Zonovergoten Egmonder Jeugdtoernooi Trias boekt successen in binnen- en buitenland Het 'Jan Ligthart' Zeevogels toernooi 2006 Tannes jeugd groot spektakel Basketbalspektakel in Alkmaar SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Open drive Oosthonk Bridgeseizoen gaat weer beginnen VOETBAL EGMOND - Zeevogels organi seert ook dit jaar het Jan Ligthart toernooi. Op dinsdag 15 augustus staan de eerste wedstrijden op het programma. Na de finales op vrijdag 18 augustus zal bekend zijn wie de Gouden Bommes voor één jaar in de prijzenkast mag zetten. Jan Ligthart heeft vele jaren heel veel werk verzet als vrijwilliger bij Zeevogels. Toen zijn gezondheid hem in de steek het heeft de vereni ging afscheid van Jan moeten nemen. Als eerbetoon aan Jan, en al die andere vrijwilligers, draagt het voorbereidingstoernooi zijn naam. De gouden wisselbeker is vernoemd naar zijn bijnaam: de Gouden Bommus. De winnaar van de editie 2004, Sint Adelbert, is ook dit jaar van de partij. De club uit Egmond Binnen heeft een moeizaam seizoen achter de rug. In de nieuwe editie zal het vele derby's gaan spelen in de vijfde klasse tegen onder andere Zeevogels, Duinrand en Egmondia. Duinrand S. uit Schoorl moest net als Zeevogels een stapje terug doen. De andere gemeentegenoot, Bergen is nieuw op het toernooi. Ook dit team is actief in de vijfde klasse. Thuisclub Zeevogels duikelde na één seizoen al weer uit de vierde klas. De Hoevers hopen in het komende jubileum jaar, de vereni ging bestaat 75 jaar, het verloren terrein te herwinnen. Dit zal dan gaan gebeuren onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Ernst Ranzijn die terug is op het oude nest. Het programma voor dinsdag 15 augustus is: Zeevogels - Bergen Sint Adelbert - Duinrand S. Op vrij dag 18 augustus komen de teams weer in actie voor de finalewedstrij den. Op beide wedstrijddagen zal er op sportpark Hogedyk in Egmond aan den Hoef om 19.00 uur worden afgetrapt. De toegang is gratis. HEILOO - Bij bridgeclub het Oosthonk wordt in het wintersei zoen iedere woensdagavond gebridged. Men is op zoek naar nieuwe leden. U kunt op een van de open drives die zij op alle woensdagavonden in augustus hou den, komen kijken of de club iets voo ru is. Zaal open om 19.00 uur. Inschrijven tot 19.30 uur, start bridgen 19.45 uur. De kosten bedragen: 1,50 voor leden en 2,- voor niet leden. Het Oosthonk bevindt zich aan de Oostkanter 14, in plan Oost in Heiloo. HEILOO - Op 11 september start het nieuwe bridgeseizoen van brid geclub Sans Atout. Elke maandag avond wordt er in het Open Huis in rookvrije zalen gespeeld. Bridge- liefhebbers of zy, die het willen leren, kunnen zich aanmelden bij Paul van Toornburg, tel. 072- 5330903 of Gerrit van der Klis, tel. 072-5111525, die u tevens verdere informatie kunnen geven. BASKETBAL REGIO - Op donderdag 24, vrij dag 25 en zaterdag 26 augustus wordt in Alkmaar een vier-lan- den-basketballtoernooi (heren) gehouden. Voor dit toernooi zal de sporthal in het nieuwe sportcomplex Oosterhout te Alkmaar worden omgetoverd tot een basketbalarena van internationale allure, met deel nemers uit Nederland, België, Zweden en IJsland. Het Nederlands herenteam is, onder leiding van bonscoach Marco van den Berg en adviseur Ton Boot, op dit moment in voorbereiding voor de tussen 3 en 16 september te spelen kwalifi catiewedstrijden voor het Europees Kampioenschap (B-divisie). Het wedstrijdprogramma voor dit voor Alkmaar en omgeving unieke sportevenement is: donderdag 24 augustus om 19.00 uur: Nederland - IJsland, 21.00 uur België - Zweden. Vrydag 25 augustus om 19.00 uur: Zweden Nederland, 21.00 uur: IJsland - België. Zaterdag 26 augustus om 14.00 uur: Zweden - IJsland, 15.45 uur: demonstratie rolstoelbasketbal, 16.30 uur: Nederland - België. Het is mogelijk om vooraf kaar ten te reserveren. Dit kan zowel telefonisch (072-5336658) als per e-mail: sportbedryf@aikmaar.nl. De kaarten liggen dan klaar op de wed strijddag bij de kassa. Pryzen van de toegangskaarten: jeugd tot en met 17 jaar 2,- (voorverkoop)/ 3,-, volwassenen vanaf 18 jaar 5,- (voorverkoop)/ 6,-. .TENNIS EGMOND - Op het tennispark van T.C. Hogedijk werd alweer voor de zevende keer het Egmonder Jeugdtoernooi ge houden, een toernooi dat steeds meer aantrekkings kracht heeft voor de jeugd uit de regio. Maar liefst 120 kinde ren hadden zich voor dit toer nooi aangemeld. Begonnen werd met poulewed- strijden zodat de kinderen niet na één verloren wedstrijd weer huis waarts konden, vanuit elke poule gingen de twee hoogstgeplaatste deelnemers/ koppels door naar het finale-afvalschema (de speciale spelregels waren niet meer van toe passing). Vrijdagmiddag en zater dag werd er gestreden om een plek in de finales, achtste, kwart en halve finales werden gelukkig onder iets lagere temperaturen gespeeld. Op zondag werden 15 finale-wed- stryden gespeeld. Om 16.30 uur konden op een vol terras voor het clubhuis de prijzen uitgereikt wor- ATLETIEK HEILOO - Afgelopen vrijdag avond was ze al weer present op de atletiekbaan van Trias; de kersverse gouden medaille winnares bij de Europese Kampioenschappen voor masters. Plaatsgenoot en Trias-lid Jolande Brasser leverde in het Poolse Poznan een grootse prestatie door bij het discuswerpen de gehele internationale concurentie achter zich te laten. Zij pakte met een nieuw Nederlands record de Europese titel bij de categorie vrou wen 60 tot 65 jaar met een discus worp van 30.54 meter. Het was de derde keer in haar imposante carri ère dat zij op internationaal niveau een belangrijke overwinning boek te. Ook waren er andere goede prestaties voor de Trias-atleten, onder andere by het kogelstoten en discuswerpen voor de mannen. Ron Apeldoorn stootte een persoonlijk record met de 7.25 kilo-kogel en kwam uit op 13.32 meter, waarmee hij concurent Jasper van Baar ruim achter zich liet. Het omgekeerde TENNIS. HEILOO - Afgelopen week was het weer een groot spektakel tijdens Tannes Jeugd 2006. Op sportpark Het Vennewater heb ben vele verschillende kinderen zich kostelijk vermaakt. De één was de hele dag op het springkussen aan het springen, ter wijl de ander het leuker vond om een DVD te kijken in de filmhoek. Weer een ander bevond zich achter de flipperkast en dat alles terwyl op baan één een zeer spannende drie setter bezig was. Het weer aan het begin van de week was droevig. Veel stortbuien afgewisseld met een paar droge perioden. In deze droge peri oden hebben de deelnemers alle partyen gewoon gespeeld. Aan het tennistoernooi kunnen kinderen deelnemen van 8 tot en met 16 jaar. Het toernooi wordt gespeeld in poultjes waarby wordt gesingled en gedubbeld. Zodoende speelt iedere deelnemer dus tenmin ste vier partijen. Na de poules wordt er een eindschema afgewerkt. En voor de deelnemers die geen dub- belpartner hebben kunnen vinden, heeft de commissie er een gevon den aan de afgematte finalisten, waarna ook nog tal van prijzen wer den verloot onder de deelnemers. Al met al weer een geslaagd jeugd- evenement op het park van T.C. Hogedyk. Maar liefst 120 kinderen hadden zich aangemeld voor het Egmonder Jeugdtoernooi. Eigen foto gebeurde by het discuswerpen, waarby met een afstand van 39.61 meter Jasper te sterk was voor Ron. Junior Lars Groot verraste by het verspringen met een sprong van 6.20 meter. In totaal waren er vry- dagavond zo'n 175 atleten actief op de trias-baan. Vrydag 18 augustus is de laatste van de drie avondwed strijden. De toeschouwers genoten van echte top-tannes partijen. Eigen foto Jolande Brasser helling af om op tijd de bel te halen. Ook het zwemmen en geïmprovi seerde beachtannes waren weer super. Gelukkig was het finalewee kend zonovergoten en konden alle toeschouwers genieten van echte top-tannes partijen. De prijsuitrei king vond plaats op een zonnige baan vijf met als verrassing een goudvis voor de enkelspel winnaars! den. De geplande ballonnenwed strijd ging helaas in rook op. Vlak voor de start stortte de tent in waardoor alle balonnen de lucht in gingen zonder de kaartjes. Voor de tobbedansbaan op de dinsdag is het prettig als de zeephelling nat wordt gehouden en dat ging prima met een buitje op z'n tyd. Alle deelne mers gingen in rap tempo van de

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 13