Janie en Jaap van 't Veen 60 j'aar getrouwd Zomerschool Stichting Ouderenwerk Supershow in De Beun Dierenbescherming zoekt buitenplaatsen Aantrekkelijk concert drie Muziekverenigingen H E I L O O 7 KORTOM Spreekuur Heiloo 2000 Volgende zwemvier- daagse in Het Baafje Benedictus viert feest UITKIJKPOST 5 JULI 2006 Janie en Jaap van 't Veen vierden afgelopen dinsdag hun diamanten bruiloftsfeest. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Op 4 juli vierden Janie en Jaap van 't Veen hun diamanten bruiloftsfeest. 's Ochtends was er een receptie in het verzorgingstehuis de Loet en 's middags een diner in Motel Akersloot. Janie -de bruid- is geboren in de Stroet, gemeente St. Maarten als tweede dochter in een tuindersge zin. Jaap -de bruidegom- is geboren en opgegroeid in Alkmaar. Janie ging op haar negentiende werken als hulp in de huishouding in Alkmaar. In de avonduren leerde ze, tijdens de catechisatie van de Gereformeerde Kerk, Jaap kennen. Het was oorlog en met het oog op haar veiligheid vroeg de dominee aan Jaap of hij Janie naar huis wilde begeleiden. De vlam van de üefde ging meteen branden en is blijven bran den. Na hun bruiloft op 4 juli 1946 gingen ze wonen aan de Prins Hendrikstraat en later aan de Kortenaerkade in Alkmaar. In 1957 zijn ze naar Heiloo verhuisd. Daar hebben ze gewoond aan de Molenweg, Baetenburg, Het Brugstuk en sinds april 2006 in zorgcentrum De Loet. Samen kre gen Ze drie dochters en een zoon. Jaap heeft jaren bij een verzeke ringsmaatschappij gewerkt en had daarnaast een uitgebreide verzeke ringsportefeuille. Hij heeft zijn werkzame leven afgesloten als archivaris bij een architectenbureau in Amsterdam. Janie verzorgde in de zomerperiode in hun eigen huis pensiongasten om een centje bij te verdienen. Jannie was jarenlang actief in het bestuur van de Unie van vrijwillige vrouwen. Het bruids paar kijkt terug op een onvergete lijke dag, HEILOO - Zitten bepaalde zaken u dwars of wilt u ideeën aan gaande de gemeente Heiloo onder de aandacht van de poli tiek brengen, dan kunt u tijdens het spreekuur van de fractie van Heiloo 2000 uw boodschap kwijt. Donderdag 6 juli is er om 20.00 uur een fractievergadering in het gemeentehuis, graag voor af contact opnemen met de frac tievoorzitter, tel. 072-5336597. HEILOO - Vanaf maandag 10 juli begint in het zwembad Het Baafje te Heiloo de jaarlijkse zwemvierdaagse. In 5 dagen kunnen de deelnemers dan 4 dagen uitkiezen waarop ze hun afstand gaan leggen.Abonnementhouders mogen gratis deelnemen, de ove rige deelnemers betalen €11,00. Vrijdag 14 juli is de afsluitings dag. Tussen 16.00 en 18.00 uur worden dan de medailles uitge reikt terwijl voor de jeugd de inmiddels bekende suikerspin- en popcornkraam staan opge steld. Gratis smullen zo lang de voorraad strekt. Aanmelden kan tot en met dinsdag 11 juli. HEILOO - Basisschool de Bedenictus vierde vorige week haar 35-jarig bestaan. De school was omgebouwd tot een burcht. Maandagochtend 26 juni werden om 08.45 uur de kinderen van de kruistocht welkom geheten door de burchtvrouwe. De kinderen vroegen een verblijf van één week en eten en drinken aan de kasteelvrouwe. HEILOO - De komende weken organiseert Stichting Ouderenwerk Heiloo de volgen de cursussen in het kader van de zomerschool. Mozaïek. Er wordt een mozaïek gemaakt op een dienblad door het lijmen van kapotgeslagen wandte- gels. Datum en tijd: Donderdag 6 juli van 10.00 tot 16.00 uur. Prijs: €52,50 inclusief materiaal en lunch. Workshop impressio nistisch schilderen met acryl verf. De inspiratiebron tijdens deze workshop is het impressionisme. De cursisten dienen zelf materialen mee te brengen zoals papier/doek, verschillende kleuren acrylverf, waaronder rood, blauw, geel, zwart, wit, bruin, groen, kwasten en palet. Datum en tijd: Vrijdag 7 juli van 09.15 tot 12.15 uur. Prijs: 15,-. Golfen. Golfen is een sport die in principe iedereen kan beoefenen. Bovendien kunt u golf heel goed samen met uw partner doen. Wilt u weten of golf iets voor u is? Er zijn twee datat voor een kennismakings- clinic van twee maal vijftig minuten. Hiervoor zijn twee data vastgesteld. Data: Woensdag 12 juli van 14.00 tot 15.40 uur of dinsdag 15 augustus van 10.00 tot 11.40 uur. Plaats: Golf en Country Club Heiloo, Lagelaan 8, Heiloo. Prijs: 30,- inclusief ballen en materiaal gebruik. Computercursus voor Beginners. Tijdens deze driedaag se cursus krijgt u de basisbeginse len van de computer onder de knie. Datum en tijd: Maandag 17, woens dag 19 en vrijdag 21 juli om 10.00 uur. Prijs: 79,50 inclusief lun ches, exclusief handleiding van 12,50. Aanmelden: via CENTA, tel.: 0252-422810. Internet met Internet Explorer. Deze cursus richt zich op de beginnende inter net gebruiker. Er wordt aandacht gegeven aan een aantal zinvolle of leuke gebruiksmogelijkheden van internet. Data en tijd: Dinsdag 1 en donderdag 3 augustus van 10.00 tot 15.00 uur. Prijs: 57,- inclusief lunches, exclusief handleiding van 12,50. Aanmelden via Centa, tel. 0252-422810. Voor bovengenoemde cursussen zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Voor nadere informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Acitiviteiten vinden plaats bij het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo (behalve golfen). HEILOO" - Op zondag 25 juni hield muziekleraar leraar Michel Schutte uit Egmond aan Zee een spetterende show in theater De Beun te Heiloo. In intieme sfeer van dit kleine gezellige theater volgden de ouders van de leerlingen de muzikale ontwikkelingen van hun 'artiesten'. Vanuit de oertijd, via Mozart doorliep de show diverse muzikale tijdperken tot en met moderne R&B. Door dit goed gevarieerd repertoire verveelde de show geen moment; zangers, dansers, zange ressen, gitaristen, keyboard play ers, een prachtige lichtshow, per fect geluid plus special effects zorgden voor een uiterst professio neel resultaat. De tweeling Eline Florence Vreysen uit Onderweg naar morgen verzorgden alle dan- sacts. De backing vocals werden verzorgd door Jaantje, Marianne en Jelle (percussie). De kinderacts he pen letterlijk als een rode draad door de show en eindigden met een grote polonaise in de laatste act: het keltische 'Days of dancing'. Michel geeft geregeld een derge lijke theatershow zodat zijn leerlin gen een doel hebben om naar uit te kijken en om naar toe te werken. Met zijn orkest heeft Michel in alle bekende theaters van Nederland en Duitsland gewerkt en artiesten begeleid zoals Gerard Joling, Anita Meyer, Ben Cramer en vele anderen. In september start hij een nieu we cursus zang en presentatie. Zie voor meer informatie de adverten tie elders in deze krant. HEILOO - De Dieren bescherming is op zoek naar zogenaamde buitenplaatsen voor katten. Elk jaar stroomt in de zomer en vakantieperio de, het dierenasiel vol met voornamelijk zwerfkatten. De capaciteitsproblemen büjken echter steeds vroeger te beginnen. In het asiel zitten dieren waarvan de eigenaar veelal niet meer komt opdagen. Vaak zijn het leuke huis katten. die makkelijk herplaatst kunnen worden. Er zijn echter ook katten waarvoor niet zo gemakke lijk een nieuw baasje kan worden gevonden. Dat zijn katten die schuw zijn en niet echt gewend zijn aan mensen. Vaak zijn deze dieren op campings, bedrijfsterreinen of bij boerderijen geboren. Hierdoor heb ben ze in de eerste levensperiode te weinig contact met mensen gehad, waardoor ze schuw gedrag verto nen. Juist voor deze categorie kat ten zoekt de Dierenbescherming specifieke adressen, de zogenaam de buitenplaatsen. Men moet hierbij denken aan maneges, boerderijen of andere locaties in het buitenge bied. Met toezicht en wat bijvoeren kunnen deze dieren qua karakter gewoon zichzelf zijn en wordt een lang verblijf in het asiel voorkomen. Voordat deze katten op een buiten plaats worden geplaatst, zijn ze gesteriliseerd of gecastreerd, zodat ze niet voor nageslacht kunnen zor gen. Wanneer u ëen buitenplaats voor deze specifieke asielkatten wilt aanbieden, dan kunt u contact opnemen met het regiokantoor van de Dierenbescherming in Noord- Holland Noord, tel. 072-5323411 of via nhn@dierenbescherming.nl. HEILOO - Op vrijdagavond 30 juni vond het afsluitende con cert plaats op het Looplein bij winkelcentrum 't Loo dat door de drie Heilooër muziek verenigingen Eensgezindheid, Caecilia en FSH werd georgani seerd in het kader van het door de verenigingen georganiseerde stageproject. Onder leiding van drie verschillende dirigenten werd er zowel individueel als per orkest gezamenlijk opge treden. Het openluchtconcert was gratis. In de maand juni kregen de circa 170 leerlingen van de Muziek - en Dansschool Heiloo de gelegenheid om eens bij een muziekvereniging te komen kijken en mee te spelen in het orkest. Het ging hierbij om leer lingen die ongeacht hun opleidings niveau en leeftijd een blaasinstru ment bespelen dat ook in harmonie- en fanfareorkesten bespeeld wordt. De leerlingen die hiervoor waren benaderd waren nog geen lid van één van de die verenigingen. Tijdens deze 'muziekstages' werd er tezamen met alle andere muzikan ten uit het orkest een drietal stuk ken ingestudeerd ter voorbereiding op het concert dat afgelopen vrij dagavond plaatsvond. De muziek stukken die door alle drie de orkesten tijdens de stages ingestu deerd werden waren de muziek van Eric Clapton met 'The Cream of Clapton', filmmuziek met 'Music Theme for Band (onder andere Harry Potter and The Sorcerers's Stone) en een moderne concert mars Arsenal. Maar ook konden de stagiaires meespelen met alle ande re stukken die het orkest deze dagen aan het instuderen waren. Hiermee werd de stagelopers de gelegenheid geboden zich te oriën teren binnen het orkest en kijken wat de betreffende vereniging ver der aan activiteiten te bieden heeft. Want naast het samen muziek maken speelt ook het sociale aspect binnen de vereniging een belangrij ke rol. De goede sfeer en de prettige samenwerking tussen de dirigent, de leden en het bestuur zijn immers de sleutel tot het succes van iedere vereniging. En er valt in Heiloo gelukkig ook wel wat te kiezen. Het pubhek was door het mooie weer en het zeer aantrekkelijke program ma in redelijk grote getale aanwe zig. Informatie over de drie orkesten Muziekvereniging Eensgezindheid, Heilooër Har monie-orkest Caecilia en Fanfare Showband Heiloo is te vinden op respectievelijk www.mv-eensgezind- heid.nl, www.caeciha.tk en www. sho wbandheüoonl Het publiek was door het mooie weer en het zeer aantrekkelijke programma in grote getale aanwezig. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7