Waasdorp gaat werken als topcoach Limmerpoldercup Jeugdvakantiecocktail van start in CAL DVW-zeevissers naar de Oosterschelde SPORT 25 Speler Heren 1 Terriërs stopt met hockeyen Max Meijer kampioen Jeugdvissen DVW KORTOM Puzzelfietstocht GTH Egmonds Luchtpost Leuke activiteiten voor kinderen Veel kleine steenbolk, wijting, gul en een puitaaltje UITKIJKPOST 12 J U L I 2 O O 6 HEILOO - Max Meijer won bij DVW het totaalklassement en ontving daarvoor de prachtige beker met als gelukkige tweede en derde, Marco Sengers en Wout Kops. Eigen foto HOCKEY HEILOO - Onomwonden 'ja', antwoordt Jisse Waasdorp op de vraag of hij stopt met hoc keyen in Heren 1 van De Terriërs omdat hij topcoach wil worden. ,,Ik ben dertig en zou misschien nog wel een jaar of vijf mee kunnen. Toch ga ik liever verder werken aan een carrière als topcoach. Daar ligt vanaf nu mijn ambi tie; daarin wil ik al mijn tijd investeren." Terriërs nam onlangs afscheid van deze man die veertien seizoe nen in het eerste team speelde en in ruim driehonderd wedstrijden ongeveer driehonderddertig doel punten maakte. In het laatste sei zoen waren het er zelfs veertig in tweeëntwintig potjes. Een bijzon der talent dus, dat tot zijn tiende voetbalde, daarna bij De Terriërs ging hockeyen en steeds ver vroegd doorschoof naar een team met oudere spelers. Op z'n zestiende speelde hij al in het eer ste. ,,Je leert er enorm veel van als je op jonge leeftijd tussen ouderen in het veld staat", vertelt Jisse. In zijn jeugd speelde hij ook wedstrij den in teams van het district Noord-Holland. ,,Ik heb bijvoorbeeld nog met Teun de Nooijer in het team geze ten en met meer jongens die nu bij Amsterdam of Bloemendaal spelen of hebben gespeeld. Ik ben ook door clubs uit de hoofdklasse gevraagd, maar ik had de ambitie, die drive niet. Teun lag bij wijze van spreken elke dag om zeven uur in bed. Ik ben bloedserieus in het veld - altijd geweest - maar ik hecht sterk aan gezelligheid en die heb ik steeds gevonden bij De Terriërs. Ik heb me ingezet voor het team, er veel dingen voor geregeld, ben trainer/coach van het team geweest, jeugdtrainer/- coach, ben betrokken geweest bij de organisatie van toernooien en het begeleiden van trainers. Al die zaken heb ik altijd belang rijk gevonden. Achteraf spijt?" Er volgt enige bedenktijd, maar dan klinkt: ,,Nee, niet echtnee." Ook bij De Terriërs is Jisse spor tief aan zijn trekken gekomen, SPORT EN SPEL CASTRICUM - Op maandag 24 juli gaan in Castricum, Akersloot en Limmen vakan tieactiviteiten voor kinderen onder de noemer 'Jeugd- vakantiecocktail' van start. Vijf weken lang wordt een mix van spannende en leuke acti viteiten georganiseerd door de Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, voor kinderen in de leeftijd van vier tot en met twaalf jaar. De inschrijfavond voor de Jeugdvakantiecocktailactiviteiten vindt plaats op maandagavond 10 juli tussen 20.00 en 21.30 uur bij de Stichting Welzijn Castricum in Geesterhage, Geesterduinweg 5 (achter de bibliotheek). Vanwege de grote toeloop in andere jaren zijn er meer inschrijftafels aanwe zig. Opgeven kan middels opga- venstrookjes die te vinden zijn in zegt hij, zij het dan op een kwalita tief lager niveau, maar ook daarin vónd hij zijn plezier. Juist dan geeft tweemaal promoveren en in de eerste klasse spelen voldoe ning. Terriërs is een club met alleen maar zelfopgeleide spelers en speelsters in de hoogste teams en heeft dus niemand ter verster king van buiten gehaald, zoals vrij wel alle andere clubs wel doen. Dat hebben wij dankzij de jeugd opleiding niet nodig en dat is heel bijzonder. In alle bescheidenheid, daar heb ik ook mijn steentje aan bijgedragen." Sleeppush als specialiteit Beroemd was (is) zijn sleep push. ,,Op ons niveau zijn er inderdaad niet zoveel die dat echt goed beheersen. De sleep bestaat nog niet zolang, een jaar of tien, sinds de regels bij de strafcorner werden veranderd. Ik zag topspe- ler en international Taco van den Honert het doen. Ik heb er uren lang op geoefend. Ik weet nog dat de eerste keer dat ik het in een wedstrijd deed het doelpunt in eer ste instantie werd afgekeurd door de scheidsrechters." Zijn wapen is tot op zijn laatste speeldagen van grote waarde gebleken voor zijn team. ,,In de laatste wedstrijden, die beslissend waren om ons te handhaven in de tweede klasse, heb ik er ook een paar gemaakt, die de noodzakelijke punten binnenbrachten. Dat geeft veel voldoening", aldus Jisse. Het team zal hem in het nieuwe seizoen missen. Zijn teamgenoten hebben Jisse toch alvast een shirt voor aankomend seizoen gegeven, maar dat veranderd zijn besluit niet. ,,Ik stop echt. Het zou niet veel goeds betekenen wanneer ze aan het eind van het komende sei zoen nog een beroep op me zou den moeten doen. Er is bovendien volop talent en ik wil wat anders", legt Jisse uit. Grote ambities Wat hij wil is zich bezighouden met trainen en coachen .Was Waasdorp afgelopen seizoen samen met Bas van der Laken trai ner/coach van eersteklasser Dames 1 van De Terriërs, nu gaat hij het alleen doen en af en toe in de Jeugdvakantiecocktailgidsen. De gidsen worden deze week meegegeven aan alle kinderen van de basisscholen in de verschillende kernen. Nieuw dit jaar is dat de activiteiten bij de opgave (contant) afgerekend worden a 2,50 per activiteit. De opgavenvoor- waarden zijn te lezen in de Jeugdvakantiecocktailgids. Wanneer geen gids verkregen is, kan (vanaf 10 juli) contact worden opgenomen met de Stichting Welzijn Castricum. Vanaf dinsdag 11 juli kunnen kinderen persoonlijk aan de balie van de Stichting Welzijn Castricum aangemeld worden tussen 9.00 en 10.30 uur. Telefonisch kan, vanaf deze datum, aangemeld worden tussen 13.30 en 15.30 uur, tel. 0251-673793. Het programma en de informa tie over de cocktail zijn ook te zien op www.welzijncastricum.nl. het tweede 'ballen', als daar tijd voor is. Maar Dames? Hoe zit dat? In het verleden heeft hij altijd gezegd nooit vrouwen te willen trainen, om de reden die toptrai- ner Tom van 't Hek eens, kort samengevat, heeft verwoord: 'Kerels kan je op een training of bij een de wedstrijd stijf schelden. Na afloop praat je het uit met een biertje en het is over. Vrouwen zijn na zoiets weken van de leg'. Dus waarom toch vrouwen? ,,Ik denk nu dat het juist een uitdaging is die mentaliteit er ook bij vrouwen in te krijgen. Niks piepen over kwaaltjes, geen scheve gezichten en geen geklets. Hard werken, er alles voor over hebben, er alles uit halen wat er in zit, fysiek en voor al mentaal sterker worden. Als je dat voor elkaar hebt, kun je ook op tactisch gebied veel verbeteren en veel bereiken. Het lijkt me leuk als dat lukt, want dan heb je als coach wat gepresteerd. Ook bij De Terriërs. Er zit door onze jeugd opleiding vanaf dag één zoveel talent, dat het me niet zou verba zen wanneer we de overgangsklas se halen, één niveau onder de top, maar dan zal er keihard gewerkt moeten worden, ook aan de men taliteit. Dat gaan we doen", vertelt dè ambitieuze trainer. Waasdorp heeft zijn na te streven carrière pad al in zijn hoofd zitten. ,,Ik ben al eens gevraagd om ergens anders trainer te worden, maar dat was niet op het niveau dat ik wilde. Ik bhjf een jaar of vijf by De Terriërs, heb de zorg over de dames en volg de jeugd en de opleiding daarvan. Daarna hoop ik eerst assistent-trainer te worden van een topclub en dan zien we wel. Wie weet kan ik er m'n beroep van maken. Het is een fulltime baan. Ik lees alle vaklite ratuur, ken veel toptrainers, ont moet ze regelmatig op cursussen, praat veel met ze, het wereldje is niet zo groot. Daar steek ik heel veel van op en je krijgt contacten. Of ik zal afhaken, om dezelfde reden als ik als speler heb gedaan? Niet alles opzij willen zetten? Niet de gezelligheid kunnen missen? Ik denk dat mijn ambities nu groter zijn, dan destijds als speler", aldus Jisse Waasdorp. HEILOO - Vorige week vond op maandagavond, dinsdagochtend en dinsdagavond de jaarlijkse fietstocht plaats, voor de dames die een van de vormen van condi tietraining doen by Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo. Alle drie de fietstochten hadden schit terend weer. Jeannette Pancras, die onder andere de conditietrai ningen by GTH verzorgt, had net als de voorgaande jaren de tocht uitgezet en loodste de deelnemers door mooi plekjes in en rond Heiloo en een prachtig stukje dui nen. EGMOND - Met een snelheid van rond de 87 kilometer per uur kwamen de jonge duiven vanuit Strombeek in België (193 kilome ter) naar huis. Nico Ory klokte de eerste, gevolgd door tweede Louis Schuit, derde Hennie Liefting. De oude duiven werden gelost in Breul le Vert/Clermont (395 kilometer) in Frankrijk. Jos Pepping werd hier eerste, daarna tweede Marco Groot, derde Hennie Liefting. VISSEN LIMMEN - Zondag 9 juli werd de vijfde wedstrijd van de Limmerpoldercup gevist. Voor de gelegenheid werd er gevist in een vijver te Castricum, de Kazimir. In vak A ging Ruud Laan voor aantallen, maar had geduchte tegenstand aan Co Bakker. Co is geen aantallen-visser, maar beheerst deze discipline steeds beter. Peter van der Heijdt probeer de met wat kleine vis in het net, de aanwezige karpers aan een stevige hengel te pakken. Mogelijk zou een combinatie van stuks en gewicht hem ver brengen. Waar Ruud net voor Co Bakker eindigde, twee stuks en dertig gram vis meer, nestelde Peter zich er met een forse brasem in de laatste minuten pre cies tussenin. Vak B kende een ander beeld. Dick Pekel, leider in het klassement, ging op afstand vis sen met de vaste hengel en ving naast een grote hoeveelheid kleine vis, een prima brasem. Han Duin VISSEN HEILOO - Afgelopen zaterdag scheepten 23 zeevissers van DVW in voor een dagje zeevis sen op de Oosterschelde. De weersomstandigheden waren goed, de stemming prima en nu de vis nog. In eerste instantie werd er vooral achter op de boot vis gevangen. Een mooie paling en wat maatse schol. Toen de vangsten stil vielen, verkasten zij naar een stek aan de andere kant van de Zeelandbrug. Dit bleek geen goede keus, zodat de vissers weer terugkeerden naar de oorspronkelijke lokatie. Hier werd bij de kentering van het tij weer met regelmaat een visje gevangen. In totaal werden er 63 vissen gevangen waarvan het over grote deel weer terug gezet werd. ging volledig voor de zware vis, wist er vlak voor het eind één te vangen maar verspeelde de andere. Debutant Henk Serlyn het zien hoe het hier moest en ving de meeste vis, 91 stuks. Omdat zijn vis toch klein van stuk was, werd hij in dit vak tweede, voor lokale crack Rien Fhasse, die de vis maar niet aan het azen kon houden. In dit vak koos ook Jan Walta voor een aanpak op grote vis. Eerste werd D. Pekel (de Sander) met 79 stuks-1920 gram, 3895 punten. Tweede werd H. Serlijn HVC) met 91 stuks-1290 gram, 3565 punten. Derde werd R. Laan de Sander) met 67 stuks- 800 gram, 2475 punten. Vierde werd P v/d Heijdt (Limmen) met 34 stuks-1550 gram, 2400 punten. Vijfde werd C. Bakker (Limmen) met 65 stuks-770 gram, 2395 pun ten. Zesde werd R. Faasse (HVC) met 64 stuks-690 gram, 2290 pun ten. Bij de clubs was De Sander uit Akersloot eerste met zeven punten voor Limmen met negen en HVCastricum met elf punten. De volgende wedstrijd is 13 augustus. De vangst die ter weging werd aan geboden bestond uit schol, hor smakreel, schar, paling en zee baars. Verder was er veel kleine steen bolk, wijting, gul en een puitaaltje gevangen. Blijkbaar is de Oosterschelde de kraamkamer voor deze vissoorten. Bij het tehen van de punten bleken vooral de eerste drie dicht by elkaar te zitten. Emil Wyckelsma werd eerste, Gerrit IJnsen tweede en Luuk van Raalte derde. De volgende wed strijd is op 16 september. Dit is een avondwedstrijd op het Wad. Je kunt je voor deze wedstrijd nog opgeven. Voor opgave of nadere informatie kun je, ook al ben je geen lid van DVW; behen met E. Wyckelsma tel. 072-5337330, email: emil.wijckelsma@hccnet.nl of met R.Blok tel. 072-5336108.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 25