opruiming Afscheid trouwe collectanten KWF Tienjarig Kids for Animals feest Nivon-cursussen 2006/2007 Theatervoorstelling De Zuidwester H E I L O 0 3 KWF op zoek naar nieuwe collectanten Het breien van sokken staat ook weer op het programma U ITKIJ KPOST 12 JULI 2006 HEILOO - Onlangs zijn enkele collectanten van KWF Kanker bestrijding in de bloemetjes gezet en ontvingen zij een speld van KWF Kankerbestrijding in verband met jaren trouwe dienst. Één collectante loopt al vijfen dertig jaar met de collectebus en blijft hierin actief; anderen hebben vorig jaar voor het laatst gecollec teerd. Het KWF is dan ook dringend op zoek naar nieuwe collectanten die tijdens de collecteweek, begin sep tember, in een aantal straten van Heiloo een paar uur met de collec tebus willen lopen. Met het geld dat wordt ingezameld, kan meer weten schappelijk onderzoek mogelijk worden gemaakt. De collecte wordt dit jaar gehou den van 4 tot en met 9 september. Wie zich als collectant wil inzet ten of meer informatie wil over het collecteren kan bellen, tel. 072 - 5334252. Meer informatie: www.kwflcankerbestrijding.nl. HEILOO - Afgelopen zaterdag vond het tienjarige jubileum feest plaats van de Kids for Animals werkgroep Castricum Heiloo in Castricum. Op deze dag werden allerlei leuke acti viteiten georganiseerd en de opbrengst van 998.54,- was bestemd voor Brooke Hospital for Animals. Het is een succesvolle en gezelli ge dag geworden; er waren ruim vierhonderd mensen op het feest afgekomen. De kinderen vonden het prachtig om zich te laten schminken, lekkere hapjes te eten, leuke spulletjes te kopen bij de rommelmarkt of bij de stand van de Dierenbescherming. Ook het snuffelcollege, de poppenkast voorstelling, de hondenparade, de imker, de hondentrimster en het Kids for Animals-koor trokken veel bekijks. Kids for Animals, de jeugdclub van de Dierenbescherming, wilde graag haar jubileum vieren door een cadeau te geven in plaats van te ontvangen. Daarom was het entreegeld en de opbrengst van de verkoop voor Brooke Hospital for Animals bestemd. Deze organisatie zet zich in voor werkpaarden en ezels van straatarme mensen in ontwikkelingslanden. Ze zorgen er onder andere voor dat gewonde paarden en ezels hulp krijgen van dierenartsen en ze geven de lokale bevolking voorlichting over het voorkomen van ziektes en aandoe ningen. Ten behoeve van al deze werkzaamheden heeft het jubi leumfeest van de Kids for Animals 998.54,- opgebracht! Een deel van dit bedrag is onder andere met behulp van flesseninzamelingsac- ties ingezameld door de jeugdle den zelf. Zo hadden Lisa Jane Hoole, Yacinta van der Net, Willemijn Burger, Swen Wolf, Wendy Sterrenburg, Ivanka Wijsteker en haar vriendin Lynn van Velzen en Sara Koestense een mooi geldbedrag bij elkaar verza meld. HEILOO - Het programma van het Nivon voor het seizoen 2006/2007 is gereed. Zoals ieder jaar is er voor gevorder den en voor (enthousiaste) beginners een breed aanbod waar iedereen iets van zijn of haar gading zal kunnen vinden. Bijna traditioneel zijn te noe men: aquarelleren, tekenen en schilderen, papiertechnieken, (waaronder kunstknippen en Deense snij- techniek), patch work/quilten, zonnekindpop pen, grafische technieken, kal ligrafie, mandala, origami, en keramiek. Het breien van sokken wordt her haald en ook de techniek van het Noors breien en het maken van ket tingen staan weer op het program ma. Nieuw dit jaar is de cursus sie raden met Fimo-klei. Er komen workshops of korte cursussen van een of enkele lessen voor kerstvouwen (origami), moza ïek maken, mandala van theezakjes, en beeldhouwen: kennismaken met mergel. Nieuw is een workshop voor het maken van een lotusbloem uit een fietsbinnenband. Als bestemming voor de steeds gewaardeerde stedenexcursies staan dit seizoen op het program ma: Utrecht, Amsterdam (in het najaar) en Zaandam/Zaanse Schans, Leerdam (in het voorjaar). De cur sus kunstgeschiedenis heeft dit jaar als thema achtergrond van collec ties en tentoonstellingen in musea. Doe-het-zelvers kunnen als van ouds weer terecht op de maandag middag in het Open huis en op don derdagmorgen gaan de gevorder den van de knipgroep gezamenlijk aan de slag. Er zijn cursussen voor beginners en voor gevorderden. De meeste beginnen één maal per twee weken eind september/begin okto ber 2006, de overige in januari 2007. Deelname staat open voor zowel leden als niet-leden; voor Nivon- leden geldt een gereduceerde prijs. Alle cursussen worden gegeven in het Open Huis, behalve de cursus kunstgeschiedenis (op woensdag avond) die plaats vindt in het Trefpunt. Zowel Open huis als het Trefpunt zijn voor rolstoelers goed toegankelijk. Voor een overzicht van het gehele cursusaanbod wordt verwezen naar de advertentie elders in deze krant. Het program ma met vermelding van cursuslei ders, kosten en de juiste data wordt binnenkort toegezonden aan de leden van de afdeling Heiloo van het Nivon. Voor andere belangstel lenden is dit op aanvraag kosteloos verkrijgbaar bij de in de advertentie vermelde adressen. Voor algemene informatie: tel. 072-5333127. Tijdens de Uitmarkt op 2 septem ber is het Nivon met eigen stands aanwezig. Cursusleiders geven daar inlichtingen en demonstraties en men kan zich daar ook aanmelden voor deelname. Enkele collecten van KWF Kankerbestrijding werden in de bloemtjes gezet vanwege hun jarenlange trouwe dienst. Eigen foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huiS in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.001/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - De leerlingen van basisschool De Zuidwester in Heiloo hebben donderdag 6 juli een bijna professionele thea terproductie op de planken gezet. Voor elke leerling was er een rol in de musical 'Prinsen en Prinsessen', die zowel 's ochtends als 's middags voor een enthousiast publiek werd gespeeld in BukBuk. De voorstelling was in slechts drie dagen ingestudeerd onder leiding van professionele theatermakers van Xapp Theater- en Filmproducties. Dit bedrijf heeft ruime kennis en ervaring in het werken met kinderen. Het culturele evenement is financieel mogelijk gemaakt door Reaal Verzekeringen, die bereid was als sponsor op te treden. De musical 'Prinsen en Prinsessen' vertelt het verhaal van een koning en een koningin, die uit hun zeven kinderen een troonopvol ger kiezen. De een na de ander haakt echter af wegens andere toe komstplannen, waarna alleen de brutale sloddervos Truus overblijft. Na een metamorfose blijkt zij de ideale koningin. Om de komst van de nieuwe koningin te vieren volgt een groot feest met allerlei optre dens. De voorstelling werd afgeslo ten met een videoclip van de groe pen acht, gevolgd door een slotblues, waarin wordt bezongen dat elk kind later moet kunnen wor den wat hij of zij zelf wil. De leerlingen kregen allemaal een rol in 4 Prinsen en Prinsessen. De voorstelling was een succes. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3