Timmerdorp Egmond aan den Hoef Castricum maakt feest van Monumentendag op 9 10 september CORSO Welpen Scouting Limmen lossen bankroof op B 1 0 S C 0 0 P RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 3 aug t/m 9 aug 2006 "The Da Vind Code" "Pirates of the Caribbean II "The Cave of the Yellow Dog" "K3 en het lisprinsesje" "ZOOP "Beesten injndia" "(NL) Taaitennik en Bakfiets vallen in de prijzen www.corsobioscoop.nl Vanwege de hitte werd er met een tropenroostergewerkt Terrein Kronenburg te Castricum, de Zanddijk te Limmen en sinds kort een terrein aan de Bleumerweg te Bakkum U kunt feestelijke etalages verwachten met foto's van vroeger regio 12 ADVE RTE NTIE vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur zondag 16.30 uur maandag dinsdag 20.00 uur donderdag, vrijdag t zondag 13.30 uur zaterdag 14.00 uur woensdag 14.00 uur vrijdag 18.45 uur zondag 16.30 uur donderdag, vrijdag l zondag 13.30 uur zaterdag 18.45 uur woensdag 19.30 uur k zaterdag 14.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum •Tel. 0251 - 65 22 91 EGMOND - Het is weer een daverend feest geweest voor de meer dan 180 kin deren die afgelopeit week het Timmerdorp in Egmond aan den Hoef hebben mee gemaakt. Het zat allereerst natuurlijk enorm mee met het weer. Vanwege de hoge temperaturen was er zelfs op het laatste moment besloten over te gaan op een tropenschema: starten om 09.00 uur en stoppen rond 14.00 uur. Gezien de vele tevreden maar ook vermoeide gezichtjes was dit een goede beslissing, die dankzij veel begrip en improvisatie bijna vlekkeloos werd gerealiseerd. Heel wat minder leuk was de brand van een van de hutten in de nacht van dinsdag op woensdag. Gelukkig is de vol gende dag met veel inzet een prachtige hut herbouwd, welke als 'Taaitennik' ook nog een prijs van de kinderjury kreeg. Het was werkelijk fantastisch om te zien hoe creatief de kin deren zich op het thema 'Ter land, ter zee en in de lucht' hadden uitgeleefd. Vliegtuigen, boten, ambulances, een heuse raket, van alles was er op de vrijmarkt op donderdagavond te bewonderen. Hierbij mag vooral niet de prijs van de vak- jury voor de hut de 'Bakfiets' vergeten worden. Ook dat was een creatief hoogstandje. Jeugdbelangen roept ieder een die zich wil en kan inzetten om dit evenement voor de kin deren van Egmond aan den Hoef te blijven voortzetten, op zich te melden bij Jakob Pronk, tel. 072-5065432 of Anneke Koopman, tel. 072- 5066852. De prachtige hut Taaitennik kreeg een prijs van de kinderjury. De hut de Bakfiets' kreeg een prijs van de vakjury. Eigen foto De gemeente Castricum telt inmiddels een flink aantal bescherm de monumenten. Eiëen foto REGIO - De landelijke viering van Open Monumentendag vindt dit jaar plaats in het weekend van 9 en 10 september. Gemiddeld komen ruim zeshonderd belangstellenden op het evenement af. Al enige tijd is door het regionale comité Open Monumentendag druk gewerkt aan een nieuw programma dat wordt aangeboden onder de titel 'feest'. Het thema hangt samen met het twintigjarige bestaan van Open Monumentendag. Intussen telt de gemeente Castricum een flink aantal beschermde monumenten. Er zyn in totaal 97 rijksmonumenten, waaronder een groot deel van het voormalig provinciaal psychiatrisch ziekenhuis Duin en Bosch (thans GGZ Dijk en Duin locatie Duin en Bosch), vijf provinciale monumen ten en 34 gemeentelijke monumen ten (voormalige gemeente Akersloot). Sinds eind vorig jaar wordt gewerkt aan de voorberei ding van de totstandkoming van een register van beschermde gemeentelijke monumenten voor de gehele gemeente Castricum. Een verdubbeling van het huidige aantal gemeentelijke monumenten of wel licht nog meer is niet uitgesloten. Een bijzondere categorie van beschermde monumenten zijn de archeologische dan wel aardkundi ge monumenten. Binnen de gren zen van de gemeente Castricum zijn ook enkele van deze (provinciale) monumenten te vinden. Men noemt hierbij onder meer het terrein Kronenburg te Castricum, de Zanddijk te Limmen en sinds kort een terrein aan de Bleumerweg te Bakkum. De monumenten in de gemeente Castricum zijn hoofdzakelijk in het bezit van particulieren, bedryven en organisaties. Doelstelling van de Open Monumentendag, die landelyk zo'n 900.000 bezoekers trekt, is om doorgaans gesloten monumenten opengesteld te krygen voor het publiek. Ook dit jaar zijn er weer diverse monumenten voor bezichti ging opengesteld op zaterdag, 9 september dan wel zondag, 10 sep tember. Zo kunt u behalve in de Nederlands Hervormde kerk in Akersloot, de Nederlands Hervorm de kerk en de Rooms-katholieke kerk in Castricum en de Nederlands Hervormde kerk te Limmen ook op bezoek bij het Gemaal 'Limmen 1879' en korenmolen 'de Oude Knegt' in Akersloot. Ook GGZ Dijk en Duin heeft haar terrein en gebouwen voor bezichtiging opengesteld. Overigens hebben niet alle deelne mers aan de viering van Open Monumentendag de deur van hun woning letterlyk voor u open staan. Vaak is echter de vraag om een monument te mogen bekijken vol doende om alsnog alle deuren voor u geopend te zien worden. Zowel de Historische Vereniging Oud-Akersloot als de Stichting Werkgroep Oud-Castricum levert ook dit jaar weer eén bijdrage aan de viering van Open Monument endag. De Stichting Oud Limmen is vanwege de kermis in Limmen hier toe helaas niet in staat. De Historische Vereniging Oud- Akersloot richt gedurende het weekend van Open Monument- endag in het gemaal 'Limmen 1879' een bijzondere fototentoonstelling in over dorpsfeesten in Akersloot van vroeger en nu. De Stichting Werkgroep Oud-Castricum organi seert het gehele weekend tal van activiteiten in en rondom boerderij Kronenburg te Castricum. Kermis limmen Voor wat betreft de volksfeesten is de kermis een hoogtepunt. Gedurende het weekend van Open Monumentendag wordt ook de Limmer Kermis gehouden. De orga nisatie van de Limmer Kermis is gevraagd om bij de inrichting van de kermis dan wel de uitstraling hiervan zoveel mogelijk rekening te houden met en aan te sluiten bij het weekend van Open Monumen tendag. Ofwel een echt historische volksfeestwaardig. Via de diverse belangenorganisaties is de winke liers in de dorpen Akersloot, Castricum en Limmen gevraagd om op geheel eigen wijze aandacht te besteden aan de viering van Open Monumentendag en daarbij 'reke- - ning te houden met het thema 'Feest'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11