Wmo in Heiloo: keuzes maken Cliëntenorganisaties adviseren gemeente bij invoering Wmo Denk en doe mee! 15 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) komt eraan. De voor bereidingen zijn in volle gang. Deze wet geeft gemeenten onder meer de taaie ondersteuning van mensen met een beperking te regelen. De belangrijkste verandering voor u is dat vanaf 1 januari 2007 aanvragen voor hulp bij het huishouden via het gemeentelijke Wmo-loket lopen. De gemeente kan bij de invoe ring van de Wmo keuzes maken over bijvoorbeeld de plaats van het Wmo-loket, maar ook over het aanbod van de ondersteu ning. Wat kunt u straks allemaal via het gemeentelijk Wmo-loket aanvragen en regelen en voor welke zaken moet u bij andere organisaties zijn? En in hoeverre werken die verschillende organi saties samen? Over deze keuzes wil de gemeente graag met u, inwoners en gebruikers van voorzieningen in gesprek op 3 juli tijdens de inwonersavond over de Wmo. Waar komt het Wmo-loket? In het gemeentehuis richten we een gemeentelijk Wmo-loket in. Hier kunnen bewoners en orga nisaties terecht met vragen op het gebied van wonen, welzijn en zorg. We zijn er nog niet hele maal uit of één loket voldoende is. Misschien is er behoefte aan een tweede loket. Eventueel zou dit in Het Trefpunt, het gebouw van de Stichting Ouderenzorg Heiloo, geplaatst kunnen wor den. Van u horen we graag of er behoefte is aan een tweede loket en of Het Trefpunt dan inder daad een logische plaats is. Een van de overwegingen hierbij is dat een tweede loket extra geld kost (inrichten van het loket, betalen van medewerkers die het loket bemensen). De afweging die wij moeten maken is of dat geld hieraan besteed' moet worden, of dat één loket in het gemeentehuis voldoende is. Het extra geld kan dan besteed worden aan bijvoor beeld de zorg zelf. Wij kunnen ook een extra eigen bijdrage vra gen van de gebruikers om het tweede loket te financieren. Is dit wenselijk? Waarvoor kunt u terecht bij het Wmo-loket? Belangrijk is om te bepalen voor welke zaken u bij het nieuwe Wmo-loket terecht kunt. Vele zaken veranderen niet. Voor aan vragen van woningaanpassingen moet u nu ook al bij de gemeente zijn. Dit blijft zo, ook onder de vlag van de Wmo. Maar niet alles valt onder de Wmo en onder de verantwoordelijkheid van de gemeente. Een voorbeeld: voor het aanvragen van een rollator moet u bij uw zorgverzekeraar zijn. Hoe gaan we daar in het Wmo-loket mee om? Verwijzen we u door? Nemen we als gemeente actief contact op met uw zorgverzekeraar? Of regelen we het met de verschillende zorg verzekeraars zo dat wij als gemeente ook de rollator regelen voor de aanvrager, terwijl de ver antwoordelijkheid financieel bij de zorgverzekeraar blijft? Kortom: waar kiezen wij voor? Ook hier hangen verschillende prijskaartjes aan. Enerzijds wil de gemeente de mensen die met een vraag om ondersteuning komen, het zo makkelijk mogelijk maken en hen zo goed mogelijk helpen. Anderzijds is de Wmo er ook voor bedoeld om mensen zo veel mogelijk voor zichzelf en voor elkaar te laten zorgen. Welke keuze wij ook maken, het heeft invloed op het aanbod in het Wmo-loket. Graag horen wij wat u hiervan vindt. Kom daarom naar de inwo nersavond op 3 juli. U kunt ons natuurlijk ook bellen of e-mailen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u kijken op www.heiloo.nl/wmo-loket en op de landelijke website www.invoeringwmo.nl. Houdt u vooral de komende weken ook De Uitkijkpost in de gaten, want daar in besteden we regelmatig aan dacht aan de Wmo in Heiloo. Voor vragen kunt u contact opne men met mw. Y. Kersten van het Stafbureau Welzijn Burgerij, telefoonnummer (072) 535 66 85, of uw vraag of mening mailen naar info@heiloo.nl (onder ver melding van Wmo). Inwonersavond Wmo Wanneer: Maandag 3 juli Waar: Ontmoetingscentrum GGZ NHN (voormalig Wiilibrord) Kennemer- straatweg 464 Tijd: Inloop vanaf 19.30 uur; aanvang 20.00 uur. Geef u op voor de inwonersavond over de Wmo op 3 juli Knip deze bon uit en stuur deze in een envelop-voor 1 juli naar: Gemeente Heiloo, T.a.v. Yvette Kersten, Antwoordnummer 1525,1850 VB Heiloo Bij gebruik van het antwoordnummer heeft u geen postzegel nodig! Ja, ik zal op de inwonersavond van maandag 3 juli 2006 aanwezig zijn. Ja, ik zal op de inwonersavond van maandag 3 juli 20Ö6 aanwezig zijn en ik kom met nogpersonen. Naam: Adres: Postcode: Plaatsnaam: E-mail: Telefoonnummer: Maandagavond 29 mei jL is het Wmo-platform Heiloo ingesteld. Dit is een platform van vijf cliëntenorganisaties dat de gemeente adviseert bij de invoering van de Wmo. De deelnemende organisaties zijn: - Platform Cliëntenparticipatie Gehandicaptenbeleid Heiloo (PCGH), mevrouw H. Velu, (vice voorzitter); - Cliëntenraad Wet werk en bijstand (Wwb), de heer C. de Boer (secretaris); - Cliëntencommissie Evean Zorg, mevrouw C. Molenaar; - Cliëntenraad Actie Zorg, de heer J. Tervoort (penningmeester); - Samenwerkende Bonden van Ouderen (SBO), de heer H. Holman (voorzitter). Het Wmo-platform is ingesteld door het college van B8zW. Het Wmo-platform functioneert tot en met 31 december 2006. Daarna wordt geëvalueerd en bekeken hoe organisaties en indi viduele burgers van Heiloo in het vervolgtraject kunnen meeden ken en meepraten over de Wmo. Contact met Wmo-platform Wilt u contact opnemen met het Wmo-platform of heeft u vragen aan het Wmo-platform dan kunt u dit doen per e-mail wmo.plat- form.heiloo@hotmail.com of u kunt één van onderstaande leden benaderen: de heer H. Holman, telefoon nummer (072) 533 39 49; Mevrouw H. Velu, telefoon nummer (072) 533 16 44. Wilt u ook zitting nemen in het Wmo-platform? Dat kan! Naast deze vijf cliëntenorganisa ties wil de gemeente ook twee individuele burgers die niet lid zijn van een belangenorganisa tie laten plaatsnemen in het Wmo-platform. Heeft u zin om actief mee te denken en mee te doen meldt u zich dan vóór 24 juni a.s. aan. U kunt dit doen per e-mail info@heiloo.nl of schriftelijk naar Gemeente Heiloo, t.a.v. J. Ouderkerken, Antwoordnummer 1525, 1850 VB Heiloo. Schrijf ons waarom u zitting wilt nemen in Wmo-platform en ver tel ons iets over uw achtergrond. Bij meer dan twee kandidaten vinden op donderdag 29 juni a.s. de selectiegesprekken plaats in aanwezigheid van de heer J. Ouderkerken, verantwoordelijk wethouder Wmo en twee leden van het Wmo-platform. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mw. Y. Kersten, beleidsmedewerker Welzijn Burgerij, telefoonnum mer (072) 535 66 85 of per e-mail naar info@heiloo.nl (dan graag bij Onderwerp vermelden: Wmo). (Vervolg op volgende pagina) r -i Belangrijke nummers L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 UITKIJKPOST 14 JUNI 2006 (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15