Heilooërs als vrijwilligers naar Kenia Poolse kinderen vermaken zich prima H E I L O O 3 Het begon eigenlijk als een idee om familie van Wytze in Kenia op te zoeken' Wie bent u? KORTOM Rectificatie Watergymnastiek met begeleiding UITKIJKPOST 2 AUGUSTUS 2006 HEILOO - Op 1 september ver trekken ze naar Kenia. Miriam Terlien en Wytze Niezen gaan drie maanden als vrijwilliger naar het Child Rescue Center in Thika, een kindertehuis dat veertig kilometer ten noorden van de hoofdstad Nairobi ligt. Miriam en Wytze hadden al lang plannen om na het afronden van hun opleiding aan de Pabo te gaan rei zen. „Het begon eigenlijk als een idee om familie van Wytze in Kenia op te zoeken. Zy hadden contact gehad met een kindertehuis in Naifasha, een klein dorpje in Kenia, maar ze raadden ons af om daar naartoe te gaan, omdat het er te gevaarlijk zou zijn. Toch wilden we graag wat doen in die richting en zijn we verder gaan zoeken. Uiteindelyk kwamen we in contact met het tehuis in Thika." In het Child Rescue Center worden momenteel achttien kinderen tot achttien jaar opgevan gen. De meeste kinderen hebben geen familie meer. Vaak komt dit door hiv, waarmee een op de drie mensen in de omgeving van Thika besmet is. In het tehuis werken twee huismoeders die in de eerste plaats voor de kinderen „zorgen. Voor Miriam en Wytze zijn er vele andere dingen te doen. ,Wij moeten zorgen dat de kinderen op tijd op school komen, want alle kinderen in het tehuis gaan daar naartoe. Ook zullen we regelmatig de sloppenwijken ingaan om daar kinderen te steunen. Bijvoorbeeld door voedsel, medicij nen en bouwmaterialen voor de De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. huisjes te brengen. Ook kun je altijd lesgeven op een school in de buurt. Gezien onze achtergrond op de Pabo zullen we ons daar zeker voor inzet ten. Als vrijwilliger kun je zelf bepa len wat je doet. Ze zijn al blij met elke vrijwilliger die komt." Het is gebruikelijk dat vrijwilligers van het Child Rescue Center zelf geld meenemen om verschillende projecten te steunen of om daarmee zelf een nieuw project te starten. Miriam en Wytze hebben geld opge haald bij vrienden en familie en op hun werk en school een collectebus laten rondgaan. Eenmaal in Kenia zullen ze het geld besteden aan de projecten waar op dat moment het geld het hardste nodig is. Zo wordt er byvoorbeeld gebouwd aan een nieuw kindertehuis waar straks meer kinderen worden opgevangen'. Nu is het Child Rescue Center gehuisvest in een huurpand waar ze elk moment kunnen worden uitgezet. Het nieuwe gebouw wordt eigendom van de organisatie, waardoor dat risico ver dwijnt. Elke keer als er geld binnen komt, kunnen er weer bouwmateria len voor het nieuwe tehuis worden aangeschaft en kan de bouw door gaan. Miriam en Wytze zullen hier zeker aan bijdragen. Ook gaat er in ieder geval geld naar een voedsel programma dat is opgezet door een Duitse vrijwilligster. In dat program ma wordt ernaar gestreefd om alle leerlingen van een middelbare school een goede maaltijd per dag te verschaffen. Wie meer informatie wil over de projecten en het kinder tehuis, kan kijken op de website van het Child Rescue Center: www. crckenya.org. Op www.reisnaarke- nia.web-log.nl schryven Miriam en Wytze over hun voorbereidingen en zullen ze straks ook vertellen over wat ze daar allemaal beleven. Als particulieren of bedrijven hen financieel willen steunen, kunnen ze geld overmaken op rekeningnummer 1973567^ Al het geld van deze rekening zal gaan naar de projecten in Kenia. In het kader van de zomertijd interviewt de Uitkijkpost willekeurige mensen op straat in Heiloo, met vragen als: wie bent u, wat vindt u (minder) leuk aan Heiloo, wat is uw favoriete plek in Heiloo, en heeft u nog tips voor de lezers? Mevrouw Theunize (80 jaar) komt oorspronkelijk uit Amsterdam. Zij woont sinds 1982 in Heiloo. Via woningruü kwam mevrouw Theunize in Heiloo terecht, veel Amsterdammers deden dat in die tijd. Zij komt elke dag in het Beesteboetje, om de dieren te bekyken. Mevrouw Theunize gaat graag terug naar Amsterdam, daar leeft de stad meer. „De inwoners van Heiloo zijn erg op zichzelf, en weinig geïnteresseerd in elkaar. Ze heb ben het allemaal veel te druk met zichzelf. Heiloo leeft niet echt", aldus deze kritische inwoonster van Heiloo. HEILOO - Afgelopen vrijdag werd er een Sport- en speldag gehouden voor de Poolse kinde ren die op vakantie zijn in Heiloo. 22 kinderen uit zustergemeente Swietochlowice verblijven in gastge zinnen in Heiloo. Om de kinderen te vermaken zijn er een aantal activitei ten georganiseerd, waaronder de Sport- en speldag. De dag werd gehouden op het Triasveld bij het Maalwater. Er waren verschillende onderdelen; frisbee, jeu de boules, kegelen, de chocokus en sponsbal zijn slechts enkele voorbeelden. De kinderen werden in groepjes ver deeld en gingen zo iedere activiteit langs. Rond 13.00 uur ging de groep lunchen met lekkere brood jes, fruit en drinken. Daarna gingen ze weer verder met de activiteiten. Aan het eind van de middag stond er nog een waterspel op het program ma. Ondanks de taalbarrière ver maakten de kinderen zich uitste kend. Het weer bleef gelukkig mooi, het werd dus een gezellige dag. De rest van de vakantie staan er nog meer activiteiten gepland, er komt onder andere nog een disco en er gaat nog gewinkeld worden. Ook een bezoek aan Drievliet ligt nog in het verschiet. De kinderen blijven nog tot 10 augustus in Heiloo. C-.V Qndanks de ttaalbarrière vermaken de 22 kinderen uit Swietochlowice zich uitstekend in hun tijde lijke woonplaats. Foto; Merel Schut HEILOO - In de Uitkijkpost van woensdag 26 juli zijn in het artikel 'Bestrijding permanente bewoning recreatieverblijven', abusievelijk twee verkeerde data genoemd. Het betreft de datum van publica tie van het handhavingsbeleid, dit staat gepland op maandag 4 sep tember. Het overleg met de beheerders van de recreatieterrei nen vindt plaats op maandag 11 september van dit jaar. HEILOO - Per 5 september start Stichting Ouderenwerk Heiloo weer een seizoen watergym nastiek voor 55 Plus. Het bijzon dere aan deze activiteit is dat u begeleiding krijgt in het water. Het is daarom niet noodzakelijk dat u kunt zwemmen. De begeleiding in het water wordt mogelijk gemaakt door een samenwerking met de Unie Van Vrijwilligers. Deze vrijwilligers begeleiden al geruime tijd met zeer veel enthousiasme. Niet alleen kunt u hulp in het water krijgen maar ook kunt u op uw verzoek hulp ontvangen bij het omkleden of bij het vervoer. De lessen worden in Zwembad Loos gegeven en de temperatuur van het water is dertig graden °C. Voor meer informatie: mevrouw Horsting van UW, tel. 072- 5338319. Voor opgave belt u met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Leden van WonenPlus ontvangen een korting.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3