Rondwandeling Stichting Historisch Egmond Muziekmarkt bij Excelsior Limmen Een wandeling met LIA Zonnewendewandeling Castricum JOC Conquista Agenda Luchtige GezinsDoewandeling CASTRICUM - LIA staat voor Landschappen ontdekken In een Aantrekkelijke vorm. Lia is ook de geograaf die excursies orga niseert en ,begeleidt..Zaterdag 24 juni wordt er zo een excursie georganiseerd. De wandeling begint om 10.00 uur en duurt tot 14.00 uur. Lopend langs de binnenduinrand van Bakkum komt men diverse landschappen tegen. De Zanderij, waar veel duinzand is afgegraven is met de bollenvelden één van de voorbeelden hoe bewoners in de duinrand actief zijn. Duin-en- Bosch laat een totaal andere wijze van benutting zien.Hoe de oor spronkelijke overgang van de dui nen naar het achterliggende land verüep zien we bij de nollen van het Koningsbos. Door de over gangssituatie van duin naar pol der biedt de rand veel mogelijkhe den voor een rijke flora en fauna. Er zijn hier dan ook diverse natuurontwikkelingsprojecten. Om deze projecten van zuiver duinwater te voorzien zijn specia le maatregelen genomen om de waterhuishouding te regelen. Langs de binnenduinrand liggen de oude 'geesten' met hun eigen dijkjes. Men loopt naar het viaduct over het spoor om een mooi uitzicht te hebben over onder andere de Schulpvaart, een restant van een oude kreek/riviertak in het OerlJ- gebied. Startpunt: achterkant van het station Castricum. Kosten: 7,50 (incl. excursieboekje), zie ook: www.ontdeknoordholland.nl. en uitleg en beantwoordt graag uw vragen. U krijgt het verhaal te horen over het ontstaan van Egmond aan Zee, de opkomst en teloorgang van de visserij, het red dingwezen en natuurlijk het toe risme. Na de rondleiding kunt u desge- wenst nog een strandwandeling maken. Deelname aan de rondwan deling (circa 1,5 uur) kost 2,50- voor volwassenen en 1,50 voor kinderen tot 12 jaar. Verzamel- en vertrekpunt is hotel Golfzang aan de Boulevard Ir. De Vassy 19 te Egmond aan Zee. Aanvang: 14.00 uur. Aanmelding: per mail IA@ontdek- noordholland.nl of telefonisch: tel. 072-5051874 dinsdagmiddag van 17.15 tot l.:00 uur. Kinderen (en/of ouderen) die al ongeveer weten welk blaas- of slag instrument ze willen gaan bespelen, kunnen Fluitekruid overslaan en gelijk les nemen bij de muziek school van Excelsior. Speciaal voor deze toekomstige leerlingen wordt er op zaterdagmorgen 1 juli van 10.00 tot 12.00 uur een Muziekmarkt georganiseerd in het verenigingsgebouw van Excelsior. Tijdens deze Muziekmarkt zullen verschillende blaasinstrumenten en het slagwerk worden gepresenteerd door leerlingen en leden van de muziekvereniging. Daarnaast is er veel informatie over de muziekvereniging zelf. Zowel voor Fluitekruid en de ande re lessen liggen er tijdens de Muziekmarkt aanmeldingsformulie ren klaar. Een resultaat van de hui dige AMV kunt u komen beluisteren op vrijdagavond 23 juni tijdens het Jeugdconcert in de Burgerij, te Limmen. Naast de tweedejaars leer lingen van de 'oude' AMVopleiding, die laten horen wat ze geleerd heb ben, zullen er optredens zijn van het Opleidingsorkest Excelsior, onder leiding van Liesbeth Zonneveld en de Jeugd Slagwerk Groep van Excelsior, onder leiding van Floris van Tol. Het jeugdcon cert begint om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie en telefoonnummers: www.excelsiorlimmen.nl. CASTRICUM - Op woensdag 28 juni kunt u lekker uitwaaien en moe maar voldaan en ook weer wat wij zer thuiskomen. Zoek naar bos- beestjes onder struiken en sporen in het zand: wie heeft daarnet hier gelopen? Van te voren aanmelden is verplicht. Dat doet u via www.pwn.nl/activiteiten of u belt met 0800-7966288 (administratie kosten). De start is om 14.30 uur by bezoekerscentrum De Hoep. Je bent ongeveer twee uur bezig. Deelnemen kost 1,50 voor kinde ren tot 12 jaar en 3,50 daarboven. EGMOND - Op zondag 25 juni organiseert de Stichting Historisch Egmond weer een historische rondwandeling, dit keer door Egmond aan Zee. De bijzondere excursie heeft als thema de zonnewendeviering. Deze dag heeft ook de kortste nacht. Eigen foto CASTRICUM - Op woensdag 21 juni is er een bijzondere excursie met als thema de zonnewendevie ring. Die dag is de dag van de kortste nacht, de nacht van het midzomerfeest, ook gevierd als Sint Jan. Midzomer is volgens de overlevering de meest magische nacht van het jaar. U kunt mee met boswachter Cora Schipma. De natuur is nu prachtig. We delen deze avond met elkaar door te wandelen en mythologische ver halen over bomen en kruiden, die we tegenkomen, te horen en te vertellen. Verder worden nog natuurverhalen verteld op het einde van de avond. Van oor sprong is Midzomernacht een vruchtbaarheidsfeest, waarin de goden gesmeekt worden een goede oogst te geven. In heidense tijden (en nog steeds) werd er vuur gemaakt. Als op de late avond het vuur doofde, werd over de nasmeulende resten gesprongen om zo gezuiverd te worden. De as werd vervolgens in huis bewaard om te beschermen tegen onweer en bliksem. Tijdens de wandeling maken we een symbolisch vuur omdat we ons in een natuurgebied bevinden. De avond duurt van 20.00 tot ongeveer 21.30 uur. Boeken kan via www.pwn.nl/acti- viteiten of telefonisch via 0800- 7966288 (boekingskosten). De kosten bedragen 1,50 tot 12 jaar en daarboven 3,50. Vertrekpunt is bezoekerscentrum De Hoep te Castricum. LIMMEN - Het programma voor woensdag 21, vrijdag 23 en zater dag 24 juni by JOC Conquista is: Conquista kids op zaterdag 24 juni: spelletj esochtend. Kids-leiders zetten weer eens allerlei leuke en verschillende spel len klaar. Denk maar aan blikgooi- en; sjoelen; zaklopen; eierenwed- strijd; snoep- en koekhappen. Wie weet is er ook nog wel een prijsje te winnen. Alle Kids van vier tot en negen jaar zijn welkom. Conquista Kids is geopend van 10.30 tot 12.00 uur. De entree is 1,- met een glaasje limonade erbij. Club op Woensdag op woens dag 21 juni. De Club is er voor iedereen van negen tot twaalf jaar. Van 14.00 tot 17.00 uur staan de zes spelcompu ters klaar en is de muziek aan. Let op: Deze week komt Kees Dekker langs by de scholen in Limmen in verband met het Timmer dorp. Alle Limmense kinderen uit de groepen zes, zeven en acht van de basis scholen in én buiten Limmen wor den uitgenodigd voor dit vakantie evenement. Club X-tra op zaterdag 24 juni Disco. Heerlijk uitje dak gaan dus. Maar je kunt ook lekker internetten en spelen op de vele pc's. Club X-tra is voor tieners van 12 tot 16 jaar en is geopend van 19.00 uur tot 23.00 uur. Er zijn geen entree-kosten. Conquista Café op vrijdag 23 juni en zaterdag 24 juni. Gewoon heerlijk relaxen. En niet alleen om aan de bar te hangen. Het is tevens een prachtplek om je te vermaken, met onder andere televi sie, poolbiljart, darten, videogames en internetten. Het café is geopend voor jongeren vanaf 16 jaar, van 20.30 tot 01.00 uur. LIMMEN - Wie is er niet groot mee geworden: de Algemene Muzikale Vorming! Een tweejarige basisop leiding waarbij kinderen door middel van een blokfluit leerden noten lezen en zo een beetje weg wijs raakten in de 'algemene' wereld van de muziek. Maar dat gaat veranderen. Muziekvereniging Excelsior Limmen gaat in septem- be beginnen met een geheel ver nieuwde basiscursus voor kinde ren: Fluitekruid! Fluitekruid is een eeiyarige oriën tatiecursus, gericht op de blaasmu ziek, inclusief het slagwerk. Op een speelse manier worden leerlingen in de leeftijd van acht tot tien jaar wegwijs gemaakt in de wereld van de blaasmuziek. Met behulp van de blokfluit leren de leerlingen de beginselen van het noten- en ritme- lezen en wordt er gewerkt aan muzikale beleving en voorstellings vermogen. Bovendien maken de leerlingen intensief kennis met de muziekvereniging en hun mogelijk heden binnen deze vereniging. Het is de bedoeling dat deze beginnen de leerlingen in hun oriëntatiejaar zo geraakt worden door de muziek en Excelsior, dat zij met veel enthousiasme hun weg vinden binnen deze vereniging. Fluitekruid heeft plaats voor maximaal 15 leer lingen, die door middel van loting zullen worden geplaatst. De lessen zullen plaatsvinden in het vereni gingsgebouw van Excelsior, op Zaterdagmorgen houdt Excelsior een muziekmarkt. Tijdens deze muziekmarkt zullen verschillende blaasinstrumenten en het slagwerk worden gepresenteerd. Eigen foto Onder leiding van een deskundi ge gids wandelt u over de boule vards en door het oude centrum van Egmond aan Zee waarbij wordt stil gestaan bij de oude kleine vis sershuisjes en diverse bijzondere plekjes. De route voert onder ande re langs de vuurtoren, de boule vard, de standbeelden van mensen redder Jaepie-Jaepie en de roeireddingboot. De gids geeft tekst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 19