Kunstenaars in de duinen tijdens Kunst Koningsduin BOLTEN De Uitkijkpost Wielerronde van Limmen CORSO VERES* WAND B J, O S C O O P Programma J24 aug t/m 30 aug 2006 "Miami Vice" "Pirates of the Caribbean II" "The Cave of the Yellow Dog" "K3 en het IJsprinsesje" "ZOOP in India" "Beesten bij de buren" (NL) www.corsobioscoop.nl Westerweg 259 - 1852 AG Heiloo Postbus 230 - 1850 AE Heiloo Tel. 072 532 19 90 - fax 072 532 11 09 boltenvw@xs4all.nl Veel strijd en professionele tactische streken tijdens wielerevenement De jeugdwedstrijden beloven een waar spektakel Rinsteekster Lisa Bruin wint ringsteken Egmond stond dit weekend op z'n kop regio ïi HEILOO - Zondag 27 augustus is een bijzondere dag in het Noordhollands Duinreservaat. Na een succesvolle editie in 2004, zullen dit jaar namelijk wederom vele kunstenaars zich presenteren in de duinen van Bakkum en Egmond. ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 donderdag 20.00 uur vrij za 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag dinsdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur donderdag, vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur woensdag 19.30 uur donderdag, vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum •Tel.0251 - 65 22 91 „Het is te hopen dat we 27 augustus een beetje goed weer hebben", vertelt Kees Zonneveld op een herfstachtige dag terwijl de regen met bakken uit te hemel valt. Zonneveld werkt voor PWN waterleidingbedrijf Noord-Holland en is daarmee een van de organi satoren van Kunst Koningsduin. Ook Kunstenaarscentrum Bergen en de Eerste Bergensche Boekhandel maken deel uit van de organisatie. Doel van déze bijzon dere dag is om mensen op een andere manier naar de duinen te laten kijken. Er is een wandelroute uitgezet en daarnaast laten ver schillende kunstenaars zien dat kunst en natuur onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. Er zal onder andere muziek te beluisteren zijn, voorgelezen worden en er wordt beeldende kunst tentoongesteld. Het is de kunstenaars gevraagd om hun relatie tussen kunst en de natuur uit te beelden. Marathonconcert Een van de kunstenaars die zijn kunsten die dag zal vertonen is Bernard van den Boogaard uit Castricum. De componist/pianist zal een aantal recitals geven met zeer gevarieerd repertoire. Een gecombi neerd programma van klassieke, romantische, moderne muziek en eigen werk zal ten gehore worden gebracht. Voor Van den Boogaard is het niet zomaar een middagje piano spelen, daar is het programma veel te zwaar voor. „Een concertpianist speelt meestal vrij zware stukken van ongeveer 1,5 uur. Ik speel die dag tussen elf en vijf uur vier stuk ken, dus dat is voor mij een mara thonconcert. Vier stukken spelen, vraagt ook om veel oefening. Lees verder op pagina 11 ADVERTENTIE LIMMEN - Deze zondag wordt weer de Uitkijkpost Wielerronde verreden. Met wat veranderingen is het bijna het zelfde programma als voor gaande jaren. Wat anders is, is dat nu de landelijke jeugdcate- gorieën van de landelijke wie lerbond hun wedstrijden zullen rijden in Limmen. Wat gelijk is gebleven is dat er weer een flink aantal inwoners uit Limmen zullen meedoen. Om 11.30 uur begint het pro gramma met de allerjongste jeugd vanaf 7 jaar. De jeugdwedstrijden van de Nationale wielerbond beloven een waar spektakel met veel strijd en zelfs professionele tactische streken in oudste jeugdcategorie van 14 jaar. De oudste categorieën zullen zo rond 14.00 uur starten. De meeste deelnemers uit de Limmen en omstreken zullen deelnemen in de recreantenwedstrijd om 14.45 uur. En het afsluitende hoofdnummer, de Elite en Neo-Amateur wedstrijd begint om 16.00 uur. Een aantal lokale renners zullen daar weer de grote favoriet zullen zijn. Jeroen Lute heeft natuurlijk al tweemaal De Uitkijkpost Wielerronde van Limmen gewon- nen. Van de gebroeders Koot heeft Robin zich echter moeten afmelden. Hij heeft aan een harde valpartij in de Dubbele Lus van Castricum een scheefstaand bekken overgehou den. Dit belemmert hem om goed te kunnen fietsen en helaas zal zijn blessure niet op tijd hersteld zyn. Gelukkig doet zijn jongere broer Arnoud wel mee. Naast deze top pers zullen ook Bram Bruschke, tevens zeer verdienstelijk schaat- smarathonrijder, en Richard Bloedjes zeker een kans maken om op het podium te eindigen van De Uitkijkpost Wielerronde van Limmen. Het geheel zal omlijst zijn met een prachtige zweefmolen voor de kinderen en de horeca zal zich van zijn beste kant laten zien, ook na afloop van de wielerronde natuur lijk. Het volledige programma voor De Uitkijkpost Wielerronde van Limmen 2006 ziet er als volgt uit: om 11.30 uur beginnen de Jeugdcategorieën 1 tot en met 4 met hun wedstrijden. De school jeugd van Limmen is ook welkom om mee te doen, mits in bezit van een complete outfit met helm, schoenen, kleding en goede fiets. Zij kunnen zich dan inschrijven (dagkaart), 12.45 uur: Jeugd categorieën 5, 6 en 7 zullen begin nen met hun wedstrijden, 14.45 uur: start Recreanten en de strijd om de bedrijven bokaal, 16.00 uur: Elite en Neo-Amateurs wedstrijd. Rondemiss Jolinda Lute (zusje van Jeroen Lute) zal de winnaars zondag op haar eigen charmante manier feliciteren. Eigen foto EGMOND - Dit weekend vond het jaarlijkse Egmond op z'n kop- evenement plaats. Het weekend werd traditiegetrouw geopend met de grijze markt, waarna het avondprogramma sensationele en zelfs angstaanjagende onderdelen bevatte. Ander hoogtepunt was de speciale kindermiddag op het Kerkplein. De kindermiddag stond dit jaar geheel in het teken van het circus. Er werden op ver schillende plaatsen spetterende shows, demonstraties en work shops goochelen gehouden, waar iedereen aan mee kon doen. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 19