Maureen Groefsema jeugdvakantiecocktail groot succes geselecteerd voor WK Jeugd clubkampioenen TV Akersloot bekend Wielrennen, sport en communicatie Finaledag van Zeevogelstoernooi Birgit Ente geselecteerd voor EK Judo Egmonds Luchtpost INGEZONDEN MEDEDELINGEN Wie wordt de winnaar van de Gouden Bommus? SpM JUDO REGIO - De judoka's Maureen Groefsema en Birgit Ente van Stichting Topsport Tom van der Kolk uit Alkmaar hebben afge lopen week van de bondscoach te horen gekregen dat zij gese lecteerd zijn voor de EK en WK judo in de leeftijdsklasse tot 20 jaar. Maureen Groefsema in de tot 52 kilogram wist dit jaar al derde van Europa te worden in de leeftijds klasse tot 17 jaar. Het 14-jarig talent liet vorig jaar al heel judoland Nederland verbaast staan met vier Nederlandse titels op rij. Maar dit jaar verbaasde zy ook het interna tionale judowereld. In de leeftijds klasse tot 20 jaar waar zij pas over twee jaar thuis hoort wist zij op al de drie A-toernooien (Lyon - Wenen en Polen) prys te halen. In Wenen haalde zy zelfs de nummer twee van Europa van vorig jaar eraf. En de nummer drie van Europa uit eigen land versloeg zij ook al twee maal op rij dit jaar. Vanwege deze presta ties is Groefsema geselecteerd voor de Wereld kampioenschappen Judo die half oktober op de Dominicaanse Republiek gehouden zal worden. Birgit Ente in de categorie tot 48 kilogram heeft dit jaar volledig voor de topsport gekozen, studeert op de Johan Cruiff academie in Amsterdam en krijgt voor haar zware trainingsarbeid van afgelopen jaar nu dan ook uitbetaald door geselecteerd te worden voor Europese Kampioenschappen die begin september in Estland gehou den zal worden. In Lyon kwam zij al vrij ver en in Wenen wist zy een derde prys te behalen met zeer goed judo. Aankomende woensdag krijgt Mikos Salminen, tot 60 kilogram, te horen of hij wel of niet geselecteerd is voor de Europese Kampioen schappen judo. Coach/Trainer Tom van der Kolk die deze drie judoka's begeleid is zeer positief over de ont wikkeling van zijn judoka's en hoopt met behulp van de gemeente Alkmaar dat Judo in de toekomst op topniveau in Alkmaar kan worden beoefend. CASTRICUM - Van 24 juli tot en met 25 augustus organiseert Stichting Welzijn in Castricum voor de negende keer de Jeugdvakantiecocktail. Een maand lang worden er allerlei activiteiten georganiseerd voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Zes weken lang vakantie klinkt leuk, maar ook dat kan op een gegeven moment wel eens gaan vervelen. De Jeugdvakantiecocktail is dan een uitkomst. In ruim 5 weken tyd worden er maarliefst vijf enveertig activiteiten georgani seerd, voor ieder wat wils. Kinderen kunnen tegen een kleine vergoe ding bijvoorbeeld klimmen, dansen, tennissen, knutselen, trampoline springen, toneelspelen en vissen. Het enthousiasme van de kinderen is groot, zo blijkt bijvoorbeeld in Multisportpark Berg en Bal, waar kinderen in de leeftyd van 7 tot en met 12 jaar mogen klimmen en klauteren tegen de enorme wanden. Klimmen tegen zo'n hoge wand is voor sommige best eng, maar met wat aanmoediging van vrijwilligers en onder begeleiding van ervaren klimdocent Roy Boontje komt het helemaal goed. De Jeugdvakantie cocktail wordt georganiseerd door Stichting Welzyn in Castricum in samenwerking met allerlei andere vrywillige(rs) en professionele instellingen. Medewerkster van Stichting Welzijn, Irene Zijlstra legt uit waar om de activiteiten voor kinderen worden georganiseerd. ,,De cocktail heeft ten eerste als doel om recrea tie aan te bieden aan kinderen. Daarnaast speelt het aspect educa tie natuurlyk ook een rol. Kinderen komen in contact met verschillende activiteiten en sporten en leren daarvan. De Jeugdvakantie-cocktail is een mooie gelegenheid om kinde ren in contact te brengen met din gen waar ze anders niet snel mee in aanraking zouden komen. We hopen er ook eigenlijk op dat kinderen zich na het deelnemen van een activiteit zich er voor aanmelden na de zomer", aldus Irene Zijlstra. Nog enkele plaatsen vrij Op 10 juli was er een inschryf- avond voor de activiteiten en daar was het net zoals bij andere jaren erg druk. ,,We zyn dus erg tevreden over het aantal aanmeldingen. Tydens het mooie weer was het iets rustiger, maar nu het weer omgesla gen is, trekt het aantal aanmeldin gen aan.", aldus Zylstra. Ondanks dat byna alle activiteiten vol zitten, zijn er nog een paar plaatsen over voor kinderen die interesse hebben. Er is nog ruimte bij het Poppen theater op 17 augustus voor kinde ren van 4 tot en met 7 jaar, bij Streetdance op 18 augustus voor 8 tot en met 12 jaar, by Country-line Dance op 21 augustus voor 8 tot en met 12 jaar, en in de laatste week zyn er op bijna alle dagen nog een paar plaatsen vrij. Niet alleen kinde ren uit Castricum kunnen zich aan melden, ook kinderen uit de omge ving zijn welkom. Voor meer informatie over de Jeugd vakantiecocktail of over deelname, kunt u bellen met Stichting Welzyn tel. 0251-673793. TENNIS AKERSLOOT - TV Akersloot heeft in het seizoen 2006 een record aantal jeugd leden. Dat was goed te merken tijdens de onlangs gehouden jeugdclub kampioenschappen. Een volle week lang in de volle zon namen ongeveer 70 spelers tus sen de 8 en 17 jaar deel aan de 'clubkampioenschappen' Ondanks de hitte waren leden van de jeugdcommissie samen met vele ouders en oudere jeugdleden aanwezig voor de morele en prakti sche ondersteuning. In de loop van de week steeg met de temperatuur de tennisprestaties - en de span ning enorm! Gedurende de week werden er veel wedstryden in drie sets gespeeld. En was er sprake van hevige strijd tussen broers en zus sen neefjes en nichtjes etcetera. Na alle gezelligheid en gezwoeg - op de banen en het terras - werden de bekers tijdens de finaledag om 18.30 uur uitgereikt aan de diverse spelers. De wisselbeker - een bij zondere aanmoedigingsprijs voor een jeugdlid die leuk kan tennissen maar helaas naast de pryzen viel ging dit jaar naar Kaiya Wijte. VOETBAL EGMOND - Op vrijdag 18 augustus worden de finale wed strijden gespeeld van het door voetbalvereniging Zeevogels georganiseerde Jan Ligthart toernooi. De deelnemende verenigingen; Sint Adelbert, Duinrand S., Bergen en gastheer Zeevogels zullen op deze avond uitmaken wie zich de winnaar mag noemen van de Gouden Bommus. De winnaars van de duels van de wedstryden die dinsdag 15 augustus zyn gespeeld komen tegen elkaar uit in de finale op het hoofdveld. Op het B-veld wordt gelijktijdig de strijd om de derde en vierde plaats gespeeld. Op sportpark Hogedijk in Egmond aan den Hoef beginnen beide wedstry den om 19.00 uur en de toegang is gratis. EGMOND - Zaterdag 5 augustus werden de jonge duiven, voor alweer hun laatste wedvlucht dit jaar, gelost in Morlincourt in Frankryk. De vlucht ging over een afstand van 360 kilometer en de duiven hadden af te rekenen met een noordwestenwind kracht 4 en een enkele bui, dus het was een pit tige wedstryd. Hans van de Berg klokte de eerste duif, tweede werd Louis Schuit, derde Hennie Liefting, en vierde Nic Groot. Zaterdag 12 augustus ging de reis naar Meer in België: 1. Hennie Liefting, 2. Marco Groot, 3. Hans van de Berg, 4. Louis Schuit, 5. Nic Groot, 6. Joop Zonneveld, 7. Ineke van Tuyl. REGIO - Communicatie en sport. Het is bij (top)sport niet los te koppe len. Jeroen Delmée - recordinternational Nederlands hockeyteam - zei in zijn dankwoord na de gewonnen Champions Trophy in Barcelona (juli 2006). „Door het werk van Bouke hebben wij de titel gehaald. In korte tijd hebben wij onze teamspirit en mentale weerbaarheid vergroot." Een groter compliment kan NTI-NLP niet krijgen. Nu op naar de wereldtitel in septem ber en de olympische titel in 2008! Wil jy als (top)sporter een nog grotere mentale weerbaarheid verkrijgen en nog steviger in je (wieler)schoenen staan, neem dan eens vrijblijvend contact op met ons instituut (zie de adver- tie elders in deze krant). Er is een kortdurende specifieke training voor sporters/coaches. Communicatie, oplossingsgericht coachen (zowel van anderen als van jezelf) en nog veel andere onderdelen komen aan bod. Ik wens alle deelnemers en medewerkers veel succes en veel plezier tydens de Wielerronde van Limmen! Sportieve groet van Bouke de Boer Klimmen tegen zo'n hoge wand is voor sommige best eng, maar met wat aanmoediging komt het hele- maal goed! Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11