Nieuw bij bakkerij Kees Zoon: Dolfijnenbrood Optreden muziek- en dansschool Heiloo H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD INGEZONDEN MEDEDELINGEN UITKIJKPOST 12 JULI 2006 HEILOO - Vanaf maandag 10 juli ligt er bij bakkerij Kees Zoon in Winkelhof 't Loo een nieuw brood op de planken, nl. "een dolfijnenbrood. Het dolfijnenbrood is een heerlijk meerzaden-brood bestaande uit o.a. vol- korentarwemeel, lijnzaad, havervlokken, sesam en zonnebloempitten. Deze samenstelling is ook wel bekend als energiebrood, het past dan ook goed in diverse diëten. Kortom, een zeer gezond, lekker en apart broodje. Wat het brood ook apart maakt, is de naam: dolfijnenbrood. De opbreng sten van het brood komen namelijk ten gunste van Stichting Dolfinn. Deze stichting heeft zich tot doel gesteld te realiseren dat Finn Hoetjes in febru ari 2007 tien dagen lang dolfijntherapie kan volgen op Curagao. Finn is een vijf jarig jongetje met een verstandelijke en lichamelijke handicap. Tijdens de zwangerschap heeft Finn een herseninfarct gehad, met als gevolg ernstige epilepsie en een verlamming van zijn rechterkant. Tijdens een zware hersenoperatie toen hij dertien maanden oud was, is zijn linker hersenhelft die de epilepsie veroorzaakte, chirurgisch uitge schakeld. Doordat deze operatie op zeer jonge leeftijd is uitgevoerd, gaat men ervan uit dat functies van de afgekoppelde hersenhelft, door de ande re hersenhelft worden overgenomen. Bij Finn is dit ook het geval, maar deze ontwikkelingen gaan veel langzamer dan bij- andere kinderen. Door zijn ontwikkelingsachterstand heeft hij nu ook een secundaire vorm van autisme. Met behulp van de dolfijntherapie hoopt men de communicatieve vaardigheden van Finn te versterken en daardoor zijn zelfstandigheid te vergroten. Tien dagen lang volgt hij een intensief programma met een team van verschillende therapeuten. De dolfijnen stimuleren het kind en zorgen voor een ontspannen sfeer, waardoor een optimaal uitgangspunt wordt gecreëerd. Uiteraard wordt ook gekeken hoe deze therapie kan worden ingepast in de onderwijsvormen en de bestaande behandelingen weer thuis in Nederland. Houdt u wel van een lekker broodje en steunt u graag een goed doel? Probeert u dan eens het dolfijnenbrood van bakkerij Kees Zoon. U herkent het dolfijnenbrood aan de speciale wit/blauwe ver pakking. HEILOO - Vrijdag 23 juni tra den leerlingen op in zorgcen trum De Loet. Wat gebeurt er als de Poppenkoopman op reis gaat en zijn geliefde speeldoospoppetjes alleen achter blijven? Zij slaan natuurlijk op hol. Kinderen van de Muziek- en Dansschool Heiloo heten op vrijdag 23 juni aan de bewoners van zorgcentrum De Loet een klein, interactief toneelstuk zien. Deze is tijdens de cursus: "Rondom muziek dans theater" onder leiding van Evi Velders in elkaar gezet. Niet alleen het thema, maar ook de medewer king van een drietal artistieke vrij willigers, stond garant voor een aardig vleugje oude doos en een hartelijk tintje generatiemix. Afsluitend werd er op nostalgische klokkenspelmuziek een gezameüjke speeldoos uitgebeeld, waarin mooie momenten van ontroering, genot en enthousiasme te zien waren. Gezellig, dicht bij elkaar sloten grote en kleine, jonge en oudere mensen deze bijzondere avond met elkaar af. De een met een glaasje advocaat of een kopje koffie en de ander met een ijsje. De gastvrije medewerkers van De Loet hadden niemand over het hoofd gezien. Leerlingen van Muziek- en Dansschool Heiloo gaven een spetterend optreden in Zorgcentrum de Loet. Eigen foto WD, CDA en PvdA zien dit niet zitten. In 2002 is voor raadsleden van Heiloo een gedragscode vastge steld, waarin het vervullen van bestuursfuncties in door de gemeen te gesubsidieerde instellingen onver enigbaar wordt genoemd. Ook wordt in de gedragscode aan raadsleden de verplichting opgelegd om, wanneer zij een functie in het dorp zouden willen aanvaarden, dit eerst aan de raad als voornemen kenbaar te maken, zodat hierover in de politiek gesproken kan worden. Dit heeft Daas niet gedaan. In de vergadering van maandag avond kwamen WD, CDA en PvdA met een 'motie van treurnis' over de handelwijze van Daas. De motie werd namens de drie parfijen toege licht door fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA. Hij begon met de opmerking dat hij in het dorp geluiden heeft gehoord 'of politieke partijen in Heiloo niets beters te doen hebben dan zich hierover boos te maken'. Maar hij wees er vervol gens op dat meerdere raadsleden bij het onderzoek naar hun geloofsbrie ven vrijwillig of op verzoek soortge lijke functies hebben opgegeven. Zo was Rootjes zelf voorzitter van de wijkvereniging Ypestein, een functie die hij in verband met zijn raadslid maatschap heeft opgegeven. Het kan niet zo zijn, zei hij, 'dat wij als raadsleden van burgers verwachten dat zij zich aan de regels houden, maar dat wij dat zelf niet doen.' Of je doet een voorstel om de regels - lees de gedragscode - te veranderen. En dat voorstel is niet gedaan. Althans: nog niet gedaan. Maandagavond werd wel opgemerkt dat in september alsnog een voorstel tot wijziging van de gedragscode is te verwachten. De 'motie van treurnis' werd hier na aangenomen met de stemmen van WD, CDA en PvdA voor en die van Heiloo 2000, GroenLinks en NCPN tegen. Groen Links gaf bij monde van fractievoorzitter Robert Bosman aan dat de motie niets oplost en Willem Gomes van de NCPN verklaarde zich vierkant voor stander van het aanvaarden van bestuursfuncties in het dorp door raadsleden. een looptijd van langer dan vijf jaar niet redelijk meer is. In Heiloo zijn er tussen bouwprojecten verschillen in de hoogte van het boetebedrag, de looptijd en de ontheffingsmogelijkhe den en daarmee wordt de rechtsge lijkheid niet gediend. Ook zegt het college nu dat de praktijk uitwijst dat een anti-speculatiebeding met een looptijd van vijf jaar voldoende is om echte speculanten te weren. De raad ging akkoord met het voorstel van het college, met uitzon dering van de NCPN die meende* dat bij dit onderwerp 'vriendjespolitiek' is bedreven. Aan wethouder Rob Opdam (WD) werd nog wel gevraagd hoe de nieuwe regeling in het dorp bekend zal worden gemaakt. Moeten niet alle bewoners die het betreft, persoonlijk worden aangeschreven? Opdam antwoordde dat deze laatste mogelijkheid op het gemeentehuis is onderzocht, maar dat het om zo'n 350 huishoudens zou gaan, waardoor veel administra tieve handelingen nodig zouden zijn, en dat daarom gekozen is voor bekendmaking in de Uitkijkpost, op de officiële gemeentelijke pagina's. Bij het raadhuis komt deze zomer een rotonde Wethouder Opdam kwam maan dagavond nog uitgebreider aan het woord over een ander onderwerp, namelijk de verkeersmaatregelen die deze zomer op de Kennemerstraatweg worden geno men. Net als in vorige zomers gaat een belangrijk deel van onze hoofd verkeersader dicht, en wel vanaf 24 juli. Deze keer worden op twee kruispunten de verkeerslichtenin stallaties vernieuwd: op de kruising met Stationsweg en Kanaalweg en op de kruising met de Kerkelaan. Maar bovendien wordt op de krui sing met Raadhuisweg en Dokterslaan een rotonde aangelegd. Tot voor kort ging het college ervan uit dat het hier om een bevoegdheid van het college gaat, en dat de gemeenteraad hiervoor geen toestemming hoefde te geven. Nu echter maakte dit onderwerp deel uit van de zogenaamde 'Burap', ofwel Bestuursrapportage, een over zicht van wijzigingen op de begro ting 2006, en aan dat overzicht moet de raad zijn goedkeuring geven. Tegen de gekozen oplossin gen bij de Stationsweg en bij het raadhuis zijn bezwaren gekomen van bewoners. Vooral John Daas, fractievoorzitter van Heiloo 2000, wilde bespreken of er geen andere oplossingen zijn en wilde daarvoor meer tijd nemen. Maar wethouder Opdam wist de meerderheid van de raad van de gekozen oplossingen te overtuigen, en hij kreeg er ook begrip voor dat op 24 juli de Straatweg hiervoor open gaat (en niet daarna nog eens). Er is overigens bij de rechtbank bezwaar aangetekend, met verzoek om een voorlopige voorziening. Hierover zal de rechter een dezer dagen moeten beslissen. Raadslid voorzitter van de buurtbus: kan dat? Iets heel anders. Is het goed als een lid van de gemeenteraad bestuurslid wordt van een organisa tie die subsidie krijgt van de gemeente? Deze vraag kwam maan dagavond als toegevoegd agenda punt op tafel. Aanleiding was het toetreden van raadslid John Daas van Heiloo 2000 tot het bestuur van de vereniging Buurtbus Heiloo. Daas is onlangs bij deze vereniging voorzitter geworden. Zo blij als ze bij de buurtbus met hem zijn, zo ontstemd waren verscheidene frac ties in de gemeenteraad. De kwestie heeft in een eerdere raads vergadering al geleid tot een motie van afkeuring tegen Daas, die met meerderheid van stemmen is aan genomen. Die motie had de bedoe ling om Daas te bewegen op zijn schreden terug te keren, maar daar voelt de oud-wethouder, nu fractie voorzitter van Heiloo 2000, hele maal niets voor. Volgens hem zitten verenigingen en organisaties in Heiloo nu eenmaal te springen om bestuursleden. Hij heeft ook gezegd dat, als in de raad over de buurtbus wordt gesproken of gestemd, hij zich daar niet in zal mengen. Elke maand is er een vergadering van de gemeenteraad van Heiloo. De laatste keer vóór het zomerreces was jongstleden maandagavond, 10 juli. Van deze vergadering doet Roelof Bos hier bij verslag. Roelof Bos was tot april wethouder van Heiloo (voor de PvdA). Hij heeft aangeboden om voortaan elke maand voor de Uitkijkpost een verslag van de raadsvergadering te maken. De gemeenteraad start eind augustus weer met zijn activiteiten. De eerstvolgende raadsvergadering is op maandagavond 2 oktober. Anti-speculatie beding van tien naar vijf jaar teruggebracht Anti-specu- latiebedin- gen met een looptijd van tien jaar zijn in Heiloo van baan. Voortaan wordt een looptijd van maximaal vijf jaar gehan teerd. Dit besluit heeft de gemeen teraad van Heiloo maandag avond op voorstel van het college genomen. Het besluit geldt voor oude en nieuwe gevallen. Belangrijk nieuws voor bewoners van Ypestein en de Egelshoek, waar zo'n zes, zeven jaar geleden koopwoningen met gemeen telijke subsidie zijn gebouwd. Kopers van deze woningen kregen de verplichting opgelegd om de woningen gedurende een termijn van tien jaar zelf te blijven bewonen en niet door te verkopen. Bij over treding was een boete van 100.000 gulden, zeg 45.000,- verschuldigd. Het college van burgemeester wethouders is tot de conclusie gekomen dat een termijn van tien jaar te lang is. Daarbij speelt recente jurisprudentie een I belangrijke rol. Rechters komen 4 steeds vaker tot de conclusie dat

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7