Amazing Eddie mooiste op Pet Passion Parade in Rotterdam H E I L O O 5 Wie bent u? POLITIEBERICHTEN Aanhouding na huiselijk geweld Diefstal uit woning Parkeercontrole IENSTEN 9 INGEZONDEN BRIEF Eddie heeft met dit mooie weer dan ook vaak een honden T-shirtje aan OUD PAPIER Gebakken lucht Oude Pekela in Noord Holland DIERENBESCHERMING UITKIJKPOST 9 AUGUSTUS 2006 In het kader van de zomertijd interviewt de Uitkijkpost willekeurige mensen op straat in Heiloo, met vragen als: wie bent u, wat vindt u (minder) leuk aan Heiloo, wat is uw favoriete plek in Heiloo, en heeft u nog tips voor de lezers? Meneer Schalks (78 jaar) woont al 51 jaar in Heiloo. In verband met werk verhuisde hij hierheen. Hij fietst veel en bezoekt daarby zijn favorie te plekken: het park, de Oosterzij met de weilanden en Plan Oost bijvoor beeld. Meneer Schalks vindt dat Heiloo een mooi dorp is. Hij kent geen onveilige plekken. Zijn tip aan de lezers is: ga veel fietsen, buiten Heiloo zijn ook zoveel mooie plekken. De polders en Egmond bijvoorbeeld. Meneer Schalks vindt de inwoners van Heiloo 'aardige mensen'. HEILOO - Op woensdagavond 2 augustus, omstreeks 23.00 uur, belde een getuige uit Heiloo dat zy bij een van de buren een vrouw hoorde gillen. Te oordelen aan de geluiden ging zij er vanuit dat er een vrouw werd mishandeld. Ter plaatse hoorde de politie ook een vrouw om hulp roepen. Toen er op het bevel om de deur open te doen niet werd gereageerd, klom men enkele politiemensen door een openstaand raam naar binnen. In de woning troffen zij de 29-jari- ge bewoner en zijn 21-jarige vrouw aan. De man werd aangehouden en voor verhoor overgebracht naar het politiebureau. De vrouw gaf aan door hem mis handeld te zijn. Oorzaak van de mishandeling zou liggen in het feit dat de vrouw te lang op familiebe zoek was geweest. HEILOO - De bewoner van een woning aan de Vinkenbaan deed maandag 31 juli aangifte van dief stal van een radiocdcombinatie en een GSM uit zijn woning. De diefstal werd gepleegd in de nacht van zaterdag op zondag 29- 30 juli. De bewoner had gedurende de nacht de ramen van zyn woning wijd opengezet als gevolg van de extreme hitte. Door de openslaan de ramen waren de dader(s) in staat om naar binnen klimmen. HEILOO - Op zaterdag 5 augustus werd gecontroleerd in het parkeer- zonegebied van het winkelcentrum 't Loo. Tydens de controle werden tien bekeuringen uitgeschreven. Vervolg van voorpagina HEILOO - Het Heiloose hondje Eddie is nog geen 5 maanden oud, maar gaat nu al een glans rijke carriere als model tege moet. Tenminste, als het aan de hond zelf ligt, want die genoot met volle teugen van alle aan dacht, zaterdag tijdens de Pet Passion Parade in Rotterdam. Eigenares Edith Kuiper stond minder zelfverzekerd in de spot lights en is er zelfs nu nog een beetje beduust van: ,,Ik vond het doodeng maar Eddie genoot van alle aandacht, hep alsof hij dat dagelijks doet over de catwalk en ging gewoon poseren voor alle camera's!" „We hebben de hond net drie maanden", vertelt de Heiloose, die tevens een dierenspeciaalzaak in Heiloo heeft. .Aangezien een Chinese Naakthond geen alledaags ras is, en daarbij best wel bewerke lijk is qua verzorging heb ik mij begin dit jaar aangemeld op inter net bij een forum over dit bijzonde re ras. Iemand op dat forum wist over de Pet Passion Parade en het leek mij leuk om daar te gaan kij ken. Met Eddie en met mijn tante togen we naar Rotterdam, op zoek naar meer informatie over dit ras en om eens rond te kijken wat er allemaal voor trends op dierenge- bied zijn." Edith vervolgt haar verhaal: „De organisatie had uit de aanmeldin gen via internet al kandidaten geko zen voor de finale van de Parade, maar er waren nog twee plaatsen vrij. Mensen die nog mee wilden doen, konden zich aanmelden. Onder het mom van: ach doe eens gek, heb ik mij met Eddie aange meld. Tijdens de voorronde moesten de deelnemers één voor één met hun dier de catwalk op en wat vragen beantwoorden. Ik vond het doodeng maar Eddie genoot van alle aandacht, üep alsof hij dat dagelijks doet over de catwalk en ging gewoon poseren voor alle camera's. We werden uitgekozen voor de finale." Alle finalisten werden op het podium opgemaakt en de dieren werden 'opgepimd'. Eddie's kuif werd overeind gezet en zijn lijfje werd met zilveren glitterspray inge- sprayd. Achter de schermen werden de eigenaren met kleren extreem uitgedost. „Ze hadden mij een zwarte pruik met kort haar opgegeven zodat ik mijzelf niet meer herkende! De parade was een prachtig gezicht, er hepen allemaal verschillende dieren mee met him uitgedoste baasjes. Honden, katten maar ook eenden, een geit, een paard, drie kinderen met een hemelbedje met een konijn erin, papegaaien enzovoorts. Eddie heeft de hele weg 'gedanst' op de muziek en er werden ontzettend veel foto's van hem gemaakt." Na de parade moesten de fina listen weer de catwalk op en wer den de prijswinnaars bekend gemaakt. De derde prijs was voor een mevrouw met een uil, de twee de prijs voor een mevrouw met twee fretten en de eerste prijs ging naar het dansende hondje die zicht baar genoot van alle aandacht om hem heen en die bekende X-factor helemaal in zich had: Exciting Eddie! „Tot onze grote verrassing en lol zijn Eddie en ik de winnaars gewor den van dit evenement. Meerdere televisie stations hebben opnames gemaakt, het is zaterdagavond onder andere bij Hart van Nederland op tv geweest. We zijn naar huis gebracht in een limousine en hebben diverse leuke prijzen gewonnen waaronder inschrijving van Eddie voor een diercastingbu- ro." Zielig is het absoluut niet voor Eddie. „Doordat een Chinese naakthond weinig tot geen haar heeft, ze hebben alleen haar op kop, poten en staart, moet je deze dieren aankleden tegen de kou en om te beschermen tegen de zon. Eddie heeft met dit mooie weer dan ook vaak een honden T-shirtje aan. Voor het najaar en de winter heb ik al verschillende jassen besteld. Eddie is dus gewend om kleren aan te hebben. Het oppimpen van je hond is dan een kleine zijstap die je met humor en een knipoog moet bekijken." Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds A.A. Spijkerboor, Santpoort. GGZ WiUibrorduskapel Zondag 10.00 uur: dienst van schrift en tafel, voorganger ds Firet. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger W van Schie. Orgelbespeling Witte Kerk Woensdag 16 augustus, 12.00 tot 13.00 uur: Dub de Vries. OL Vrouw ter Nood Zaterdag 12 augustus, 12.00 uur: plechtige eucharistieviering met de beide bisschoppen en medepriesters vanwege het verwelkomen van de drie nieuwe zusters, 16.00 uur: Vespers. Zondag 13 augustus, 10.30 uur: eucha ristieviering, 15.00 uur: Lof. Maandag 14 augustus, 12.00 uur: eucharistievie ring. Dinsdag 15 augustus, Marie Hemelopneming: 12.00 uur: bedevaart, 19.00 uur: eucharistieviering. Woensdag 16 augustus, 08.30 uur: eucharistieviering H. Comeliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering, voorganger pastor B. van Schie. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan vakantiekoor, voorgegaan door pastor B. van Schie. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: communieviering met samenzang. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met samenzang. Zondag 10.00 uur: gebedsdienst met Soli Deo Gloria. OLV OnbevL Ontvangen Egm. aan Zee Zaterdag 19.00 uur: communieviering. Zondag 10.00 uur: communieviering met st. Caecilia. HAgnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger R Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorganger pastor H. Helsloot. Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Zie alle vaste acties op www.uitkijkpost.nl De enige echte overheidstaak is veiligheid, dus politie justitie en de rest van alle overheidsbemoeie nis dient slechts als bezigheidsthe rapie voor overtollige klerken en potsierlijke politici. Een mooi voor beeld is het jeugdbeleid: kost ton nen aan geroofd belastinggeld ter wijl het niet meer is dan het opbakken en verplaatsen van voch tig warme lucht dat echt niemand wat interesseert zodat de gemeente dan maar wanhopig op ronseltocht is moeten gaan met zeurbrieven. Vijf van mijn kinderen hebben zo'n zielige ronselbrief van de gemeente ontvangen en die direct op de juiste plek gearchiveerd: de vuilnis bak. Zoals 99,99% van de belaagde jongeren regelen zy hun zaakjes zelf wel en hebben zij geen enkele behoefte aan bemoeizucht van de gemeente of de denktank (welk gemeentelijk genie heeft die drem pels op de Zeeweg bedacht?). Zij zyn heel goed in staat om zelf uit te maken hoe zij met elkaar moeten omgaan op straat en of zy Heiloo al of niet saai vinden. Dat geldt ook voor my als ouder: zoals 99,99% van alle ouders ben ik heel goed in staat om mijn kinderen op te voe den en te verzorgen en heb daar geen irritante staatshulp bij nodig. W. van Kiel Heiloo Wie gelooft in de helende energie van dolfijnen kan net zo goed den ken dat zijn neus van Deventer koek is. Dolfijnen zwemmen niet in een plasje van 10 tot 20 centimeter water, ze kunnbn wel drie tot vier meter lang zijn. Zo'n ziek jongetje kan wel voorgoed de doodschrik van zyn leven oplopen. Het dames softbalteam schijnt trouwens ook tot kleuterniveau te zijn afgedaald. De commercie bloeit. Een dorp in de greep van oplichterij en waan zin. De volksgezondheid is in gevaar. Oude Pekela in Noord Holland. Elly Verplanke Visser Heiloo Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar. nlwww. dierenbeschermingalk- maar.nl. Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35,-Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, bgg: 5337280, e-mail: info@knaagdierencen- trum.nl, www.knaagdierencentrum.nl Vermist Donker cyperse poes, 5 jaar, Romi: Wetholtlaan, Heiloo. Zwartbruin cyperse poes, witte kin, bruin vlekje in één oog, 13 jaar, Tabby: Groot Barlaken, Heiloo. Klein roodbruin hondje met baardje, lichtbauw leren bandje met zilverkleuri ge kluifjes, reutje, 1 jaar, Daan: Middenweg, Limmen. Gevonden Rood cypers poes, klein wit befie, lich trode voetjes: omgeving station Heiloo. Zwart poesje, bruinige oogjes, ca. 5 maanden: Waterbaak, Heiloo. Sterk vermagerde kat, grijscypërs, grysbruinige kop, zwart/rood bandje met zilverkleurige nopjes plus belletje, anthracietkleurig vlooienbandje: Dorpsstraat, Akersloot. Informatie Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5