II Corso, nu ook als restaurant Lage hypotheekrente bij Fortis Bank Overkerck en De Lóet onderdeel van VIVA! Diploma Veilig Internet op Benedictusschool Feest in de oude Pastory PCC-docente Jolijn Hoogakker naar Guateala H E I L O O 7 INGEZONDEN MEDEDELINGEN INGEZONDEN BRIEF Malawigangers DIERENBESCHERMING UITKIJKPOST 7 JUNI 2006 HEILOO - Menigeen smulde al van pizza's en andere afhaal/bezorgge- rechten van 11 Corso. Sinds 24 april is het daarnaast gelijknamige restaurant van eigenaar Giorgio Gatti aan de Heerenweg geopend. De inrichting is sfeervol en warm van kleur. Kok Luigi zorgt voor de smakelijkste gerechten, variërend van de overbekende pizza's tot uitgebreide vis- en vleesgerechten. Alles in eigen keuken en met verse ingrediënten bereid. „Een tip is bijvoor beeld onze 'Vongole veraci': spaghetti met venusschelpen. Ja, onze kok is echt een kunstenaar!" U-doet er verstandig aan te reserveren op tel. 072- 5334707. Restaurant II Corso is elke dag geopend vanaf 17.00 uur. Voor afhalen en bezorgen tel. 072-5337120. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Fortis Bank is dit jaar begonnen met hypotheekaanbiedingen waar u niet omheen kunt. Wegens het succes van eerdere acties komt Fortis Bank in de maanden juni en juli weer met een spectaculaire aanbieding. Als u uw hypotheek nog niet bij Fortis Bank heeft afgesloten, dan kan het heel inte ressant zijn deze maanden langs te komen. Bovendien is het op dit moment heel gunstig om te kiezen voor een rente met een lange looptijd. Fortis biedt u momenteel een rente vanaf 4,40%* voor 20 jaar vast! Daarnaast kijkt Fortis Bank graag of uw hypotheek voordeliger kan worden ingericht. Ook als u van plan bent om binnenkort een huis te gaan kopen, is het zinvol om een afspraak te maken met een adviseur van Fortis Bank. Op zaterdag 17 juni en 1 juli wordt u van harte uitgenodigd om tussen 10.00 en 14.00 uur langs te komen op het kantoor. Want als u dan uw hypotheek (over)sluit profiteert u van een spectaculaire hypotheekaanbieding: geen notariskosten, geen taxa tiekosten en een gratis een Tom Tom One ter waarde van 399,-.De Fortis Bank-adviseurs rekenen graag uit wat voor u de financiële mogelijkheden zijn, met uw wensen en plannen als uitgangspunt voor een gedegen advies. Fortis Bank, Raadhuisweg 3a in Heiloo, tel. 072-5352000. HEILOO - De landelijke monu mentendagen in september staan in het teken van feesten. De vereniging Oud Heiloo wil hier graag bij aanhaken en een tentoonstelling organiseren over feesten in Heiloo. Feesten in alle soorten en maten, bijvoorbeeld: buurtfeesten, straat feesten, muziekfeesten, paarden- concours, kinderfeesten et cetera. Heeft u foto's, krantenknipsels of zelfs films over een feest op straat en wilt u dit bij Oud Heiloo tijdelijk HEILOO - Jolein Hoogakker, een wel zeer reislustige docente Beeldende Vorming van het Petrus Canisius College in Heiloo, zal komende zomer niet in bikini aan het strand van de Middellandse zee te vinden zijn. Zodra de zomervakantie begint, vertrekt zij namelijk naar Guatemala in Zuid-Amerika, waar ze vrijwilli gerswerk gaat doen gedurende de volle zeven weken van haar vakan tie. Van het geld dat de leerlingen van PCC Heiloo verdienden tijdens een theateravond, koopt ze materia- in bruikleen geven en tentoonstel len, dan kunt u bellen of een berichtje sturen naar M. de Groot, Wilgenlaan 8, tel. 072-5330656 of B. van Vliet, Het Vierkant 12, tel. 072-5332908, graag voor 1 augustus. Er wordt uiteraard zorgvuldig met uw materiaal omgegaan. Tot 1 augustus kunt u de Oude Pastory nog bezoeken voor de tentoonstel ling 'Wie wat bewaart, toont wat' over schenkingen die in de loop der jaren aan de vereniging zijn gedaan. len voor de lessen die ze gaat geven op een school. En ondertussen kan ze haar Spaans oefenen. De enthou siaste docente vertelt: „Ik hou erg van reizen en heb zo'n beetje de Engelstalige landen wel gehad. Ik ben Spaans aan het leren en het lijkt me leuk wat Spaanstalige landen te bezoeken." Omdat het haar interes sant leek een land eens op een ande re manier te leren kennen, besloot ze tot een werkvakantie. Via internet kwam ze in contact met de Stichting Los Ninos, een hulpverleningsorga nisatie in Guatemala die zich sterk maakt voor kinderen uit arme gezin- HEILOO - Partners in de Zorg en Thuiszorg IJmond zijn gefu seerd en gaan nu als VIVA! Zorggroep door het leven. De Woon- en Zorgcentra Overkerck en de Loet waren al een onderdeel van Partners in de Zorg en zijn nu dus ook een onderdeel van VTVA! zorggroep. De zorg die gegeven wordt kan bestaan uit huishoudelijke onder steuning tot en met verpleging. Met deze ondersteuning vanuit Overkerck en De Loet kunnen de bewoners van de aanleunwoningen zo lang mogelijk in hun eigen woning blijven wonen. Ook kunnen de bewoners gebruik maken van faciliteiten in de beide huizen, zoals gebruik van de warme maaltijd in het restaurant of aan de activiteiten van Overkerck en De Loet. Indien u vragen heeft over de zorg thuis kunt u contact opnemen met Els Welboren, teamleider thuiszorg van Overkeek en De Loet. U kunt haar bereiken via de receptie op telefoon nummer 072-5330744 (De Loet) of 072-5330409 (Overkerck). Er is een nauwe samenwerking met Stichting Ouderenwerk Heiloo. Dit komt tot uiting in verschillende pro jecten waarbij de optimale onder steuning voor ouderen in Heiloo voorop staat. Het internetcafé in de Loet is gezamenlijk opgezet. Het project Wonen Plus wordt gecoördi neerd door Stichting Ouderenwerk Heiloo. Inwoners uit Heiloo met een HEILOO - De leerlingen van groep acht van de Bene dictusschool hebben donderdag hun diploma Veilig Internet gehaald. Ze hebben in de afgelopen maan den een lessenreeks gevolgd met de onderdelen: ongewenste sites, priva cy en privé-gegevens, digitaal gepest nen. Op een school die door Los Ninos is opgezet, ongeveer 15 kilo meter verwijderd van Antigua, gaat ze. tekenen en beeldende vorming geven aan kinderen van 6 tot 16 jaar. „De bedoeling is dat de kinde ren door mijn lessen leren omgaan met gereedschappen en allerlei materialen. Zodat ze later, als ze iets ouder zijn, hun eigen bedrijfjes kun nen beginnen", legt Jolein uit. Vandaar dat ze vanuit Nederland heel veel spullen meeneemt: figuur zaagjes, potloden, verf, maar ook tandenborstels, puzzels en allerlei andere dingen waarmee kinderen zorgvraag thuis worden onder steund in de breedste zin van het woord. Dit betreft ook ouderen die op de wachtlijst staan voor Overkerck of De Loet. Het is belangrijk dat bewoners zelf de keus kunnen maken wat zij willen eten. Daarom is de sortering in de win kels van beide locaties is uitgebreid. Door deze uitbreiding zijn de ope ningstijden verruimd en zijn de win kels in Overkerck en De Loet nu zes ochtenden per week geopend. Als de bewoner zelf niet meer de winkel kan bezoeken worden de bood schappen verzorgd door een zorgas- sistent van de locatie. De maaltijd- voorziening in Overkerck en De Loet wordt in de toekomst meer op de individuele wensen van de men sen in en buiten de woonzorgcentra gericht. Over enige tijd moet het ook mogelijk zijn om 's avonds in plaats van 's middags warm te eten. Ouderen uit Heiloo kunnen op beide locaties gebruik maken van de restaurants. In de locatie Overkerck wordt er op 1 juli gestart met een project groepsverzorging. Groeps- verzorging wordt geboden aan bewoners van het woonzorgcentrum met geheugenproblemen. Zij komen gedurende een groot gedeelte van dag bij elkaar in een woonkamer. In De Loet wordt al verschillende jaren groepsverzorging geboden aan bewoners. De ervaring is dat de ver huizing naar een verpleeghuis hier door kan worden uitgesteld of zelfs voorkomen. worden, virussen en hackers, rsi en verslaving en regels voor internetge bruik op school. Het lespakket is ont wikkeld met medewerking van Stichting Technika, De Kinder consument, Kennisnet, ICT op school en het Ministerie van Economische Zaken. De examens zijn on line afge nomen in samenwerking met CITO en iedereen was geslaagd! Eigen foto kunnen leren. Om die spullen te kunnen bekostigen, organiseerden de leerlingen van het Juniorcollege Heiloo op 19 mei een theateravond met dans, toneel en verkoop van 'kunst'. De bonte avond, die toegan kelijk was voor medeleerlingen en familieleden, bracht maar liefst 600,- op. Een fiks bedrag waarvan de docente behoorlijk wat materia len kan inslaan. Als Jolein er over praat, is het duidelijk dat ze zich enorm op de reis verheugt: het kan niet anders of ze komt eind augustus volledig opgeladen van haar werk vakantie terug in Heiloo. Het heeft lang geduurd, maar met veel geduld en aandacht heb ben we ons doel bereikt, mede door onze sponsors en vele gulle gevers. Vier jaar geleden was ik in Malawi en ben met deze opdracht naar Heiloo gekomen; een maismolëri in Nsaru, een klein plaatsje zo'n veer tig kilometer van Liongwe de hoofdstad van Malawi. Malawi is een erg arm land. Maïs is het hoofdmiddel van bestaan. Het heeft veel misoogsten gehad, de oogst die er is moet zo goed mogelijk ver werkt worden. We hopen dat door de goede verwerking van de maïs en de bewerking van de grond, dit geld opbrengt, waardoor er meer wel vaart zal ontstaan. Gideon, een Malawiaan, door hem zijn we de molen gaan realiseren en in 2003 is hij in Holland geweest, heeft veel indrukken opgedaan en informatie opgeslagen. Het grootste probleem is de transformator geweest, hier hebben we ruim een jaar op moeten wachten. Op verschillende plekken in Heiloo staat ons project aangege ven in de vorm van geldbusjes, blijf het steunen, want we willen dit pro ject voor de toekomst waarborgen. Gepakt en gezakt met schriften, pennen, viltstften en vlaggetje en kleding, hopen ik en mijn vriend Joop Merbis de mensen blij te maken. U mag het project blijven steunen: rekeningnummer 65.76.35.081! Coby Wesseling van Cromvoirt Heiloo Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www. dierenbeschermingalk maar, nl. Egelopvang: 072-5814889 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (€0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, bgg: 5337280, e-mail: info @knaagdierencenfrumnlinternet www. knaagdierencentrumnl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierenasielalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www. vissenbescherming .nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Vermist Zwartwitte poes, wit vlekje op lip en streepje op neus, witte bef en buik, wit aan de poten, Scooby: Zeeweg/ Rinnegommerlaan Egmond ad Hoef Rood katertje, gec., witte wangetjes, donkere ringen om staart, 1 jaar, Frits: Ruygekroft, Egmond Binnen. Gec. Kater met grote rode en witte vlek ken, 7 jaar, Bink: Kennemerstraatweg, omgeving Willibrord Heiloo. Blauwcyperse gec. Kater, licht onder de kin, slank en hoog op de poten, Cypie: Rechte Hondsbosschelaan, Heiloo. Zwarte kater, gec., wit driehoekje om neus, witte buik- en startpunt, aan vier poten witte sokjes, beetje schuw, 3 jr, Cooper: Hoocamp, Akersloot. Gevonden Zwarte, wat oudere poes, zwartre vlooi enband: Krommelaan, Heiloo. Zwartwitte kat, klein en tenger, witte bef, wit snoetje, witte voetjes voor, witte achterpoten: Maria's Hof. Informatie Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7