Kits Oonlie kinderen houden het koel! Mevrouw Hartog 100 jaar! Diamanten bruiloft voor echtpaar Toby-Verkuyl Feestelijk afscheid van juf Lucy Buurtbus Ontmoetingen H E I LOO 5 jêSl^MÊÊ I INGEZONDEN MEDEDELINGEN De grote vakantie is begonnen en een wagen volgeladen UITKI j KPOST 2 AUGUSTUS 2006 HEILOO - Met dit warme weer zoeken de kinderen van Kits Oonlie graag de verkoeling op. De leidsters van Kits Oonlie hebben daarom voor de kin deren de sproeier aangezet om even af te koelen. Tijdens deze warme dagen spelen de kinderen veel met water. De kinderen vermaken zich ondanks het warme weer prima met al dat water. Wilt u meer foto's zien van dit water- festijn, kijkt u dan op de website www.kits-oonhe.nl. HEILOO - Mevrouw Hartog vierde afgelopen dinsdag haar honderdste verjaardag, in Woon- en Zorgcentrum De Loet. Er was koffie en gebak voor iedereen en er was een üed ingestu deerd voor de jarige. Ook wethou der Rob Opdam was aanwezig en bracht een cadeau mee. Afgelopen zondag heeft mevrouw Hartog haar verjaardag met al haarkinderen, kleinkinderen en andere familie gevierd in Klein Varnebroek. Mevrouw Hartog is geboren aan de Oosterzij in Heiloo en is haar hele leven in Heiloo blijven wonen. Na haar trouwen runde zij, samen met haar man, 45 jaar lang een tuinders- bedrijf aan de Boekelemeer. Zij heeft toen altijd aan de Ter Coulsterlaan gewoond. Op haar 95ste verhuisde mevrouw Hartog naar Woon- en Zorgcentrum De Loet en daar is ze erg tevreden over. Ze doet mee aan alle activiteiten die worden georga niseerd en is gek op puzzelen. Binnenkort zal zij getuige zijn van het huwelijk van één van haar klein dochters en daar is ze apetrots op! De jarige in gesprek met loco-burgemeester Opdam. Foto: Merel Schut 'Als ik met de bus om half één Het Hoekstuk nader, zie ik een paar zwaaiende kinderen half op de weg bij de halte staan. Ze kunnen nauwe lijks wachten tot de bus stilstaat en de deur openzwaait. Nu zie ik hun moeder ook. De kinderen zoeken een stoel uit en als ik schattend naar de kinderen kijk, zegt moeder: "Ze zijn vijf en zeven jaar, daar ga ik niet over liegen; ik betaal liever gewoon hoor, want ik zou het jammer vin den, als de bus niet meer zou kun nen rijden. Kijk hier is hun kaartje en dit is die van mij." Marianne Buddingh en haar kin deren Isa en Ruben willen naar het strand op deze prachtige, zonnige, hete dag. Marianne kent de buurt bus door de artikelen in de Uitkijkpost en ze vindt het een geweldige uitkomst om makkelijk op het strand te komen. Ze zijn al eens eerder met de buurtbus meege reden, maar nu de grote vakantie is begonnen, zal het wel veel vaker gebeuren. „Het zou trouwens wel fijn zijn, als de bus wat vaker reed, om het uur of half uur en airco zou ook heerlijk zijn! De bus zoeft heer lijk over het nieuwe asfalt van de Zeeweg, want er zyn nu geen kuilen en hobbels meer." De kinderen pra ten honderduit over alles wat ze onderweg zien en Isa vindt dat we lekker hard rijden. „Wel jammer dat pappa er niet bij is, maar hij zal het wel leuk vinden als we in de krant staan." Bij strandopgang Noord zit Leida, onze vaste klant, al op ons te HEILOO - Het echtpaar Toby- Verkuyl vierde afgelopen dins dag hun. diamanten bruilofts feest. Het echtpaar woont al sinds 1978 in Heiloo. Begin juli heeft het paar Kun 60- jarige huwelijk al gevierd in Klein Varnebroek met familie en vrien den. Meneer Toby is in Assendelft geboren maar woonde daarna in Wormerveer. Zijn vader had een wordnginrichtingsbedrijf en daar werkte meneer Toby ook. De ouders van mevrouw Verkuyl waren daar klant. Mevrouw Verkuyl stu deerde in die tijd in Zetten maar toen ze een weekend thuis was leer de zij meneer Toby kennen in het woninginrichtingsbedrijf. Meneer Toby nodigde haar uit om een keer te gaan zeilen op het Alkmaardermeer en van het één kwam het ander. Meneer Toby bleef na de bruiloft werken in het wooninrichtingsbe- drijf en mevrouw Verkuyl werkte hard in het huishouden. Het paar kreeg vijf kinderen en verhuisde in 1978 naar Heiloo. Zij gingen wonen aan de Mariënstein maar sinds der tien jaar woont het echtpaar aan de Oestdommerveen. HEILOO - Juf Lücy Stienstra heeft op 20 juli afscheid geno men van alle kinderen van basisschool De Duif, waar zij jarenlang met heel veel plezier heeft lesgegeven. Juf Lucy gaat met pensioen. In 1966 heeft Lucy Stienstra haar akte gehaald en is zij als juf begon nen. In 1988 is ze op de voormalige Rehoboth begonnen, die later na de fusie De Duif werd. Natuuronderwijs en sportacti viteiten waren haar speciaüteiten. Vrijdag 14 juli was er een goed bezochte receptie voor Lucy voor ondermeer ouders en oud-collega's, donderdag 20 juli waren de kinde ren aan de beurt. Juf Lucy werd door een van de ouders met een stoere, rode auto opgehaald en is daarna in het zon netje gezet door de kinderen. Er was door de kinderen en de ouders geld ingezameld voor een mooie aquarel die 's ochtends aan Lucy werd aangeboden. Ze was er heel blij mee en ieder een kan terugkijken op een geklaag de dag; een vrolijk en zonnig afscheid van een juf. Juf Lucy nam na veertig jaar afscheid van haar leerlingen. Eigen foto wachten. Snel maak ik nog wat foto 's van moeder en kids bij de bus en de trap, waarna ze ons uitzwaaien tot we uit het zicht zijn verdwenen. Om half twee maak ik mijn tweede rit naar het strand en dan heb ik voor het eerst 'een wagen volgela den', want alle stoelen zijn bezet, totdat ik op de boulevard in Egmond aan Zee de passagiers uit zwaai. Zo druk heb ik het op maan dag nog niet eerder gehad: totaal zeven passagiers en het is nog niet eens 15.00 uur! Mijn opvolger zal het ook wel druk krijgen verwacht ik. Gelukkig maar want dan heb je minder last van de hitte.' (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus) Uit handen van loco-burgemeester Opdam ontving het echtpaar Toby-Verkuyl een echt Heiloos geschenk. Foto: Merel Schut

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5