Open Egmonder jeugdtoernooi Besturen en leden kijken uit naar fusie TV Heiloo en TV HSV G-hockeyers ontvangen prijs van KNHB SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Prijzen bij dressuurwedstrijden stal Noord West sport 17 Lekker tennissen bij gezonde vereniging met goede faciliteiten' veertien jaar, tot en met zestien en tot en met achttien jaar in zowel enkel als dubbelspel. Voor een per fecte week in de schoolvakantie is er natuurlijk meer te beleven. Succesnummers als bowlen en een barbecue ontbreken niet en andere fronten waarop strijd gele verd mag worden zijn darten, tafel tennissen en tafelvoetballen. Op zondag 30 juli worden de finales gespeeld, een tennisclinic ontbreekt niet. Ook is er een verlo ting na de prijsuitreiking, waar men kans maakt op een reis naar Disneyland. HOCKEY CASTRICUM - Na zes weken hard trainen was het moment aangebroken voor de hockeyers van Castricum, die voor het eerst deelnamen aan het lande lijke G-hockeytoernooi in Amsterdam. Met zeven auto's volgeladen met spelers, ouders en overige fans ver trok de groep vroeg in de ochtend om op tijd te zijn bij de gezamen lijke warming up. Het zou een zware dag worden met maar liefst vijf wedstrijden, maar mede door de watergevechtjes was het een gezelli ge dag. Na een tweetal wedstrijden begonnen de spelers van MHCC warm te draaien. Het eerste doel punt van het toernooi was dan ook een feit. De stijgende lijn werd vast gehouden zodat het zelfs in de laat ste wedstrijd een ware strijd werd tussen hockeyclub de Reigers en Castricum. Een leuke wedstrijd om te zien met zeer veel doelpunten, 5- 3 was uiteindelijk de uitslag. Rond 16.00 uur was de prijsuitreiking. MHCC mocht de aanmoedigings prijs mee naar huis nemen. Deze gigantische beker werd uitgereikt aan de. groep, aangezien het team pas zes weken aan het trainen is maar niettemin toch een uitsteken de prestatie heeft neergezet. Ze zul len er dan ook alles aan doen om volgend jaar weer terug te komen en een andere prijs mee naar huis te nemen. In september zullen de G-hockeyers weer beginnen met de trainingen. Mocht u geïnteresseerd zijn in gehandicapte hockey dan kunt u contact opnemen met: R van der Klis op tel. 06-28102288 of mailen naar rvdklis@xs4all.nl. TENNIS EGMOND - Vanaf maandag 24 juli start op het tennispark van T.C. Hogedijk in Egmond al weer voor de zevende keer het Egmonder Jeugdtoernooi. Natuurlijk staat deze week in het tekeri van het tennisspel, bewust is gekozen voor een toernooi waarin begonnen wordt met poule-wed strijden, zodat de deelnemers niet na één nederlaag al moeten vertrek ken. Er wordt gespeeld in de leef tijdscategorie tot en met tien jaar, tot en met waalf jaar, tot en met TENNIS HEILOO - Het laatste open toernooi van TV HSV is in volle gang. Een drukke avond waar op zeker de leden van de twee binnenkort fuserende tennis verenigingen, Heiloo en HSV, elkaar met nog meer interesse dan voorheen bekijken. Naast het gebruikelijke competitieve element - een toernooi bete kent tenslotte strijd - hangt er nog iets anders in de lucht. Misschien in eerste instantie wat schuchter, wordt al snel ontspannen toenadering gezocht. Het is tien jaar geleden dat de gemeente het bestuur van HSV voor het eerst polste over een ver huizing naar een terrein gelegen naast atletiekvereniging Trias. Het huidige terrein zou dan een woon bestemming kunnen krijgen. Verleden jaar werd de vereniging de specifieke vraag voorgelegd of we bereid waren te verhuizen naar een terrein gelegen tussen Trias en TV Heiloo", vertelt voorzitter André Oudejans van HSV In dat plan zou TV Heiloo dan wel een stukje moeten opschuiven. Voor beide verenigingen zou dat een ingrijpende her- en verbouwing inhouden en hierover wilden de besturen van beide vereniging hun achterban natuurlijk wel raadple gen. Zover kwam het echter nooit. Dat er individuele leden van beide verenigingen waren die een derge lijke verhuizing een onzinnig idee vonden, kwam ook de gemeente ter ore. Waarom niet gewoon fuse ren? Hoewel de gemeente bereid was beide verenigingen te facilite- ren, zagen ook de ambtenaren hiervan de logica in. Ze legden dit de beide clubbesturen voor. Enthousiaste leden Een belangrijk argument voor fusie is wel het feit dat door de bouw van een gezamenlijk park flink kan worden bespaard op de gemeenschapsgelden. Na een pei ling onder de leden in de eerste maanden van dit jaar, bleek dat er ook daar royaal draagvlak was voor het plan. Schaalvergroting heeft bijvoorbeeld tot voordeel dat meer geïnvesteerd kan worden in jeugdopleidingen, waardoor de nieuwe vereniging interessanter wordt voor jeugdleden. Een goed gefaciliteerde vereniging heeft daarnaast ook spelers van hoog niveau meer te bieden en de ver wachting is dan ook dat daardoor in de nabije toekomst nog sterkere competitieteams kunnen worden samengesteld", licht voorzitter Emile Broersma van TV Heiloo toe. Verder zal in de nieuwe setting een uitbater de kantine professio neel beheren. Maar fusie levert ook een grotere poule van vrijwilligers op, terwijl* afgestapt kan worden van het onder leden niet bijster populaire corveesysteem. Al met al voldoende redenen voor leden van zowel HSV als Heiloo om in grote meerderheid te stemmen vóór een fusie. Ook de voorzitters van beide verenigingen zijn overtuigd van de voordelen die de fusie biedt, zowel op korte als op langere termijn. „De nieuw te vormen vereniging zal zeker de eerste 15 jaren een financieel zeker bestaan kunnen leiden. Een niet onbelangrijk gege ven", aldus Broersma. De overige voordelen, tezamen met het enthousiasme van de leden van de beide verenigingen, sterkt hen in hun overtuiging dat een goed besluit is genomen. Cultuurverschillen tussen HSV en Heiloo zfin er nauwelijks. Hoewel dat in vroeger jaren misschien anders was, is tennissen tegen woordig een sport die iedereen kan beoefenen. „Misschien dat TV Heiloo iets meer prestatiegericht is, terwijl HSV ook wel een recrea tief karakter heeft. Maar we heb ben allebei uitstekende trainers en jeugdtrainers in huis. Doordat daarnaast het nieuwe complex zeven kunstgrasbanen en zes banen met smashcourt krijgt, kun nen we in de hele breedte aan alle wensen en behoeften tegemoet komen", legt Oudejans uit. De G-hockeyers van MHCC mochten de aanmoedigingsprijs mee naar huis nemen. Foto:Irene Broekema Een goed gefa- Foto: Irene Broekema Fusieproces De fusie is nog niet rond. De komende maanden moet door de besturen nog veel werk worden verzet, op dit moment met name op juridisch gebied. De gemeente is bezig met de aanbesteding met betrekking tot de aanleg van de banen, terwijl de besturen zich bui gen over schetsontwerp en bestek van het nieuwe clubhuis; het huidi ge clubhuis van TV Heiloo zal in verband met de plotselinge toena me van het aantal leden vanwege de fusie, een rigoureuze verbou wing moeten ondergaan. „We wil len ruime kleedkamers, deugde lijke faciliteiten voor bestuur en commissies, én in ieder geval een professionele keuken" vat Oudejans de wensen kort samen. Op 17 september heeft TV Heiloo z'n laatste speeldag. Dan vinden daar de clubkampioenschappen plaats. Direct daarna gaat de schop in de grond. •Lees verder op pagina Emile Broersma van TV Heiloo samen met de voorzitter van HSV, André Oudejans. ciliteerde vereniging heeft ook spelers van hoog niveau meer te bieden."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15