Litroma Color me beautiful Een unieke leesclub: Leerlingen PCC zamelen geld in H E I L O O 5 Workshop Internet in Bibliotheek Baafjespolder weer open UITKIJKPOST 5 JULI 2006 HEILOO - Bij de workshop 'Internet yoor kinderen' leren kin deren dat er meer bestaat dan Google. Ze leren zoeken in veili ge bestanden en daarbij gebruik te maken van zoekmethoden, die speciaal op kinderen gericht zijn. Met behulp van deze workshop gaat er dan ook een 'verantwoor de' wereld van informatie voor hen open. Deze workshop Internet is speciaal bedoeld voor kinderen uit de groepen vijf en zes van de basisschool. De kosten voor deelname zijn 5,-. Er kun nen per workshop maximaal acht kinderen deelnemen (twee kinde ren per pc). Opgave kan via de klantenservice van Bibliotheek Heiloo of via tel. 072-5330670, E-mail:bibliotheek@bibliotheek- heiloo.nl. HEILOO - Vanaf 1 juli is het wan delpad door de Baafjespolder weer open voor wandelaars. Dit pad was gedurende het broedsei- zoen niet toegankelijk.De eerste week van juli wordt een bospaad je in het Overbos afgesloten en teruggeven aan de natuur. Het pad loopt van de Belieslaan schuin richting de Stetlaan. Door het paadje af te sluiten wordt een groter stuk, rustig bos gevormd voor de dieren. Het Overbos is deel van landgoed Nijenburg. Dit bos vormt het rustigste deel van het landgoed. Hier heeft de natuur voorrang. Dat betekent voor wandelaars dat de hond aan gelijnd moet zijn. Op Nijenburg zijn in het oude parkgedeelte en het Heilooërbos verschillende recreatiemogelijkheden. Honden mogen niet mee. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Sandra Bolten, tel. 06-24108323, e-mail: cmbkjk@planet.nl. HEILOO - Sandra Bolten komt uit een familie van kappers, haar ouders hadden de bekende kapsalon Kroon in Heiloo. Daardoor ze al vroeg leer de hoe mensen, met soms een kleine verandering, een hele andere look kunnen krijgen. „Je versterkt wat men van nature aan positieve aspecten heeft, qua haar en uiterlijk. Waardoor mensen vanzelf uit gaan stralen dat ze zich zeker voelen over hun uiterlijk." Kleuradviezen Zo werkt het ook bij de kleuradviezen die Sandra geeft. De kleuradvie zen geeft zij zowel aan vrouwen als mannen. Daarbij werkt ze volgens de Colour me-beautiful (CMB) methode. Door deze methoude wordt een kleurenanalyse gemaakt, die specifiek op de persoon worden afgestemd. In dit kleuradvies ontdekt Sandra samen met u tot welk kleurtype u behoort. Daarbij wordt gekeken naar uw uitstraling, uw haarkleur, de kleur van uw ogen, enzovoorts. Belangrijkste is echter waar u zich het prettigst bij voelt. Misschien merken anderen niet direct op wat er na het kleuradvies aan u veranderd is. Toch zult u te horen krijgen dat u er geweldig uitziet! Bij een kleuradvies krijgt u uw eigen kleurenpaspoort. Bij een kledingstijladvies hoort een persoonlijk stijlwerkboekje. Omdat de kleur van uw huid, uw lichaamsbouw en uw botstructuur niet meer veran deren, zijn uw persoonlijke kleurenpaspoort en stijlwerkboekje als naslag werk levenslang bruikbaar. Na een kleuradvies kimt u met behulp van uw Kleurenpaspoort voortaan eenvoudig en snel in winkels uw meest optima le kledingkleur vinden. Goed voor uw gevoel en zelfvertrouwen en goed voor de portemonnee! Bruidsmake-up Op uw trouwdag wilt u er natuurlijk tot in de puntjes verzorgd uitzien. Sandra Bolten kan u daarbij uitstekend van dienst zijn. In overleg wordt een programma opgesteld om deze dag wat uiterlijk betreft, en daardoor innerlijk, zo harmonisch mogelijk te laten verlopen. Gekeken wordt welke stijl en kleuren en kapsels het bruidspaar (en de familie) het best tot zijn recht laten komen. Het advies voor bruidsparen kan, voor zowel de bruid als de bruidegom, een verkorte stijl- en of kleurenanalyse inhouden. Om het geheel af te maken geeft Sandra daarnaast kapseladvies en kan ze tevens uw bruidskapsel maken. Op de trouwdag zelf kan bij de bruid (en natuurlijk ook de bruidsmeisjes, de familie, et cetera!) de juiste make-up voor deze dag aangebracht worden. Ook geeft Sandra workshops, waarin vriendinnen samen make up en haaradviezen krijgen en dit op elkaar mogen toepassen. Heel geschikt voor bijvoorbeeld vrijgezellenfeestjes! U kunt natuurlijk ook een kleuradvies kado geven door middel van een cadeaubon. Sandra geeft verder speciale middagen of avonden waarin aan kleine groepjes presentaties, workshops, make uplessen of stijladvie zen worden gegeven. Minimaal vier, en maximaal zes personen kunnen zich hiervoor opgeven. Ook zijn er speciale workshops voor tieners. Sandra komt bij voorkeur op zaterdagen bij mensen thuis langs inHeiloo, maar heeft op maandag ook de beschikking over een ruimte met aircondi tioning bij kapsalon Marga in Limmen. Elke bijeenkomst met Color me beautiful wordt vooraf telefonisch of per e-mail besproken. Tot slot heeft Sandra nog een handige tip: „Mensen met grijs haar zouden zo min moge lijk kleding moeten dragen in tinten met gele ondertonen, zoals camel, want daar krijgen ze een vale teint van. Kies liever voor kleur. Daarnaast is een spijkerbroek prima als basistuk, maar draag er altijd iets met kleur op!" een ruimte in Overkerck. Leidster Riet van den Burg: „We hebben het gevoel dat Overkerck erg trots op ons is, ze lenen ons de ruimte en verzorgen de koffie en thee. Erg riant dus." Omstanders zijn vaak verbaasd als ze horen welke boeken de kring leest. Oud zijn wordt vaak geassocieerd met achteruitgang, dat geldt echter niet voor alle oude ren. De meeste deelneemsters zijn jong van geest en lichamelijk erg fit, sommige maken zelfs nog gebruik van de fiets. De dames hebben afgelopen april het vijfjarig bestaan van Litroma gevierd. In die vijf jaar zijn al circa vijftig boeken gelezen en besproken. Uiteraard hebben de dames hun favorieten: De as van mijn moeder van Frank McCourt, Spijkerschrift van Kader Abdolah en de Garnalenpelster van Nilgün Yerli vonden zij erg mooi. De onderwerpen van de boeken zijn soms bizar, maar dat maakt het bespreken ook interessant. Een deelneemster: „Door deze lees kring ben ik boeken heel anders gaan lezen. Je gaat dieper op din gen in, omdat je weet dat het besproken gaat worden." Boeken worden soms wel twee keer gele zen, zo mooi zijn ze. De deelneem sters zijn stuk voor stuk erg trouw, ze willen niets missen. De dames vinden de kring zo gezeülig, dat ze eenmaal per jaar samen uit eten gaan. De leeskring is zo'n succes dat als de vakantie het toelaat, de club dames gewoon doorgaat met de bijeenkomsten. „We zijn alle maal oma's die zich bezighouden met literatuur, vandaar de naam Litroma", aldus een enthousiaste deelneemster. HEILOO - Eenmaal in de zes weken komt leesclub Litroma bij elkaar in zorgcentrum Overkerck. De leden van de club lezen vantevoren allemaal hetzelfde boek en bespreken dat tijdens de bijeenkomst. De kring bestaat vijf jaar en telt momenteel tien dames. Het oudste lid is 91 jaar en de gemiddelde leef tijd is tachtig jaar. Onder leiding van Riet van den Burg wordt het boek besproken dat de dames heb ben gelezen. Het is een unieke lees kring, want bij het samenstellen van de leeslijst gaat men uit van het aanbod groteletterboeken. Het ini tiatief voor deze leeskring lag niet bij de lezeressen, maar bij de bibli otheek Heiloo. In de zorgcentra in Heiloo zijn uitleenposten gevestigd van de bibüotheek. Daar komen niet alleen bewoners van de zorg centra boeken lenen, maar ook ouderen uit de omgeving. Van daar uit ontstond het idee van de lees kring. In 2001 ging Litroma van start, en met succes. „Het lezen en de bijeenkomsten daaropvolgend zijn erg leerzaam en gezellig, ik heb altijd iets om naar uit te zien," aldus één van de deelneemsters. Officieel begint de groep om 09.30 uur s'ochtends, maar om 09.15 uur is altijd iedereen binnen en drinkt de club eerst een kopje koffie. Litroma mag gebruik maken van HEILOO - Leerlingen van de zes vestigingen van het Petrus Canisïus College in Alkmaar, Bergen en Heiloo zamelden het afgelopen schooljaar in totaal ruim 25.000,- in voor Childslife, die daarmee de Staraschool in Kenia verder kan gaan uit breiden. Met dit bedrag braken de PCC- leerlingen opnieuw het eigen record dat vorig jaar op ruim 23.000,- kwam te staan. Het geld werd verdiend met allerlei gesponsorde activiteiten, tijdens onder meer de jaarlijkse actiedag op de school in april. De leerlin gen van de verschillende vestigin gen lieten zich door familie, vrien den en buurtgenoten sponsoren voor een grote variëteit aan acti viteiten als zwemmen, hardlopen, skaten, skeeleren, fietsen en step pen. Op de Pabritiusstraat vond daarnaast nog een fancy fair plaats en op de vestiging aan de Blekerskade werd de traditionele vierentwintig uur durende volley balmarathon gehouden. Het bedrag dat de leerlingen op deze manier inzamelden, gaat via Childslife naar de Stara School in Nairobi (Kenia). De school staat in de sloppenwijk Kibera, die met z'n 1 miljoen bewoners de groot ste sloppenwijk van Afrika is. Er is geen stromend water en nau welijks elektriciteit. De Staraschool geeft onderwijs én voedsel aan kinderen in de sloppenwijk, waarvan de ouders zijn overleden aan AIDS. Onder leiding van Riet van den Burg wordt het boek besproken dat de dames hebben gelezen. Foto: Uitkijkpost Leerlingen van het PCC zamelden geld in voor een school in Kenia. Zij lieten zich sponsoren voor activiteiten, Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5