12,5 jarig bestaan van Dorpshuis Welpen lossen roof op Kermis Akersloot op zaterdag 5 augustus REGIO mBg&£3&s^a&s&* 12 Nog steeds trots dat het ons toen allemaal gelukt is' Het Dorpshuis hoort bij Limmen, de Limmenaren zijn er trots op sSgSfiSsSSr SgÉëlÉI Igf gm 2 AUGUSTUS 2006 UITKIJKPOST De welpen van Scouting Limmen speurden de gestolen goudsta ven op. Eigen foto LIMMEN - Waarschijnlijk zon der dat u er iets van gemerkt heeft, hebben de Welpen van Scouting Limmen in het week end van 22 juli een inbraak bij de CVB bank opgelost. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden er drie staven Oud Zimbabwaans goud gestolen met een waarde van één mil joen euro. Zonder schade aan te richten heeft de dader het goud kunnen ste len. Onbegrijpelijk, want de bank is erg goed beveiligd. Juist daarom moest deze zaak snel worden opge lost. Maar vanwege het weekend en dé vakantie had de politie man schappen te kort en schakelde daar om de hulp van de welpen in. Zaterdagavond werden er op de cri- mescene sporen verzameld en vond er vervolgens een gesprek met de bankmedewerkers plaats. Al het bewijsmateriaal ging in de politie- koffer. Zondagmiddag is er een buurtonderzoek gehouden waarbij onder andere een plattegrond en een hamer is gevonden. Er werd besloten zondagavond een inspectie te doen in het pand van Bakker Bakker (tegenover de CVB bank). In het halfdonker gingen ze het pand binnen en troffen daar de schuilplaats van de dader aan met een matras, breekijzer en opnieuw een plattegrond. Achterin de bakke rij vielen bakplaten om. Dapper maar toch ook een beetje geschrok ken gingen ze verder. Er werd een brommer gestart. Door snel hande len zagen ze nog net de dader op een scooter in het donker verdwij nen. Op de gevonden plattegrond werd een kampeerterrein aan de Hogeweg (achter het scoutingter rein) aangewezen. In het pikdonker gingen ze het kampeerterrein op. Na uitvoerig onderzoek en goed kaartlezen bleef alleen een oude put als mogelijke plaats over. De deksel werd opgetild en daar lag een kist je. Een mooi, oud fluwelen kistje, met drie staven goud. Die nacht hebben de welpen goed op het goud gepast. Maandag werd politie agent van der Maas gebeld. Hy en een collega kwamen alle bewijzen ophalen en namen het onderzoek verder over. De welpen mochten het goud zelf terugbrengen bij de CVB Bank. De dader werd opge pakt. Uiteindelijk bleek dit alles een oefening te zijn, maar wel een goede oefening. AKERSLOOT - Zaterdag 5 augustus gaat de bekende Akerslootse kermis van start. Café De Vriendschap pakt ook dit jaar weer goed uit met tal loze toppers., Bob en de Blue Band, Reckless, Bar-B-Q, Shoreline, Paradise, De Wico's, Harry Slinger, Peter Beense en Lesley Williams vormen dit jaar het programma van de Vriendschap. Zaterdagavond gaat de kermis van start met de grootste topband van dit moment, De Bob en de Blue Band, in enkele jaren tijd is deze fantastische band uit gegroeid tot een van de meest populaire bands van Noord-Holland. Eerdere optre dens in de Vriendschap waren stampvol en vooral supergezellig met hits van toen en nu. Zondag gaat de kermis verder met een van de meest veelzijdige bands die er is, namelijk Shoreline, een'superband die op bijna alle kermissen van Noord-Holland te vinden is en wel licht het grootste repertoire heeft van alle bands, vooral door hun jarenlange ervaring. Van Stones tot Jantje Smit en van Deep Purple tot U2; moeiteloos worden de grootste hits van toen en nu op het publiek los gelaten. Maandag is het eerste deuntje met Trio Reckless, een trio dat tot een van de meest gevraagde bands is tijdens de NoordHollandse kermissen. Na Trio Reckless is het de beurt aan Paradise, een onver valste kermisband die op bijna alle kermissen te vinden is. De aller grootste hits, lekkere meezingers en natuurlijk het enthousiaste optreden van deze band. Op deze avond zijn er twee speciale gasten, namelijk Harry Slinger en de Hazes imitator bij uitstek Lesley Williams, een heus Jordaanfestival op deze avond, wat je zeker niet missen mag. Dinsdag wederom eerste deuntje met de Wico's en deze mid dag het bekende ringsteken voor aangespannen paarden op de Kerklaan. Ongeveer twintig aan spanningen komen naar Akersloot om te strijden om de grote wissel bokaal. Op dinsdagavond is het Amsterdamse avond in Akersloot met de razend populaire Amster damse zanger Peter Beense, vorige jaar verhinderd wegens ziekte maar deze avond nadrukkelijk aanwezig samen met de topformatie Bar-B-Q. Kortom een geweldig kermispro- gramma in Café De Vriendschap waar de gehele kermis de entree gratis is. LIMMEN - In het voormalig parochiehuis tegenover de kerk in Limmen wordt binnenkort groot feest gevierd. In oktober van dit jaar bestaat de stichting Dorpshart Limmen 12,5 jaar. De stichting bouwde in 1994 met hulp van een honderdtal vrijwil ligers het huidige Dorpshuis. Otto Bruschke - man van het eerste uur en huidig voorzitter van de stichting - heeft goede herinneringen aan die hectische beginperiode: „Dat hebben we toen toch maar mooi met z'n allen geflikt!" - Het parochiehuis werd gebouwd in 1926 door de Katholieke kerk. Van oudsher vonden daar onder meer toneelvoorstellingen plaats. Het gewone volk zat dan beneden en de 'hoge heren' - de notabelen van het dorp zoals burgemeester, pastoor en dorpsdokter - vonden een luxe zitplaats op het balkon van de zaal. Maar het parochiehuis had nog andere functies; er vonden in de vijftiger jaren bijvoorbeeld ook trai ningen plaats van de plaatselijke turnverenigingen. Een multifunctio nele ruimte avant la lettre, eigenlijk. In de loop van de jaren kwam de klad er in. Zelfs zo erg dat het gebouw op de nominatie kwam om te worden gesloopt. In 1988 wilde de gemeente er vanaf, de gebruikers van het gebouw zouden elders een plekje krijgen, maar de bewoners van Limmen maakten ernstige bezwaren en het plan verdween in de ijskast. In 1994 was het opnieuw raak; de kerk verkocht het gebouw aan een projectontwikkelaar die had toegezegd het gebouw te sparen en te verbouwen tot winkel- en woon ruimte. De verbouwingsplannen waren echter zo ingrijpend dat er eigenlijk sprake was van volledige sloop. Opnieuw ontstond onrust onder de Limmense bevolking. Vier mannen in het bijzonder zochten naar mogelijkheden om het gebouw te sparen. Ze schakelden een erva ren horeca-man in die met een alter natief plan kwam dat de projectont wikkelaar ook wel aan stond; het gebouw zou een disco worden! Er werd een prijs afgesproken en er kon een optie worden genomen die drie maanden geldig was. In die drie maanden werd hard gewerkt. „In april 1994 werd de stichting Dorpshart Limmen in het leven geroepen. We smeedden plan nen, overlegden met banken en par ticulieren financiers. Er moest geld op tafel komen, maar gelukkig was er een zestal Limmenaren bereid om persoonlijk borg te staan", aldus Otto Bruschke. Gelukkig was daar ook de jongerenvereniging Conq- uista die dringend om goede huis vesting verlegen zat. Zij hadden f 100.000,- in te brengen, de gemeen te droeg f 250.000,- bij en zelf had de vereniging f 35.000,-. Op de allerlaatste dag van de optieperiode kocht de stichting Dorpshart tot ver bijstering van de projectontwikke laar het pand voor f 600.000,- kosten koper. Een disco werd het niet. Het stichtingsbestuur bestaande uit ondermeer Jaap Hogeboom, Arie Groot en Jos van Vegte, allemaal 'gewone jongens uit .Limmen' aldus Otto Bruschke, had hele andere plannen. In juni 1994 werd de inventaris die er door de projectont wikkelaar was uitgesloopt en ver kocht, teruggekocht van de opko per. De toiletgroepen werden totaal vernieuwd en in september 1994 was er een feestavond met Marianne Weber. Op diezelfde avond werd de verkoop gestart van obligaties a la raison van f 100,-. In totaal kochten de Limmenaren 840 obligaties, goed voor f 84.000,-. Daarmee kon de grootscheepse verbouwing worden gefinancierd. De ochtend direct na afloop van het Carnavalsfeest van februari 1995, werd om 07.00 uur gestart. Er kwam een nieuwe staal constructie, betonnen vloeren, wan den werden verzonken en er kwam een professionele keuken. Tientallen vrijwilligers offerden van februari tot juni hun weekends op om te klussen in het dorpshuis, vrouwen verzorgden de catering en Limmense bedrijven leverden ook gratis bijdragen. Het hele project won overigens ook nog eens een landelijke prijs voor vrijwilligersprojecten, de 'Kern met pit', uitgeloofd door de Nederlandse Heidemaatschappij en uitgereikt door prins Claus. Otto Bruschke vertelt trots: „We wonnen de prijs omdat het een grootschalig project was, waarbij grote financiële risico's werden gedragen door parti culieren terwijl bij de uitvoering vele vrijwilligers waren betrokken." Tegenwoordig wordt het Dorpshuis geëxploiteerd door het gedreven beheerderspaar Toon Könst en Georgina van der Wagen. Niet alleen vinden er rouw- en trouwbijeenkomsten plaats, maar ook diners en line dance avonden. Daarnaast zijn er allerlei verenigin gen die er hun onderdak hebben gevonden, zoals de toneelvereni ging, de plattelandsvrouwen en het katholieke vrouwengilde. Jeugd vereniging Conquista is nog steeds vaste bewoner van de eerste verdie ping van het gebouw. De stichting is financieel vitaal en het hechte bestuur bijzonder actief; eenmaal per jaar vindt er een vergadering plaats, maar daarnaast verzorgen de bestuursleden nog steeds zelf alle onderhoud aan het gebouw. Het Dorpshuis hoort bij Limmen en de Limmenaren zijn er trots op en groots mee. Dat blijkt wel uit het feit dat nog geen 5% van de obliga tiehouders z'n obligatie heeft ingele verd. Vandaar dat het bestuur van de stichting het 12,5 jarig bestaan niet onopgemerkt voorbij laat gaan. Er is een grootse feestavond voor alle vrijwilligers georganiseerd; op zater dag 21 oktober zal Frans Bauer Limmen op z'n kop zetten met een acht man sterk orkest. Wie dat feest niet wil missen moet er heel snel bij zijn. Er zijn nog een paar kaarten verkrijgbaar bij De Burgerij. -'LM mssssm, UIliH" iiwm Beheerder Toon Künst en voorzitter van Stichting Dorpshart Limmen, Otto Bruschke voor de Burgerij. Fbto: Machteld Wiegmans

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 12