Wmo in Heiloo Veel goede ideeën op Inwonersavond Wmo Open dag Beheer Openbare Ruimte en Brandweer Heiloo Kom op 9 september naar het Rosendaal 2! 13 -w "-$#■ ttNT f HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De avond over de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) op maandag 3 juli jl. werd ondanks het warme weer bezocht door maar liefst zo'n 200 personen. Er werd volop meegedacht en gedis cussieerd. Veel nuttige informatie is uitgewisseld en de gemeente gebruikt deze bij de verdere invulling van de Wmo in Heiloo. De belangstelling voor de avond was groot. Er waren zorgverle ners, zorggebruikers, mensen die bij de uitvoering van de nieuwe wet betrokken zijn en wethou der Jacob Ouderkerken, die ver antwoordelijk is voor de Wmo in Heiloo. De onderwerpen werden ingeleid met toepasselijke sket ches door Theatergroep ImproSophie. En de aanwezigen konden op verschillende stellin gen hun stem uitbrengen met een stemkastje. Collegeakkoord: zorg moet minstens zo goed zijn Vanaf 1 januari 2007 dragen de gemeenten een grotere verant woordelijkheid voor de onder steuning van mensen die behoef te hebben aan zorg. De gemeente Heiloo moet nog vaststellen hoe die verantwoordelijkheid precies zal worden ingevuld: Gespreks partner hierbij is het Wmo-plat- form, waarin enkele cliënten organisaties en twee individuele inwoners zitting hebben. Op de bijeenkomst van 3 juli waren de inwoners uitgenodigd mee te denken en te praten. Uit een toe lichting door de wethouder bleek dat volgens het collegeakkoord de voorzieningen er met de invoe ring van de nieuwe wet niet op achteruit mogen gaan. Wel zal de aanpak op een aantal punten ver anderen. Instanties als woning corporaties, welzij nsins tellingen en zorgstellingen zullen bijvoor beeld nauwer gaan samenwer ken. Ook wil de gemeente de bewoners van Heiloo meer bij de zorg betrekken. Het doel van de Wmo is dat iedereen moet kun nen meedoen in de maatschappij. Eén loket of meer? Een van de punten waarover de bewoners hun mening werd gevraagd was het aantal loketten voor het aanvragen van zorg. Er komt in elk geval een loket in het gemeentehuis, maar misschien zijn er ook op andere plekken loketten nodig. Een extra loket in een wijk waar veel cliënten zitten lijkt logisch. Eén van de locaties die is genoemd is Het Trefpunt. Maar extra loketten kosten geld en dat gaat van het totale budget voor de zorg af. Een kleine meer derheid van het publiek bleek vóór het inrichten van een extra loket. Daarnaast werd opgemerkt Heeft u altijd al eens een boom op willen zetten over de beste manier van snoeien met iemand van de bomenploeg? Of wilt u weten waarom de vrijwilligers in vuur en vlam staan voor het brandweerwerk? Noteer 9 september alvast in uw agenda en kom tussen 11.00 en 16.00 uur naar de open dag aan het Rosendaal 2. De afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) en Brandweer Heiloo hebben opnieuw de handen ineen geslagen en organiseren samen een open dag op zaterdag 9 sep tember. Na het grote succes in 2004 kunnen jong en oud ook dit jaar weer allerlei activiteiten ondernemen aan het Rosendaal 2. De BOR en de brandweer willen op een ontspannen en educatieve manier laten zien welke werk zaamheden ze in het dorp uitvoe ren en wat er aan materiaal en voorbereiding nodig is om dit werk te doen. Ook de politie is present met het biketeam. Op deze dag zijn alle inwoners van Heiloo welkom. dat de wachttijden niet te lang zouden mogen zijn. Ook was er behoefte aan contact via telefoon, internet en indien nodig huisbe zoek. Er werd gediscussieerd over de mate van begeleiding die het loket zou moeten bieden en de manier waarop de gemeente ondersteuning kan geven aan mantelzorgers (mensen die onbe taald zorgen voor een kennis of familielid). Een breed aanbod van zorgproducten en naast het geven van advies ook het daad werkelijk regelen van de aan vraag had de voorkeur. Een man telzorgcafé, een pool van vrijwilligers en professionele hulp kunnen mantelzorgers een steuntje in de rug geven. Bij een slotpeiling bleek dat een groot deel van het publiek meer vertrouwen heeft gekregen in de veranderingen die voor de deur staan. Aangezien ook de gemeen te met een tas vol nuttige infor matie naar huis ging, kan de avond meer dan geslaagd worden genoemd. Belangrijk om te weten - Op 11 september dit jaar wordt de verordening Wmo besproken in de raadscommissie Maat schappelijke Zaken tijdens een openbare vergadering met in spraakmogelijkheid. Meepraten kan dus nog steeds! Wilt u zich opgeven voor spreektijd, dan kunt u contact opnemen met mw. C. Moleman, telefoonnum mer (072) 535 66 47 of mw. D. van der Schuur telefoonnummer (072) 535 66 46. De vergadering begint om 20.00 uur en vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. - U kunt uw vragen of opmerkin gen ook doorgeven aan mw. M. Hoogestijn, telefoonnummer (072) 535 67 13 of e-mailen naar info@heiloo.nl (dan graag bij Onderwerp vermelden: Wmo). - Op 2 oktober neemt de Gemeenteraad een besluit over de verordening Wmo. - De Wmo gaat per 1 januari 2007 van kracht. - Wie nu hulp ontvangt op basis van de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) of de Algemene wet bijzondere ziek tekosten (Awbz) en voor veran deringen komt te staan, krijgt daarover in het najaar persoon lijk bericht. - Algemene informatie over de invoering van de Wmo wordt gepubliceerd in de Uitkijkpost, op de website van de gemeente, 'www op www.heiloo.nl/wmo- loket en de landelijke website www.info-wmo.nl. Cliëntenorganisaties adviseren gemeente bij invoering Wmo Het Wmo-platform Heiloo is een platform van vijf cliëntenorganisa ties dat de gemeente adviseert bij de invoering van de Wmo. De deelnemende organisaties zijn: Platform Cliëntenparticipatie Gehandicaptenbeleid Heiloo (PCGH); Cliëntenraad Wet werk en bijstand (Wwb); Cliëntencommissie Evean Zorg; Cliëntenraad Actie Zorg; Samenwerkende Bonden van Ouderen (SBO). Naast deze vijf organisaties zijn er ook twee inwoners op persoon lijke titel lid van het Wmo-platform Het Wmo-platform is ingesteld door het college van B&W en functi oneert tot en met 31 december 2006. Daarna wordt geëvalueerd en bekeken hoe organisaties en individuele burgers van Heiloo in het vervolgtraject kunnen meedenken en meepraten over de Wmo. Contact met Wmo-platform De voorzitter van het Wmo-platform is de heer H. Holman van de Samenwerkende bonden van Ouderen. Heeft u vragen aan het Wmo-platform, dan kunt u deze naar sturen naar: Wmo-platform, de heer H. Holman, Postbus 122,1800 AC Heiloo. U kunt uw vraag ook mailen naar: wmo.platform.heiloo@hotmail.com. Daarnaast kunt u telefonisch contact opnemen met de voorzitter de heer H. Holman, telefoon nummer (072) 533 39 49. UITKIJKPOST 12 JULI 2006 Heiloo contact if/--: IP*

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 13