Huisarts Gransbergen neemt afscheid van prakijk Start kaartverkoop Timmerdorp Heilooërs Nederlands kampioen barbecuen t a h 0 H E I L O O Vijfendertig jaar zijn omgevlogen' Wie het eerst komt, wie het eerst maalt' POLITIEBERICHTEN Parkeercontrole Verkeerscontrole Inbraak in personenauto Tweedehands markt UITKIJKPOST 21 JUNI 2006 HEILOO - Niet zijn eigen vader die huisarts was, maar wel de enthou siaste argumenten van een oudere neef deden de heer Gransbergen besluiten de opleiding tot arts te volgen. En daar heeft hg tot op de dag van vandaag geen moment spgt van gehad. Na ruim vijfendertig jaar als toe gewijd en gewaardeerd huisarts in Heiloo werkzaam te zijn geweest, houdt de heer Gransbergen (62) op zaterdag 1 juli een afscheidsrecep tie voor zijn patiënten. Daarbij wordt tevens de gelegenheid gege ven kennis te maken met zijn opvol ger, de heer Gianotten. Daarna heeft hij alle tijd om antieke meu bels te restaureren, samen met zijn vrouw te genieten van de kleinkin deren en wat vaker af te reizen naar hun huis in Frankrijk. Weinig privacy Het begon allemaal op de boven verdieping van hun woonhuis aan de Breedelaan. Hier waren drie slaapkamers ingericht als dokters praktijk. De heer Gransbergen: ,,Drie jaar lang vonden we het heel normaal dat de patiënten via onze voordeur naar binnen kwamen en gebruik konden maken van ons privé toilet. Een patiënt die de trap echt niet op kon, behandelde ik in de keuken." Zijn vrouw valt hem direct bij: ,,Het is zelfs een keer voorgekomen dat ik ziek in bed lag De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract- basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. en een patiënt doodgemoedereerd onze slaapkamer kwam binnenwan delen! Nadat de nieuwe praktijk ruimte achter ons huis gereed kwam, realiseerden wij ons pas hoe veel privacy we daarmee terugkre gen." De heer Gransbergen geeft aan dat hij de afgelopen vijfendertig jaar heeft beleefd als een snel voort schrijdende film. „Nu pas blikken wij terug op wat er allemaal gepas seerd is. Niet alleen hier in Heiloo, maar ook tijdens het eerste jaar, waarin ik in alle delen van Nederland voor verschillende prak tijken heb waargenomen. Van boe ven behandelen tot een bevalling doen bij kaarslicht. In ieder geval is het leven van een huisarts nooit saai. Van tevoren weet je nooit wat de dag zal brengen. Ik. ben er trots op dat we het elke dag weer tot een goed einde hebben weten te bren gen. En daarbij ben ik zeker dank verschuldigd aan mijn assistentes, waarvan er één al eenendertig jaar bij de praktijk werkzaam is!" In de afgelopen vijfendertig jaar zijn veel dingen hetzelfde gebleven, maar ook een aantal zaken behoor lijk veranderd. „De medische klach ten van mensen zijn over het alge meen dezelfde. Wel zijn er ontzettend veel sportblessures by- komen, zijn mensen veeleisender voor zichzelf en mondiger gewor den. Dit komt mede door de invloed van bijvoorbeeld internet. Toch heb ik het gevoel daarin nog steeds de regie in handen te hebben. Daarbij levert internet ook bruikbare vra gen en antwoorden op. De informa tie die te vinden is heeft veel waarde voor een patiënt die weet wat hij mankeert en waar hij'dus rekening mee kan houden. Over het nieuwe zorgstelsel van de huidige minister ben ik minder te spreken. Het geeft een heleboel administra tieve rompslomp en dit zorgstelsel holt het beroep van huisarts behoorlijk uit, door veel zogenaamd onbelangrijke medische handelin gen bij de verantwoording van ver pleegkundigen of assistentes te leg gen. Hierdoor is een arts de gehele dag door belast met 'lastige' hande lingen en ontneemt het een patiënt de kans andere, eventueel prangen de vragen aan hem of haar te stel len", aldus de heer Gransbergen. Enkele jaren geleden is met het oog op pensionering en opvolging, de praktijk verhuisd naar een heer lijke, frisse ruimte op het terrein van de GGZ aan de Kanaalweg. „Al met al kan ik samen met mijn vrouw, die mij in al die jaren enorm heeft bijgestaan, terugkijken op een onberispelijke praktijk wat patiën ten betreft. We hebben met veel families een enorme band opge bouwd en ik heb veel voldoening gehaald uit de wisselwerking die bestond tussen mij en mijn patiën ten. Met een gerust hart laat ik hen straks over in de handen van een ongelooflijk plezierige opvolger, de heer Gianotten. Mijn ervaring Is dat hij het op dezelfde gemoedelijke wijze zal voortzetten!" Meer informatie over de afscheidsreceptie van de heer Gransbergen vindt u in de adverten tie elders in deze krant. ..aeaSSto»'-' Na ruim vgfendertig jaar als huisarts in Heiloo werkzaam te zgn geweest, houdt de heer Gransbergen (62) op zaterdag 1 juli een afscheidsreceptie voor zgn patiënten. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - De zomervakantie is weer in aantocht en dan is het de hoogste tgd voor de dertigste editie van het Timmerdorp Heiloo. Het Timmerfeest voor 600 kinde ren van zeven tot en met twaalf jaar vindt dit jaar plaats van dinsdag 29 augustus tot en met vrijdag 1 sep tember. De kaartverkoop is op zater dagochtend 8 juli in de Hobbyfarm (Mariënstein) en begint om 10.00 uur. De regels zijn simpel. Wie het eerst komt wie het eerst maalt. Maximaal drie kaarten per persoon. Kosten 10,- per kaart. Voor dat bedrag is uw kind verzekerd van vier dagen pret. Onder begeleiding van een capabele ploeg vrijwilligers timmeren en verven de klussers een prachtig dorp. Donderdagmiddag, na een spetterend optreden van Hilaria, zullen zij hun handelsgeest demonstreren tijdens de enorme vrijmarkt. Op vrijdag wordt alles gesloopt ter voorbereiding van het prachtige vreugdevuur. Gedurende de dagen zorgt het Timmerdorp voor het vermaak, begeleiding en de veiligheid. Dit jaaris het thema rid ders. Neem eens een kijkje op www.timmerdorpheiloo.nl en ver heug u net als de ruim honderd vrij willigers op een heerlijke week tim meren, schilderen en lol. HEILOO - Op. woensdag 14 juni werd in het parkeerzonegebied rond het winkelcentrum 't Loo gecontroleerd op het gebruik van de blauwe parkeerschijf. Opvallend was dat veel mensen de parkeerschijf niet gebruikten. In totaal werden 21 bekeuringen uitgeschreven. - Op donderdag 15 juni werd eveneens gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het win kelcentrum 't Loo en op de De Kreek. Tijdens deze controle werden in totaal 7 bekeuringen uitgeschreven. - 17 bekeuringen werden zater dag 17 juni uitgeschreven tijdens een controle die gehouden werd in het parkeerzonegebied rond het winkelcentrum 't Loo. HEILOO - Op woensdag 14 juni werd een verkeerscontrole gehouden op de kruising van de Kennemerstraatweg, Stationsweg en Kanaalweg. Tijdens de controle die tussen 15.00 en 16.30 uur werd gehou den werden vier bekeuringen uit geschreven voor het niet dragen van de autogordel; twee voor het niet handsfree bellen en drie voor het rijden door het rode verkeerslicht. HEILOO - In de nacht van 15-16- juni werd in een personenauto van het merk Renault type 19 ingebroken die op een parkeer plaats stond geparkeerd op de Kwekerij. Een van de portierslo- ten werd geforceerd. Uit de auto werd de radio-cd speler ont vreemd. Gevonden voorwerpen van 12 tot en met 18 juni: Enkele sleutels - knalrood kin derfietsje - grote zwart-witte tas met kleding. HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo houdt op zaterdag 24 juni van 10.00 tot 13.00 uur weer de bekende tweedehands boeken markt in het Trefpunt. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseer de sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft die u kwijt wilt kunt u ze naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur open is. U kunt het Trefpunt vinden op de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, tel. 072- 5331297. ADVERTENTIE HEILOO - De drie broers uit Heiloo die afgelopen weekend meededen aan het Nederlands Kampioenschap barbecuen zgn eerste geworden. Michel, Paul en Ronald De Graaf namen drie bekers mee naar huis. De jury en het publiek riepen de broers uit tot Nederlands kampioen barbecuen. Ze wonnen tevens de gouden prijzen voor het beste tus sengerecht en nagegerecht. Aan het kampioenschap deden teams uit het hele land mee. De broers vormen het beste barbecue-team van Nederland. king louie, sandwich, jackpot, replay, kuyichi, turnover Bergen Hoorn Heiloo A I k m a a r

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3