Wandelcommissie Heiloo neemt afscheid met recordaantal deelnemers Maak kennis met KlussenPlus junior Kamer Heerhugowaard sponsort computerproject Vijfhoek H E I L O O 7 Oprichter Lionsclub neemt afscheid Met dit bedrag heeft de Junior Kamer de eerste fase van het computerproject mogelijk gemaak UITKIJKPOST 21 JUNI 2006 HEILOO - Na 25 jaar trouwe dienst heeft een van de oprichters van de lionsclub Heiloo- Iimmen- Egmonden, Dick de Jager, onlangs besloten de club te verlaten. Jarenlang heeft hy zich positief voor de club ingezet en aanstaande zondag zal hy als toeschouwer aanwezig zyn by de vyfde editie van Parkgolf Heiloo. Eigen foto HEILOO - De jaarlijkse NWB- avondvierdaagse betekende dit jaar zoals gewoonlyk weer een gezellige drukte in en rond Heiloo. Deze avondvierdaagse stond in het teken van het afscheid van drie zeer trou we medewerkers van de Plaatselijke Wandelcommissie: Ben en Ria Bos en Jan Kraakman. Na 20 jaar willen zy het stokje graag overgeven aan een nieuwe groep die met veel enthousiasme de organisatie ter hand wil nemen. Dat het afscheid niet ongemerkt aan hen voorbij is gegaan, liet muziekvereniging Eensgezindheid op de laatste avond op het school plein weten. Een speciaal ingestu deerd muziekstuk werd ter ere van deze drie personen uitgevoerd. Maar daarvoor werden zy al uitgebreid in het zonnetje gezet door afgevaardig den van de Nederlandse Wandelsport Bond, de Noord- Hollandse Wandelsport Bond, het gemeentebestuur van Heiloo en door vertegenwoordigers van ver schillende Heiloose scholen. Verder werden zij verrast door de vele warme blijken van waardering, in wat voor vorm dan ook, van indivi duele wandelaars. Ook dit jaar was er een gevarieer de route uitgestippeld. Dat werd blijkbaar door veel wandelaars gewaardeerd, want dit jaar werd een record aantal van 1927 deelnemers geregistreerd. Een mooier afscheid kon er aan de commissieleden niet gegeven worden. De bonte stoet met wandelaars zijn op de verschillende avonden min of meer alle delen van Heiloo gepasseerd. Op de eerste dag werd, in bijna tropische temperatu ren, vooral Heiloo-zuidwest, en voor de 15 kilometer zelfs Egmond Binnen, aangedaan. Op de tweede avond werd het Heilooërbos, een hoekje Alkmaar en plan Oost bewan deld. De derde avond ging het wan dellegioen richting het groengebied ten noorden van de Zeeweg en het poldergebied richting Egmond aan de Hoef, waarna op vrijdag traditie getrouw Ypestein met tevens een fraai gedeelte van het Oosterbos bezocht werd. Deze avond werd natuurlijk extra feestelijk door de overwinning van Oranje tegen Ivoorkust. Natuurlijk was het de laatste avond weer een feestelijk gebeuren op het gezellig versierde schoolplein van de Radboudschool. De wandelaars werden op hun laat ste meters over de Breedelaan door de Fanfare Showband Heiloo bege leid, waarna ze muzikaal werden opgewacht door de muziekvereni gingen Caecilia en Eensgezindheid. Dat wandelen de mensen actief houdt, bleek wel uit de deelname van de heer Alleman die binnenkort 84 jaar hoopt te worden. De jongste deelnemer was Sofie Peters. De heer Woutersen was ook dit jaar weer kroonloper: hij liep voor de 41e keer de avondvierdaagse. Een jubileum was er voor de Sint Radboudschool. Door de wandel commissie werd daarom aan de school ter gelegenheid van hun 40ste deelname een fraaie herinne ringsplaquette uitgereikt. Deze zal een mooi plekje in het schoolge bouw krijgen. Al met al heeft de organisatie deze NWB-avondvier- daagse wederom tot een groot suc ces gemaakt, mede dankzij alle vrij willigers. Ook dit jaar stonden de EHBO, politie, ouders en medewer kers van het startgebouw weer klaar. Wilt u volgend jaar helpen bij het organiseren van dit jaarlijkse wan delsportevenement? Neem dan con tact op met Nanda de Jong, tel. 072- 5337150. HEILOO - Al heel wat WonenPlus abonnees hebben gebruik gemaakt van Klussen- Plus. Deze dienst is een paar maanden geleden van start gegaan. Er werd vooral veel gewerkt in tuinen en garages of schuurtjes, waarbij gras werd gemaaid, gesnoeid, onkruid verwijderd, geveegd, rommel opgeruimd en weggebracht naar de afvalbreng- plaats. Daarnaast werden diverse meubelstukken verhuisd. Voor dit soort grote klussen kwamen twee jonge mensen met een begeleider naar Heiloo. Zij zijn ook de komende weken op woensdag nog beschik baar. Behalve tuin- en verhuiswerk- zaamheden kunnen zij meehelpen een zolder of rommelkamer op of uit te ruimen of een schutting af te bre ken. Zo nodig komt de begeleider zelf langs om te inventariseren waar uit de werkzaamheden bestaan. De jongens werken enkele uren op de ochtend of middag tegen een kleine vergoeding. Natuurlijk is het ook mogelijk om een paar uur klussen of een Wonen Plus abonnement kado te geven. Voor kleinere klussen tot een uur kan een beroep worden gedaan op de vrijwilligers van GraagGedaan. Voor informatie kan contact worden opgenomen met WonenPlus of Graag Gedaan, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, e-mail: ouderen- werk.heiloo@hetnet.nl of via www.ouderenwerkheiloo.nl. Deze avondvierdaagse stond in het teken van het afscheid van drie zeer trouwe medewerkers van de Plaatselyke Wandelcommissie: Ben en Ria Bos en Jan Kraakman. Eigen foto Rabobank HEILOO - Op vri,jdag 2 juni heeft de Junior Kamer Heerhugowaard een succesvol golftoernooi gehouden op golfbaan Sluispolder. De opbrengst van dit evenement is geschonken aan De Vyfhoek in Heiloo. Junior Kamer Heerhugowaard is een groep enthousiaste, jonge en ondernemende mensen die zich vere nigd hebben en diverse activiteiten organiseren voor het goede doek De Vijfhoek is een orthopedagogisch Dagcentrum, gevestigd, in Heiloo. Meervoudig gehandicapte kinderen uit Noord Holland Noord krijgen hier dagactiviteiten en ambulante begelei ding. De opbrengst komt specifiek ten goede aan gehandicapte kinderen die met behulp van computers met speciale software en aangepaste bedieningsmogelijkheden hun moto riek kunnen verbeteren. Tijdens het diner na het golf werd een cheque ter waarde van E 5000,- overhandigd door de voorzitter van de Junior Kamer Heerhugowaard Marjolein Ansink aan bestuurslid van de stich ting Vrienden van de Vijfhoek, Willem de Haas. Na de bedankwoorden van de heer de Haas kwam een spontaan idee omhoog om een extra bedrag toe te leggen op de cheque. Het fantasti sche resultaat is dat de waarde van de cheque met ruim 4000,- extra zal worden verhoogd tot 9000,-. Met dit bedrag heeft de Junior Kamer de eerste fase van het computerproject mogelijk gemaakt. Het bestuur van de stichting Vrienden van De Vijfhoek zoekt nog fondsen om de start van fase twee (eind 2006) mogelijk te maken. Het computerproject van de Vijhoek kost totaal E 12.000,-. Kinderen met een slechte handfunc- tie blijken in de praktijk met een een voudige knop als muis de aangepaste computer te kunnen bedienen. Ook kinderen met gedragsproblemen blij ken ontvankelijk voor computertrai- ning. Via aan te schaffen spelmateri aal kunnen de kinderen eerst leren dat met één (aangepaste) knop appa raten in werking gesteld kunnen wor den. De Vrienden van de Vijfhoek is een stichting die opgericht is in 1991. De stichting heeft tot doel het bevorde ren van de belangen van de kinderen met een handicap, die gebruik maken van de diensten van de Vijfhoek. In het verleden financierde de stichting via haar donateurs en sponsors de snoezelruimte, de aanpassing van de gymnastiekzaal en de gehele renova tie van de buitenspeelplaats op het terrein van De Vijfhoek. Door middel van het taxifonds maakt de stichting het mogelijk, dat de verschillende groepen kinderen op De Vijfhoek af en toe een uitstapje kunnen maken. De voorzitter van de Junior Kamer Heerhugowaard Marjolein Ansink overhandigt de cheque aan bestuurslid van de stichting Vrienden van de Vyfhoek, Willem de Haas. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7