Fietscrossen, een hobby die je helemaal kan opslokken Medailles en diploma's bij gymnastiekvereniging W.W.S.V. 17 uur golfen sport 25 'Soms lijken we wel zigeuners' ^oscr&sers REISCHEQUE vereniging op, die de geuzennaam De Boscrossers ging voeren. Geld was er in die beginjaren niet, maar iedereen droeg een steentje by. Vrijwilligers bouwden zelf het par cours, clubhuis en allerlei andere zaken, veelal gebruik makend van sloopmateriaal. Gereden werd er op een klein spoortje met wat lage heu veltjes. In de loop van de jaren kwa men "er echter een betegelde start- heuvel en bestrate bochten by, -a zodat nu gesproken kan worden van een professionele baan. Fietscrossen is niet zo maar een hobby. Als je lid wordt van de vere niging train je wekelijks, maar daap naast zijn er veel wedstrijden te rij den. Deze toernooien vinden plaats in alle uithoeken van ons land en zelfs over de grenzen. Fanatieke fietscrossers gaan dus in het week eind op pad met vader, moeder, broertjes en zusjes. Lees verder op volgende pagina BOS CROSSEN HEILOO - Op het terrein van fietscrossclub De Boscrossers is het gezellig druk op deze zon nige zomerdag. Tientallen jonge crossertjes stuiteren over de vele heuvels en flitsen door de scherpe bochten. Het terrein en de faciliteiten van de vereni ging liggen er mooi verzorgd bij. Dat is in de beginjaren wel anders geweest. Het begon eind zeventiger jaren. Stoere jongetjes kregen een BMX- fiets voor hun verjaardag en dan ga je als ouder kijken waar ze daarmee eens lekker kunnen crossen. Er was geen geschikte plek voorhanden en dus creëerde een groepje Heiloose ouders zelf maar een baan in het Heilooër Bos. Dat was natuurlijk helemaal niet naar de zin van de boswachter die achter de crossende kinderen aan ging. De gemeente besloot toen een klein stukje braak liggend terrein langs het Vennewater aan de fietscrossers beschikbaar te stellen, in de ver onderstelling dat het allemaal niet van lange duur zou zijn. Het hep allemaal heel anders. Op 10 juli 1981 richtten ondermeer Klaaske van Kuijk en Sjaak van Veen een Dat waren voor het A diploma: René van Duin, Tessa Schoon, Malin Rammeloo, Suus Harsveld, Perry HoUenberg en Lysanne Hollenberg. Voor het B diploma waren de opdrachten wat moeilij ker. De deelnemers zijn al wat lan ger lid van de gymvereniging. Ook hiervoor had iedereen goed geoe fend. Imke Storm, Jop Swart, Demi van Wees en Aleena Woud gingen met een welverdiend diploma naar huis. Voor de wat oudere kinderen waren er onderlinge wedstrijden. De deelnemers werden afhankelijk van leeftijd en niveau in groepjes verdeeld en streden om de hoogste punten op vier toestehen. De meis jes turnden op ongeüjke brug,even- wichtsbalk, mat en sprong. De jon gens op brug, ringen, mat en sprong. De prijzen gingen naar: groep één, 1. Femke Mossinkoff, 2. Linda Meyer, 3. Roos Zeestraten. Groep twee: 1Amber Schouten, 2. Carina Verduin, 3. Hima Eriks. Vrijdag 18.00 uur, groep één: 1. Anouk Schoon, 2. Laura Duin. Groep twee: 1. Iris Leijen, 2. Ane- Lynn Lijen. Dinsdag 16.30 uur, meisjes: 1. Quintie Stam, 2. Sanna Stryker, 3. Emma Zeestraten,4 Thalé Baars Dinsdag 17.30 uur, 1. Jody Deylen, 2. Shannyta Tinga, 3. Chiara Carfora. Jongens: 1. Vin cent Swart, 2. Vince Kerssens. Donderdag 18.30 uur, 1. Lieke Mossinkoff, 2. Paulien van Diepen, 3. Suze Melker. Donderdag 19.30 uur, Lois Stam en Jantien Delbrugge behaalden met eveneel punten een gedeelde eerste plaats. Op zomeravonden wordt nog hard getraind door jonge rijders. Twee van de zes trainers waarover de vereniging beschikt, laten de kinderen telkens opnieuw starten. Bovenaan een heuvel staan ze te trappelen van ongeduld. Foto: Mario Sacksioni De jongste leden lieten hun vorderingen zien in de vorm van klauter-, spring- evenwichts- wiebel- en matoefeningen. Eigen foto GOLF ALKMAAR - Woensdag 28 juni hebben professionals Jascha de Goede en Brian Schutz op Golfbaan Sluispolder van zons opgang (05.17 uur) tot zons ondergang (22.03 uur) gespeelt. Doel van de dag was om zoveel mogelijk geld in te zamelen om een sportdag voor gehandicap ten mogelijk te maken. Voor Jascha de Goede was de polderbaan op de grens van Alkmaar en Bergen bekend terrein als het gaat om uitdagingen. De 32- jarige golfprofessional werkte er vorige zomer nog een golfmarathon van vyftig uur af. De recordpoging voor het Guiness Book of Records was een groot succes. Onder toe ziend oog van een groot pubhek hep de Goede ruim 25 x 18 holes. Dit jaar had hij weer iets nieuws bedacht. Samen met collega-profes sional en voormalig profvoetballer Brian Schutz heeft De Goede van zonsopgang tot zonsondergang zoveel mogelijk holes gelopen. Om 05.17 uur startte het golf duo op de eerste teebox en om precies 22.03 uur werden de clubs weer opgebor gen. Tydens de golfdag hoopten De Goede en Schutz zoveel mogehjk geld op te halen voor het goede doel. De donaties komen volledig ten goede aan een sportdag voor gehandicapten. De sportdag zal onder leiding staan van Patrick Rupsam van Sporthjf. Rupsam is persoonlijk^ sportbegeleider van zowel psychisch als lichamelijk* gehandicapten en organiseert jaar lijks een zomer- en wintersportdag voor deze mensen. GYMNASTIEK AKERSLOOT - In de laatste week van het gymseizoen wer den bij gymvereniging W.W.S.V. in Akersloot weer de jaarlijkse eisenkaartproeven en onderlin ge wedstrijden gehouden. De jongste leden lieten hun vorderingen zien in de vorm van klauter-, spring- even wichts- wiebel- en matoefenin gen. Alle deelnemers voerden de opdrachten goed uit en kre gen een diploma. Professionals Jascha de Goede en Brian Schutz op Golfbaan Sluispolder van zonsopgang tot zonsondergang gegolft voor het goede doel. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 23