Succesvolle zonnepanelenactie herhaald voor inwoners Heiloo Twee nieuwe inzamelpunten voor glas en textiel I rm 'm :vt* Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Deze zomer vindt opnieuw de zonnepanelenactie 'Zonnesteek' plaats voor inwoners van de gemeente Heiloo. De Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) organiseert op zaterdag 2 september de actie 'Zonnesteek 2006' waar zonnepanelen en zonneboilers worden aan geboden. Deze maand kunt u op deze pagina meer lezen over de actie zelf, de stimuleringsbijdrage en de voorwaarden om een zon nepaneel of zonneboiler aan te schaffen. Dit artikel staat stil bij de milieu-aspecten en de werking van zonnepanelen en zonneboilers. Zonnepanelen zijn schoon én stil In hoog tempo worden fossiele brandstoffen als olie en aardgas opgemaakt om in onze energiebe hoeften te voorzien. Dit energie verbruik draagt bij aan broeikas gassen. Deze zorgen voor opwar ming van de aarde wat op zijn beurt een klimaatverandering veroorzaakt. Droogte en over stromingen zijn het gevolg, ook in Nederland. De zon is daarom een steeds belangrijkere energiebron. Wist u dat de zon ons elk jaar een hoeveelheid energie bezorgt die vijfhonderd keer zo groot is als het totale elektriciteitsverbruik in Nederland? Een indrukwekkende hoeveelheid die prima te benut ten is door het gebruik van zonnepanelen. Hoe werkt een zonnepaneel? Het paneel vangt zonlicht op en zet dit om in elektriciteit. Het licht valt op de zonnecel. Zo ont staat een positief en negatief geladen laag. Hierdoor wordt stroom opgewekt, net als bij een batterij die maakt dat een lamp kan branden. Het zonnepaneel is voorzien van een omvormer die de zonnestroom omzet naar de normale stroom van het elektrici teitsnet. De opgewekte energie kan gebruikt worden voor allerlei elektrische apparaten in uw huis. Wat levert een zonnepaneel u op? Op basis van een gemiddelde jaaropbrengst van 125 kWh per paneel van 130 Wattpiek wekt u met een zonnecentrale van vier panelen ongeveer 500 kWh per jaar op. Uitgaande van een gemiddeld gebruik van 3.300 kWh per jaar bespaart u daarmee circa 15% op uw elektriciteits rekening. Bovendien beschikt u over schone energie en bouwt u mee aan een milieuvriendelijke toekomst. Waar plaatst u zonnepanelen? U kunt zonnepanelen laten plaat sen als u een schaduwvrij dak heeft op het zuiden, zuidoosten of zuidwesten dat sterk genoeg is om de panelen te dragen. In de meeste gevallen worden meerder panelen aan elkaar geschakeld. Zonnepanelen zijn ook geschikt voor plaatsing op een plat dak. Bij plaatsing van een vermogen hoger dan 600 watt piek dient een aparte elektrische groep aan gelegd te worden. De zonneboiler Een zonneboiler bestaat uit een zonnecollector en een boilervat. Bij zonnig weer wordt water door de collector gepompt en verwarmd door de zon. Het warme water wordt in het boilervat opgeslagen. Als het water in het vat kouder is dan 650 C wordt het water door de CV-ketel naverwarmd. Een zonne boiler bespaart jaarlijks ca. 200 m3 gas. Het meest logische moment om een zonneboilercombinatie te plaatsen is wanneer de verwar mingsketel aan vervanging toe is. Informeer dan bij een installatie bedrijf, dat voor het plaatsen van zonneboilers gecertificeerd is. Meer informatie Voor meer informatie over zonne panelen, zonneboilers of de actie kunt u contact opnemen met de heer Ton Tuinman van de Milieu dienst Regio Alkmaar, telefoon nummer (072) 548 84 56 of e-mail ttuinman@ alkmaar.nl. In april 2005 is een proef gestart om de inzameling van glas en textiel in Heiloo te verbeteren. Op zeven verschillende plaatsen zijn voor een periode van één jaar tijdelijk twee extra containers geplaatst voor glas en textiel. Door meer wegbreng locaties aan te bieden komt de glas- en textielbak letterlijk dichter bij huis. Na een jaar meten wij het extra inzamelresultaat van deze zeven proef opstellingen. Is er door de proefopstelling meer glas en textiel ingezameld, dan krijgt de opstelling een definitieve vorm Inzamelresultaten De inzamelgegevens van het 'proefjaar' zijn bekend. Mede door de proefopstellingen is er 2% meer glas ingezameld (van 76% scheiding naar 78% schei ding) en slechts een beperkte hoeveelheid meer textiel. Hierbij doen twee proefopstelüngen het erg goed namelijk de parkeer plaats bij het Baafje en de muziekschool aan de Ewislaan. De proefopstelüngen aan de Oostkanter, de Hucht, de Elckerlycschool in Boekestein, de Kloosterhof en de Egelshoek blij ven wat betreft het inzamelre sultaat daarbij ver achter. Besloten is om deze laatste inza melpunten op te heffen en de containers binnenkort weg te halen. Baafje en muziekschool aan de Ewislaan De proefopsteHingen bij het Baafje en de muziekschool aan de Ewislaan leveren zeer goede inzamelresultaten op. De glas- en textielcontainers blijven daar staan en worden op termijn ondergronds gebracht. Zo zor gen wij voor een minimum aan overlast en realiseren wij een net straatbeeld. Natuurlijk kan het altijd beter. Graag moedigen wij u aan de bestaande inzamelpunten nog intensiever te gebruiken om onze scheidingsdoelsteüingen van 85% voor glas en 61% voor textiel in 2006 te realiseren. Meer informatie Voor meer informatie over dit project kunt u contact opnemen met een medewerker van de afde ling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Op de volgende locaties staan glas-textiel containers 1. 't Loo noordzijde 2. 't Loo westzijde 3. Van Aostastraat, bij het gemeentehuis (geen textiel) 4. Werkendelslaan, hoek Zevenhuizerlaan 5. De Loet (plan Oost) 6. winkelcentrum 't Hoekstuk 7. stationsgebied (tijdelijk op parkeerplaats De Kreek) 8. Ypestein, bij de Cl000 9. Sporthal het Vennewater 10. Parkeerplaats 't Baafje (nu nog proefopstelling) 11. Muziekschool Ewislaan (nu nog proefopstelling) «glimIBiMaHfflBMMMMBM Raad en -commissies Welstandscommissie Op maandag 28 augustus a.s. verga dert de Welstandscommissie. De ver gadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is* openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebben den kunnen de vergadering van de welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behan deling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 17 juli en 14 augustus 2006. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: Oosterboslaan 28 (kavel 25), bouw woonhuis; Trompenburg 24, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrekking hebbende bouwplannen Üggen, voor zover deze niet om per soonlijke of andere gewichtige rede nen niet-openbaar zijn, op vrijdag 25 augustus a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, (Vervolg op volgende pagina) r Belangrijke nummers L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) 23 AUGUSTUS 2006 UITKIJKPOST Heiloo contact Meer informatie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 20