Jones' Shoes Basisschoolleerlingen zoeken naar watertrappers en luchthappers Benedictusschool protesteert H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 21 JUNI 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Schoenenwinkel Jones' shoes, Winkelhof 't Loo 15, Heiloo, tel. 072-5338213, jonesshoes@planet.nl. HEILOO - Bent u op zoek naar 'net even wat anders' qua schoeisel, dan kunt u bij Schoenenwinkel Jones' shoes zeker slagen. De smaakvol inge richte zaak biedt een prachtige collectie dames- en herenschoenen. Beiden met een heel eigen gezicht en net wat hipper dan in de grote schoenenketens. Dat is ook wat eigenaresse Linda van Rozendaal nastreeft: een collectie die zich onderscheidt. Van jongs af aan kent zij het klappen van de zweep. Haar grootouders zaten al in het vak en in de schoenenzaak van haar ouders aan de overkant heeft zij heel wat uurtjes meegeholpen. „Ik ben in september 2000 hier gestart. Had een marke- ting/PR-opleiding gedaan, maar kon de kans van dit pand en mijn voor liefde voor het schoenenvak niet voorbij laten gaan. En ik heb er nog steeds geen spijt van." Het idee van een jongere, frissere collectie schoe nen naar de smaak van de klanten maar dan toch net een tikkeltje anders dan in de stad, is goed aangeslagen bij het Heilooer pubhek. „Want", zo vertelt Linda, „inmiddels heb ik mijn eigen collectie en beeld in het dorp en het is zelfs zo dat men het hier wel vindt en niet in de stad." Een enorm compliment natuurlijk! Schoenenbeurzen en vakbladen Merken als onder andere Esprit, Bronx, Via Vai, Le Coq Sportif en TMK voor de dames en Esprit, SPM, Diesel, Le Coq Sportif en Converse voor de heren sieren de planken van de zaak, die in februari een compleet andere look gekregen heeft. Van stoer en knalrood naar het huiskamerge- voel met een comfortabele Barok bank, waarop ook de heren graag plaatsnemen tijdens het schoenenpassen (van hun vrouw). Heren kopen trouwens graag bij Jones. „Hoewel heren anders schoe nen kopen dan dames, is het voor mq een uitdaging om weer een merk te vinden dat de heren oppakken. Ik ga voor het samenstellen van mijn col lectie de schoenenbeurzen af in Nederland, Duitsland en ook Italië staat op mijn verlanglijstje. Uiteraard lees ik de vakbladen en volg de trends. Deze zomer natuurlijk veel slippers en sleehakken en van de winter veel laarzen en wat rondere neuzen. Tja, de eerste winterlaarzen heb ik al weer in huis", aldus Linda. Nieuw is de complete verzorgingslijn voor voeten van peeling tot crèmes, voor wie nog deze zomer met mooie/verzorgde voeten in de zomerstappers wil. Een lekker sfeertje Een lekker sfeertje is voor Linda een van de belangrijkste ingrediënten. „Dat iedereen makkelijk binnenstapt en kan rondkijken zonder de ver plichting wat te kopen. Persoonlijk contact, je vaste klanten die je goed leert kennen en natuurlijk de collectie. Maar ook service is belangrijk. Wel in ahe redelijkheid natuurlijk!" lacht Linda. „Als er iets is met de aarfkoop kan men altijd terugkomen en zoeken we naar een oplossing, eigenlijk altijd naar alle tevredenheid. Kleine reparaties worden kosteloos uitge voerd door een eigen schoenmaker." Een uitnodiging om een kijkje te nemen bij Jones' shoes mag u zeker niet aan u voorbij laten gaan. Laat u verleiden door de (nieuwe) collectie en vind net die schoen waar u naar op zoek bent! HEILOO - Afgelopen woensdag hebben de groepen vier en vijf van de Willibrordschool en de Paulusschool kennisgemaakt met het waterleven in Heiloo. Deze activiteit wordt jaarlijks georganiseerd door de gemeente en de werkgroep Natuur en Milieu Educatie. Dit jaar was de tiende keer dat de activiteit werd georgani seerd. De leerlingen gingen op zoek naar alles wat groeit en blöeit in en langs de sloten van Heiloo. In Nederland is veel water. Dat water is aantrekkelijk om in te zwemmen, te varen en te vissen. Omdat er heel veel dieren in en om het water leven was het voor de leerlingen heel interessant om eens met andere ogen naar een sloot te kijken. De excursie vond plaats bij het Heilooër Vennetje in recreatiege bied de Noorderneg. Er werd mee gedaan aan een heus onderzoek van de KNNV (de vereniging voor veld- biologie) genaamd 'waterbeestjes gezocht'. Voor dit onderzoek werd gezocht naar 12 soorten waterbeest jes, die met wat geluk in grote delen van Nederland te vinden zijn. Hoe schoner het water, hoe meer soorten er kunnen voorkomen. De basis schoolleerlingen uit Heiloo konden alles wat ze vonden noteren op spe ciale zoekkaarten. Uiteindelijk ont dekten zij dus hoe schoon het water bij hen in de buurt is. Dit alles onder leiding van Joan Rückert van NME. Om 09.00 uur begon groep vijf van de Willibrordschool met het vangen van waterbeestjes. De leerlingen werden verdeeld in kleine groepjes en ieder groepje had de beschikking over een schepnetje, een loep en een emmer. Er werden onder andere bloedzuigers, kikkertjes, slakken, visjes en salamandertjes gevangen. Voor de gelegenheid was zelfs een verslaggever van RTV Noord- Holland aanwezig om een live radio verslag te geven van de excursie. De leerlingen waren enorm enthousiast en wilden na het uur best nog even doorgaan. Maar de groep werd bij elkaar geroepen om met zijn allen te bekijken wat er gevangen was. Om 10.30 uur was groep vier van de Paulusschool aan de beurt. Ook zij vingen emmers vol met visjes, kik kertjes, watertrappers en luchthap pers. De werkgroep Natuur en Milieu Educatie heeft als doel het bevorde ren van het natuur- en milieubesef en milieubewust gedrag bij de inwo ners van Heiloo. De werkgroep speelt een belang rijke rol in de milieueducatie op de basisscholen. HEILOO - Na jarenlang vergaderen en het volgen van workshops met verschillende geledingen is duidelijk geworden dat de Benedictusschool een nieuw gebouw krqgt. bestuur van de Benedictus heeft opdracht gekregen om de bouwplan nen uit te werken en in te dienen. Dit hebben zij al in februari gedaan. Maar de Benedictusschool heeft haast want het gebouw is te veel te klein. De commissieleden zijn op de hoogte van de huisvestingsproblema tiek van de Benedictus. Volgende week viert de Benedictusschool haar 35 jarig bestaan en moet er noodge dwongen gebruik worden gemaakt van verschillende locaties. Afgelopen maandag hield de school een protestactie en hebben zij de gemeente een petitie aangeboden. Daarmee hoopt de Benedictusschool snel met de verbouwingen te kunnen beginnen. Foto: Irene Broekema Basisschoolleerlingen uit Heiloo ontdekken onder leiding van Joan Rückert hoe schoon het water bq henin de buurt is. Fbto: Uitkijkpost Op verzoek van de commissie is afgesproken dat de school, net als de Springschans, mag starten met nieuwbouw en/of renovatie. Het ;eHiSSSkggj

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5