PartiCura biedt alternatief voor thuiszorg H E I L O 0 5 KNAU- actie 'Samen lopen is leuk' INGEZONDEN MEDEDELINGEN POLITIE BERICHTEN Poging tot oplichting Inbraak in woning Inbraak in personenauto 0 u D PAPIER INGEZONDEN BRIEF Rotonde DIERENBESCHERMING Tweedehands boekenmarkt Looptrainingen beginnen bij Sporthuis Visser KERK DIENSTEN U ITKIJ KPOST 23 AUGUSTUS 2006 REGIO - Naast traditionele zorg in natura (via de reguliere thuiszorgorga nisatie) is ook zorg in financiële vorm mogelijk. PartiCura IJmond levert sinds 8 jaar deze zorg in de regio IJmond. In de media is de afgelopen tijd veel te doen geweest over de toenemende wachtlijsten binnen de thuiszorg. Diverse thuiszorgorganisaties geven aan geen, of onvoldoende, budget te hebben. Hierdoor nemen ze geen nieuwe aanmeldingen voor (huishoudelijke) zorg meer aan, met als gevolg een tij delijke cliëntenstop! Er bestaat echter ook een andere optie om uw zorg thuis te ontvangen. U kunt namelijk kiezen voor zorg in financiële vorm (een persoonsgebonden budget oftewel een PGB). Met een PGB kunt u zelf aangeven welke persoon of organisatie u van huishoudelijke zorg voorziet. Het voordeel hiervan is dat u niet met wachtlijsten te maken heeft en altijd zeker bent van zorg bij u thuis. Wat houdt een PGB in? Een PGB is een bepaald geldbedrag waarmee u zelf zorg, hulp of begelei ding kunt inkopen. U mag dus zelf kiezen of u een organisatie inhuurt, die in uw opdracht gaat werken, of dat u eigen personeel zoekt. Voor beide opties geldt dat u met de zorgverlener afspraken maakt over wat er wanneer gedaan moet worden en wat de prijs hiervoor is. Met een PGB kunt u zelf beslissen hoe u de zorg, hulp en begeleiding wilt organiseren. Tevens kunt u verschillende vormen van hulp en begeleiding inkopen. Maar er gelden natuurlijk wel regels! Er moet bijvoorbeeld een indicatie gesteld zijn door het Centrum Indicatie Zorg (CIZ) om in aanmerking te komen voor een per soonsgebonden budget. Als u denkt dat u zorg, hulp of begeleiding nodig hebt, kunt u zich zelf bij het CIZ melden. Naast huishoudelijke verzorging kun u ook een beroep doen op PartiCura als het gaat om persoonlijke verzorging, verpleging en ondersteunende begeleiding. Ook als u algemene informatie wilt ontvangen, over het traject omtrent het aanvragen van zorg, kunt u bij ons terecht. Het team van PartiCura staat voor u klaar, zeven dagen in de week, 24 uur per dag. Wilt u meer informatie? Bel dan naar PartiCura op 0251-287709. HEILOO - Dinsdag 15 augustus heeft een tot nu toe onbekende per soon geprobeerd een bejaarde inwo ner van Heiloo op slinkse wijze geld afhandig te maken. De man meldde zich telefonisch bij het slachtoffer en stelde zich voor als een familielid. Na een verhaal over de koop van een auto vroeg hy of hij geld kon lenen. Na toezegging dat dat wel kon, meld de de verdachte zich bij de woning van het slachtoffer. Toen hem werd verteld dat een ander familielid in kennis was gesteld, verdween de man. Enkele uren daarvoor werd een andere inwoner van Heiloo benaderd door een man die zich voorstelde als een goede bekende van haar overle den man. Hij werd binnengelaten en toonde vervolgens veel interesse voor het interieur van de woning. Omdat de bewoonster het niet vertrouwde heeft zij de man naar buiten weten te praten. In beide gevallen gaat het om een man van tussen de 40 en 50 jaar, tussen de 1.70 en 1.80 meter lang. Hij droeg een bruine jas en zag er net jes gekleed en verzorgd uit. HEILOO - Dinsdagmiddag 15 augustus werd in een woning aan de Hoogeweg ingebroken. Met een breekvoorwerp werden aan de achterzijde van de woning de tuin deuren opengebroken. Alle laden en kasten in de woning werden door zocht. Ontvreemd werd onder ande re een laptop en enkele sieraden. HEILOO - Op woensdag 16 augustus werd in een lichtgroene Renault Twingo ingebroken die op een parkeerplaats aan de Vinken- baan stond, ingebroken. Nadat een van de portiersloten werd gefor ceerd werd uit het dashboard de autoradiocdspeler ontvreemd. Gevonden voorwerpen van 13 tot en met 20 augustus: enkele sleutels, bruine linker kinderschoen maat 79. Zaterdag Fhnfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten opp de rolemmerverza- melplaatsen lamngs de weg, vóór 09.00 uur. Maandag Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zuide lijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverza- melplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tus sen 18.00 en 19.00 uur naar de par keerplaats bij school. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container by Bergeonstraat 30 of bij de Westerzy. - De Springschans Oost en Centrum (by de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tydens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan.Van maandag t/m vrijdag tijdens ope ningstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. De contouren van de nieuwe rotonde op het kruispunt Kenne- merstraatweg Dokterslaan worden al goed zichtbaar. Ik stond kort geleden met de rug naar het gemeentehuis en keek in de rich ting van de Oude Pastorij. En zag het bescheiden, maar fraaie gedenkzuiltje dat daar al zoveel jaren herinnert aan de slachtoffers uit de tweede wereldoorlog, als ver geten weggedrukt staan tussen de bouwactiviteiten op wat vroeger 't Groentje' werd genoemd. Wat zou het passend zijn, dacht ik toen bij mezelf, als datzelfde zuiltje straks een prominente en meer passende plaats zou krijgen als het middel punt van diezelfde rotonde. Ach, het was maar een idee; heren plan nenmakers van de gemeente, is dit iets om mee te nemen in het totaal plan voor de zo noodzakelijke her inrichting van dit drukke kruis punt? J.M. Spier Heiloo Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. Egelopvang: 072-5814889 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum 'Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, bgg: 5337280, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www. knaagdierencentrumnl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185; Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierenasielalkmaar.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35,'Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Vermist Zwartbruin cyperse poes, witte kin, bruin vlekje in één oog, 13 jaar, Tabby: Groot Barlaken, Heiloo. Zwarte gec. kater,witte bef, buik en voetjes, slank, zwart leren bandje met belletje en half kokertje, 1 jaar, Tommy: Omloop Limmen. Roodcyperse kater, gec., 1 jaar, Karei: Bergeonstraat, Heiloo. Beige hangoorkonijntje, Daantje: Delving Akersloot Oranje gec. kater, witte bef en binnen kant van de achterpoten, witte streep op linkerdij, 4 witte sokken, wit/zwart bandje met zebraprint, 6 jr, Sax: Hogeweg Egmond-Binnen. Gevonden Donker roodbruine fret: Eikenpage, Limmen. Informatie Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Op zaterdag 26 augustus van 10.00 tot 13.00 uur wordt weer de tweedehands boe kenmarkt in het Trefpunt gehou den, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo geo rganiseerde sociaal culturele acti viteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, tel. 072-5331297. ADVERTENTIE EGMOND AAN ZEE - Heel goed nieuws voor ieder, die graag hardloopt of daarmee beginnen wil. Op zaterdag 9 sep tember beginnen bij Sporthuis Visser (en op andere 99 locaties in Nederland) de trainingen van Start to Run. De mooie omge ving van het dorp (duinen en strand) vormt hiervoor een ide aal oefengebied. Deze trainingen van de Koninklij ke Nederlandse Atletiekunie, KNAU, hebben als motto 'Samen lopen is leuk'. Waarom meedoen? De KNAU somt op, waarom het lopen zo goed is voor de mens: Lopen geeft een groter zelfver trouwen. Lopen zorgt voor een betere gezondheid. De polsslag (bij rust) gaat omlaag en je slaapt beter. Het herstelvermogen na een inspanning gaat door het lopen met sprongen omhoog. Door te lopen verbrand je meer calorieën dan bij elke andere sport. Het afvallen wordt daar door sterk bevorderd. Wanneer en hoelang? De KNAU Start to Run- trainingen worden op 6 opeenvolgende zater dagochtenden gehouden. Elke trai ning duurt van 9.30 tot 11.00 uur en bestaat uit een stukje theorie en minimaal een uur praktijk. Bij het praktijkgedeelte horen de war ming- up, een afwisselend kern programma en de cooling- down. De ervaren trainer zorgt voor steeds andere loopoefeningen, zodat elke training anders is. Onderwerpen als verantwoord bewegen, blessurepreventievoe ding, schoeisel en kleding komen eveneens aan de orde. De deelnemers krijgen ook een schema voor de eigen, doorde weekse training. Les 6 bestaat uit een afsluitende testloop van 3 kilo meter. Waar inschrijven? Reeds nu kan men zich voor de trainingen inschrijven bij: Sporthuis Visser, Pieter Schots manstraat 1,1931 AR Egmond aan Zee, tel. 072- 5069041 (ook voor alle informatie). Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds mw H. Boersma uit St Pancras. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: eucharistieviering, voorganger pastor Th. de Haan. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger mgr G. Geukers. Zondag 10.30 uur: woord-en commu nieviering met dameskoor, voorganger W van Schie. Orgelbespeling Witte Kerk Woensdag 30 augustus, 12.00 tot 13.00 uur: Gerard Leegwater. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistievie ring. Vrijdag 08.30 uur: eucharistie viering, 19.00 uur: rozenkransgebed. Zaterdag: 10.30 uur: bedevaart Lucasparochie Amsterdam, 12.00 uur: eucharistieviering, 17.00 uur: stille aanbidding. Zondag 10.30 uur: eucha ristieviering, voorganger rector Wagemaker, 17.00 uur: stille aanbid ding. Woensdag 08.30 uur: eucharistie viering, 17.00 uur: stille aanbidding. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering zonder koor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 09.15 uur: woord- en commu nieviering met spontaan vakantiekoor, voorgegaan door pastor B. van Schie. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zondag 10.00 uur: communieviering met samenzang. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met samenzang. Zondag 10.00 uur: gebedsdienst met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zaterdag 19.00 uur: gebedsdienst. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met St. Caecilia. HAgnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger R Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Akersloot, 10.00 uur: voorganger dhr N. Brunsveld. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: communieviering met enkele solisten, voorganger pastor W van Schie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 17