Vrijwilligers gaan hertenkampje renoveren Geslaagd Petrus Canisius College Gemeente opent Zorgloket Wmo I regio 2i BIOSCOOP RES ERVE REN: 0251 - 652291 Programma 6 juli t/m 12 juli 2006 "Mission Impossible III" "Memoirs of a Geisha" "The Da Vind Code" "March of the penguins" "ZOOP in India" "Beesten bij de buren" (NL) www.corsobioscoop.nl Schapen scheren bij t Dierenduintje. Verschillende regelingen bij Jubilarissen Sint Maartenschool één Zorgloket ondergebracht Het Zorgloket is één van de concrete actiepunten uit de Wmo LIMMEN - Op vrijdag 23 juni vierde de Sint Maartenschool feest. Op deze fantastische dag vierde de school maar liefst drie feesten in één keer. De school had namelijk drie jubilerende collega's. Meester Jos de Goede en juf Marian Admiraal vierden hun 25-jarig jubileum op de Limmer Basisschool. Voor juf Truus Pepping is het zelfs al meer dan veertig jaar geleden dat zij het onderwijs instapte. Zij heeft dus meer dan duizend Limmers in de klas gehad, als men uitgaat van een gemiddelde klassengrootte van 25 leerlingen. Eigen foto ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur donderdag 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur vrijdag 18.45 uur zaterdag 14.00 18.45 uur zondag 13.30 16.30 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum •Tel. 0251 - 65 22 91 AKERSLOOT - Akersloot krijgt haar hertenkampje terug. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de renovatie en het permanente onderhoud te laten uitvoeren door de projectgroep herten kamp Akersloot. Na het besluit van 22 november 2005 om het hertenkampje te slui ten, kwamen er uit de Akersloter gemeenschap zeer veel reacties om het dierenparkje weer te heropenen. Op 31 maart is-in Akersloot een pro jectgroep opgericht die het beheer grotendeels vrijwillig wil uitvoeren. Het college heeft als doelstelling het hertenkampje weer in goede staat te laten functioneren door uitvoering van renovatie en het permanente onderhoud door de projectgroep. Daarnaast wil het college een dier vriendelijker omgeving voor de her ten realiseren om het dierenwelzijn te bevorderen. REGIO - Aan het Petrus Canisius College, Blekerskade te Alkmaar is, na het tweede tijdvak, alsnog geslaagd voor het examen VWO: (Egmond aan Zee) Jamie-Lee Smid. Aan het Petrus Canisius College, Blekerskade te Alkmaar, zijn na het tweede tijdvak, alsnog geslaagd voor het examen HAVO: (Egmond aan Zee): Leon Gouda. (Heiloo): Christian Baks en Rick van Schenk Brill. Aan het Petrus Canisius College, Eabritiusstraat te Alkmaar is, na het tweede tijdvak, alsnog geslaagd voor het examen VMBO: (Limmen) Mariska Metzelaar. Aan het Petrus Canisius College, Vondelstraat te Alkmaar zijn, na het tweede tydvak, alsnog geslaagd voor het examen VMBO: (Egmond aan Zee) Dennis Duinmeijer. (Egmond Binnen) Jan Genet, Kevin Jaspers. (Heiloo): Jeffrey Barka, Sering Hemminga, Jennifer Jonker, Nina Leek, Thomas Schinkel. (Limmen): Jeroen Levering. CASTRICUM - Op 3 juli opende wethouder Hommes het Zorgloket in het gemeentehuis. Het loket is bedoeld als infor matie- en adviespunt voor de Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo), die op 1 janu ari 2007 van kracht wordt. De Welzijnswet, de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) en delen uit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) gaan daar - in fasen - in op. De uit voering van de wet komt bij de gemeenten te liggen. Daardoor kan een gemeente alle regelin gen bij één loket onderbrengen. Mensen kunnen er terecht voor informatie, aanvragen en advies over voorzieningen op het gebied van wonen, zorg, welzijn, werk en inkomen. Het hoofddoel van de Wmo is dat iedereen kan meedoen in de maat schappij. De gemeente voert hier toe de regie over een samenhan gend stelsel van wonen, zorg, welzyn, werk en inkomen, gericht op een zo volwaardig mogelijke deelname aan de maatschappij. Zo is de wet ook bedoeld om mensen beter in staat te stellen langer in hun eigen huis te blijven wonen en mee te laten doen aan de samenle ving, in plaats van in een verzor gingshuis of verpleeghuis te wor den verzorgd. Daarmee wordt een tweede doel nagestreefd: het indammen van de kostenstijging van de AWBZ. Het Zorgloket is één van de concrete actiepunten uit de Wmo. Het biedt hulp aan de cliënt om zijn vraag te verduidelijken en een juiste oplossing te vinden. Op dit moment zijn er nog teveel ver schillende regels voor verschillende voorzieningen voor bijvoorbeeld ouderen en mensen met een beper king. Met de Wmo kan de gemeente 3 juli opende wethouder Hommes het zorgloket. al die verschillende regelingen bij één Zorgloket onderbrengen. Dat is prettiger voor de burger. De gemeente Castricum heeft gekozen voor een groeimodel van het Zorgloket. Dat betekent dat er in de komende tijd steeds meer diensten en voorzieningen worden ondergebracht bij het loket. Voor mensen die nu een WVG-voorzie- ning hebben of gebruikmaken van huishoudelijke hulp van de thuis zorg kan er in 2007 iets verande ren. De gemeente kan andere eisen stellen aan het verlenen van hulp middelen en huishoudelijke zorg; ze kan de hulp door een andere aan bieder laten verzorgen of bijvoor beeld een eigen bijdrage vragen. Wat er precies gaat veranderen is op dit moment nog niet bekend. De gemeente gaat hierover in de twee de helft van 2006 beslissen. Als er Eigen foto iets verandert voor de huidige gebruikers van voorzieningen die onder de Wmo komen te vallen, zal de gemeente hen daar op tijd en uit gebreid over informeren. Het Zorgloket is gevestigd in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 te Castricum. Het loket is geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrydag van 9.00 tot 12.30 uur. Het loket is zonder afspraak te bezoeken. Wie een aan vraag komt doen, wordt geadvi seerd in ieder geval legitimatiebe wijs en het bewijs van inschrijving bij de zorgverzekeraar mee te nemen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 19