Boek over Ine Veen Woeste Willem heeft zijn bord terug! Rima en Ouderenwerk starten gespreksgroep Op zoek naar liefde, rijkdom en wijsheid? Taartenbakwedstrij d Country Fair H E I L O O 3 Mensen die hun partner hebben verloren hebben steun aan elkaar Wie bent u? UITKIJKPOST 23 AUGUSTUS 2006 •Vervolg van voorpagina Zijn biografie over Ine is uiterma te interessant. Volgend jaar decem ber wordt Ine Veen 70 jaar en wie denkt dat ze nu lekker op haar lau weren rust heeft het bij het ver keerde eind, want Ine is aan iets nieuws begonnen in haar leven: een boek schrijven. Het gaat niet over toneel of kunst of haar eigen boei ende leven maar over politiek en wel over de moord op Pim Fortuyn! Ine veen en Pim Fortuyn? ,,Dat is niet zo vreemd want op mijn vijftigste hoorde ik bij toeval dat Cees Veen niet mijn vader was maar dat ik een kind ben van Gerard van Hulst. Gerard was een bekende componist, dirigent, schrijver, schilder en museumeige naar. Hij woonde in België en het zal wel toeval zijn dat in zijn huis nu Marten Fortuyn woont, de broer van Pim." Maar van waar die poli tieke belangstelling? „Tja, het zal wel in mijn bloed zitten. De broer van Gerard van Hulst is politicus professor doctor Johan van Hulst. Hij was 25 jaar poüticus, senator in de eerste Kamer en ook mede oprichter van het CDA. Een man die op zijn 96ste nog eerste weet te worden op schaaktoernooien en nog boeken schrijft. Dus het wordt tijd dat ik ook eens een boek schrijf. Mijn vader schreef er 25 en oom Johan is de tel kwijtgeraakt, maar ik wil eens de waarheid over die moord op papier zetten want dat blijkt tot op heden nog niet te zijn gebeurd. 'De muze Ine Veen', van Adrian Stahlecker verscheen bij uitgeverij Aspekt en kost 24,95. Henk van der Meyden schreef het voorwoord en kreeg het eerste exemplaar. HEILOO - Bijna 15 jaar gele den stond er een klein berichtje in de Uitkijkpost, over een inwoner van Heiloo die woest was door de diefstal van een straatnaambord. Niet zomaar een bord, maar een speciaal bord voor deze Wim Oosterling gemaakt, toen hij begin jaren negentig afscheid nam van zijn baan als bedrijfsleider bij de Hoogovens. Omdat hij nogal eens uit zijn slof kon schieten, gaf zijn personeel hem een groot bord met daarop 'Woeste Willemweg'. Een gebaar dat Wim zeer kon waarderen. Groot was dan ook zijn teleurstelling toen het bord was verdwenen nadat hij terugkwam van een vakantie. Nog groter was zijn verbazing toen hij maandag jongstleden, bijna 15 jaar jaar na de diefstal, door een over buurman werd geattendeerd op de aanwezigheid van het bord bij van der Steen autobedrijf. Toen hij polshoogte ging nemen, bleek het bord inderdaad in de showroom te hangen. Zonder mor ren kreeg Wim zijn bezit terug, en inmiddels hangt het weer waar het thuishoort: op de gevel van de fami lie Oosterling! Wim Oosterling vond na bijna 15 jaar bij toeval zijn naambord terug in de showroom van van derSteen autobedrijf. Foto: Uitkijkpost De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. HEILOO - Voor Hindoes zijn de goden overal: in een tempel, op het werk, in de auto of in de natuur. De tentoonstelling 'De goden verzoeken' laat zien hoe Hindoes met hun goden omgaan. Rond belangrijke momenten als geboorte, huwe lijk en dood, maar ook van dag tot dag. Op 5 september stelt de Culturele commissie van Stichting Ouderenwerk Heiloo u in de gele genheid om in groepsverband de tentoonstelling De goden verzoeken in het Tropenmuseum te Amsterdam te bezoeken. Rond 11.00 uur staat bij voldoende belangstelling in het Tropen museum een gids voor u klaar. Uw bijdrage voor deze rondleiding bij 15 deelnemers bedraagt 4,-. Alle kosten voor openbaar vervoer, entree museum en dergelijke zijn voor eigen rekening. De entree voor het museum bedraagt 7,50, met een 65+ kaart betaalt u 6,-. Indien u in bezit bent van een museumjaarkaart is de toegang gra tis. Wilt u deze tentoonstelling vol fascinerende rituelen, kleuren en geuren bezoeken, dan kunt u zich voor vrydag 1 september opgeven bij: Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt, tel. 072-5331297 of per e-mail: activiteiten@ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo organi seert in samenwerking met de Rima (maatschappelijk werk) vanaf september een gespreks groep voor mensen die hun partner hebben verloren. Verweduwen, dat is de algemene term voor een verlies dat niemand wil meemaken, maar velen over komt: je levenspartner verliezen, door de dood. Verhes dat gepaard gaat met verdriet door het overlij den, de leegte, het zinloze, de schok van het er alleen voor staan, de twij fel. Gevoelens die kunnen maken dat men langere tijd niet voldoende meer is staat is de draad van het leven, van je eigen leven, weer op te pakken. Steun van anderen helpt echt. Vaak zijn dat vrienden, familie, kinderen. Maar er zijn ook anderen die hetzelfde meemaken of meege maakt hebben, bij wie steun en begrip te vinden is. De gespreks groep wordt in het Trefpunt te Heiloo gehouden, begint medio sep tember en duurt 15 weken van twee uur, waarin begrepen een aantal sociaal culturele 'uitstapjes' en kost 30,-. Aan de gespreksgroep kun nen ongeveer tien personen deelne men; de begeleiding wordt verzorgd door een maatschappelijk werkster van de Rima en een sociaal cultureel werkster van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Voor opgave en/ of vrijblijvend nadere informatie, tel. 072-5331297. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd Susanne Hooyberg (18 jaar) woont momenteel vanwege stage in Noordwijk, maar woont eigenlijk wel in Heiloo. De plekken waar ze graag komt zijn Aris de Wit, de camping waar ze werkt en de atletiekvereniging. Susanne voelt zich wel thuis in Heiloo en vindt het er gezellig. Iedereen kent elkaar en dat vindt ze leuk. Ze woont liever in een klein dorp dan in een grote stad. Haar advies aan de lezers is: duik lekker de kroeg in want daar kan je je prima vermaken! Foto: Merel Schut HEILOO - Zondag 3 september is het weer zover. Dan gaat voor de vierde maal de Country Fair plaatsvinden aan de Zeeweg in Heiloo. Ook dit jaar wordt weer de taar- tenbakwedstrijd gehouden. De orga nisatie hoopt dat weer een hoop mensen het aandurven om hun beste taart te bakken en 's ochtends tussen 09.30 en 10.00 uur komen brengen om hem te laten keuren door een banketbakker. Zij krijgen in ieder geval een vrijkaartje voor de Fair en kans op de hoofdprijs, die bestaat uit een taartschep met inscriptie en een dinerbon van restaurant Wildschut. Tevens steun je de rijvereniging van Heiloo, want de taart zal in pun ten/stukjes worden verkocht bij de koffie. Mochten er nog vragen zijn dan kunt u informatie vinden op www.countryfairheiloo.nl of telefo nisch contact opnemen met Sylvia Korver, tel. 06-29181426. In het kader van de zomertijd interviewt de Uitkijkpost willekeurige mensen op straat in Heiloo, met vragen als: wie bent u, wat vindt u (minder) leuk aan Heiloo, wat is uw favoriete plek in Heiloo, en heeft u nog tips voor de lezers?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15