Introductiebijeenkomst in Bibliotheek Heiloo Nieuwe expositie contrastfotografie Heiloose papegaaien in theatershow H E I L O O aiiiiiiii» 11 Corso Bioscoop The cave of the yellow dog BOEK VAN DE WEEK De vriendschap door Barbara en Stephanie Keating Boek van de week De vriendschap Oranje nog steeds op dreef Improvisatietheater in De Bakkerij kfUVJ DEUTEKOM UITKIJKPOST 2 1 J U N I 2006 In de schitterende weidsheid van het Mongoolse landschap leeft een nomadenfamilie met zijn kudde schapen. De oudste dochter Nansal vindt in een grot een zwerfhond die ze Zochor noemt. Ze houdt hem, tegen de wil van haar vader die bang is dat hij contact met wolven heeft gehad. Op een dag verdwaalt Nansal op de steppe en ze komt bij een oude vrouw die haar de regels van reïncarnatie uitlegt: de ziel ver huist van üchaam naar lichaam tot ze een hond wordt om daarna, in zeldzame gevallen, als mens gebo ren te worden. Moet hond Zochor zo meteen alleen achterblijven, als het gezin zijn tenten opbreekt en verder trekt? Na haar vorige succes documentaire The story of the wee ping camel keerde de regisseuse terug naar haar geboorteland om een speelfilm te maken met een nomadenfamilie in de Altai, het noordwesten van Mongolië. Tijdens een verblijf van twee maan den kreeg het spirituele verhaal vorm, met een documentaire blik. Een prachtige film voor alle leeftij den! Binnenkort te zien in de bioscoop Een prachtige roman over romantiek, tragedie, eergevoel en loyaliteit, waarin drie bijzondere vrouwen door vallen en opstaan leren dat zij niet kunnen ontsnap pen aan hun verleden. Afrika, 1957. Op een kostschool op het platteland van Kenia sluiten drie meisjes een bijzondere vriend schap. Ondanks hun verschillen in afkomst en karakter zweren Camilla, Sarah en Hannah dat niets hun band ooit zal kunnen verbre ken. Maar dan barst de onafhanke lijkheidsoorlog los, een strijd die de dromen van hun jeugd en hun toe komstplannen verwoest. De mooie Camilla gaat naar Londen, waar ze geheel opgaat in het bruisende leven van de grote stad en ai snel een beroemd fotomodel wordt. Sarah verhuist naar het koude Schotland om te studeren en Hannah, die als enige in Kenia blijft, vecht voor het behoud van haar boerderij. Keer op keer wordt hun band tot het uiterste getest. door Barbara en Stephanie Keating voor 22,95 HEILOO - Donderdag 6 juli houdt Bibliotheek Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur de laatste introductiebij eenkomst van dit seizoen. Voor deze bijeenkomst is ieder een welkom die meer wil weten over de achtergronden van het bibliotheekwerk en over de moge lijkheden die de bibliotheek van vandaag biedt. Het programma bestaat uit een blik achter de schermen, een rond leiding door de bibüotheek, een instructie van het gebruik van de geautomatiseerde catalogus, de inname- en uitleenapparatuur en een korte eerste kennismaking met internet en naslagbestanden. De groep deelnemers aan deze introductiebijeenkomsten wordt bewust klein gehouden (10 a 12 personen) zodat er volop gelegen heid is voor het stellen van vragen. Het bezoeken van de introductiebij eenkomst is gratis. Opgave graag vóór 4 juli: telefoon: 072-5330670), per e-mail (bibhotheek@bibliotheekheiloo.nl) of bij de klantenservice in de Bibüotheek Heiloo. Een van de papegaaien die meegaat naar de voorstelling is Asterix. Hy is bijzonder kindvriendelijk en na de voorstelling mogen de kinderen nader kennismaken met Asterix. Eigen foto EGMOND - Vanaf zondag 2 juli tot en met 10 september toont contrastfotografie weer nieuw foto werk. Het werk is te zien in het Historisch Informatie Centrum in Egmond aan den Hoef. Op zaterdag 1 juli om 15.00 uur wordt de expo sitie geopend. De exposanten zijn: Jan Hoogland, Armando Jongejan, Frank Roosendaal en Rob Starre. Het onderwerp van Hoogland is Chris. Chris staat vreemd in het leven, alles is raar 'en onbegrijpelijk en moeilijk te bevatten. Hij is autistisch, hij leeft üever zijn eigen leventje. Zijn wereld maakt hij üever zelf, hij voelt zich gelukkig in de schaduw van de wer- keüjkheid. In die schaduw kan hij zijn eigen werkeüjkheid creëren. De wereld is als een zware deken die over hem heen valt. Het harde ücht van de wereld kan hij niet ver dragen. Büjf van mij af schijnt hij te roepen, en probeert deze ver van zich af te duwen. De grote wereld is niet van hem. Armando Jongejan heeft als thema IJsland. De ongerep te natuur van IJsland is een indruk wekkende belevenis. Beelden van 'pruttelpoelen', afgewisseld met weidse landschappen tonen een ruige en desolate natuur. Starre geeft zijn visie op het begrip ruimte, in een serie van vier beelden, opgenomen langs de kust van Friesland en Groningen. Zie ook de website www.contrast- fotografie.nl HEILOO - La Signora Musica, in Heiloo beter bekend onder de naam Nina Hollenberg, is onder meer verhalenverteller, zangeres en papegaaien-gedragstherapeut. Haar adoptievogels zijn inmiddels binnen en buiten de gemeente bekend, onder meer door een optreden bij Paul de Leeuw. Ook neemt ze haar pape gaaien vaak mee tijdens het bezor gen van de post voor Selekt Maü. Voor de vogels is het namefijk noodzakeüjk dat ze zo vaak moge lijk in de buitenlucht komen, om de weldadige invloed van direct zonücht en frisse lucht te onder gaan. De meeste papegaaiachtigen in ons land echter, komen zelden buiten, en worden soms letterlijk gek van eenzaamheid en verveling. Zij zijn vaak het slachtoffer van impulsieve aankoop door mensen. Terwifie van ons genot worden er De winst van Orai\je afgelopen zondag werd natuurlijk uitbundig gevierd bij café de Wit. Vanavond volgt een spannende wedstryd: Nederlafid-Argentinië. Foto: Mario Sacksioni zelfs nog dieren in het wüd gevan gen. Bovenstaande overwegingen hebben geleid tot de theatervoor- steüing De prinses en de papegaai, waarbij een kleine verwende prin ses een sprekende papegaai van haar vader krijgt. Het is een spannend verhaal, een levendige voorstelling waarin de grijze roodstaart Tabu en de geelvoorhoofdamazone Borre een prominente rol sr/elen. De geluids/orkestband voor deze voorstelling is tot stand gekomen in samenwerking met Wil van Eekeren, die ook voor Jomanda achtergrondmuziek heeft ver vaardigd. De voorstelling duurt ongeveer veertig minuten, en is geschikt voor kinderen vanaf ongeveer 4 jaar. Informatie en reserveringen: www.provadja.nl of tel. 072-5110136. Te zien op 25 juni 2006 in Theater Provadja, Verdronkenoord 12 Alkmaar. CASTRICUM - Op zondag 2 .juli vindt de laatste voorstelling van dit seizoen van improvisatietheater groep Gevonden Voorwerpen plaats, in hun vaste stek De Bakkerij. Speciaal voor deze gele genheid is een gastteam uit Amsterdam uitgenodigd om zijn improvisatiekunsten te laten zien. Dit zijn de Fluffy Suicide Bunnies, die al op meerdere internationale improvisatietheaterfestivals optra den. De speelstijl van de Bunnies is: veel risico nemen in experimentele improvisatiescènes. Daarnaast zijn ze goed in het zingen van meer stemmige geïmproviseerde üedjes. Natuurüjk schitteren ook de Gevonden Voorwerpen zelf in deze seizoensafsluiter. Na afloop van de voorstelling vindt er nog een gratis toegankeüjke Late Night Show plaats. De Bakkerij wordt razend snel omgetoverd tot een Comedy Club. Terwijl de bar geopend is spe len het thuisteam en het gastteam hier samen scènes uit de hoge hoed. Natuurüjk weer geïmproviseerd én op basis van pubüekssuggesties. De voorstelling op 2 juü is om 19.30 uur (zaal open om 19.00 uur) in De Bakkerij. Reserveren kan via tel. 06-38739114 of gevondenvoorwer- pen@ gmaü.com. Kaartjes kosten 4,- 3,- voor leden) en gereser veerde kaarten moeten voor 19.15 uur worden opgehaald. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo KflH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBklS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11