Ondernemer genomineerd voor Emerging Entrepreneur of the Year Twee voorstellingen zomerfestival Karavaan Succesvolle feestmiddag gehandicapte kinderen en familie Kinderdagverblijven vieren feest HEILOO 5 Karavaan reist met zijn uitdagende en unieke theatervoorstellingen Zevende editie van kinderfeest hoeve Nijenburg UITKIJKPOST 12 JULI 2 0 0 6 prijs die er bestaat. In bijna veertig landen wordt deze competitie jaar lijks georganiseerd. De titel is in het leven geroepen om ondernemer schap op een voetstuk te plaatsen, omdat ondernemerschap voor iede re economie in de wereld essentieel is. Deelnemers moeten algemeen directeuren van ondernemingen zijn die nog niet zo lang bestaan en die op dit moment nog geen grote aan tallen mensen in dienst hebben, maar wel een zeer sterke groei gere aliseerd hebben die voornamelijk is toe te schrijven aan de ondernemer. Via verschillende selectierondes, bedrijfsbezoeken en een uitgebreid juryproces werd uiteindelijk een twaalftal finalisten uitgenodigd om de finale mee te maken. Joris Hoogenbosch reageerde verheugd op de uitverkiezing: „Een fantasti sche eer om dit als jonge onderne mer mee te maken. We kregen al veel ruggespraak en steun van vele bekende ondernemingen en onder nemers. Maar dit is toch wel onge kend", aldus de Heilooënaar. HEILOO - Van 2 tot en met 5 augustus zijn er op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo twee voorstellingen in het kader van de zomertour van De Karavaan. De uitvoerin gen zijn in de kapel en op het daarvoor gelegen evenementen terrein. In de kapel wordt door Herman Bolt'en de Kreutzersonate van Tolstoi gespeeld onder begeleiding van Casper Donker. Op het even emententerrein wordt Gemini opge voerd door Elshout en Handier. Gemini is een zinnenprikkelende dansvoorstelling van het choreogra- fenduo Diane Elshout en Frank Handeler. Kaarten zijn te bestellen via www.karavaan.nl. In de theater monoloog Kreutzersonate, naar het verhaal van Tolstoi, speelt de vrouw van Anton als pianiste voor haar plezier samen met een violist. Op een avond geven zij een uitvoering van de Kreutzersonate van Beethoven. De intimiteit van dit samenspel voedt de jaloezie van Anton; hij wordt volkomen beheerst door het waanbeeld dat zijn vrouw hem bedriegt. Na verwoede pogin gen om zijn wraaklust te bedwingen barst de bom. Onder het groenko- peren dak van de kapel op het ter rein van voormalig psychiatrisch ziekenhuis Willibrordus speelt acteur Herman Bolten samen met violist Casper Donker deze theater monoloog. Aansluitend speelt Casper Donker met pianiste Else Sterk het muziekstuk De Kreutzersonate van Beethoven. Deze voorstelling gaat, naast zeven andere voorstellingen, in première tijdens Karavaan. Gemini is een zin nenprikkelende dansvoorstelling van het choreografenduo Elshout Handeler. In deze voorstelling is water de metafoor voor de emotio nele verbinding tussen twee men sen. Het weerspiegelt hun relatie en het daaruit voortvloeiende gedrag. De voorstelling speelt zich af in een bassin gevuld met water. Een pro jectiescherm van water doorklieft de ruimte en is het snijpunt waar hun twee werelden samenkomen. Dans, videoprojecties en het ele ment water worden op een unieke manier gecombineerd: de toeschou wer wordt heen en weer bewogen tussen hallucinatie en werkelijk- heid. Het zomerfestival Karavaan reist met zijn uitdagende en unieke theatervoorstellingen vanuit de openingsplaats Bergen aan Zee via Hoorn, Medemblik, Heerhugowaard, Anna Paulowna, Bovenkarspel, Alkmaar, Heiloo, Warmenhuizen en Den Helder naar Schagen waar Karavaan afsluit op zaterdag 12 augustus. Voor meer informatie over het programma, kaartverkoop en andere bijzondere locaties kijkt u op www.karavaan.nl. Bel naar Kunst en Cultuur Noord- Holland, tel. 023-5531469 of maü naar info@kcnh.nl vöor gratis toe zending van het programmaboekje of de festivalkrant. De voorstellin gen Kreutzersonate en Gemini zijn te zien van woensdag 2 augustus tot en met zaterdag 5 augustus om 20.30 uur op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. HEILOO - Op de zeer zonnige zaterdag van 7 juli wemelt het van de kinderen op het erf van hoeve Nijenburg. Gehandicapte kinderen van 'ode De Vijfhoek uit Heiloo, zmlk-school de Alk uit Alkmaar en ode de Appelboom in Tuitjenhorn, genieten hier samen met hun broertjes en zusjes van een kin derkennis met draaimolen, bal- lengooitent, lachspiegels en een aantal springkussens. Er is een optreden door de drumband van Reigersdaal en overal smul len kinderen van suikerspin nen, popcorn en ijsjes. Stralende kindergezichtjes zeg gen zonder woorden dat ze de dag van hun leven hebben. Diana Bos en haar man Edwin zijn initiatiefnemers van deze jaar lijks -terugkerende feestdag. Als ouders van een gehandicapte zoon vonden ze dat er zo weinig te doen was voor zulke kinderen. „Op een gewone kermis, in winkelcentra en attractieparken word je met een gehandicapt kind altijd zo bekeken, echt vreselijk. Dat maakt het ook voor niet-gehandicapte broertjes en zusjes vaak moeilijk om zich onge dwongen te kunnen vermaken. Deze dag willen we gehandicapte kinderen juist samen met hun broertjes en zusjes laten genieten, zonder dat ze zich druk hoeven te maken over de mensen er om heen." Dat lukt prima, want waar je ook kijkt, overal zie je lachende gezichtjes. Laura, een meisje van 12 met een roze shirt en een fantasti sche roze vlinderbril, heeft genoten van een aantal rondjes in de draai molen. Rowena, een lekker grietje met een grote zak popcorn, vond het geweldig om paard te rijden. Lachebekje Eline heeft zich uitge leefd op het springkussen en wordt nu als leeuw geschminkt. Zonder de elf sponsors die op een groot bord bij de ingang van het kermisterrein eervol staan vermeld, zou deze dag helemaal niet mogelijk zijn. Maar dat geldt zeker ook voor de vijfen dertig vrijwilligers. Politiesurveillant Ed Stuijt 'offert' met plezier zijn vrije dag op. Zijn surveillancewagen zit de hele middag vol met kinderen die sirene en zwaailichten in wer king stellen, de zaklamp uitprobe ren en de handboeien bij elkaar omdoen. Een buitenkansje voor kinderen met een avontuurlijke instelling! „Mijn pet ben ik al kwijt!" lacht hij, maar er zijn ook kinderen die het jammer vinden Ipj zijn pistool niet bij zich heeft. Naast het terras raakt Jochem Robbers vlot van z'n ijsjes af. De ijscoman-voor-één-dag is gewoonlijk werkzaam als buschauf feur bij Connexxion. Hij rijdt al achtentwintig jaar kinderen van huis naar de Vijfhoek en weer terug. Voor hem is het de zevende keer dat hij deze dag meemaakt en hij zou het voor geen goud willen missen: „Het is zo leuk om kinderen die ik vroeger in de bus had, hier jaren later weer terug te zien." De ruim tweehonderd bezoekers worden enorm in de watten gelegd door de vrijwilligers. Ze schminken, delen suikerspin nen uit, draaien gekke ballonnen in elkaar en laten kinderen paard rij den. Stichting Dupla is aanwezig met een huifbed voor meervoudig gehandicapte kinderen en het is wonderlijk mooi om de ogen van de kinderen die voor een ritje mee gaan, te zien oplichten. De drum band van Reigersdaal doet iedereen verstomd staan met hun show: spat- geüjk, knap hoor! Het is een mooie traditie die zeven jaar geleden is ontstaan. Maar de jongen om wie het allemaal begon, Sven, de gehan dicapte zoon van Diana en Edwin Bos, is er vandaag niet bij. Hij over leed anderhalf jaar geleden op elfja rige leeftijd. Op een mooi plekje op het terras staat zijn foto, een leuk joch met lachende ogen. Zou hij misschien toch. HEILOO - Joris Hoogenbosch, initiatiefnemer van talentenbu reau Studelta te Alkmaar en tevens inwoner van Heiloo, hoort bij de twaalf finaliste3n die tijdens het afsluitende en spectaculaire gala op 7 oktober kans maken op de titel Emerging Entrepreneur of the Year 2006. Ollie B. Bommèl en Bommelstein vierden afgelopen zaterdag. De titel Emerging Entrepreneur Er waren allerlei activiteiten voor de kinderen. Eigen foto of the Year 2006 is wereldwijd de meest prestigieuze ondernemers- De feestmiddag voor gehandicapten en hun familie was een succes. Het jaarlijkse evenement werd voor de zevende keer georganiseerd door Diana Bos en haar man Edwin. Foto: Irene Broekema HEILOO - Zaterdagmiddag 1 juli was er zomerfeest bij kin derdagverblijf Ollie B. Bommel aan de Kanaalweg. Het thema was Circus en er waren leuke spelletjes te doen: balgooien, hoepelspringen bij de circusdirecteur, chips vissen, stok paard rijden, er was een echte clown, schminken, circusmuziek en nog veel meer. Natuurlijk ont braken lekkere hapjes en drankjes niet, en toen de kinderen weer naar huis gingen mochten ze een cadeautje grabbelen uit de grab- beltent. Bij buitenschoolse opvang Bommelstein in Mariënstein was het zomerfeest op woensdagmid dag 5 juli. Hier was gekozen voor het thema Hawaï. De buitenspeel ruimte was helemaal omgetoverd in Hawaïaanse sfeer en er waren veel zomerse spelletjes: een water glijbaan, zonnekleppen versieren, je eigen cocktaildrankje maken en waterspelletjes. En ook bij de Bso waren heer lijke hapjes en drankjes, zomerse muziek en er was een echte Hawaïaan op bezoek. Aan het eind van de middag mochten de kinde ren een cadeautje uitkiezen. Bij beide feesten was het een gezelli ge drukte met heerlijk zomers weer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5