Weer goud voor meiden van Sint Maarten Hoogfeest van sint Adelbert Roefeldag houdt land en Avondvierdaagse langs bedrijf in beweging mooie plelqes in Akersloot REGIO 22 jjnmrrr 0 Uitverkoop Limmen op naar het Nederlands kampioenschap schoolvoetbal afgeschreven boeken Dubbele Lus gaat voor record deelnemers Midzomeravond wandeling Lamoraal's Night of Youth 14 JUNI 2006 UITKIJKPOST Toen Adelbert begon met z'n levenswerk waren er nog maar een paar Christenen, inmiddels zijn dat er velen geworden en beschikt men in de drie Egmondse dorpen over maar liefst négen kerkgebouwen (abdijkerk, kloosterkerk, drie pro testantse kerken, een oud-katholie ke kerk en drie rooms katholieke kerken) waarin dagelijks vele Christenen hun geloof voeden en vieren. 25 Juni is de dag waarop de kerk de sint Adelbert gedenkt. Op die dag komt men samen op de plek waar hij in 740 begraven is en waar sinds 920 de bron nog altijd water geeft op de plaats waar zijn lichaam is opgegraven voor de translatie naar het toenmalige kloostertje waar nu de abdijkerk dichtbij gebouwd is. Het programma van deze feest dag begint om 07.00 uur met een eucharistieviering met samenzang en eindigt 's middags met een con cert door het Prosa Vocaal Ensemble uit Amsterdam onder lei ding van Maurice van Elven, met medewerking van Sylvia van Borkulo, piano. De viering is in de parochiekerk aan het Kerkplein 25/27, de toegang is vrij (collecte na afloop ten bate van de akker). REGIO - De bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen houden opruiming. Het voorjaar is in de bibliotheek weer gebruikt om de collectie boeken op te schonen. Oude, stukgele zen of beschadigde boeken wor den voor zeer aantrekkelijke prijsjes verkocht. De 'opruiming' begint op maandag 19 juni in alle drie de vestigingen, tijdens de normale openingsuren. REGIO - Met nog een kleine maand te gaan hebben zich al meer dan 550 lopers, zowel kin deren als volwassenen, opgege ven voor de Triangel Dubbele Lus van Castricum. Tot en met 18 juni kunnen lopers zich aan melden voor het hardloop- en wielerevenement. Inschrijven voor de stratenloop kan via de website www.dubbelelus.nl. Vorig jaar deden 750 deelnemers mee. De 27ste editie van de Dubbele Lus wordt op woensdag 28 juni gehouden. De start en finish is op de Cieweg in Castricum. REGIO - Ga mee met boswachter Dirk Glorie vóór een zomeravon dwandeling op zaterdagavond 17 juni van 21.00 tot ongeveer 23.00 uur. Hij vertelt onderweg van alles over het duin en laat zien wat er allemaal te ruiken en te proeven is. De verzamelplaats is parkeerterrein Diederik, gele gen aan de Heerenweg tussen Bakkum en Egmond- Binnen (de ingang ligt tegenover de haardhouthandel). Kosten: kin deren tot 12 jaar 1,50 en vol wassenen 3,50. U boekt via www.pwn.nl/ activiteiten of telefonisch 0800-7966288. EGMOND - Zaterdag 17 juni vindt in dorpshuis Hanswijk weer een evenem'ent plaats geti teld: Lamoraal's Night of Youth. De jeugdcommissie van muziek vereniging Lamoraal van Egmont heeft er weer alles aan gedaan om voor deze avond een diversiteit aan optredens samen te stellen uit de eigen opleiding van de vereniging. Van solisten tot familieorkest, van- beginnend musicus tot de al wat gevorderde spelers. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. EGMOND - Op zondag 25 juni is het weer zover, de broeders van de sint Adelbertabdy, de zusters van sint Iioba en de parochianen van de Egmondse parochies vie ren him eigen heilige. Er kon onder andere 'geroefeld' worden in de bibliotheek. Eigen foto Sint Adelbert kwam als jonge man naar deze streken om door middel van de vriendschap van Christus te vertellen. Sinds dien zijn er velen vriend van Christus geworden en laten ouders tot op vandaag de dag nog altijd hun kindje dopen, of komen volwasse nen tot de keuze bij de geloofsge meenschap te willen horen. LIMMEN - Op zaterdag 10 juni was het weer zover. De meiden van de Sint Maartenschool gingen naar Uithoorn om deel te nemen aan de districtsfinale van het district- sjeugd-voetbalkampioenschap West I van de KNVB. Om dit te bereiken wonnen zy eerst op 5 april het schoolvoetbal- toernooi in Limmen. Vervolgens wonnen zij op 26 april tijdens het regiotoernooi van de winnaars uit Heiloo en Egmond. Op woensdag 17 mei werden zij in Hoorn door strafschoppen tweede van het district West 1regio Noord. Beide finalisten gingen door naar Uithoorn. Zes regio-winnaars deden aan het toernooi in Uithoorn mee. Er werd gespeeld in twee poules. De Sint Maartenschool was ingedeeld in poule B en hierin moest de Sint Maartenschool twee wedstrijden spelen. De meisjes speelden ondanks de hitte weer fantastisch. De eerste wedstrijd begon al erg spannend. De meisjes waren bijna constant in de aanval, maar de bal wilde maar niet in het doel. Dankzij een goede voorzet werd er in de laatste vijf minuten gescoord. Hoewel er nog enkele spannende momenten waren, eindigde de wed strijd met 1-0. Daarna zochten de meisjes de schaduw op. De inspan ning en de warmte hadden hun tol geëist, maar de meisjes gingen daarna weer vol vuur de tweede wedstrijd in. Hoewel de tegenpartij goed in de verdediging was, hadden de meisjes van de Sint Maartenschool weer de meeste kan sen. Bij de supporters veroorzaakte dit kreten als: 'zenuwslopend', 'bloedstollend', 'perfect combinatie spel'. Door de enthousiaste aan moedigingen van cheerleaders, ouders, leerkrachten en overige aanwezigen bleven ze met veel inzet spelen. De spandoeken met: 'Je hoeft niet te beginnuh, want Sint Maarten gaat toch winnuh!' en 'Score Score Sint Maarten gaat door' werden bewaarheid. Ook deze wedstrijd eindigde met 1-0. Met dit resultaat werd de Sint Maartenschool winnaar in poule B. Daarna moest nog een wedstrijd worden gespeeld tegen de winnaars van poule A. Dat was weer het team van de Vuurvogel uit Zaandam, een sterk team waar veel goede speel sters van PCK uit meespeelden. Deze tegenstander had tijdens de vorige regiowedstrijd door het nemen van strafschoppen gewon nen van de Sint Maartenschool. De wedstrijd werd een herhaling van de vorige wedstrijd tegen de Vuurvogel. Na afloop van de officië le speeltijd, waarin de Sint Maartenschool duidelijk de betere partij was, was de stand nog steeds 0-0. Er moesten dus opnieuw straf schoppen genomen worden. Dit veroorzaakte bij de keeper, spelers en supporters een bijna ondraag lijke spanning. Na de eerste serie van vijf strafschoppen door elk team was de stand 2-2, weer gelijk dus. Er werden opnieuw strafschop pen genomen. Degene die de eerste strafschop miste, zou de wedstrijd verliezen. Deze keër wisten de meis jes van de Sint Maartenschool, na nog enkele zeer spannende pogin gen, als eerste een doelpunt te maken. Dit veroorzaakte een enthousiaste overwinningseuforie bij speelsters en supporters. LIMMEN - Woensdagmiddag gin gen 79 kinderen, uit de groepen zes en zeven van het basisonder wijs, op pad om Jantje Betons Roefeldag te beleven. Georganiseerd door Conquista en onder begeleiding van ouders, konden de kinderen zeventien instellingen en bedrijven eens bekijken vanuit een andere positie. Het doel hiervan is hen een hand te reiken bij het maken van een mogelijke beroepskeuze voor de (nog verre) toekomst. 'Roefelen' is een Vlaams woord voor 'snuffelen'. Nieuwsgierig maken naar diverse De meisjes van de Vuurvogel waren uiteraard verdrietig door het verlies, maar reageerden zeer spor tief door de winnaars te feliciteren en hen te vragen de uitslag van de finales in Zeist door te bellen. De Meiden van de Sint Maartenschool worden, net als de vijf andere schoolvoetbal-kampioe- nen uit de andere districten, op woensdag 21 juni met de KNVB- bus van school opgehaald en naar Zeist gebracht. In het hol van de leeuw, het KNVB-sportcentrum, wordt dan duidelijk wie zich het beste meisjesschoolvoetbalteam van Nederland mag noemen. Dat alle meisjes opnieuw zo super speelden, was ook nu weer te dan ken aan het prima coachen door de heer en mevrouw Buys. Het extra oefenen van onder andere het nemen en tegenhouden van straf schoppen had duidelijk effect gehad. Ook de aanmoedigingen van supporters, ouders en de groep trouwe fans met spandoeken, cheerleaders compleet met pom poenen en yells, waren weer een duidelijke stimulans. (zittend v.Ln.r): Suzan Limmen, Tamara Donker en Denise Buys. (Staand v.l.n.r): Denise Kroon, Sascha van Kessel, Stacey Schermer, Melissa Voos, Els Veldman, Sophie van de Berg, en Joyce Mous. Middenachter de coach de heer Buys. Eigen foto beroepen. En dus stapten zij eens binnen bij diverse bedrijven van allerlei verschillende soort. Het is wel de bedoeling dat de kinderen niet alleen kijken, maar ook iets gaan doen. En dat hebben de bedrijven geweten ook. De meiden en jongens werden bezig gehouden met onder andere aanhoudingen verrichten; bloemstukjes maken; gras binnenhalen en voergoten schoonmaken; afvalbakken beplak ken; haren (van moeders) wassen en föhnen et cetera. De kinderen hebben een heerlijke middag gehad en veel geleerd. Meer foto's zijn te zien op www.conquista.nl AKERSLOOT - Deze week organi seert scouting Akersloot voor het vijfde opeenvolgende jaar de wan- delavondvierdaagse. Ook dit jaar voeren de vier wandelroutes langs de mooiste en soms onbekende plekjes van Akersloot. Het festjjn wordt dankzy de OVA afgesloten met een gezellige showband. De scouting kan ieder jaar op meer deelnemers rekenen en ook dit jaar hoopt de organisatie dat het record van 360 wandelaars wordt overschre den. Tijdens de voorinschrijving heb ben zich inmiddels al bijna honderd mensen ingeschreven. Van maandag avond 12 juni tot en met donderdag avond 15 juni zullen enkele honder den wandelaars Akersloot en omgeving onveilig maken. Heeft u zich* nog niet ingeschreven? Kom 'dan tussen 18.00 en 18.30 uur bij het scoutinggebouw aan de Koningsweg. De wandelroutes voeren door het dorp en het platteland langs de mooiste en gezelligste plekjes van Akersloot. Ieder jaar doet de organi satie haar best om de deelnemers langs onbekende plekjes in Akersloot te loodsen. Ook al is Akersloot niet erg groot, soms heeft het toch nog geheimen voor haar inwoners. Zo ontdekken de wandelaars hun eigen dorp opnieuw. De laatste wandeling op donderdagavond wordt op een speciale manier afgesloten. Dankzij de Ondernemings Vereniging Akersloot (OVA) worden de deelne mers bij binnenkomst begeleid door showband, die de meest uiteenlopen de gezellige muziek speelt. Bij inle vering van een volle stempelkaart krijgen de wandelaars een aandenken voor hun prestatie en hopelijk van hun suppörters een bos bloemen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 22