Wereldwinkel in Heiloo: 20 jaar vrijwilligerswerk Het landschap tussen Heiloo en Egmond Hulpactie voor Polen H E I L O O KERK DIENSTEN INGEZONDEN MEDEDELINGEN -- t mm Op 27 juni lezing van mevrouw Lia Vriend DIERENBESCHERMING Rotary en Hart voor Polen in actie Het project wordt breed gedragen' UITKIJKPOST 2 1 JUNI 2 0 0 6 HEILOO - Al twintig jaar draait de Wereldwinkel in Heiloo succesvol op vrijwilligers. Een behoorlijke prestatie waar we graag wat aandacht aan besteden. Op 24 juni wordt het jubileum gevierd met muziek, een proeverij en een muziekworkshop voor kinderen. Muziek vanaf 12.00 uur en de work shop is van 13.30 tot 14.30 uur. U bent van harte welkom dus kom langs en vier het met ons mee! Even voorstellen van links naar rechts: Marjorie, Saskia en Paulien, drie van de jongste medewerkers van de Wereldwinkel. Paulien werkt nu bijna 4 jaar in de Wereldwinkel als penningmeester en ver koopmedewerker. ,,De combinatie met een fulltime baan is soms druk, maar goed te doen. Het werken voor de wereldwinkel zie ik als een hobby, het is leuk werk, het is een gezellige club van medewerkers met langzamerhand wat meer 'jongeren' (30-ers en 40-ers). Ik heb de administratie gemoderni seerd en het betalingsverkeer gaat niet meer via het overschrijvingsboekje. Ook sta ik nog steeds twee keer per maand een dagdeel in de winkel en dat vind ik erg leuk, dat is waar we het allemaal uiteindelijk voor doen: goede verkoop, tevreden klanten en een inkomen voor mensen die dat hard nodig hebben. Het is ook heel bevredigend om er met anderen voor te zorgen dat die verkoop succesvol kan plaatsvinden en dat doe ik als bestuurslid/ pen ningmeester." aldus Paulien. Saskia is bijna vier jaar actief als verkoopmede werker en is samen met de food inkoopgroep verantwoordelijk voor het bij houden en controleren van de winkelvoorraad Food producten en het FIFO-systeem (First In First Out). Enthousiast vertelt ze: „Het is wel eens schipperen omdat ik naast het werk in de Wereldwinkel ook een opleiding volg, maar het is erg leuk werk om te doen! De cadeaus die we verkopen zijn origineel en handgemaakt, elke keer als ik in de winkel ben verbaas ik me weer over de leuke nieuwe spullen die zijn binnen gekomen. Het idee dat je meehelpt het dagelijks bestaan van mensen in andere delen van de wereld te verbeteren waardoor hun kinderen de kans krijgen naar school te gaan is voor mij belangrijk. Hier is onderwijs vanzelfsprekend, daar niet." Marjorie werkt nu twee jaar in de Wereldwinkel als medewerker van de etalagegroep en is sinds eind vorig jaar lid van de PR-groep. "Het is heel erg leuk om een etalage in te richten en te proberen deze zo attractief mogelijk te maken, zodat mensen die langslopen denken: 'hee, even binnen kijken' Op deze manier doe ik toch nog iets met mijn opleiding Modevakschool!" lacht ze. „Naast de etalages ben ik net begonnen met PR werk, een leuke taak erbij. Het mooie van dit werk vind ik dat de producenten een eerlijke prijs krijgen voor hun producten en een goede toekomst voor zichzelf kunnen opbou wen. Ja, ik ben wel een beetje idealistisch ingesteld en op deze manier kan ik mijn steentje bijdragen aan een betere wereld voor iedereen." U vindt de Wereldwinkel op Stationsweg 105 in Heiloo. HEILOO - In het kader van de Zomerschool organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo een dialezing over het veranderende landschap tussen Heiloo en Egmond. Heiloo ligt op een oude strandwaL Dit betekent dat dit gebied ooit de kustlijn was en wel zo'n 4000 jaar geleden. Ten westen van deze strandwal stroomde 3000 jaar gele den het OerlJ, de noordelijke uitlo per van de rivier de Rijn, die bij Castricum in zee uitmondde. In de Romeinse tijd is het zeegat dichtge slibd en vanaf de Middeleeuwen ontstaat langs de kust een brede strook duinen. Het gebied achter de duinen wordt steeds natter en de bedrei ging van het water komt nu uit het noorden en oosten, waardoor onder leiding van de abdij in Egmond op grote schaal allerlei dijken worden aangelegd. Wilt u hier meer over weten? Op 27 juni zal tijdens een lezing van mevrouw Lia Vriend het een en ander worden verteld over de ver anderingen in het landschap aan de hand van kaarten en andere illustra ties. Hierna volgt een eenvoudige lunch, 's Middags gaan de deelne mers fietsen tussen Heiloo en Egmond en zult u zien dat het land schap hier nog steeds typerende kenmerken heeft. De lezing wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. Aanmelding en informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo, tel. 072-5331297. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds. F.J. van der Wind m.m.v. de Ter Coulster Cantorij onder leiding van Gerard Leegwater. Protestantse Gemeente Liinmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. J. de Vries uit Bergen. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger ds M. Braamse. Dienst van schrift en tafel met zomer zingen. Orgelbespeling Witte Kerk Woensdag 28 juni, 12.00 tot 13.00 uur: Jacob Wakker. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Cantores, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met dameskoor, voorganger B. Glorie OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Vrijdag 8.30 uur: eucharistieviering. Zaterdag 12.00 uur: eucharistieviering. Zondagl0.30 uur: Eucharistieviering met koor Ubi Curitas, voorganger Rector Wagemaker. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: geen viering Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met kinderkoor, viering en toediening van de Eerste Heilige Communie, voorganger Pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Woman Aglow Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand bijeenkomst, om 09.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, *t Loo 22. Info: 072- 5335455. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: geen viering Zondag 07.00 uur: eucharistieviering met reliek verering, 10.00 uur: eucha ristieviering met Jubilate, 12.00 uur: koffie concert in de Abdij tuin, 16.00 uur: concert door PROSA Vocaal Ensemble o.l.v. dirigent Maurice van Elven in de parochiekerk,gratis toe gang. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Vrijdag 19.00 uur: eucharistieviering Zaterdag 19.00 uur: communieviering met Samenzang. OLV OnbevL Ontvangen Egm. aan Zee Zaterdag 19.00 uureucharistieviering HAgnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis-. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger P Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Akersloot, 10.00 uur: voorganger dhr N. Brunsveld. St. Jacobus Major Akersloot Zaterdag 19.00 uur: communievie- ring/aquariuskoor, voorganger pastor J. Oiling Zondag 10.00 uur: eucharistieviering/ Jongerenkoor Intermezzo, voorganger H. Helsoot. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk maar, nl. Egelopvang: 072-5814889 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, bgg: 5337280, e-mail: info @knaagdierencentrumnlinternet www. knaagdierencentrumnl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierenasielalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info vissenbeschermingnlinternet www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord-Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Vermist Rood katertje gec., witte wangetjes, donkere ringen om de staart, 1 jaar, Frits: Ruygekroft, Egmond Binnen. Zwarte kater, gec., wit driehoekje om neus, witte buik en staartpunt, aan vier poten witte sokjes, beetje schuw, 3 jaar, Gooper: Hoocamp Akersloot. Zwarte gec. kater, groene oger, beetje verlegen, 16jaar: Cruijscamplaan Heiloo. Gevonden Zwarte, wat oudere poes, zwarte vlooi enband: Krommelaan Heiloo. Zwart, grijs, bruin konijn, zilvervosmix, vrouw: Goodeslaan Heiloo. Zaterdag Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis-actie, in plan Ypestein (noord) incl. de Dompvloetlaan en Groenelaan, plan Zuid en plan West tussen Ewisweg-Het Zevenhuizen-Het Malevoort (incl. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 09.00 uur. Maandag Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huis-actie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook is dan brengen mogelijk tus sen 18.00 een 19.00 uur naar de par keerplaats bij de school. Maandag t/m vrydag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan .Van maandag t/m vrijdag tijdens ope ningstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19'.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereniging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogel vereniging Kleurenpracht, tennisvereni ging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sportpark Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubgebouw HEILOO - Rotary Heiloo en Stichting Hart voor Polen hebben het initiatief genomen voor de actie Toppers voor Polen. Deze actie heeft tot doel het renoveren van het kinderopvanghuis in de parochie van sint Augustinus in de wijk Lipiny van Swietochlowice, de Poolse zusterstad van Heiloo. Dagelijks worden circa 120 kin deren opgevangen door de pastoor, samen met enkele vrijwilligers. Zij zorgen ervoor dat de kinderen in een naschoolse opvang creatieve activiteiten ontplooien. Ook wor den zq begeleid bij het maken van huiswerk. Bovendien krijgen de kinderen elke dag een warme maal tijd, die door vrijwilligers worden verzorgd. Enige tijd geleden heeft de Poolse keuringsdienst in het kader van de nieuwe Europese wet geving een controle uitgevoerd bij deze parochie. Daarbij is gebleken dat het bijgebouw waar de kinder opvang plaatsvindt niet meer vol doet aan de nieuwe eisen. Met name de keuken en de sanitaire voorzieningen tonen groot achter stallig onderhoud. Slechts aanpas singen of verbouwingen van de ruimten kunnen er toe leiden dat de kinderopvang kan blijven voort bestaan. Pastoor Bogdan Wiéczorek heeft daarom, namens de kinderen van de parochie van sint Augustinus, de stichting Een Hart voor Polen om hulp gevraagd. Dit vanwege het ontbreken van financiële middelen. Op initiatief van Rotary Heiloo is toen een werkgroep in het leven geroepen die zich ten doel heeft gesteld geld bijeen te brengen voor de renovatie van de kinderopvang. „Het project wordt breed gedragen, niet alleen door Rotary Heiloo en Hart voor Polen met hun achterban, maar ook door de Heiloose bevolking, bedrijfsleven, scholen, gemeente, instellingen en andere instanties. Een ieder die zich voor dit project inzet, mag zich Topper voor Polen noemen", aldus Nico Bakker, voor zitter van Rotary Heiloo. Alle leden van Rotary Heiloo en stichting Hart voor Polen zijn druk doende om het project tot een goed einde te bren gen. Middels sponsoring wordt getracht de nodige gelden bijeen te brengen en in oktober staat nog een spectaculair concert op het programma. Er is een speciaal rekeningnum mer geopend; te weten 65.49.65.733, ten name van Toppers voor Polen, voor een ieder die zich geroepen voelt om een bij drage te leveren aan dit unieke pro ject en zich als zodanig ook Topper voor Polen mag noemen. Achtergrondinformatie is te vinden op www.rotarydistrict.nl/heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 9