zelf wat men aankan en hoeveel tijd men beschikbaar heeft en ook al is dat maar voor een korte periode, bijvoorbeeld alleen de zomermaan den, is dat bespreekbaar. Meer informatie bij de Stichting Welzijn Castricum, Klussenbank, Geesterduinweg 5 (ontmoetings centrum Geesterhage), in Castricum, tel. 0251-656562 of e-mail vcc@welzyncastricum.nl. van het Steunpunt Mantelzorg IJmond aanwezig. De bijeenkom sten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze' bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblyver, kan bellen naar hét Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 21