Geslaagden in Hefloo, Limmen, Akersloot en Egmond Houten huizen in Heiloo H E I L O O 12 Geslaagd Jac. P. Thijsse KORTOM Geslaagd Bonhoeffercollege KORTOM Advondvierdaagse lopers met kort lontje 21 JUNI 2006 U ITKIJ KPOST CASTRICUM - Aan het Jac.P Thijsse College in Castricum zijn de volgende leerlingen geslaagd voor hun eindexamen: Studie: Mavo 4, eerste tijdvak (Akersloot) Linda van Baar, Marco Buur, Laura van der Eng, Tom van der Eng, Kiki Lust, Linda Molenaar, Danielle Obdam, Mitchell Potgiesser, Michiel Roorda, Robert van Stralen, Hidde Tolhuysen, Werner Wangsarana, (Egmond Binnen): Bart Pepping, Matthijs Admiraal, Simon Admiraal, Rienke van Anholt, Maral Arikan, Ilona Blomberg, Jill Engelsman, Sihem Garali, Pim Hoetjes, Susan How, Sander Jolman, Michelle Kabel, Milan Martensen, Niels Pereboom, Anouschka Schaap, Frank van Veen, Rik Veldhuis, Ramon Wijker, Sammy Willems, Vincent Yuen, Bart Zandbergen, (Limmen): Fanny Admiraal, Remi Bloedjes, Jenny Gaarthuis, Menno Gijzen, Nick Hollenberg, Yrsa van der Kley, Inge Kools, Maikel Koot, Rob Manshande, Roos Pronk, Alex Rood, HEILOO - Meta Hoetjes, oud leerlinge van de Sint Radboudschoolis geslaagd voor haar postdoctorale IT audit oplei ding. Ze is nu Executive Master of IT- autidting. Kim Roosendaal, Rachelle Teijsse, Ron Winder, Robin Zwertbroek. Studie: Havo 5, eerste tijdvak (Akersloot) André Backer, Thys Boots, Robert Duinmayer, Dennis Frankfort, Patty Ham, Jeroen Hanskamp, Roseline Lemoine, Kelly Schoemaker, Menno Tromp, Marleen Veldt, Madeion de Vries, Martijn Woestenburg. (Egmond aan den Hoef) Felicity Beentjes, Pauline Bruin, Marije Groot, Silvia Groot, Arjan Weijling, (Egmond Binnen) Zoë Dorhout, Kim Duin, Coen Ooyevaar, Nanci Zentveld. (Heiloo) Jimi Duinmeyer, Marlène Duperrex, Sandra Götz, Tom Grootjen, Querine Heesterbeek, Romy Heimering, Sebastiaan Helderman, Joya Imhasly, Rense de Jong, Sebastiaan Kho, Suzan Klaver, FYeek Kops, Mare Lentz, Kevin Miner, Thijs Noordman, Joost Oudhoff, Erik Piekeboer, Youri Pieters, Jacintha van Riel, Jeroen Stassen, Robin van Velthoven, Koen Verdonk, Stephanie Verhaaf, Esther Visser 't Hooft, Ingmar de Vries, Kim Vrolyk, Tessa Waterkott, Nikki op de Weegh, Anna van der Weide, (Limmen): Lizzy Admiraal, Mariska Admiraal, Wouter Boon, Mark Dirkson, Roy van Geldorp, Tjeerd Kruidenberg, Marlot Kuys, Nanou Min, Rens Min, Kevin Mooy, Luc Nieuwland, Said Ofiani, Kevin Stuifbergen, Jordy Vleugel, Frank Vreeburg, Kees Welboren, Koen Wmder Studiervwo 61e tijdvak (Akersloot) Dorien van Baar, Marleen Berkhout, Sylvia Buur, Bram Colyn, Nicole Deetman, Eva Dil, Stephan van Hulst, Pieter Kerssens, Kirsten Oud, Rian Ruhl, Jessie van Sikkelerus, Debbie Velzeboer, (Egmond aan den Hoef): Annemarie Waal, (Egmond Binnen): Simon Duindam, Ron Houtman, Marjolijn Piet, (Heiloo): Maartje Balk, Joyce Benner, Tamara Evers, Carolien de Heer, Karlyn Hoebe, Jos Hoebe, Caroline Koopman, Violet Laurent, Bart Lutje Schipholt, Lisanne Rijpkema, Nikki van Schagen, Lisanne Scholten, Christel Verhaaf, Rinske Verheggen, Guus de Waard, Tim Zaman, (Limmen): Rona Admiraal, Linda Baltus, Corinne van den Berg, Tycho Bismeijer, Nicole de Groot, Daan Hageman, Michelle van het Hof, Maaike Kaasenbrood, Fabienne van der Kley, Nienke Kruidenberg, Thys Pepping, Casper Rood, Bas Schijf, Maurice Tijm, Frank de Vries, Wendy Winder, Leonie Wmder CASTRICUM - Aan het Bonhoeffer College in Castricum zijn de volgen de leerlingen geslaagd voor hun eindexamen: Studie: VMBO-tl (Akersloot) Rutger Baars, (Castricum) Melanie Boot, Anne Milou Harms, Majsa Onderwater, Nickey Schaft, Elfin Wulp, Jeroen Borst, Ard Smit, Eddy Vaienbreder, Thijs Verver, Tineke Flietstra, Stephanie Harting, Tom Hienkens, Ezra Oosterhoff, Ronan Simon, Ashley van Steenis, Anoek Tolner, Koen Veldman, Lisette Wester, (Egmond Binnen) Sebastiaan Roozendaal, Kelly van Amstel, Job Eeltink. (Heiloo) Frank Admiraal, Nicole van Cuyk, Saskia Demelker, Milou Groot, Charlotte van der Meulen, Ilse van der Meulen, Sander van Oort, Monique Philips, Martine Slinger, Martine Sluyter, Remi Walsarie, Jiske Woudstra, (Limmen) Djurre Bismeijer, Anne Lerat, Anouk Siepel, Studie: Havo (Akersloot): Kim Bruggeman, Ellen Buur, Michael Hylkema, Maaike van der Velden (Egmond Binnen) Jelle de Jong, Marit Olsthoorn, Aimy Pouw, (Heiloo): Loran Aelbers, Sarah Agailey, Tom Bijpost, Ingrid Borgman, Daphne van Dijk, Kirsten van Doorn, Kelly Eugster, Tim van Furstenberg, Michael Gras, Mike Lute, Caroline Meester, Rika Mohseni, Jolijn Schuitenmaker, Arnold Vreeker, Job Zonneveld (Limmen), Jacqueline Masteling. Studie: Atheneum (Akersloot): Anouk Wulp, (Egmond Binnen) Marieke Hageman, (Heiloo) Amy Duyker, Shanna Handgraaf, Diana Hoogeland, Johan Meester, Gosse Overal, Lynn Slooten Studie: Gymnasium (100% geslaagd (Egmond Binnen) Liesbeth Oonk, (Heiloo) Bart Stikkers, Boukje van Turenhout. HEILOO - Op donderdagavond rijdt myn vrouw om ongeveer 20.00 uur vanaf de Bayershofweg het Vierkant op, waar op dat moment wandelaars van de avondvierdaagse haar tegemoet lopen. Ze rijdt zeer langzaam, om de wandelaars niet in gevaar te brengen, maar toch vinden som mige wandelaars het nodig om op het dak en motorkap van haar auto te slaan en haar toe te roe pen 'Ga toch ergens anders rijden kutwijf. Nadat zy nog ongeveer tien meter stapvoets was doorge reden, wordt met grote kracht haar rechter portier open gerukt, waarna een grote vent met gemil limeterd haar de sleutels uit het contactslot trekt, en deze met tri omf aan de omstanders laat zien. Volgens hem had zij moeten wachten totdat de stoet voorbij was. Echter was er voor myn vrouw moelijk een andere route naar ons huis te vinden, en heeft de onafgebroken colonne wande laars tot ongeveer 20.30 uur aan gehouden. Op een gegeven moment opende deze persoon het portier van de auto weer, smeet de sleutels naar binnen, en gooi de met een geweldige klap het portier weer dicht. Myn vrouw vroeg hem nog van welke school hij was waarop hij antwoordde van de Zuidwester te zijn. Fijn als je zulk soort onderwyzers of begeleiders hebt! Vanwege zijn korte lontje is deze man zeker ongeschikt voor een voorbeeld functie. Ad van Kamp Heiloo De Uitkijkpost heeft Anne Mantel bereid gevonden om maandelijks een stuk te schrijven voor de ze krant. Anne Mantel is woonachtig in Heiloo en gepensioneerd schoolleider. Tijdens die periode heeft hij veel stukken over het onderwijs geschreven in de Volkskrant en in de NRC. Na zijn pensionering heeft hij gedurende vijfjaar columns geschreven in het Noordhollands Dagblad, voor'de populaire rubriek 'Persoonlijk'. Voor de Uitkijkpost zal Anne interessante onderwerpen, die betrekking hebben op Heiloo en omgeving, aan een nader onderzoek onderwerpen of vanuit een onverwachte invalshoek benaderen. Voor zijn eerste bijdrage heeft Anne uitgezocht wat het verhaal is achter de bekende blokhuizen, waarvan er drie in Heiloo staan (Lutine, Blockhove en De Specht). Er is al veel bekend over ons mooie dorp Heiloo. Zo is bijvoorbeeld de geschiedenis van Heiloo in het boek Heiloo voor en na Willebrord' boeiend beschreven. Ook zijn er interessante werken over onder andere de schrijvers uit Heiloo, met name de kring van Heiloo en ook over de Mariakapel. Over de zoge naamde blokhuizen, een soort hou ten huizen, waarvan er in Heiloo nog drie staan, is nog niet zoveel geschreven. Om hierover meer te weten te komen ben ik by Jan Dekker langs gegaan, die al vanaf 1930 in blok huis 'Lutine' woont, het houten huis aan het begin van de Kennemerstraatweg. Hij heeft me veel informatie gegeven over deze uit Silezië afkomstige huizen. Hij bezit hierover veel documentatiema teriaal, ook in de vorm van foto's. Het initiatief tot het importeren en bouwen van de blokhuizen is genomen door de exploitatie maat schappij Nyenburg, opgericht door de familie Van Foreest in 1916. De blokhuizen werden samengesteld in de timmerfabriek van de firma Christoph en Unmack in het Oostduitse Niesky (ongeveer 100 kilometer ten oosten van Dresden). Na transport per trein naar Heiloo werden de huizen met behulp van Duitse monteurs en de Heilooer aan nemer J. Rus in enkele maanden gemonteerd. De maatschappij Nijenburg heeft vier blokhuizen geimporteerd: Aan de Kennemerstraatweg Lutine, Blockhove, het blokhuis op de hoek van de Kraaienlaan en aan het begin van de Heerenweg De Specht. Blockhove werd in 1944 op last van het Duitse leger gesloopt, omdat het in het schootsveld lag van de door hen ingerichte verdedigingsstelling Alkmaar-Zuid. Alle huizen zyn neer gezet in het begin van de twintiger jaren. Zy zyn in eerste instantie ver kocht aan familie en goede beken den van de familie Van Foreest. De eerste bewoonster van blokhuis Lutine in het voorjaar van 1921 was Mevrouw Reynvaan met haar vier kinderen. Haar voornaam was (Mar)tine en de voornaam van haar overleden man luidde Lu. De combi natie vormt de naam Lutine. Bovendien waren de vier kinderen voor mevrouw haar goudschat, dit als verwyzing naar het in 1799 bij Terschelling vergane met goudsta ven geladen fregat Lutine. Na het overlijden van mevrouw Reynvaan in 1927 werden de kinderen nog ongeveer twee jaar in Lutine ver zorgd door hun grootmoeder, daar na gingen ze naar familie in Renkum en kwam Lutine leeg te staan. De vader van Jan Dekker kocht het huis in 1930 en het is sindsdien steeds door de familie bewoond met uit zondering van twee periodes tussen 1940 en 1945 waarin het gevorderd was ten behoeve van het Duitse leger. ,,Hoe is het nu om te wonen in een blokhuis?" vroeg ik Jan Dekker. Als antwoord kreeg ik te horen, dat het huis prachtig is om in te wonen en van goede kwaliteit. Het is niet voor niets een Rijksmonument en het kan nog vele jaren mee. De firma Christoph en Unmarck heeft niet zomaar wat balken en planken geleverd. Nee, het is allemaal tijdbe- stendig en kunstmatig voorge- droogd naaldhout uit Silezië of Oost- Pruisen. Aan de buitenkant van een Rijksmonument mag weinig of niets veranderd worden, maar binnen zijn natuurlijk sinds 1920 wel een aantal aanpassingen noodzakelijk gewor den (een nieuwe keuken, elektrische installaties en geluidsisolatie in ver band met de gehorigheid van houten ruimtes). Een nadeel van een hou ten huis is, dat de premie voor de brandverzekering het dubbele bedraagt van die voor een stenen huis. Na de oorlog zijn er in Heiloo nog twee blokhuizen, ook montage woningen, neergezet, een aan de Zeeweg en een aan de Belieslaan. Deze twee zijn afkomstig uit Oostenrijk en maakten deel uit van een pakket van tien. Zij werden door een firma uit Hoorn geimporteerd in een ruiltransactie van pootaardap- pelen tegen die huizen wegens het gebrek aan deviezen op dat moment in Oostenrijk. In 1928 werd in het Blockhovepark (van Foreestlaan 1) het van een firma uit Wenen afkom stige houten 'Huize Drechterland' als montagewoning neergezet. Dit is echter geen blokhuis, omdat het niet is opgebouwd uit balken. Tenslotte telt Heiloo van veel recentere jaren nog een zogenaamd Finnhouse aan de Höogeweg en een houten huis in het Oosterbos. Ik hoop, dat straks in De Zandzoom er weer een paar nieuwe houten huizen bij komen, want 'Het Houdt wat' hoort bij Heiloo, dat niet voor niets heilige plek in het (houten!) bos betekent.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 12