Eerste zomeravond concert in Witte Kerk Loes Nes exposeert Krakers in de Bakkerij Maijolein de Bruin in Obsession of Art Live muziek in Beeldentuin Ditta Engel H E I L O 0 De macht en almacht 11 Corso Bioscoop Pirates of the Carribean: dead men's chest BOEK VAN DE WEEK De macht en de almacht door Madeleine Albright Tevens start van Kiera seizoen k?|Ti DEUTEKOM U ITKIJ KPOST 5 JULI 2006 DE MACHT EN DE ALMACHT OVt-r'Amcrilva, Gptl cn <.le toestand van tie wereld MADELEINE Hebben de Verenigde Staten, zoals George-Bush beweert, een bijzondere, door God gegeven missie om vrijheid en democratie in de wereld te verspreiden? Hoe moeten de VS omgaan met gewelddadige islamitische extre misten? In dit baanbrekende en prikkelende boek laat Madeleine Albright zien dat een goed begrip van de kracht en de macht van religie essentieel is, willen de VS hun rol als globaal machthebber op de juiste wijze vervullen. Ze analyseert de verhouding tussen religie en internationale politiek zowel vanuit de Amerikaanse geschiedenis als vanuit haar eigen politieke ervaring, en levert scher pe kritiek op het huidige Amerikaanse beleid. Madeleine Albright werd geboren in Praag en was van 1997 tot 2001 minister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, in de regering van Bill Clinton. Eerder verscheen van haar hand v Mevrouw de minister'. door Madeleine Albright voor 19 >95 HEILOO - Kiera staat voor klassiek in en rond Alkmaar, muziek georganiseerd door een flink aantal stichtingen in Alkmaar en de regio van Alkmaar. Al enkele jaren wordt er een fraaie brochure uitge bracht, waarin al deze concer ten (vaak met foto) staan ver meld. De nieuwe brochure 2006/2007 is thans klaar. Dit jaar vindt de officiële uitrei king, en daarmee de officiële ope ning, van het Kiera-seizoen plaats tijdens het eerste zomeravondcon cert op vrijdag 7 juli in de Witte Kerk (Heerenweg 32) van Heiloo door de burgemeester van Heiloo, de heer T J Romeyn. Het concert op deze avond wordt verzorgd door het nationaal en internationaal bekende ensemble La Primavera, bestaande uit Anabela Marcos (sopraan) Clémence Comte (blok fluiten), Maaike Boekholt (viola da gamba), Regina Albanez (gitaar) en Margit Schultheiss (harp). Zij bren gen deze avond een Spaans pro gramma met de titel Ay, Amor', met werken van Diego Ortiz, Esteban Daza, Bartelemee de Selma, Salaverde, Juan Hidalgo en José Marin. Het" Spaanse karakter van deze seizoensopening wordt 'nog geaccentueerd met een openbaar optreden rond de kerk en het win kelcentrum 't Loo in de vooravond door een Tuna-band (een groep Spaanse straatmuzikanten). De toe gangsprijs bedraagt slechts E 5,-. In verband met de officiële uitreiking van het boekje (alle aanwezigen kunnen dit boekje meenemen) is de aanvangstijd 20.15 uur. Toegangskaarten kunnen worden gereserveerd via tel. 072-5334804 of 072-5335852. U kunt ook mailen met: ger.helder@hetnet.nl of h.wijs- ma@quicknet.nl (informatie is ook te vinden op de website www.witte- kerkheiloo.nl). Wilt u voorafgaand aan het concert tevens dineren (uitstekend 3-gangen menu) in restaurant De Loocatie (tegenover de Witte Kerk), dan bedraagt de combinatieprijs voor diner en toe gang tot het concert 26.50. Reserveren hiervoor via tel. 072- 5334804. Kapitein Jack Sparrow (Johnny Depp) komt opnieuw terecht in een web van bovennatuurlijke krachten, wanneer hij erachter komt dat hij een bloedschuld heeft lopen bij de legendarische Davey Jones, kapi tein van het spookachtige schip Flying Dutchman. De tijd dringt, en Jack moet een manier vinden om zijn schuld af te lossen, voordat hij voor eeuwig zal moeten boeten in het hiernamaals. Alsof dat allemaal nog niet genoeg was, verstoren zijn problemen de trouwplannen van Will Turner (Orlando Bloom) en Elizabeth Swann (Keira Knightley). Zo worden de twee opnieuw gedwongen Jack te vergezellen op een van zijn ongelukkige avontu ren. 'Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl' was dé grote zomerhit van 2003, waarbij Johnny Depp de show stal in zijn rol van kapitein Jack Sparrow. Al snel werd besloten om maar liefst twee vervolgfilms te maken op deze film. die gebaseerd was op de beroemde attractie in Disneyland, porren voor de regie. Vanaf 13 juli in Corso Bioscoop. opgebouwd uit plakken klei. Alle beelden zijn hol. Dit is nodig omdat ze dan ruimtelijk kan werken en omdat dan de kans op luchtbellen in de klei veel kleiner is. Keramiek wordt tweemaal gebrand. De tweede keer is nodig om een decoratieve laag aan te kunnen brengen. Op de expo sitie zijn ook een aantal raku gestook te werkstukken te bewonderen. HEILOO - Zondag 2 juli werd in Beeldentuin Ditta Engel een optreden verzorgd door het combo ZovanZolder. Ze speel den het Amerikaanse songre pertoire. Het combo wordt gevormd door Jose Belderok (zang), Jan Tielens (trombone), Piet Faber (gitaar), Willem van der Ham (piano), Han Zeijlemaker (basgitaar) en Rene van Beekum (drums), Op de ver anda van het atelier in de beelden tuin was een podium ingericht waar gemusiceerd werd. De CASTRICUM - Volgende week vind het laatste volledige live weekend van deze zomer plaats en daarna doet de Bakkerij het even wat kalmer aan. Want ook de vele vrijwilligers die het Castricumse podium op zo n bijzondere wijze draaiende houden willen wel eens genie ten van de geneugtes van de zomer. Maar er gebeurt de komende twee maanden evengoed genoeg, met dit weekend op vrijdag KoMtok en op zaterdag gaan de voetjes weer van de vloer met de fijne plaatjes van DJenny en DJaromir. Op deze vrijdagavond, die de titel 'op 't kerkofv' draagt, zal bewezen worden dat spoken toch echt bestaan en nog kunnen enter tainen ook! Een gehele avond zal worden gevuld met griezel, horror en vooral hele enge praktijken. De zaal wordt tot in detail omgetoverd muziek combineerde prachtig met een wandeling door de beelden tuin, en nodigde uit om zomaar ergens neer te strijken in het gras.- De Beeldentuin, van Ditta Engel is geopend van half mei tot septem ber, elke zaterdagmiddag en zon dagmiddag. Voor wie de beelden tuin nog niet kent is dit een leuke aanleiding om zomaar eens binnen te lopen. In de grote oude bostuin van ruim 2000 vierkante meter exposeert Ditta Engel haar werk. Ze maakt bronzenbeelden in een figuratieve stijl. In haar atelier staan kleine bronzenbeelden. tot een plek waar je liever niet zou willen zijn als het allemaal niet zo leuk was. De vele mensen die al eerder Kofvitok avonden hebben bezocht, zoals Circus Kofvi en Kofvistock, weten dat ditcollectief garant staat voor verassende en onvergetelijke avonden. De zater dag is gereserveerd voor de Castricumse DJ s DJenny en DJaromir. Samen zullen zij allerlei stijlen aan muziek met elkaar mixen die allemaal een ding met elkaar gemeen hebben: je kunt er uitste kend op dansen! En voor nieuwko mers wellicht een leuke avond om ook eens kennis te maken met de Bakkerij. De Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum en is op vrijdag- en zaterdagavond geopend van 21.00 tot 02.30 uur. Op vrijdag bedraagt de entree 2,- 1,- voor leden van de Vereniging Vrienden van de Bakkerij), op zaterdag is de entree vrij. Na de doorbraak van Marjolein de Bruin zijn haar beelden in Londen, Parijs en Torontie geëxposeerd. Eigen foto HEILOO - Vanaf zondag 9juli staat de vernieuwde galerie van The Obsession of Art geheel in het teken van brons, met nadruk op de nieuwe wer ken van Marjolijn de Bruin. Met haar nieuwe werk trekt zij de lijn van haar meesterschap verder door naar erkend uit zonderlijke hoogte. In een combinatie van techniek en zeggingskracht zijn opnieuw emotioneel geladen belevingen in beelden gecreëerd. Zaterdag 8 juli is de preview en zondag kan ieder een de nieuwe expositie komen bewonderen. Openingstijden van de galerie zijn donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Marjolein de Bruin komt uit Heiloo en exposeert haar werk in de gale rie. Na haar indrukwekkende door braak in 1997 hebben exposities haar beelden naar Londen, Parijs en Toronto gebracht. Maijolijn de Bruin wordt wereldwijd exclusief vertegenwoordigd door The Obsession of Art. The Obsession of Art is een toonaangevend interna tionaal kwaliteitspodium voor oor spronkelijke meesters. U vindt The Obsession of Art aan de Molenstraat 3 in Bergen. Voor meer informatie kunt u kijken op www.artobsession.nl. HEILOO - Van 4 juli tot 4 sep tember exposeert Loes Nes een selectie van door haar gemaakte De beeldentuin in het centrum van Heiloo bood een stijlvol decor werkstukken in keramiek in de voor het bijzondere combo ZovanZolder. Foto: Mario Sacksioni expositieruimte van Bibliotheek Heiloo. Loes Nes is vijf jaar geleden begon nen met keramiek. De beelden die Loes Nes maakt zijn handgevormd en Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo wMÊM naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11