Vakantie Blind Date in bibliotheek Studenten uit Polen op bezoek Terrein GGZ Noord-Holland-Noord krijgt straatnamen Geboortegolf in Knaagdierencentrum H E I L O 0 5 Laat u verrassen door één van de Blind Date Vakantietassen De Kroft, De Hooge I/enne, De Kapelbuurt, Het Landpad, De Olvendijk Op 9 september worden de straatnamen officieel in gebruik genomen Eindfeest Elckerlyc U ITKIJ KPOST 19 JULI 2006 HEILOO - Met ingang van woensdag 19 juli staat een flink aantal 'Blind Date' vakantietas- sen klaar in Bibliotheek Heiloo. Iedere tas bevat vijf zeer verschil lende materialen. Het gaat dus om een soort verrassingsmenu voor de bibliotheekgebruiker. De meeste Blind Date Vakantietassen zijn voor achttienleden van de bibliotheek. Er zijn echter ook een aantal tassen speciaal samengesteld voor de cate gorie veertien tot achttien jaar. In de Blind Date Vakantietas is een korte vragenlijst gevoegd waarop u uw mening kunt geven over de inhoud. En deze kan heel verrassend zijn. Het lenen van een Vakantietas is een leuke uitweg voor hen die altijd moeite hebben met kiezen uit de enorme collectie van de bibliotheek, maar kan ook heel interessant zijn voor mensen die gewoontegetrouw altijd ongeveer hetzelfde lenen. Een bijkomend voordeel is dat het lenen van een 'Blind Date' helemaal gratis is (en dit geldt ook voor de eventue le dvd's en/of cd's in deze tas). De tassen hebben een vaste uitleenter mijn van drie weken. Dus: durf de uitdaging aan en leen zo'n 'Blind Date Vakantietas'. Tijdens hun verblijf werd er onder andere veel gefietst door de Poolse studenten. Eigen foto HEILOO - Vorige week is een tiental studenten, met een lera res Engels van het Kochanowski Lyceum uit zustergemeente Swietochlowice in Polen op bezoek geweest in Heiloo. De Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice had voor hen onder dak geregeld bij gastgezinnen in Heiloo. Doel van het bezoek was de deelname aan het IMUNA-project op het Murmellius Gymnasium in Alkmaar. Daarbij werden door stu denten uit verschillende landen de Verenigde Naties nagespeeld. De studenten uit Swietochlowice had den Canada toegewezen gekregen. Zij hadden zich lang intensief voor bereid op dit project. De voertaal was Engels. Daarnaast had de Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice voor een aanvullend programma gezorgd. Direct na aan komst kreeg elke student een fiets in gebruik. Deze fiets zou het belangrijkste middel van vervoer worden tijdens hun verblijf. Na een zeer geslaagde kennismakingsavond met de gastouders in Klein Varnebroek werd een intensief en leerzaam programma afgewerkt. Zo werd donderdag een fietstocht gemaakt door de duinen naar het bezoekerscentrum De Hoep in Bakkum. Hier werd onder andere een film vertoond over het unieke duinlandschap en de betekenis van de duinen voor onze drinkwater voorziening; uiteraard werd daarna het strand opgezocht. Vrijdag, zaterdag en zondag werd er hard gewerkt aan het project op het gymnasium. Voor maandag stond een fietstocht naar de Hondsbossche Zeewering in Camperduin op het programma en werd de Kerf by Schoorl bezocht. Dinsdagmorgen was er een platform met de Brijder Stichting over de drug- en drankproblematiek; daarna werden de studenten verwacht op het gemeentehuis voor een ont vangst door burgemeester Romeyn. In de raadszaal bracht de Burgemeester zijn bezoek vorig jaar september aan Swietochlowice en de culturele uitwisseling eerder dit jaar in herinnering; het belang te kunnen communiceren in een gemeenschappelijke taal, zoals het Engels, werd nogmaals onder streept. De studenten konden vertel len over hun ervaringen tijdens het IMUNA-project. 's Avonds was er een gezellige barbecue tezamen met de kinderen van de Nederlandse gastgezinnen. Op woensdag werd weer gefietst, nu naar de Broeker Veiling. Na een rondvaart door het Duizend-eilan den rijk én shoppen in Alkmaar zat het programma erop en vertrokken de studenten donderdag weer naar Polen. Vol ervaringen en emoties. Echter niet nadat allen een certifi caat hadden ontvangen omdat zij vèilig en zonder ongelukken mini maal honderd kilometer in Heiloo en omgeving hadden gefietst. Intussen zijn de studenten weer gezond en wel thuis gekomen. HEILOO - Het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord aan de Kennemerstraatweg in Heiloo krijgt vanaf 1 augustus 2006 officiële straatnamen. Deze straatnamen zijn een volgen de stap in het vervullen van de wens dat het terrein van de instelling voor geestelijke gezondheidszorg een woonwijk wordt van de gemeente Heiloo. Met de invoering van de straatnamen is ook de bewegwijze ring op het terrein aangepast. Er zijn straatnaamborden geplaatst in de huisstijl van de gemeente Heiloo. Vermaatschappelijking is een van de pijlers van GGZ NHN. In dat kader streeft zy ernaar het terrein in Heiloo zo open en toegan kelijk mogelijk te laten zijn. Op korte termijn krijgt een deel van de cliën ten er hun eigen appartement met een eigen adres. De bouw van regu liere woningen op het terrein ligt in de planning. Dit vereist een beweg wijzering die inspeelt op de toe komst waarin het terrein een gewo ne woonwijk wordt van de gemeente Heiloo, net als de daaromheen gele gen wijken. Bij het bepalen van de straatnamen is GGZ NHN uitgegaan van de geschiedenis van het terrein. De namen zijn mede ontleend aan het boek 'Heiloo voor en na Willibrord', gemeente Heiloo, 1995, hoofdstuk 3 tot en met 9. Er is geko zen voor de volgende namen met hun geschiedenis: De Bullaan: De noordflank van het terrein is gelegen aan de Kanaalweg en die werd vroeger Bullaan genoemd. De Hooge Venne: Dit is een aan duiding van een perceel dat nu binnen de wijk Ypestein zou liggen. Op de oude kaart is te zien dat de Hooge Venne grenst aan de het per ceel Olvendijk. De Kapelbuurt: In de ontstaansge schiedenis van Heiloo valt te lezen dat Heiloo zich ontwikkeld heeft uit enkele buurtschappen. Daarnaast is het te bebouwen gedeelte van het terrein aan de zuidflank door de architecten dusdanig ontworpen dat het zicht vanuit Ypestein op de kapel van GGZ NHN blijft bestaan. Van de bebouwing op de zuidflank kan gesproken worden over een 'buur tje'. De Kroft: Een kroft is een stuk zandgrond dat hoger ligt dan de omringende akkers. In Heiloo kwa men 'kroften' veelvuldig voor. Op oude kaarten zijn zij te vinden, meestal met de naam van de eige naar, bijvoorbeeld: 't kroftje van Adriaan Pietersz. De Olvendijk: Aanduiding van een perceel gelegen ten zuiden van de Kanaalweg en ten oosten van 't Huis Ypestein'. Op de oude kaarten zijn drie percelen met de naam Olvendijk te vinden; De Kleine Olvendijk, De Grote Olvendijk en gewoon Olvendijk. (Bron: kadastrale atlas naar de opmetingen van 1821.) De Overtoom: De overtoom is een dam met glooiende hellingen waar kleine schepen over worden getrok ken van het ene water in het andere. Het vaarwater De Die stroomde in vroeger tijden langs het Heilooërmeer. Over de dijk van De Die lag een overtoom. De Strandwal: Een strandwal is een hoger gelegen stuk grond. Heiloo ligt gedeeltelijk op zo'n stran dwal. Er wordt momenteel veel onderzoek naar gedaan. Het Die: Het vaarwater De Die stroomde in vroeger tijden (rond 1566) langs het Heilooërmeer. Het Kerkepad: Het Kerkepad heeft als naam geen historische betekenis, maar is gekozen omdat deze weg langs de kapel op het terrein loopt. Het Landpad: Midden op het ter rein loopt Het Landpad. Deze ver bindt het ene gedeelte van het ter rein met het andere. Tijdens de monumentendag op 9 september worden de straatnamen en de nieuwe bewegwijzering tijdens een feestelyke bijeenkomst officieel in gebruik genomen. Het program ma hiervoor wordt later bekend gemaakt. HEILOO - Op het jaarlijkse eindfeest van de Elckerlyc werden ouders bedankt voor al hun hulp en werd er afscheid genomen van de schoolverlaters. Dit onder het genot van een heerlijk ijsje. HEILOO - Begin juni werden er in de regio aan groot aantal konijnen gevonden in parken, bosjes en op straat. Deze die ren zijn door de dierenambu lances en door particulieren naar het Knaagdierencentrum in Heiloo gebracht. Een aantal van deze dieren is van het vrouwelijk geslacht. Binnen een paar dagen kregen een aantal van deze konijnen een nestje. Gelukkig zaten deze dieren op tijd, lekker droog en goed verzorgt, in het Knaagdierencentrum, waar ze in een gezonde omgeving voor hun jongen kunnen zorgen. Een konijn krijgt ai gauw zes tot tien jongen. Dat houdt dus in dat er op het moment bijna dertig jonge konijntjes zitten die op zoek zijn naar een nieuwe baas. Om nog meer nageslacht te voorkomen, moeten de mannetjes en vrouwtjes eerdaags in aparte hokken. Maar de ruimte in het Knaagdierencentrum is daarvoor niet toereikend. Dit komt ook omdat er in de vakantieperiode heel veel konijnen worden aangeboden door particulieren. Ook worden er veel dieren gevon den, net als ieder jaar in de vakan tieperiode. Voor deze jonge konijn- De nieuwe aanwinsten van het Knaagdierencentrum zoeken een nieuw baasje! Eigen foto tjes, de een nog liever en leuker dan de ander, zoeken we nieuwe baas jes. Mensen die op zoek zijn naar een jong konijntje, om deze de rest van hun leven te verzorgen, kunnen contact opnemen met het Knaagdierencentrum. We zijn niet op zoek naar tijdelijke opvang voor deze diertjes. Overigens zitten er in het Knaagdierencentrum ook een hele boel volwassen konijnen te wachten op een baasje. Voor meer informatie kunt u bel len: 072-5090234. Of ga eens langs om een kijkje te nemen bij het Knaagdierencentrum Heiloo, De Loet 3 in Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5