Buurten met burgemeester Archeologisch onderzoek op terrein Hoog en Laag Aanpassing van het bedrag voor klusjes van Graag Gedaan Junior Uitmarkt Heiloo op zaterdag 2 september H E I L O O 3 burgemeester Onder andere al scherven en plattegrond gevonden UITKIJKPOST 19 JULI 2006 HEILOO - De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar voor de twaalfde keer gehouden op zaterdag 2 september van 10.30 tot 16.00 uur, rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. De Uitmarkt Heiloo vormt het jaarlijkse begin van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo. Een groot aantal verenigin gen en organisaties presenteert zich en geeft informatie over de acti viteiten die ze het komende seizoen gaan ondernemen. Bezoekers aan de Uitmarkt Heiloo kunnen zich veelal direct daarvoor opgeven. Naast de vele informatiestands wor den er ook een groot aantal optre dens uitgevoerd. U kunt niet alleen muziek, dans en toneel verwachten maar ook demonstraties van sport verenigingen. Ook voor de kinderen zijn er weer activiteiten gepland, zoals een springkussen. Daarnaast is er de gebruikelijke verkoop van afgeschreven materialen van de bibliotheek. Voorafgaand aan de Uitmarkt, op woensdag 30 augustus, worden de deelnemers van deze editie van de Uitmarkt aan u voorgesteld in de Uitkijkpost. Deelnemers aan de Uitmarkt wor den verzocht hiervoor kopij en beeldmateriaal, beide bij voorkeur digitaal, aan te leveren. Uiterlijke aanleverdatum is maandag 21 augustus om. 17.00 uur. Kopij dat na die tijd op de redactie wordt aan geleverd, kan helaas niet meer wor den opgenomen in deze Uitmarktbijlage. Uw bijdrage mag maximaal 350 woorden bevatten en gaarne zoveel mogelijk zonder opmaak. U kunt uw kopij en beeld materiaal per e-mail (onder vermel ding van Uitmarkt) sturen naar: redactie@uitkijkpost.nl, De Hoefsmid 5 1851 PZ in Heiloo of langsbrengen op dit adres. Studenten van de Universiteit van Amsterdam zijn met schep en troffel aan de slag op het braaklig gende terrein Hoog en Laag aan de westkant van het station. Foto: Mario Sacksioni De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.001m 17.39 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Op het terrein 'Hoog en Laag' aan de westkant van het station zijn sinds een week studenten van de Universiteit van Amsterdam druk bezig met een archeologisch onderzoek. De middelen voor. het onderzoek worden beschikbaar gesteld door de woningstichting Kennemer Wonen. Het terrein lag al een tijd braak. Binnenkort zal de woningstichting Kenemer Wonen op deze plek met de bouw van nieu we woningen beginnen. Voor die tijd worden de sporen van de vroegere bewoning in kaart gebracht en vondsten verzameld. Want onder de nu uitgedroogde grasmat, nauweüjks een meter onder het huidige loopvlak, bevin den zich de resten van bewoning uit een ver verleden. Eerst wordt met een kraan de bouwvoor verwijderd. Daarna gaan de studenten met schep en troffel aan de slag. De bruingrijze sporen tekenen zich donker af in het natuurlijke, gele zand. Ronde sporen getuigen van palen die hier hebben gestaan. Het hout van de palen is in de loop van de eeuwen volledig vergaan. Terwijl een aantal studenten in de werkput staat, zijn andere bezig de vondsten te wassen en te sorteren. De vondsten bestaan vooral uit scherven. Het handgevormde aardewerk blijkt op navraag uit de Romeinse tijd te dateren, zo rond het jaar nul. Maar ook scherven van middel eeuwse kogelpotten zijn gevonden. De potten werden lokaal ver vaardigd. Om de klei te versterken werd steengruis in de klei gemengd. Opeens wordt het span nend in de werkput, wanneer op het vlak twee palenrijen zichtbaar worden. Hier heeft een boerderij gestaan. Gezien de locatie van de palen was de boerderij zuidoost noordwest georiënteerd. Na de ontdekking worden de paalgaten nauwkeurig ingemeten, zodat de boerderij later kan worden gereconstrueerd. Hoe oud de plat tegrond is, weet men op dit moment nog niet. Pas wanneer vondsten uit de spo ren van de paalgaten worden verza meld, is hierover meer informatie beschikbaar. Vervolg van voorpagina „...We streven er naar al deze mensen in de loop van volgende week terug te bellen met een ant woord." De algemene indruk van de twee bestuurders over hun aanwezigheid tijdens de jaarmarkt was zeer posi tief. Hero Veger: „We zijn gaan staan zonder al te veel verwachtingen, maar de support vanuit de bevol king was groot. Veel mensen waren complimenteus en gaven aan dat ze met veel plezier in de gemeente Heiloo wonen. Daar houden wij een goed gevoel aan over." Ook de jon geren met wie Romeyn en Veger in contact kwamen heten hun betrok kenheid büjken. „Op de vraag of zij de brief hadden gelezen inzake de campagne nota 1waarin de betrok kenheid van de jeugd wordt gesti muleerd binnen de gemeente, werd instemmend gereageerd. Twee meisjes hadden inmiddels gesproken met nota 1 coördinator Esther de Graaff, in verband met een megastoelendans die ze willen organiseren. Dit alles stemt ons uitermate gelukkig en het belooft voldoende voor de toekomst," aldus een tevreden Hans Romeyn. „Na de uitstekende ervaringen van deze dag, zijn wij vastbesloten hieraan vervolg te geven door de aanwezig heid van ons college tijdens andere evenementen. De eerstvolgende gelegenheid waarbij men ons op dezelfde manier kan aanspreken zal tydens de Uitmarkt zijn, die plaats vindt in september." „We zijn op de markt gaan staan zonder al te veel verwachtingen, maar de support vanuit de bevolking was groot." Eigen foto HEILOO - Graag Gedaan Junior is een van de projecten van Stichting Ouderenwerk Heiloo. Jongeren doen op aanvraag klusjes bij ouderen; bijvoor beeld grasmaaien, onkruid wie den en bladblazen of harken. In de winter na een sneeuwbui trekken ze eropuit om bij veel men sen de stoep of het pad weer begaanbaar te maken. Ook stofzui gen van de woning of van de auto is een prima klus voor een jongere. De jongeren zijn in de leeftijd vanaf veertien jaar en hebben naast school nog allerlei bezigheden; zoals sporten en een baantje. Daarnaast willen ze zich ook nog inzetten voor de ouderen in Heiloo en daar is Graag Gedaan Junior trots op. Om deze vrijwilligers te blyven motiveren vinden we een aanpassing van de financiële bijdra ge op zijn plaats. Vanaf 1 september wordt deze bij drage 3,- in plaats van 2,- en daarmee is het bedrag gelijk aan dat van Graag Gedaan door volwasse nen; ze zijn het waard. Voor informatie kunt u terecht bij centrum Het Trefpunt van Stichting Ouderenwerk Heiloo, Abraham du Bois-hof 2, tel: 072-5331297. Tijdens de Uitmarkt op 2 septem ber kunt u met al uw vragen over de werkzaamheden bij de kraam van Graag Gedaan en Graag Gedaan Junior terecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3