BOLTEN Weer kunstfietsroute in limmen en omgeving VERF& WAND Onderscheiding voor de heer Bremer BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma !5 juni t/m 21 juni 2006 "Mission Impossible 111" "The Da Vinei Code" "March of the penguins" "Ice age 2" (NL) "Nanny Mc Phee" (NL) www.corsobioscoop.nl Westerweg 259 - 1852 AG Heiloo Postbus 230 - 1850 AE Heiloo Tel. 072 532 19 90 - fax 072 532 11 09 boltenvw@xs4all.nl VERF BEHANG TAPIJT LAMINAAT GORDIJNEN ZONWERING GLAS WOON ACCESSOIRES "Memoirs of a Geisha" 79 kinderen beleven leerzame roefeldag Oranjegekte breekt ook los in Akersloot regio 22 CASTRICUM - Tijdens de jaarlijkse Universiteitsdag van de Universiteit van Amsterdam (UvA) zal emeritus hoogleraar Klassiek Griekse Taai en Letterkunde Jan Maarten Bremer (1932) een koninklijke onderscheiding ontvangen uit han den van dr. Sijbolt Noorda, voorzit ter van het College van Bestuur van de UvA. Professor dr. Bremer wordt Officier in de Orde van Orarye Nassau op grond van zijn grote ver dienste voor maatschappij, weten schap en universiteit. Zijn weten schappelijke loopbaan - die na zijn emeritaat in 1995 geenszins ten einde kwam - kenmerkt zich door een grote breedte en het vermogen een brug te slaan tussen de klassie ken en de algemene literatuurwe tenschap, binnen maar ook buiten de universiteit voor een groot publiek. Bremer vervulde gast hoogleraarschappen bij universitei ten over de gehele wereld. Als docent was hij inspirerend en eru diet, en betrokken bij het leven van zijn studenten. Op het raakvlak van universiteit en samenleving speelt zich Bremers jarenlange betrok kenheid bij de Amsterdamse Universiteits Vereniging af, een alumnivereniging van de UvA. Als bestuurslid maakte hij zich onder andere sterk voor de verstrekking van beurzen aan studenten. Bremer heeft verschillende bestuurlijke en organisatorische functies vervuld waarmee de afstand tussen acade mische classici en de leraren in het middelbaar onderwijs verkleind werd. Hij speelde een belangrijke rol bij de oprichting van het Bonhoeffer College in Castricum, en is by zonder betrokken bij het kerkelijk leven in die plaats. ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur 13.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 Een van de kunstwerken, die te zien zyn tijdens de kunstfietsroute. Eigen foto donderdag 20.00 uur zondag 16.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur REGIO - Op zondag 25 juni organi seert Limmen Cultuur voor de elfde keer een kunstfietsroute door Limmen, Bakkum, Castricum, Uitgeest en Akersloot. U fietst door het prachtige Noord-Hollandse pol derlandschap met de duinen op de achtergrond en stapt een aantal malen af om te genieten van ten toonstellingen en concerten. In Limmen stopt u onder andere bij Tineke's Atelier. Hier kunt u genieten van de kunstzinnige uitin gen van Tineke Kramer-Pijnappel. Er zijn onder andere sprankelende olieverfschilderijen, etsen, botani sche aquarellen en kleine beelden in brons. In Limmen stopt u ook bij het Atelier Nelly van Os en Atelier Tiny van der Velden. Bij de laatste de prachtige beelden tentoongesteld in een mooie tuin. Zij gebruikt voor haar beelden brons, albast, staal, serpetyn en messing. In Castricum stopt u bij Studio 23, waar u kleine abstracte schilderijtjes en een enkel groot werk kunt bewonderen. Ook stopt u by Atelier Zgodan, waar u in het tuinatelier schilderijen en teke ningen kunt bekijken van Wïm de Goede. In de huiskamer zijn schilde rijen en glas in lood-panelen te zien van Hetty Kiefihuis. Na enkele stops in Bakkum, Uitgeest en Akersloot keert u weer terug in Limmen. Bij een van die stops bij Galerie de Boerderij kunt u genieten van schil derijen waarin vooral het paard cen traal staat. De muziek zal hier wor- AKERSLOOT - Net als in Heiloo, heeft het oraiyevirus ook in Akersloot om zich heen gegrepen. Veel mensen nodigden vrienden en bekenden uit om de eerste wedstrijd in de tuin te komen kyken, maar ook in de kroegen was het gezellig druk. Zoals hier in café de Storey Club, waar een flink aantal voetbal fans getuige waren van de eerste winst van het Nederlands Elftal. Vol vertrouwen wordt er uitgekeken naar de tweede wedstrijd, aanstaande vrijdag om 18.00 uur. Foto:'Mario Sacksioni den verzorgd door de top-100-for- matie 'Back in Business' De tocht is ongeveer dertig kilo meter lang en de openingstijden van de tentoonstellingen met muzie- koptredens zyn van 11.00 tot 17.00 uur. De deelname is gratis. Folders met daarin een beschrijving van de route en de evenementen zijn vanaf begin juni onder andere verkrijg baar bij de bibliotheken en VW- ADVERTENTIE kantoren van Limmen en omstre ken. Op zondag 25 juni zyn folders verkrijgbaar by Tineke's Atelier, Rijksweg 176 te Limmen, Het Gemaal 1879, Fielkerweg 4 te Akersloot, gemeentehuis Uitgeest, Middelweg 28 te Uitgeest, Atelier Perspectief, Van Oldenbameveldt- weg 37 te Bakkum en bij Toonbeeld, de Brink in Castricum. Informatie tevens verkrijgbaar op onze website: www.limmencultuur.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 21