H E I L O O 3 Al 12,5 jaar dé kinderboerderij s - SBsSb* - KORTOM Meditatieve viering met als thema zomer Rommelmarkt Overkerck Fifty Singers zingen in Overkerck UITKIJKPOST 7 JUNI 2006 Beestenboetje is jarig! HEILOO - Wie dieren, kinde ren, ezel Linda en een hoop plezier zegt, zegt Beesten boetje. Dé kinderboerderij van Heiloo opende op 10 december 1993 haar hekken in deze vorm en viert op zaterdag 10 juni haar 12,5 jarig bestaan. Vele kinderen (vaak al van de twee de Beestenboetjegeneratie) en hun (groot)ouders in Heiloo komen graag kijken naar, spe len en knuffelen met het klein en pluimvee, waarvan er wel 15 soorten zijn in de boet. Beheerder van 't Beestenboetje, Ton Bisselink, zorgt al veel meer dan die 12,5 jaar voor de dieren en hun onderkomen. 27 Jaar zorg voor onder andere schapen, gei ten, hertjes, ezel, pauwen, parel hoenders, parkieten, konijnen, cavia's, duiven heeft hij op zijn naam staan. Alle reden dus om eens een bezoekje te brengen aan deze bekende plek in Heiloo aan het Ter Coulsterlaantje. Brand en dieren in zeecontainer Als je aan komt fietsen hoor je ze al: de geiten, herten, schapen en de pauw. Ze doen hun best om te laten weten dat het Beestenboetje hun ideale stekkie is. En dat blijkt al snel. Midden in het bos een De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, lax 072-5335644» e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ruime plek waar de omschrijving van een open plek in een sprookjes bos niet zou misstaan. Ezel Linda en haar kornuiten blikken nieuwsgierig vanaf een veilige afstand wie hen nou weer met een bezoek komt vereren terwijl beheerder Ton het hek opent. Ook opzichter Gerard Bak komt aanrijden en geheel in stijl, gezeten op een aantal strobalen binnen in de boet, steekt Ton van wal over de geschiedenis. ,,Ooit was hier een open grasveld met een muziektent. Wel was er een herten kamp bij de Loet. Het hertenkamp verhuisde hierheen, maar er was alleen een schuur waar je omheen kon lopen. Ik herinner me nog dat juffrouw Vera van de Springschans met dierendag altijd kwam vragen of ze met de schoolkinderen naar de dieren mocht komen kijken. Ik dacht toen al: dat zou toch leuk voor iedereen zijn!" Op 29 decem ber was een onheilspellende dag voor het kamp, want de schuur brandde af. Echter voor Ton bleek dit een kans. ,,Ik had mazzel dat die schuur in brand vloog, want zo kon ik mijn plan voor openstelling aan een breder pubhek waarmaken. De beheerder van de BOR (Beheer Openbare .Ruimtes, red.) van destijds, Ilse Plasmeijer, heeft zich ook enorm ingezet om de plannen vorm te geven. Ik had wel gauw een zeecontainer geregeld voor de die ren, zodat ze niet zouden verhuizen en misschien wel nooit meer terug komen. Alle dieren moesten het met die container doen. Ik weet nog wel dat ik in die tijd met de bakfiets met voer en emmers water van de Holleweg, waar we toen met de BOR zaten, hiernaartoe moest fiet sen om de beesten te verzorgen. Eer ik hier was, was de helft van het water er al uit door al die hobbels." Kappen van hoeven en slapende konjjnen Ton wijst op de foto's aan de wand, waarop de brandende schuur, de container en de bouw van de nieuwe schuur te zien zijn. Hoewel de benaming schuur geen recht doet aan de mooie houten hut met rieten dak waar het binnen erg gezellig vertoeven is. En dat is voor namelijk te danken aan de inzet van Ton, zo benadrukt Gerard Bak. ,,Ton draagt de Beestenboet een zeer warm hart toe, ik ben ontzet tend büj met een man als Ton. Hij zit vol ideeën en we proberen daar als gemeente zoveel mogelijk gehoor aan te geven. Maar soms hebben we ook wel met tegenslag te maken, als vogelgriep, -pest en BSE." Ton grijpt meteen zijn kans om ook te wijzen op de ongeveer twaalf vrijwilligers en kinderen zon der wie het werken in de boet niet denkbaar zou zijn. ,,Het is een gou den koppel, zonder hen is het niet te doen". Want veel werk is het. Elke dag is Ton al om 07.00 uur aanwe zig om de dieren te voeren en te bekijken of zijn levende have er nog goed voor staat en het terrein schoon te houden. En dan hebben we het nog niet eens over het kap pen van de hoeven, knippen van konijnennagels, een spuitje of art- senbezoek hier en daar en de nodi ge bevallingen. ,,Je ziet al aan de houding dat er een bevalling op komst is. De vrouwtjes zonderen zich dan een beetje af en bijna elk jaar is het zo dat ik tijdens etenstijd weer terug kan om bij de bevalling te zijn." Maar door zijn opleiding (in Barneveld) over het wel en wee van kleinvee weet Ton raad met een hoop dingen. ,,En als je dan die kin deren weer ziet op bijvoorbeeld de woensdagmiddag. Dan hebben we wel zo'n honderd tot 150 bezoekers. Ze zitten dan hierbinnen op stroba len en mogen een konijntje of cavia op schoot. Je ziet wel eens langzaa maan eerst het kind en dan het konijn in slaap vallen. Prachtig! Het is ook heel educatief, want als ik vraag: waar komt de melk vandaan? Dan roepen ze: van de fabriek. Dan kan ik uitleggen hoe het echt werkt. En natuurlijk mogen ze op onze beroemde ezel, Linda, rijden. Er zijn wel moeders die dan zeggen: goh, Ton, je hebt mij vroeger ook nog op die ezel getild! Tja, Linda is hier, net als ik, al 27 jaar en is heel beroemd. Tot in Japan kennen ze haar, vanwe ge de fotograferende toeristen." Volop feest op jubileumdag Onder het toeziend oog van Ton heeft het Beestenboetje al heel wat veranderingen ondergaan. Zo is er een konijnenheuvel gemaakt, er zijn speeltoestellen gekomen, een mooi hek om het boetje heen, picknickta fels, een galerij van zwammen ('gewoon uit het bos hier, maar heel educatief'), vlinderstruiken aange plant en de caviabak is in wording. Bij dit alles wordt Ton geholpen door de cliënten van de GGZ Noord- Holland, die in veel klusjeswerk hun steentje bijdragen. En opzichter Gerard Bak is de schepper van 'kunst uit een boomstam'. Zo heeft hij de bomen die moesten wijken op het terrein, om weten te dopen tot een vogelhuisje en een kunstzinnige uil. Elk jaar is uiteraard dierendag een bijzondere dag op het Beestenboetje, goed voor zo'n 500 bezoekers. Er wordt groots uitge pakt met schapenscheren, een roof vogelshow inclusief slangen, ringsteken, ponyrijden en de poütie laat zien hoe zij hun honden trainen. Aan ideeën dus geen gebrek. En dat zal ook het geval zijn op de feestdag van 10 juni. Van 11.00 tot 15.00 uur kan de jeugd (en hun (groot-) ouders) volop genieten in de draai molen, op het springkussen, in de ballengooitent, met het schminken. De schapen worden geschoren en er is een prachtig oranje beestenboetje t-shirt te winnen in het Rad van for tuin. Deze kans mag u niet aan u voorbij laten gaan, dus op naar het Beestenboetje op 10 juni. Maar u kunt uiteraard ook op de vaste ope ningstijden terecht: elke woensdag middag en eerste en derde zaterdag ochtend van de maand van Pasen tot half oktober. f 5- .-r -■ ■7 - - Beheerder van 't Beestenboetje, Ton Bisselink, zorgt al veel meer dan die 12,5 jaar voor de dieren en hun onderkomen. Foto: Irene Broekema HEILOO - Op zaterdagavond 10 juni om 19.00 uur is er de vierde meditatieve viering van dit sei zoen. Het thema is dan 'zomer' en zal dan ook helemaal in het kader staan van het vakantiege voel, ücht, rust en warmte. Naast stilte, muziek en bezin ning zal het liturgisch koor zijn medewerking verlenen aan deze thema-viering. Deze meditatieve viering zal dit keer oecumenisch zijn. De katholieke Cornelius- parochie samen met de Protestantse Gemeente Limmen hebben deze viering voorbereid. Uit respect voor eikaars traditie en om samen te kunnen vieren is er gekozen voor een gebeds dienst zonder communie-uitrei king. Als u nog nooit een meditatieve viering heeft meegemaakt wordt u uitgenodigd deze vorm van vieren eens mee te maken. Het is een vorm van vieren dat beide kerken dichter bij elkaar kan brengen. HEILOO - Op zaterdag 10 juni wordt er een rommelmarkt geor ganiseerd bij Woon- en Zorgcentrum 'Overkerck' in Heiloo. De openingstijd is van 09.30 uur tot 12.30 uur. Wat is er zoal te doen op deze dag? Naast de rommelmarkt en boekenverkoop is het belangrijkste de verkoop van handwerken enkaarten, die door de bewoners zelf gemaakt worden. U kunt de naam van de pop raden. Verder het terras waar men gezellig kan zitten en niet te vergeten het Rad van Avontuur. En voordat u de deur uitgaat kunt u zich buiten nog tegoed doen aan een haring bij de haringkar en nog vele andere lekkernijen. Het is echter niet gratis, overal wordt een kleine bijdrage voor gevraagd. De op brengst hiervan komt ten goede aan activiteiten van de bewo ners. HEILOO - Maandag 29 mei slo ten de Fifty Singers het zangsei zoen 2005-2006 af met een optreden voor de bewoners van het Woon- en Zorgcentrum 'Overkerck'. Het werd een gezellige boel mede omdat het repertoire dit keer voornamelijk bestond uit liedjes uit de vijfti ger en zestiger jaren van de afgelopen eeuw. De bewoners die deze liedjes goed gekend hebben zongen of bewogen dan ook met plezier mee. Na afloop volgde een groot applaus voor het zangkoor en de leidster van de bewonersgroep kreeg daarmee de opdracht de Fifty Singers wederom uit te nodigen voor een toekomstig nieuw optreden. Dat zal wellicht (zoals gebruike lijk) rond de kerstdagen plaats vinden. De versnapering, die de kelen van de koorleden na afloop van hun zangkunsten mocht smeren, viel eveneens in goede aarde. In het bijzonder was dat het geval bij de mannelijke feden die als laatste de recreatiezaal verlie ten.. De Fifty Singers treden voor het eerst weer op tijdens de Uitmarkt op zaterdag 2 september.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3