Walter Jonker IN-Products Wandel de Fortenlandroute met Nivon Psychometrieavonden in de Ypsalon BEDRIJF BELICHT Fbto: Mario Sacksioni Dompvloetlaan 15, Heiloo, tel. 072-5333370, www.walterjonker.nl,info@walterjonker.nl HEILOO - Eind vorig jaar is de 43-jarige meubel- en productontwerper Walter Jonker gestart met zyn internetwinkel www.walteijonker.nl. Na een ingrijpende gebeurtenis in zijn persoonlijk leven besloot hU het roer om te gooien en zijn vele ontwerpen van meubels, lampen en gebruiksvoorwer pen op de markt te brengen. Hij opende zijn internetwinkel waar hij onder het label 'Walter Jonker IN-Products' zijn portfolio presenteert en een aantal producten te koop aanbiedt. Een uitstekende beslissing want de producten zijn te bijzonder om slechts als gebruiksvoorwerp of meubel te fungeren in Walters eigen huis. Zyn werk is zeer gevarieerd en laat zich het beste omschrijven als verras send, eenvoudig, slim en grappig. En niet onbelangrijk: uiterst betaalbaar! Zo kunt u al een originele Walter Jonker-Stormlamp aanschaffen voor 90 euro. Walter is afgestudeerd aan de Gerrit Rietveld Academie te Amsterdam, richting Binnenhuisarchitectuur. Hy heeft in zyn stagetijd onder andere gewerkt by de beroemde ontwerper en architect Aldo Rossi te Milaan. Sindsdien heeft hy een omvangrijk oeuvre designproducten en -meubelen ontworpen, die hy op diverse plaatsen heeft geëxposeerd, onder andere in de Beurs van Berlage te Amsterdam en op 'Design for Europe' te Kortryk. Er schuilt een verhaal achter zyn vaak kleurrijke ontwerpen. Zo geeft hy alledaagse producten een dubbele betekenis door deze bijvoorbeeld uit te voeren als bouwplaat of onverwachte materialen toe te passen. Hy werkt veel met traditionele beelden als een koekoeksklok of een storm- lamp die hy op een onverwachte manier toepast. De winkel In zyn webwinkel www.walteijonker.nl kunt u momenteel terecht voor een zestal producten, die u online kunt bestellen.Dit aantal zal spoedig worden uitgebreid met nieuwe en reeds bestaande ontwerpen uit zyn portfolio. De producten die momenteel te koop zyn in Walters winkel zyn: De Stormlamp, de Hang-tafellamp, de Kaarslamp, het 'Mooizooi-design' stickerpakket, het Carpet en de Emmerlamp 'Fred'. De Stormlamp is een elektrische wandlamp, bestaande uit een metalen achterplaat en een bolle kunststof voorplaat, waarop de rasterprint van een klassieke stormlamp is gedrukt. Met het bekende draaiwieltje wordt het licht aan en uit gedraaid of gedimd tot gewenste sterkte. De klassieke stormlamp in een nieuw jasje dus. De Hang-tafellamp lijkt sterk op een klassieke tafellamp maar is het niet. De lamp hangt vanaf het plafond aan het snoer, tot nét boven het tafeloppervlak. Het licht komt niet uit de kap maar uit de grote globelamp eronder. De Kaarslamp is een kaars van 13 centimeter hoog, in de vorm van een klassieke tafellamp. Al brandend zakt de lont in de lampenkap waardoor het licht er doorheen gaat schijnen. Met het stickerpakket 'Mooizooi-design' worden alle afdankertjes en kitsch weer opgewaardeerd tot bewust en verantwoord design! Men plakt heel eenvoudig een sticker van passend formaat op een prul, waarmee het onmiddellijk de status krijgt van werkelijke kunst. Het interieur wordt dan weer helemaal up-to-date! Het Carpet is een handgetuft wollen tapijt dat op ware grootte het bovenaanzicht van een auto laat zien. Het Carpet is uitvoerbaar in alle autotypes en in vele kleuren. Ideaal voor de echte auto liefhebber. De Emmerlamp 'Fred' tenslotte is een hanglamp met een emmer als onverwachte lampenkap. Met het hengsel van de emmer kan de lamp tot gewenste hoogte getrokken worden. Nieuwsgierig geworden? Kijk op www.walteijonkeijonker.nl. HEILOO - Op zondag 11 juni gaat het Nivon, afdeling Heiloo als afsluiting van het seizoen weer wandelen. Gekozen is voor een rondwandeling door het fortenland by Utrecht. De tocht is 15 kilometer. Vertrek is met de trein van 08.32 uur van het NS-station Heiloo. Eerst wordt er op het station Utrecht een kopje koffie gedronken. Met de bus naar Stadion FC Utrecht (Galgenwaard) waar de wandeling start. Degenen die met eigen vervoer willen komen, dienen daar om 10.45 uur te zyn. Voor onderweg drinken en lunch pakket meenemen. In rap tempo worden oude forten uit de 19de eeuw weer opgeknapt. Het gebied rond Lunetten is namelijk het dichtst bebouwde fortenland van Nederland. Het is het enige deel van de waterlinie dat niet onder water gezet kon worden, gewoonweg omdat het te hoog lag. In zo'n geval was er maar één alternatief: dicht bouwen met forten, zodat de vijand er niet doorheen kon. U kunt zich opgeven bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 De wan deling gaat altijd door! Sjoerd Hidma maokt via voorwerpen van de bezoekers contact met overledenen HEILOO - Iedere eerste don derdag van de maand geeft Sjoerd Hidma een psychome- trie-avond in de Ypsalon in Heiloo. Mensen met levensvra gen of mensen die meer over een overledene willen weten, kunnen hier antwoord krijgen. Voor een nuchtere Hollander lykt een psychometrieavond waarschijn lijk een apart gebeuren voor zweve rige mensen. Bij binnenkomst in de Ypsalon blijkt dit echter alles mee te vallen. Jong, oud, man en vrouw; in het goed gevulde zaaltje zit van alles wat. De bezoekers die op deze avond in de zaal zitten, komen voor Sjoerd Hidma. Hy probeert via meegenomen voorwerpen van de bezoekers, con tact te maken met overledenen of mensen antwoord te geven op een vraag over hun eigen toekomst. Maar hoe maakt iemand contact met een overledene en hoe weet iemand naar aanleiding van een voorwerp, meer over iemand zyn toekomst te vertellen? „Als kind had ik het gevoel dat er meer moest zyn dan we zien. Bk heb altijd inte resse gehad voor deze dingen en vanaf myn 23ste ging ik zelf regel matig naar bijeenkomsten die ik nu geef. Ik heb geen gave, ik noem het eerder een zesde of zevende zintuig. Iedereen heeft het, alleen ontwik kelt de één het meer dan de ander", legt Hidma uit. In de zaal zitten ruim veertig mensen en vooraan staat een tafel met daarop de meegenomen voor werpen. Er staat een klok, een hor loge, sleutels, foto's; noem maar op. Sjoerd sluit zyn ogen en con centreert zich. Omdat hy zich con centreert krygt hy 'iets' door en dat leidt hem naar een bepaald voorwerp. Daarna vraagt hy van wie dat Ik krijg symbolen door van zogenoemde helpers' voorwerp is, concentreert zich nog maals en krygt dan meer informatie door. Zo weet hy een mevrouw te vertellen dat er in september veel voor haar gaat veranderen en later voelt hy de hoofdpijn van een baby die 's nachts erg veel huilt. Hy krygt door dat de ouders de baby vooral veel te drinken moeten geven. Aan de bezoekers is te mer ken dat er veel waarde gehecht wordt aan de waarnemingen van Sjoerd. Mensen zitten met schrijf blokken en voicerecorders in de zaal, zodat de boodschap thuis nog eens nagelezen/geluisterd kan wor den. Waar de 'boodschap' die Sjoerd doorkrijgt vandaan komt, is voor iemand die niet thuis is in deze wereld een raadsel. „Ik ben heel gevoelig voor signalen en als ik me er voor openstel dan krijg ik sym bolen door van zogenoemde hel pers (overledene waar de persoon een emotionele band mee had) en geleidegidsen (mensen uit een vorig leven die meekijken). Ik heb geleerd om die symbolen te verta len naar een boodschap", vertelt Hidma. Bovenstaande wekt mis schien de indruk dat het er behoor lijk zweverig aan toe gaat, maar dat valt best mee. Sjoerd maakt veel grapjes tussendoor om het luchtig te houden. Sjoerd geeft al meer dan zeven jaar psychometrieavonden en veel van de bezoekers kent hy inmiddels. Toch zitten er elke maand nieuwe gezichten in de zaal. „De reden voor mij om deze avon den te organiseren is omdat ik men sen graag een stulge hoop wil geven zodat diegene verder kan. Ik wil laten zien dat hoe hard een schoen ook wringt, de veters altyd losser kunnen", aldus Hidma. Tot een paar jaar geleden deed Hidma ook veel voor verenigingen, maar dat werd hem te veel. „Het is heel vermoeiend om te doen, bovendien heb ik ook een eigen bedrijf te runnen. De avond in Heiloo en een dergelijke avond die ik in Heemskerk geef, vind ik leuk, maar genoeg." De eerste donderdag van juli is de volgende psychometrieavond. Deze zal in het teken staan van bloemen- seance. Bezoekers moeten dan bloemen meenemen die een paar dagen by hen thuis hebben gestaan. Kosten voor het bijwonen van een avond bedragen 5,50 en het begint om 20.00 uur. Voor meer informatie of vragen kunt u kyken op www.^joerdhidma.nl. Sjoerd geeft al meer dan zeven jaar psychometrieavonden en veel van de bezoekers kent hij inmiddels. Foto: Mario Sacksioni In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5