Vrijwilligers bouwden zelf het boscrossers parcours Kuyper en Blom Dors Open Uitreiking hoofdprijs loterij De Foresters Tannes 2006, een oergezellig toernooi Laatste HSV Open Dubbeltoernooi Watersportvereniging Limmen organiseert botendag SPORT 25 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Kleuterbrevet Zwembad Loos UITKIJKPOST 5 J U L.l 2006 Vervolg van voorpagina sport Monique Beukeveld weet als geen ander wat er allemaal bij komt kij ken: „Ik ben al ruim twintig jaar by alle wedstrijden aanwezig, vanaf dat mijn man zeventien jaar was. Inmiddels fietsen mijn kinderen hier ook. We zyn elk weekend met fiets- crossen bezig en leiden bijna een zigeunerbestaan. Op het Heiloose terrein vindt jaar lijks een aantal toernooien plaats, waarvan er eentje zelfs een heel weekend duurt. By dergelijke evene menten is een 'track manager' van de KNWU (Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie) verant woordelijk voor de officiële gang van zaken, maar de organisatie en de sfeer is minstens zo belangrijk. De 80 vrijwilligers van de vereniging zijn dan van vrijdagmiddag tot zon dagavond in touw om de honderden bezoekers een topweekend te bie den, met lekker eten, drinken en gezelligheid. Willem van Westerop, bestuurslid van de vereniging vertelt: "Het liefst staan alle bezoekers met hun cara vans en tenten hier op het terrein, maar daarvoor zyn er te weinig plaatsen. Degenen die te laat zijn, zoeken hun heil op de camping, maar daar is het lang niet zo gezellig als hier." Monique Beukeveld, even eens bestuurslid, vult aan: ,,Een eigen toernooi is geweldig, vooral als het vlekkeloos verloopt, maar het is wel heel hard werken. Er is geen tijd voor pauze of ontspanning, want je hebt gasten die je een paar onver getelijke dagen wilt bieden en dat gaat voor." De Boscrossers hebben zo'n 75 actieve leden tussen de vijf en zevenenvijftig jaar. Ze zyn alle maal ingedeeld in een categorie uit eenlopend van 'junior' tot 'expert'. Door deel te nemen aan zware wed strijden kan een getalenteerde rijder zich kwalificeren voor Europese en zelfs mondiale wedstrijden. De vere niging heeft wel een aantal van die karyers; de 23-jarige Loes van Westerop rydt bijvoorbeeld nog deze maand in Hongarye een voorronde voor de EK die in juli in Engeland plaatsvindt. Voor net beginnende fietscrosser- tjes heeft de vereniging een aantal voorzieningen getroffen. Zy mogen de eerste tyd rijden op fietsen van de vereniging en op deze manier uitproberen of het crossen wat voor ze is. Als ze zich daadwerkelijk aan melden hebben ze nog wat tijd om fiets, helm en andere spullen aan te schaffen. Binnenkort wordt het 25- jarig bestaan gevierd, met een zes kamp voor leden, een receptie waarbij de burgemeester aanwezig zal zijn en aansluitend een groot feest. Maar op deze zomeravond wordt er gewoon nog hard gewerkt dopr de tientallen veelal jonge ry- ders. Twee van de zes trainers waar over de vereniging beschikt, laten de kinderen telkens opnieuw star ten. Bovenaan een heuvel staan ze te trappelen van ongeduld, het star thek valt en weg zijn ze! HEILOO - Voor de 28ste keer wordt dit jaar de Kuyper en Blom Dors Open gehouden. Ondanks alle drukte van het WK en Wimbledon hebben toch weer vierhonderd deelnemers de moeite genomen om met het toernooi mee te doen. Het toernooi zal in het teken staan van afscheid en vernieuwin gen. Er wordt afscheid genomen van de banen, het clubhuis in deze vorm en van enkele commissieleden. Maar volgend jaar zal er samen met tennis vereniging HSV een geheel nieuwe vereniging worden gestart. Op zaterdag 8 juli wordt het toernooi afgesloten met een feestavond, waarop een dj een spetterend optredèn zal verzorgen met onder andere een lichtshow. Ook zal op deze avond een loterij plaatsvinden met een verscheidenheid aan prijzen. Kuyper Blom Kuyper Blom HEILOO - Geslaagden van het kleu terbrevet zijn: Sjoêrd Tekelenburg, Sem van de Berg, Stijn Kaandorp, Niklas Verduin, Jente Metselaar, Jan Willem Spaans, Jeffrey Spaan, Tessel Piet, Stan Lageman, Rogier Verhoef, Sharon van de Voort, Ingmar van de Griek, Sara Nanne, Nikita Zwerver, Luuk Wagter, Annet Mulder, Lot Postma, Anne Glorie, Femke Petra, Sietse van de Wal, Melanie van de Most, Dominique van Dongen, Puck de Waard, Larissa van de Most, Fleur Visser, Bas Opdam, Madelief Ruigewaard, Sam Groot, Wessel Beemster, Toon Bolten. De uitreiking van de waardecheque aan de kleinzoon van de win nares. Eigen foto VOETBAL HEILOO - S.V. De Foresters heeft ter gelegenheid van haar 60-jarig jubileum een loterij gehouden. De opbrengst is bestemd voor nieuwe kleedka mers. Nadat de notaris de trek king had verricht is de uitslag twee weken geleden in deze krant gepubliceerd. De loterij is geen louter Heilooër aangelegenheid geworden. De hoofdprijs, een reischeque ter waarde van 800,- van Reisbureau Holland International, is gegaan naar de koopster van lotnummer 09427 in Almere. Zij kocht het lot by haar kleinzoon Danny Spierings. Helaas was ze zelf niet in de gele genheid de prys in Heiloo in ont-^ vangst te komen nemen, maar haar kleinzoon was graag bereid die taak op zich te nemen. Nog niet alle prij-^ zen zijn opgehaald. Checkt u nog even uw lot met de uitslag van de loterij. Deze staat vermeld op de website van de vereniging: www.deforesters.nl. Als u een prys gewonnen heeft, kunt u contact opnemen met: Jan Schoorl tel. 06- 14382163; Josca tel. 072-5336360 of Arnold de Haan tel. 072- 5339131 TENNIS, HEILOO - Regen en verlies van Oranje hebben niet kunnen ver hinderen dat het open ten nistoernooi op de banen van tennisvereniging 't Vennewater in Heiloo weer een sportief suc ces was. Het mooie weer in de tweede helft van de week zorg de er vervolgens voor dat alle deelnemers en hun aanhang lang bleven hangen op het sfeervol ingerichte terras. Het Tannestoernooi vond plaats van zaterdag 24 juni tot en met zon dag 2 juli. Ongeveer 450 mensen schreven zich in. Met elkaar hebben zij meer dan 360 wedstrijden gespeeld. Het Tannestoernooi kent traditiegetrouw een flinke bezetting van de spelers uit de speelsterkte drie. Het leverde weer schitterende wedstrijden op, dit jaar onder de professionele leiding van twee bondsscheidsrechters. Op de finale dag scheen de zon onbarmhartig op de hoofden van de spelers. Dit maakte het spelen extra zwaar en veel drinken noodzakelijk. In de gemengd dubbel drie zege vierden Marian Met en Frits Porck over Judith Hopman en Dave Holman met de setstanden 6-0 en 6- 4. De heren enkel drie ging tussen de lokale favorieten Jascha de Goede en Mark Limmen. Deze wedstrijd ging zeer gelijk op en pas na ruim een uur spelen ging de eerste set (5- 7) naar Mark Limmen. Drie kwartier later schreef hij ook de tweede set op zijn naam (6-3). De dames dubbel drie tussen Arianne Timme /Reina Forakis en Lotte Koning/Mara Yong x werd beslecht in het voordeel van Lotte Koning en Mara Yong (7-6/6- 3). De heren dubbel drie, Mark Limmen/Frits Porck tegen Klaas-Jan van Leeuwen/ Michel Jonker, eindig de in een overwinning voor de laatst genoemde in een driesetter; setstan den 6-7, 6-3, 6-3. Extra glans kreeg de finaledag van het toernooi door het bezoek van de burgemeester van Heiloo, dhr. T.J. Romeyn. Kortom een super toernooi om op terug te kyken. Voor een leuke impressie van het toernooi kan wor-^ den teruggeblikt op de de website: www.tannes.nl. HEILOO - Zaterdag 1 juli start voor de laatste keer het Open Dubbeltoernooi van de Tennis vereniging HSV. Met de fusie tussen HSV en TV Heiloo komt er een eind aan deze lange tra ditie. Op het park aan de Bayershoffweg zullen ruim vierhonderd spelers en speel sters in de klassen drie tot en met acht met elkaar de strijd aan gaan. De finales worden gespeeld op zondag 16 juli. Zoals vanouds is dit toernooi erg gezellig voor zowel de spelers als de toeschouwers. Het merendeel van de wedstrijden zal 's avonds en in het weekend gespeeld worden. Iedereen is welkom om ónder het genot van een hapje en een drankje te komen kijken. Op vrijdagavond is er live muziek en op zaterdagavond is er een feestavond met een avondvullend optreden van Ruud Jansen. Al met al een goede gelegenheid om eens langs te gaan. De herendubbel-drie categorie is traditioneel de uitsmijter op de fma- ledag van het open toernooi. Wederom zal er dit jaar in deze categorie ook gespeeld gaan wor den om de 'grote prys van Heiloo': wie wordt de beste speler van de drie open toernooien in Heiloo. Omdat het HSV Dubbeltoernooi het laatste is van deze drie zal de eind strijd om de 'grote prijs van Heiloo' dan ook plaatsvinden op dit toer nooi. Met inschrijvingen van regio nale topduo's als Mantel/ Westerveld, Porck/Limmen, Groen/ Holman en Jonker/van Leeuwen lijkt een mooie strijd in de heren dubbel-drie gegarandeerd. LIMMEN - De watersportvere niging Limmen organiseert zon dag 9 juli de jaarlijkse gezellige bijeenkomst, de zogenaamde Botendag op het landje aan het Overdie vanaf 13.00 uur. Na het succes van vorig jaar vertrek ken de deelnemers weer met de bootjes gezamenlijk om 12.30 uur vanaf het haventje bij het Stet. Naast het natuurgebied van het Noordhollands Landschap, ligt een groenstrook aan de Laandervaart, het voor de watersporters zo bekende 'landje'. Dit mooie plekje wordt met de kano, peddelend of op de surfplank of met een bootje door veel mensen bezocht. Het voornaamste doel van de vereni ging is er ondermeer naar te stre ven 'het landje' te behouden, zodat iedereen hiervan kan blijven genie ten. Eenmaal per jaar, dit jaar zon dag 9 juli houdt de watersportvere niging vanaf 13.00 uur een middagje op het landje. Vorig jaar is er een grote laag zand uit de Laandervaart en het Overdie op het landje gestort. Voorzitter Willem Jonker heeft er met de hulp van een aantal leden voor gezorgd dat het landje weer vlak is. Aan alle leden wordt gevraag een Jeu de Boules set mee te nemen (of ter plekke van een ander lenen) voor een kleine com petitie. Speciaal voor de kinderen worden ook dit jaar activiteiten georganiseerd zoals stokbrood bakken boven een houtskoolvuur en vlotten bouwen. Voor informa tie en eventuele opgave van nieii- 3 we leden kunt u contact opnemen met de secretaris, W Beentjes tel. 072-5053651.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 25