VLAAR Implantaten: voor een muurvaste gebitsprothese i Jan Jansen Tandprotheticus, Loslatend kunstgebit? Blijf niet tobben! KENNISGEVING 8 GEORGE Kennemerstraatweg 267 Heiloo Tel. (072) 533 71 19 uil ft Batavus Weekend ft Batavus LIVE ft Gazelle PRIMEUR Onze pluspunten Lakota SX 600 wan 379,- I1U 1 99, TWEEWIELERSPECIAALZAAK ONT-TANDPROTHETICI ADVISEREN Zwembad 'tVennewater MIJNBOUWWET 7 JUNI 2006 UITKIJKPOST ft Weekaanbiedingen i Actiemodel 799,- (damesmodel ook in lage opstap) Sterke punten Nexus 8 versnellingen Vering in voorvork en zadelpen Shimano naafdynamo Gratis hotel overnachting bij NH hotel Actiemodel 538, Sterke punten Shimano Nexus 3 versnellingen Zelfdenkende verlichting met naafdyna Roestvrij stalen velgen en spaken Trendy frame met modieuze kleuren Vrijkaart voor live concert in Amsterdamse Arena t.w.v. 39 Ex-verhuurfiets in terugtraprem uitvoering 175,- Ook in Nexus 4 met handremmen 275, Sterke punten Mooie sterke schoolfiets RVS stuur en velgen Geheel nagezien, incl 3 mnd garantie Maandag 's middags open Mogelijkheid van leenfiets bij reparatie Reparaties voor 11 uur gebracht meestal dezelfde dag klaar Service en reparatie van alle elektrische fietsen van Sparta en Batavus Actiezolder met overjarige en lakschade fietsen met hoge kortingen Dealer van Berg skelters Veel accessoires en onderdelen van fietsbel tot trendy fietstas Sterke punten Ook verkrijgbaar in lage maten Shimano revo shifter schakeling Inclusief licht, spatbord en dragerset Stationsweg 2 Heiloo tel.: 072 5335596 maandagmiddag OPEN In Nederland dragen zo'n drie miljoen mensen een kunstgebit. Ruim de helft van deze groep heeft in meer of min dere mate problemen met hun gebit sprothese. En dat is niet nodig, zo stelt de Organisatie van Nederlandse Tandprothetici (ONT). Want dankzij moderne technieken kunnen ook mensen met een kunstgebit gewoon lachen en eten. Bijvoorbeeld door te kiezen voor een kunstgebit op implan taten. Als de natuurlijke tanden en kiezen niet meer te behouden zijn, was tot voor kort het losse kunstgebit de enige oplossing. Maar sommige mensen ondervinden daarbij hinder met eten en spreken. Sinds enige tijd is het ook mogelijk om op relatief eenvou dige wijze implantaten aan te brengen waar mee het gebit simpelweg wordt 'vastgeklikt'. Op dit gebied heeft zich een ware revolutie voltrokken. Vroeger was het plaatsen van implantaten een forse ingreep maar vandaag de dag is het plaatsen van een implantaat een patiëntvriendelijke behandeling. Na een periode van zes tot twaalf weken is het mogelijk het gebit op implantaten te gebrui ken. Tot deze tijd kunt u het oude gebit gewoon blijven dragen en de tandprotheti- cus zorgt voor tussentijdse aanpassing van het kunstgebit. Wat is een implantaat Een implantaat is een kunstwortel in de vorm van een titanium schroefje die in de kaak wordt geplaatst, op de plaats van de verdwenen tanden of kiezen. Het is niet nodig om de gehele kaak van implantaten te voorzien, vaak zijn twee tot vier kunstwor tels voldoende om het kunstgebit te beves tigen. In de meeste gevallen wordt een implantaat-systeem toegepast voor de onderkaak. Implantaten of kunstwortels voor een bovenkaak komen minder vaak Samenwerking met implantoloog Een implantaat wordt meesal geplaatst als er problemen zijn met een gewoon kunstgebit. Maar niet iedereen komt ervoor in aanmer king. De tandprotheticus adviseert of een kunstgebit op implantaten een goed alterna tief kan zijn. De tandprotheticus werkt nauw samen met de implantoloog om te beoorde len of het plaatsen van implantaten mogelijk is. Na het implanteren wordt de patiënt terugverwezen naar de tandprotheticus. Deze maakt het kunstgebit dat perfect aanls- uit op de kunstwortels. Kort gezegd zijn er dus twee specialisten waarmee de patiënt te maken krijgt: de implantoloog als het gaat om het aanbrengen van de kunstwortels, en de tandprotheticus voor het aanmeten en vervaardigen van het gebit. De tandprothetici die zijn aangesloten bij de ONT staan garant voor een gebitsprothse- op-maat waar u jaren mee vooruit kunt. Als u meer wilt weten over gebitsprothese, implantaten of de ONT, kijk dan op de internetsite: www.ont.nl Wist u dat veel klachten worden veroorzaakt door slecht gekauwd voedsel Dat komt vaak door een slecht passende of niet goed onderhouden gebitsprothese. Omdat gedurende het dragen van de pro these de kaken slinken ondervinden de meeste mensen problemen met het func tioneren van hun prothese. Gelukkig is er nu de mogelijkheid om met behulp van implantaten het kunstgebit goed vast te zet ten. Tobben met een loszittend gebit is dan definitief verleden tijd. Hoewel ik zelf geen kunstgebit, heb dragen veel van mijn patiën ten wél een prothese. Van hen weet ik dat een loszittend kunst gebit erg vervelend is. Het is pijnlijk en veroorzaakt problemen met eten, praten en lachen. En dat hoeft toch niet nodig te zijn. Zeker niet met de techniek van vandaag- de-dag! Er is nog plaats op de volgende tijden voor opleiding diploma A vanaf 5 jaar. Donderdag 16.45-17.30 uur Vrijdag 16.30-17.15 uur Informatie: 072-5330968, Slootenslaan 27 Heiloo ingevolge artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht WINNINGSPLAN BOEKEL De Minister van Economische Zaken maakt bekend: Op 3 maart 2006 heeft de Minister van Economische Zaken een aanvraag van BP Nederland Energie B.V. te Den Haag ontvangen, om in overeenstemming met artikel 34, derde lid, van de Mijnbouwwet in te stem men met het plan voor de winning van het voorkomen Boekei-Bunter gelegen in de gemeènten Heiloo, Schermer en Castricum. Het winningsplan gaat in op het planmatig beheer van de voorkomens en het risico van schade ten gevolge van bodembeweging, die door de winning van het voorkomen wordt veroorzaakt. Het winningsplan, het ontwerpbesluit, het gezamenlijk advies van Staatstoezicht op de mijnen en TNO Bouw en Ondergrond (met uitzondering van bedrijfsvertrouwe lijke gegevens) liggen met ingang van 08-06-2006 totdat de termijn waarbinnen tegen het besluit beden kingen kunnen worden ingebracht, is verstreken, ter inzage bij: - de gemeente Heiloo, Raadhuisplein 1 te Heiloo; - de gemeente Schermer, Noordervaart 99 te Stompetoren; - de gemeente Castricum, Raadhuisplein 1 te Castricum en - het Informatiecentrum van het Ministerie van Economische Zaken, Bezuidenhoutseweg 30 te Den Haag. Tot en met 20-07-2006 kan eenieder schriftelijk beden kingen tegen het ontwerpbesluit indienen bij: Ministerie van Economische Zaken, t.a.v. directeur Energiemarkt, ALP/L1102, Postbus 20101, 2500 EC DEN HAAG. Degene die bedenkingen indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Des gevraagd wordt eenieder gedurende vier weken na de dag waarop het ontwerpbesluit ter inzage is gelegd, in de gelegenheid gesteld tot een gedachtewisseling over het ontwerpbesluit, waarbij de vergunningaanvrager, indien deze dit wenst, aanwezig zal zijn. Daarbij kun nen gemotiveerde bedenkingen mondeling worden ingebracht. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot M. Traas, telefoon 070-379 7298. Ministerie van Economische Zaken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 8