Positieve reacties op campagne jeudbeleid Protestantse gemeente op Jaarmarkt Ontmoetingsmiddag Gezelschapsbank Succesvolle start stichting Dolfïnn H E I L O O 3 Kermis trekt weer veel bezoekers. UITKIJKPOST 5 JULI 2006 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do o8.qo tm 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Evenals vorig jaar zal de Protestantse gemeente in Heiloo zich presenteren op de jaarmarkt, die op woensdag 12 juli wordt gehouden op de Heerenweg in Heiloo. In twee kramen, die staan op de Heerenweg naast de verbindings weg naar de Holleweg, zullen foto's van de Ter Coulsterkerk en de Witte Kerk, beide in gebruik bij de Protestantse gemeente, worden ver kocht. De foto's van het exterieur en interieur van de kerken zijn gemaakt door fotografe Mirjam Bikker. Verder zijn er allerlei kerke lijke brochures, boeken en ander informatiemateriaal verkrijgbaar, dat in de meeste gevallen kosteloos wordt verstrekt. Op het plein voor de Ter Coulsterlaan is een koffieter- ras ingericht, waar gratis koffie geschonken wordt. Hier is ook een planten- en bloemenstand ingericht door medewerkers van de 'Plantenkas' GGZ. In de Ter Coulsterkerk wordt geëxposeerd met schilderijen en aquarellen van Jenny Bikker en Hetty Dijkstra en is er fotomateriaal van een aantal ker kelijke activiteiten te bewonderen. Over de dag verspreid zal het prachtige nieuwe orgel worden bespeelt en een bekende violist optreden. De Witte Kerk is, zoals gebruikelijk op de woensdag, geo pend en zeker een bezoek waard. Ook hier kunt u orgelmuziek beluisteren en treft u een gastvrouw of -heer die graag het een ander over de kerk vertelt. HEILOO -Op donderdag 13 juli houdt de Gezelschapsbank van 14.00 tot 16.30 uur een thema- ontmoetingsmiddag in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Geïnteresseerden vanaf vijftig jaar die het leuk vinden om nieuwe mensen te leren kennen om op vriendschappelijke basis, iets te ondernemen, zijn hierbij welkom. Het thema van deze middag is vriendschap. TheaVerkerk, docen te/maatschappelijk werkster zal tij dens deze gelegenheid onder ande re iets vertellen over vriendschap in het algemeen en wat men kan doen om een (goede) vriendschap in stand te houden. Daarnaast krijgt u, geheel vrijblijvend, op een leuke manier gelegenheid kennis te maken met andere mensen. Vorige ontmoetingsmiddagen werden goed bezocht en er zijn al veel leuke, blij vende contacten uit voortgevloeid. De toegangsprijs voor deze middag bedraagt 2,50 inclusief een con sumptiebon voor een kopje koffie of thee. De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Op andere donderdagen is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen, of inschrijvingen. Ook kunt u op dat tijdstip telefonisch contact opnemen (tel. 072- 5331297) en vragen naar coördina tor Monique van Ling. Voor verdere informatie verwijzen wij u graag naar de website www.ouderenwerk- heiloo.nl HEILOO - De stichting Dolfinn is nog in oprichting en heeft tij dens de kermis van Heiloo een geweldige start gekend. Tijdens de kermis werden t- shirts verkocht ten bate van de stichting. Stichting Dolfinn heeft zich tot doel gesteld om Finn Hoetjes in februari 2007 dolfijntherapie te laten volgen op Curasao. Hoewel de stichting nog in oprichting is, is de Heilooër kermis als startpunt geko zen voor de activiteiten. Gedurende de gehele kermis waren overal de wit/blauwe t-shirts te zien met het Dolfmn-logo.Ruim 250 mensen kochten een shirt en steunen daar mee de stichting Dolfinn. De t- shirts zijn ook na de kermis nog te bestellen via de internetsite www.dolfinn.nl of te koop bij Jones' shoes in winkelhof 't Loo. Maandag 10 juli wordt gestart met de volgende actie; vanaf dan wordt bij bakkerij Kees Zoon (winkelhof 't Loo) dolfijnenbrood verkocht. Het brood wordt verpakt in een speciaal hiervoor ontworpen verpakking en de opbrengsten komen ten bate van stichting Dolfinn. Finn is een vijf jarig jongetje, met een verstande lijke en lichamelijke handicap. Tijdens de zwangerschap heeft Finn een herseninfarct gehad, met als complicatie ernstige epilepsie en een verlamming van zijn rechter kant. Toen Finn dertien maanden oud was, heeft hij een grote hersen operatie ondergaan. Hierbij werd de linker hersenhelft, die de epilep sie veroorzaakte, chirurgisch uitge schakeld. Dolfinn helpt Finn om, samen met zijn ouders en zusje, in februari volgend jaar dolfijnthera pie te volgen. Dolfijntherapie ver sterkt de communicatieve vaardigheden en vergroot de zelf standigheid van Finn. HEILOO - Ook dit jaar trok de kermis weer veel bezoekers. Jong en oud kon zich vermaken op het jaarlijks terugkerende evenement. Ook het mooie weer in het weekend was voor veel mensen een reden de kermis te bezoeken. Foto: Mario Sacksioni in. ,,We zijn nu nog heel erg bezig om ideeën op te doen. Er zullen meer leden bijkomen, ook kinderen van acht of tien jaar. Het wordt dus een heel divers gezelschap. Omdat de leeftijden veel gaan verschillen is het de bedoeling om de groep op te splitsen in kleinere werkgroepen, zodat elke groep zich ergens mee bezig kan houden", legt Kris uit. In de toekomst, als de nieuwe leden er ook bij zijn, gaat de Denktank zich bezig houden met het organiseren van dingen die in nota 1 staan. Naast het denkwerk van de jonge ren, zal de gemeente zelf ook acti viteiten gaan organiseren voor jon geren. Er is ook geld beschikbaar gesteld en dat kunnen jongeren aanvragen als zij een activiteit wil len organiseren. Voor bijvoorbeeld een stratenvoetbaltoernooi of een culturele middag kunnen jongeren de gemeente benaderen voor finan ciële steun. Natuurlijk zijn er regels opgesteld en zit er een limiet aan. Op de website is meer informatie te vinden en kunnen jongeren zich hiervoor opgeven. In september gaat de Denktank weer fris van start, uitgebreid met nieuwe leden. Ook is het de bedoeling dat de nieu we jeugdpagina in de Uitkijkpost dan van start gaat. Eens in de twee weken verschijnt er een pagina voor en door jongeren. Jongeren die meer informatie wil len of zich op willen geven kunnen kijken op www.heiloo.nl/1. Een succesvolle start op kermis Heiloo voor stichting Dolfinn. De stichting komt ten goede aan Finn Hoetjes. Foto: Mario Sacksioni •Vervolg van voorpagina Op die website www.heiloo.nl/1 kunnen jongeren niet alleen meer informatie lezen over de nota, ze kunnen zich ook opgeven voor diverse projecten, zoals schrijven voor de jeugdpagina die in de Uitkijkpost zal gaan verschijnen. Dat de website goed bezocht werd, bleek wel uit het feit dat de gemeente al diverse aanmeldingen binnen heeft. ,,Er hebben zich jon geren gemeld die graag voor de jeugdpagina in de Uitkijkpost willen schrijven en die graag in de Denktank zouden willen. Wat betreft de aanmeldingen zijn die doelstellingen alvast bereikt", ver telt Esther de Graaff. De Denktank Een van de 'denktankers' die zich onder andere heeft beziggehouden met de campagne over de nota is Kris Appelman. Deze zeventienjari ge schoüer wil na zijn vwo graag politicologie gaan studeren, dus de Denktank js alvast een mooi opstapje voor hem. „Ik vind het belangrijk dat ik mijn mening kan uiten, en dat kan hier. Bovendien is het een gezellige groep om mee samen te werken. Ik vind het erg leuk om by de campagne betrokken te zijn. Eerst was alles nog heel vaag, maar nu zien we eindelijk het resultaat." De Denktank bestaat nu nog uit een groepje van zes jonge ren, maar daar komt verandering

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3