Waarschuwing voor de reuzenhereklauw Onderzoeken geluidsbelasting en luchtkwaliteit Maalwater Burgerzaken Afval en milieu De reuzenbereklauw (Heradéum mantegazzianum) is giftig en bloeit op dit moment al op sommige plaatsen. De afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente is daarom begonnen met het bestrijden ervan. De reuzenbereklauw is te herkennen aan zijn grote bladeren en in de bloeiperiode aan de enorme witte bloem- schermen. De bloeiperiode van de reuzenbereklauw is van juni tot september. De stengel kan een diameter van 10 cm hebben en de plant kan ongeveer 3 meter hoog worden. Waarschuwing Pas op met aanraking van de reu zenbereklauw! Sap van de plant, dat op de huid terecht komt en' aan zonlicht wordt blootgesteld, kan flinke blaren veroorzaken. Bij Het Vierkant 10, reg.nr. 2006/0098 ged. vergroten woning (woonkamer) verzending: 14 juni 2006 Kennemerstraatweg 266, reg.nr. 2006/0117 vergroten woning (keuken) verzending: 14 juni 2006 Marïenstein 115, reg.nr. 2005/0263 bouwen berging verzending: 14 juni 2006 Trompenburg 49, reg.nr. 2006/0137 tijdelijk plaatsen onderwijsgebouw voor ca. 13 weken verzending: 14 juni 2006 Zeeweg 8, reg.nr. 2006/0085 bouwen woning (na sloop bestaande woning) verzending: 14 juni 2006 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na ver zending van het besluit een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan'. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u een afspraak maken met de medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 15 juni 2006 Geboren Charlotte E.I. d.v. F.W. Verbaas en G.M.I. Butijn Brad z.v. B.G. van der Horst en D. Oerlemans Elders geboren Hidde G.B. z.v. B.M. Drontman allergie voor deze plant kan de huid na aanraking met het sap ook nog flink opzwellen en kun nen ademhalingsmoeilijkheden voorkomen. Bij deze symptomen raden wij u dan ook aan de huis arts te waarschuwen. Bestrijding Ook dit jaar is de reuzenbere klauw weer aanwezig en doen we onze uiterste best om deze te bestrijden. De wijze van bestrij den bestaat uit het wegsteken of afschoffelen van de planten. Dit doen we langs loop-, en fietsrou tes, op plaatsen waar aanraking redelijk mogelijk is, dus niet midden in heesterstroken of in bossages. Meer informatie Voor meer informatie of locatie meldingen kunt u contact opne men met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. en RJ. Brantjes Isa d.v. R.E. van Hoik en E. Endel Tristan z.v. R.J. Morsch en A.P. Boere Huwelijksaangiften M.C.A. de Groot en G.H. Kramer Huwelijken F.G. Serbassi en K. Natzijl M. Terluin en M.C. Vogels J. Hanck en R.L.S. Jansen A. Stam en M.D. van der Blij Overleden M. Katwijk wv Sonnenschein A. de Rooij wv Pater J. van Baar wv Bot H.E. Herman J.T. Molenaar M.S. Christiaanse wv Velthuijsen Elders overleden E.L. Bart H.M. Vogel wv Wester C.WJ.M. Mekenkamp wv Croon T.G. Duif wv de Boer Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. www.heiloo.nl Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Het woningbouwproject Maalwater ligt vlak naast de sportvelden van het Maalwater en even ten zuidoosten van De Omloop in Heiloo. Adviesbureau IJmeer heeft onderzocht of er voor de geplande woningbouw of in het landschap extra geluidsremmende maatrege len nodig zijn. Daarnaast heeft het bureau onderzoek naar de lucht kwaliteit gedaan. Geluidsbelasting Met het onderzoek naar de geluidsbelasting zijn de gevolgen van de voetbalvereniging HSV gemeten. Ook is er onderzoek gedaan naar de gevolgen van het geluid dat van weg De Omloop komt. Uit de onderzoeksresultaten van de geluidsbelasting van voetbal vereniging HSV blijkt dat er op de nieuw te bouwen woningen over het algemeen sprake is van een aanvaardbaar geluidniveau (50 decibel per dag). Uit bereke ningen blijkt wel dat het tijdens een toernooi of feestelijkheden kan voorkomen dat de geluidsbe lasting op 53 decibel uitkomt. Dit gebeurt echter maar enige keren per jaar en wordt als algemeen aanvaard gezien. Wat betreft het veroorzaakte geluid van de voet balvereniging zijn er dus geen extra maatregelen nodig voor de woningbouw. De geluidsbelasting van de weg De Omloop op de aangrenzende woningen komt in enkele geval len uit op 52 decibel per dag, een overschrijding van 2 decibel. De gemeente gaat hiervoor onthef fing aanvragen bij de Provincie Noord-Holland. Bij de aanvraag moet de gemeente tegelijkertijd aangeven welke geluidremmende maatregelen zij wil gaan treffen. Luchtkwaliteit Uit de meetresultaten voor de luchtkwaliteit blijk dat deze goed is. De hoeveelheden luchtveront- reinigde stoffen overschrijden in geen enkel geval de norm. Uit de resultaten blij let ook dat het effect van het extra verkeer van de toekomstige woningen te ver waarlozen is. Meer informatie Voor meer informatie over pro ject Maalwater kunt u contact opnemen met mevrouw B. Ruiter, telefoonnummer (072) 535 67 31 of met de heer T. de Rudder van de afdeling-VROM, telefoonnum mer (072) 535 67 80. Ook kunt u kijken op wwwheiloo.nl/Maalwater. Wet milieubeheer Vanaf 22 juni 2006 ligt ter inzage het ontwerp-besluit van BP-Nederland B.V, betreffende het intrekken van het LPG-gedeelte uit het vergunnin genpakket Wet milieubeheer van het benzmetankstation op het adres Westerweg 251 te Heiloo. Ter inzage De stukken behorende bij het ont werp-besluit liggen gedurende zes weken, van 22 juni tot en met 3 augustus 2006 ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Zienswijze Uw schriftelijke zienswijze kunt u gedurende zes weken indienen bij het Dagelijks Bestuur van de JVIilieudienst Regio Alkmaar, Postbus 53,1800 BC Alkmaar. In uw zienswij ze kunt u vermelden of al dan niet uw persoonlijke gegevens bekend mogen worden gemaakt. Een gedach tewisseling over het ontwerp van het besluit kan voor het einde van de inzagetermijn telefonisch worden aangevraagd. Wij verzoeken u dit vóór 27 juli 2006 te doen bij mevrouw M. Tromp van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoon nummer (072) 548 85 19. De vergun ninghouder wordt in de gelegenheid gesteld bij de gedachtewisseling aan- 21 JUNI 2006 UITKIJKPOST Heiloo contact v-l js-«

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 14