Groots opgezet golfevenement op golfbaan Oosterzij Goede prestaties bij atletiekvereniging Trias Jeu de Boules festijn in Egmond SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Den nis ten Bruggencate stelt persoonlijk record scherper Persoonlijke records en Europese prijzen GOLF HEILOO - Op 16 en 17 septem ber wordt op Oosterzij aan de Lagelaan in Heiloo, het eerste Rabobank GCH Heiloo Open gehouden. Het wordt een groots opgezet evenement met een open golfwedstrijd omlijst met presentaties, demonstra ties en clinics. Het belooft een kroon te worden op de vele activiteiten die Golf en Countryclub Heiloo jaarlijks orga niseert. „Alle betrokken partijen slaan de handen ineen om er een succes van te maken", verzekert Hilbrand Klijnstra, die voorzitter is van de stuurgroep die alles in goede banen leidt. „Naast de golf club zijn dat ook Golfschool Ivar van de Moolen, Brasserie Oosterzij, de sponsors en de businessclub". Het initiatief komt uit de golfclub, waarbinnen de plannen werden gelanceerd door Loek Schoorl en Arnoud Mars. Arnoud Mars: „Het wordt een wedstrijd voor de leden van de club. Maar het bijzondere is, dat we deelnemers vragen ook een golfer van buiten de eigen vereni ging in te schrijven. In totaal mik ken we op 200 tot 240 deelnemers, die op zaterdag aan de voorronden meedoen. Deze bestaan uit wed strijden om negen holes stableford individueel. De besten kwalificeren zich voor finales op zondag". Mars vervolgt: „Er wordt gespeeld in twee categorieën, dus zijn er ook twee finales. De eerste categorie bestaat uit deelnemers met een handicap tussen de 1,5 en de 18,4. De tweede categorie loopt van 18,5 tot en met 36. Iedere speler die minimaal GVB heeft kan aan het Heiloo Open meedoen". Aan de finales op zondag kunnen 27, res pectievelijk 18 deelnemers, mee doen. Inschrijving is mogelijk tot 26 augustus en kost 25,- per deelnemer. In het inschrijfgeld is een buffet begrepen, maar ook een aandenken voor iedere deelnemer. Er hoeft niet apart voor een green fee te worden betaald. Lange tijd had golf de naam van een 'dure sport'. Dat dit allang niet meer zo is mag wel blijken uit de groeiende belangstelling voor deze oude sport, die volgens sommigen ai in 1297 in Nederland werd beoe fend. De moderne variant wordt echter vooral met Schotland geas socieerd, waar tussen 1735 en 1786 al zes golfclubs werden opge richt. Sinds tien a vijftien jaar komen er steeds meer golfers en steeds meer golfbanen. Overal bestaan plannen voor nieuwe initia tieven, zodat golf tegenwoordig voor iedereen toegankelijk is. Ook op Oosterzij zie je een opmerkelijk groot aantal jonge, zo niet jeugdi ge, golfspelers en speelsters, waar mee golf zeker toekomstbestendig is. Naast de wedstrijd biedt het eer ste Heiloo Open een programma dat het voor iedereen aantrekkelijk maakt om eens te komen kijken. Stuurgroepvoorzitter Klijnstra: „Golfschool Ivar van der Moolen organiseert een aantal zogenaamde golfclinics voor (een eerste) ken nismaking met deze fraaie sport die tot op hoge leeftijd kan worden beoefend. Samen met Erik van der Linden de tweede pro, laat hij belangstellenden kennismaken met alle basisslagen, terwijl tot slot een rondje kan worden gelopen op een aantal oefengreens." Om te laten zien hoe een vaardi ge golfer met diverse clubs kan presteren, wordt met Joost Hage onderhandeld om weer een (aantal) demonstratie(s) te geven. Hage was present op de. opening van Oosterzy in juni 2004, met een vir tuoos programma dat bij velen tot de verbeelding sprak. De schitterende accommodatie tussen het Oosterbos en de Lagelaan is een compacte maar toch ruime baan met negen holes van 139 tot 447 meter, met een totale lengte van 2683 meter. De NGF heeft de baan, die in 2004 in gebruik kon worden genomen, inmiddels de A status verleend. Dat is een predikaat dat het hoogste niveau van golfbanen aangeeft, een kwalificatie waarover Golf en Countryclub Heiloo uitermate ver heugd is. Plannen voor verdubbe ling naar 18 holes vormen de vol gende fase in de ontwikkeling, waarmee ook het aantal leden van Golf en Countryclub Heiloo weer zou kunnen groeien. Een golfaccommodatie is niet compleet zonder clubhuis met restaurant, kleedkamers en secre- tariaats- en vergaderruimte. Oosterzij is ook op dit gebied uit stekend voorzien. De schitterende accommodatie tussen het Oosterbos en de Lagelaan is een compacte maar toch ruime baan met negen holes van 139 tot 447 meter. Eigen foto TRIAS HEILOO - Een aantal leden van de atletiekvereniging Trias heeft een bijzondere prestatie neergezet. Afgelopen 8 en 9 juli heeft Lenneke Beeldman meegedaan aan het Noord-Hollands Kampioen schap meerkamp voor junioren. Deze wedstrijd werd gehouden in Purmerend bij de AVNea. Lenneke behaalde daar in een zeer sterk veld de eerste plaats bij de meisjes junioren D2. Haar puntentotaal van 3031 betekende een nieuw persoonlijk record, maar ook een nieuw clubrecord voor Trias. De uitslagen van de nummers waren: 60 meter hoogspringen- 11.70 seconden, hoog-1.40 meter, speer-29.69 meter, ver-4.55 meter, kogel-9.75 meter, 600 meter- 1.49.35. Dennis ten Bruggencate heeft vorige week zaterdag, wederom zijn persoonlijk record scherper gesteld. Op de 800 meter werd opnieuw 1,5 seconde afgehaald. Hij liep tijdens de nacht van de atletiek, in het Belgische Heusden een voortreffelijke 1.55.45. Meerdere Nederlandse atleten waren aanwezig en drie van hen wisten zich te plaatsen voor het EK later dit jaar. Tijdens de Europese atletiek- kampioenschappen voor veteranen in het Poolse Poznan, heeft Jolande Brasser van Trias een fan tastische prestatie geleverd. Bij het discuswerpen in de categorie vrouwen 60-65 jaar, was ze haar veertien concurrentes de baas en greep de Europese titel. De afstand van 30.54 meter beteken de tevens een verbetering van het Nederlands record in haar leef tijdscategorie, met vijf centimeter. In Polen was ook Hannie Barnhoorn van Trias actief. Zij deed het eveneens uitstekend door in de leeftijdsgroep 45-50 jaar een bronzen medaille te vero veren op het onderdeel zeven kamp. JE-U DE B'OULES EGMOND-BINNEN - Op zondag 10 september organiseert de Egmond-Binner petanqueclub Jeu de Binder in samenwerking met de Stichting Muziektent, haar jaarlijks Jeu de Boules festijn op het Kerkplein. Aanvang 11.00 uur, eindtijd onge veer 18.00 uur. Voor muzikaal entertainment wordt gezorgd. Inschrijfgeld: 5,- per koppel. Inschrijven kan ook via tel. 072- 5063671 of 072-5070599. Iedereen kan zich opgeven voor het Jeu de Boules festijn op 10 septemer. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 13