Werkzaamheden rotonde in volle gang Mooie opbrengst Statiegeldactie voor Dierenasielen H E I L O O 3 öSS^ëér Noodzaak renovatie bewezen, bezwaren weerlegd Enkele inwoners vinden een rotonde geen juiste oplossing KORTOM Inavan Duin te gast bij Bëat FM Oud papier inzameling Eensgezindheid Reis naar kenia Vissen op de wadden UITKIJKPOST 9 AUGUSTUS 2006 ?~v"'i-np j-" ry&~- S?te»ïS? s De contouren van de nieuwe rotonde zijn al goed zichtbaar. In deze situatie lijkt het zelfs weer erg op de situatie voor 1924, toen de late re Raadhuisweg nog uit twee stukken bestond, die deel uitmaakten van de Rijksstraatweg (Kennemerstraatweg). In de volksmond werd deze weg rond de kerk de Omloop genoemd. Foto: Mario Sacksioni De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.001 m 17.30 uur vrijdag 08.001 m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma tm do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Momenteel wordt er hard gewerkt aan de realisatie van een rotonde op de kruising Raadhuisweg en de Kennemer straatweg, ter hoogte van het gemeentehuis. Op maandag 24 juli is een aanvang gemaakt met de werkzaamheden en medio september zal het project, vol gens planning van de aanne mers, gereed zijn. De aanleg van de rotonde wordt tegelijkertijd uitgevoerd met de werkzaamheden in het kader van het meeijarenonderhoud van de Kennemerstraatweg. Deze werk zaamheden zouden volgens plan ning in gedeelten worden uitge voerd over een periode van 8 jaar. Door samenvoeging van onderdelen en door efficiënter werken, is deze periode beperkt tot 6 jaar. Door deze werkwijze is ook geld bespaard. De totale kosten voor het meerjarenonderhoud voor de Kennemerstraatweg zijn circa twee miljoen euro. De kosten van de aan leg van de rotonde vallen buiten de begroting van dit onderhoud. Gevraagd naar de noodzakelijk heid van deze gewijzigde verkeerssi tuatie, reageert de projectleider van de gemeente Heiloo: „Na onderzoek van een extern adviesbureau is geconstateerd dat de verkeerslich ten in Heiloo tegen de afschrij vingstermijn van vijftien tot twintig jaar aan zit en aan vervanging toe is. Dit geeft de gemeente de gelegen heid een nieuwe situatie te creëren, REGIO - De Statiegeldactie die de Dierenbescherming onlangs heeft gehouden, is succesvol verlopen. Tijdens de WK-periode kon iedere voetbalgek én dierenliefhebber zijn uitgaande van het 'Duurzaam Veilig Verkeer'-beleid. Hierin wordt de voorkeur uitgesproken voor over gang naar rotondes in plaats van verkeerslichten, waar dat mogelijk is. Gebleken is dat dit de doorstro ming bevordert en de veiligheid van de verkeersdeelnemers vergroot." Miscommunicatie Enkele inwoners vinden een rotonde geen juiste oplossing vanuit verkeerskundig opzicht en heten dit in een bezwaarschrift weten aan het college. Een andere inwoner, een direct aanwonende, voelde zich zelfs benadeeld door de komst van de rotonde, en verweet het college onvoldoende communicatie richting de burgers. Deze persoon zag echter af van gerechtelijke stappen nadat wethouder Opdam toezegde de rotonde 3,5 meter te verschuiven richting de Witte Kerk. Ook de politieke partijen Heiloo2000 en de NCPN hebben bezwaren tegen de komst van de rotonde, en stemden tegen in de raadsvergadering waarin het onder werp werd besproken. Zij verweten het cohege onvolledige informatie verstrekking en onvoldoende com municatie. Het college bracht daar statiegeldbonnetje hierin depone ren. In totaal is er voor de beide opvangcentra samen 1360,- inge zameld! De opbrengst van deze actie is bedoeld voor het Dierentehuis Alkmaar en het Knaagdieren- tegenin dat het onderwerp aangebo den is aan de raadscommissie Openbare Ruimte. Wat betreft de Heilooër bevol king, die is begin juni via de gemeentelijke informatiepagina in deze krant al geïnformeerd over de komst van de rotonde. Met de enige direct aanwonende, en dus belang hebbende, is al vanaf januari con tact geweest. Wethouder Opdam was dan ook verbaasd over enkele negatieve reacties omtrent de veranderingen. Omwonenden hebben een huis-aan- huis brief over de onderhoudswerk zaamheden aan de Kennemerstraat weg ontvangen en men is in de gelegenheid gesteld vragen te stel len. Het cohege hoopt dan ook bij monde van wethouder Opdam dat iedereen straks tevreden zal zijn met de nieuwe rotonde, die zal gaan zor gen voor een betere doorstroming op de Kennemerstraatweg en een veiligere situatie zal creëren voor zowel voetgangers als fietsers, die op deze rotonde voortaan voorrang hebben. „Öp deze nieuwe rotonde is door ons gekozen voor een voor rangssituatie voor fietsers en voet gangers, net als op de rotonde Heerenweg/ Stationsweg. Om de uniformiteit binnen de gemeente te waarborgen, gaan we onderzoeken of de voorrangssituatie bij de roton de Vennewatersweg/ Kennemer straatweg kan worden gewijzigd. Daar geldt nog steeds voorrang voor de automobilisten", aldus de gemeentelijke projectleider. centrum in Heiloo. Hier worden zwerf- en afstandsdieren opgevan gen, verzorgd en herplaatst bij nieu we baasjes. Het is jaarlijks weer passen en meten om de exploitatie van de opvangcentra rond te krijgen, maar HEILOO - Donderdag 10 augustus maart is Ina van Duin- Nieuwenhuis te gast in het radio programma Intermezzo van pre sentator Bob van Unnik. In de uitzending zal zij vertellen over haar werk als magnetiseur en daarnaast over haar liefde voor het pianospel. De uitzending is van 20.00 tot 21.00 uur. Aansluitend op dit programma zal er een uur klassiek te horen zijn. BeatFM is te beluisteren via de kabel op 96,5 FM en via de ether op 106.3 FM. HEILOO - Op zaterdag 12 augustus zal muziekvereniging Eensgezindheid, net als iedere andere tweede zaterdag van de maand, het oud papier inzamelen in de wijken Blockhovepark en Plan Oost. Het oud papier dient in dozen en/of bundels op de verzamel plaatsen (gele stippen) voor 09.00 uur klaargezet te worden. De eerstvolgende oud-papier acties zijn dit jaar gepland op zaterdag 9 september, 14 oktober, 11 november en 9 december. HEILOO - Op 1 september ver trekken Miriam Terhen en Wytze Niezen voor drie maanden naar het Child Rescue Center in Thika, een kindertehuis dat veertig kilo meter ten noorden van de Keniase hoofdstad Nairobi ligt. In de Uitkijkpost van 2 augustus vertelden ze alles over hun reis en werd de mogelijkheid geboden om een donatie te doen voor het. Helaas zijn we bij het rekening nummer vergeten informatie ver geten te vermelden. Nogmaals: als u het project van Miriam en Wytze financieel wilt steunen, dan kunt u geld overma ken op postbank rekeningnum mer 1973567, ten name van M.J. Terlien en/of WA.Niezen in Heiloo. Al het geld van deze reke ning zal gaan naar projecten in Kenia. HEILOO - De stichting Belangenbehartiging Uitkeringsgerechtigden houdt weer het jaarüjkse vissen op het Wad. Het gaat gebeuren op don derdag 31 augustus. Ih verband met het tij, vetrekt men om 06.00 uur vanaf De Bergeon, Bergeonstraat 30 te Heiloo en men is om 16.30 uur weer terug. U kunt, indien u geen eigen ver voer heeft, altijd met iemand meerijden. Voor hengels en aas wordt gezorgd. Dé kosten bedragen 8,-. Ook niet uitkeringsgerechtigden zijn welkom in zover er nog plaats is. U kunt zich tot 25 augustus opgeven bij Ton Dijkman, tel. 072-5333215. de Statiegeldactie heeft voor een mooie aanvulling gezorgd. De Dierenbescherming is zeer tevreden met dit resultaat en spreekt haar waardering uit voor diegene die zijn of haar bonnetje aan de dieren heeft afgestaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3